15. Recordowa Dziesiątka Poznań, 10.03.2019 Robert i Marek po raz 15. w Poznaniu!

Dziś w samo południe w Poznaniu wystartowała piętnasta edycja jednego z najpopularniejszych  i najliczniej obsadzonych biegów na 10 kilometrów w naszym kraju. Recordowa Dziesiątka (bieg wcześniej nosił nazwę Maniacka Dziesiątka) dzięki płaskiej, a co za tym idzie szybkiej i sprzyjającej uzyskiwaniu dobrych rezultatów trasie stanowi idealny sprawdzian formy przed wiosennymi półmaratonami i maratonami, które zbliżają się wielkimi krokami. Do mety zlokalizowanej na poznańskiej Malcie dotarło dziś 4417 biegaczy i biegaczek, a wśród nich dwójka naszych reprezentantów: Robert Rzepecki oraz Marek Frontczak. Robertowi i Markowi gratulujemy wytrwałości; warto bowiem wspomnieć, że znajdują oni się w elitarnym gronie osób, które ukończyły wszystkie dotychczas rozegrane edycje tego biegu. Bieg zakończył się wygraną Kenijczyka Wycliffe Kipkorir Biwota, który finiszował tuż przed Kamilem Karbowiakiem z Brzegu oraz Benardem Muinde Matheką również z Kenii. Rywalizację Pań wygrała Etiopka Genet Gashie Beyene, drugie miejsce zajęła Anna Gosk z Białegostoku, a podium uzupełniła olimpijka z Londynu w biegu na 1500 m Renata Pliś ze Świnoujścia.