6. Kołobrzeg Maraton i 3. Kołobrzeg Półmaraton 28.04.2019

„Pomarańczowi” tuż przed startem biegu

Spora grupa reprezentantów Supermaratonu Kalisz udała się do Kołobrzegu, aby wziąć udział w powracającym po rocznej przerwie do kalendarza biegowego maratonie. W biegu na królewskim dystansie wystartowało dwóch naszych biegaczy. Sebastian Antkowiak potwierdził wysoką dyspozycję i poprawił ustanowioną przed trzema tygodniami w Dębnie życiówkę. Serdeczne gratulacje! Drugim naszym reprezentantem w biegu na dystansie 42 kilometrów i 195 był Damian Bugajny. Naszych reprezentantów nie zabrakło również w rywalizacji na dystansie o połowę krótszym. 3. edycję półmaratonu ukończyli: piąty w klasyfikacji generalnej oraz pierwszy w kategorii M35 Konrad Pawlak, a także Katarzyna Antkowiak, Małgorzata Kobyłka, Marek Kobyłka oraz Czesław Fabiański. Ze swojego występu zadowolona może być szczególnie Małgorzata, dla której Kołobrzeg Półmaraton był najszybszym z pokonanych dotąd półmaratonów. Gosiu, gratulujemy nowej życiówki! Najszybciej trasę maratonu pokonał Tomasz Łużyński, który wyprzedził Tomasza Michalaka oraz Macieja Rutę. Rywalizację na dystansie półmaratonu wygrał Arkadiusz Siadak przed Arturem Karczem oraz Robertem Gehrke. Najszybszą panią w maratonie była Małgorzata Pazda-Pozorska, która na podium stanęła obok Małgorzaty Rencz i Mai Michalak. W półmaratonie zwyciężyła Agata Kaczmarek przed Anną Centkowską-Derdą oraz Agatą Wojciechowską-Hryc. Rywalizację na królewskim dystansie ukończyło 187 osób, a w półmaratonie sklasyfikowano 137 biegaczy i biegaczek.