Edyta – kobieta na medal, czyli 45. Maraton Dębno (16.Mistrzostwa Polski Policjantów), 8.04.2018

debnoNa starcie najstarszego maratonu w Polsce – 45. Maratonu Dębno, stanęła Edyta Marciniak, która dodatkowo rywalizowała w 16.Mistrzostwach Polski Policjantów rozgrywanych w ramach tej imprezy. Edyta nie tylko musiała stawić czoła rywalkom, ale przede wszystkim musiała powalczyć z chorobą, która ją dopadła kilka dni temu. Mimo tych przeciwności losu udało jej się zdobyć brązowy medal! Edi wynikiem 3:53:20 została sklasyfikowana na 712. miejscu (66. miejsce w kategorii kobiet).

Gratulacje!!

Ponadto w Dębnie rozgrywane były 38. PZLA Mistrzostwa Polski Kobiet, podczas których wyłoniono Mistrzynię Polski na tym morderczym dystansie. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale równych sobie tego dnia nie miała Karolina Pilarska (WKB Meta Lubliniec), która została Mistrzynią Polski, wyprzedzając na mecie Karolinę Waśniewską (Radom) i Arletę Meloch (Grudziądz).

A najlepsi w 45. Maratonie Dębno okazali się Kenijczycy 1. David Kiprono Metto, 2. Boniface Wambua Nduva, a na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Białorusi – Wladislav Pramau.