46. Maraton Dębno 7.04.2019

Sebastian zadowolony z nowej życiówki. Gratulacje!

Wczoraj w Dębnie odbyła się 46. już edycja najstarszego polskiego maratonu. W Lubuskie wybrał się Sebastian Antkowiak, który spisał się kapitalnie ustanawiając nowy rekord życiowy na królewskim dystansie. Od wczoraj Sebastian może wpisywać w swoje biegowe CV wynik 3:21:27. Gratulujemy i wierzymy, że to nie jest ostatnie słowo Sebastiana w rywalizacji z czasem na dystansie 42 km i 195 m.  Bieg wygrał Kenijczyk Boniface Nduva Wambua przed Etiopczykami Zewdu Tarekegn Bekelem oraz Aberą Fikru Dadim. Rywalizację pań wygrała Aleksandra Brzezińska, która została nową mistrzynią Polski na dystansie maratońskim. Drugie miejsce i tym samym wicemistrzostwo Polski wywalczyła Monika Andrzejczak ze Szczecina. Jako trzecia do mety dobiegła Worku Zefre Boku z Etiopii, a podium mistrzostw Polski uzupełniła Andżelika Dzięgiel – Poślada również z Torunia. Bieg ukończyły 2294 osoby.