29. Biegi Uliczne Wiosna Cekowska Ceków, 27.04.2019

Weronika tuż za cekowską metą

Parkrun Kalisz #147 oraz 1. Cross Śliwnicki nie były jedynymi organizowanymi w minioną sobotę imprezami biegowymi, w których udział wzięli reprezentanci Supermaratonu Kalisz. Najliczniejsza grupa naszych biegaczy wybrała się do Cekowa, gdzie już po raz 29. zorganizowano Wiosnę Cekowską. Bardzo szybką, pięciokilometrową trasę pokonało sześcioro naszych reprezentantów. Najszybciej z „pomarańczowych” do mety dobiegł Piotr Mrowicki. Poza Piotrem do cekowa wybrali się Michał Pośpiech, który uzyskał wynik 21:15 i tym samym ustanowił swój nowy rekord życiowy na dystansie 5 kilometrów, Zdzisław Druciarek, Adam Boguś, Mieczysław Mikołajewski, Weronika Wodiczko oraz Tadeusz Tomeczek. Poziom sportowy biegu po raz kolejny był bardzo wysoki, o czym świadczą wyniki najszybszych zawodników. Zwycięzcą biegu głównego został były mistrz Polski w maratonie Artur Kozłowski z Sieradza, który wyprzedził Ukraińców Bogdana Semenowycza oraz Artema Kazbana. Wśród Pań triumfowała Ukrainka Valentyna Kiliarska, która finiszowała przed Karoliną Górną z Kalisza oraz Katsiaryną Ptashuk również z Ukrainy. W biegu głównym udział wzięły 242 osoby.