Wpisy z roku 2004

Poniżej archiwalne wpisy z całego 2004 roku:

 
WYDARZENIA 2004

31 grudnia 2004 r.

Blisko 700 osób, w tym ośmiu zawodników KTS Piskorzewie wzięło udział w 20. Międzynarodowym Ulicznym Biegu Sylwestrowym w Trzebnicy. Na bardzo trudnej, wręcz górskiej trasie najlepiej spisał; się Ryszard Płochocki, który zajął 19. miejsce i drugie w kategorii M40. Po biegu wraz z kolegami z Ostrowa, Krotoszyna, Ostrzeszowa, Kępna, Bukownicy i Jarocina wypiliśmy szampana za pomyślność w nowym roku.

19 grudnia 2004 r.

Dzisiejszy trening był wyjątkowy, bo poświęcony pamięci pioniera triathlonu w Polsce, maratończyka i supermaratończyka, a kiedyś znakomitego pięściarza – Adama Mariana Walczaka, czyli – Marysia, jak zwracali się do niego przyjaciele. W czwartek mija 2 rocznica jego śmierci. Trzech biegaczy z Ostrowa (Witek Olejniczak, Witek Sitek, Jarek Sitek) i nas czterech z Kalisza (Andrzej Wolniak, Piotrek Maciejewski, Rafał Łysiak i Mariusz Kurzajczyk) przebiegło 28 km z Klubu Olimpijczyka w Wysocku Wielkim na Cmentarz Miejski w Kaliszu. Śnieżyca i zaspy a potem błoto nieco spowolniły bieg, ale na miejsce i tak dotarliśmy z przyzwoitym czasem brutto (były dwie przerwy na gorącą herbatę z cytryną) 2:55:15. Na cmentarzu czekała na nas rodzina Marysia, a przede wszystkim jego żona Genowefa oraz znajomi, zapaliliśmy znicze, złożyliśmy kwiaty i powspominaliśmy Go. A jest o czym mówić. W trakcie biegu powstał pomysł, żeby Jego imieniem nazwać 1. Cross Maraton Koleżeński Kalisz-Kościelna Wieś, który zamierzamy zorganizować 30 stycznia 2005 r. Wcześniej w Wysocku pani Gienia przekazała prezesowi Klubu Olimpijczyka, Marianowi Matysiakowi tablicę z częścią medali Marysia Walczaka, która ma zawisnąć w eksponowanym miejscu

18 grudnia 2004 r.

Wczoraj w restauracji KTW Szałe odbył się opłatek biegowy połączony z podsumowaniem kończącego się sezonu. W kolacji wzięło udział 21 osób. Miejsce spotkania nie było przypadkowe, bowiem obaj właściciele restauracji są członkami naszego towarzystwa. Część oficjalna nie trwała długo. Prezes Mariusz Kurzajczyk przypomniał najważniejsze tegoroczne sukcesy (Klubowe Mistrzostwo Polski w maratonie oraz czołowe miejsca w wielu ogólnopolskich imprezach biegowych), które najlepiej obrazuje krótka statystyka: zawodnicy KTS Piskorzewie 58 razy stawali na podium, w tym 24 razy na najwyższym jego stopniu. Krótko przedstawił też plany na 2005 rok: 12 biegów z cyklu Grand Prix Kalisza (pierwszy już 2 stycznia), 1. Kaliska Starówka Nocą na dystansie 10 km (11 czerwca) oraz… 1. Cross Maraton Rekreacyjny (Koleżeński), który ma odbyć się już 30 stycznia. W końcu lipca lub sierpnia KTS Piskorzewie wspólnie ze SS Triathlon Delfin zamierza zorganizować w Szałem zawody triathlonowe. Dyskusje na temat planów oraz wspomnienia minionych imprez trwały aż do godz. 1.30 w sobotę. Natomiast już jutro o godz. 10 kaliscy i ostrowscy biegacze wystartują z Wysocka Wielkiego na 30-kilometrową trasę, która zakończy się przy grobie Adama Mariana Walczaka na Cmentarzu Miejskim. Bieg poświęcony jest pamięci Marysia, którego druga rocznica śmierci mija w najbliższy czwartek.

5 grudnia 2004 r.

Po dłuższej przerwie kaliscy biegacze znów wyruszyli na trasę maratońską, a właściwie półmaratońską. W 2. Półmaratonie świętych Mikołajów wzięło udział pięciu członków KTS Piskorzewie. Trasa biegła malowniczymi szlakami w podtoruńskim lesie, częściowo po drodze gruntowej. Niemal wszyscy uczestnicy mieli na głowach czerwone czapki, wielu biegło także w czerwonych rękawiczkach i szalikach. Najlepiej spisał się Ryszard Płochocki, który zajął 10. miejsce w klasyfikacji generalnej i pierwsze w M40. Andrzej Jabłoński był drugi w M60. Bieg ukończyło 335 osób.

14 listopada 2004 r

Ryszard Płochocki zajął 10 miejsce w klasyfikacji generalnej i pierwsze w kategorii M40 w 42. Międzynarodowym Biegu Ulicznym Niepodległości w Ostrowie.

11 listopada 2004 r.

Zawodnicy KTS Piskorzewie dwa razy stawali na podium 11. Ogólnopolskiego Biegu Niepodległości w Górze. Najlepiej spisał się Ryszard Płochocki z KTS Piskorzewie Kalisz, który w klasyfikacji generalnej był szósty i drugi w kat. M40. Ponieważ najlepszy czterdziestolatek otrzymał nagrodę za miejsce w czołowej piątce, Płochockiemu przypadł puchar za wygranie tej kategorii wiekowej. Także drugie miejsce, tyle że w kategorii M60 zajął Andrzej Jabłoński.

10 listopada 2004 r.
Słodycze i upominki z World Run Day przekazaliśmy dziś do kaliskiego Domu Dziecka.

7 listopada 2004 r.

46 osób, w dużej mierze dzieci i młodzieży, świętowało w Kaliszu Światowy Dzień Biegu pomimo zimna (5 stopni) i siąpiącego deszczu. Wszyscy mieli do przebiegnięcia pętelkę wokół Parku Miejskiego, z tym że starsi (w większości) i młodsi (w mniejszości) pokonali dwa okrążenia. Wszyscy mieli oryginalne numery startowe z logo World Run Day, KTS Piskorzewie, PZU Życie (główny sponsor) oraz herbem miasta. Najstarszy uczestnik to 68-letni Andrzej Jabłoński, najmłodsza – 6-letnia Maja Łysiak.
Po powrocie na miejsce startu do budynku przy torze kolarskim, każdy do woli mógł napić się coli i innych napojów, zjeść Grześki i herbatniki. Każdy otrzymał oryginalny dyplom z nazwiskiem i wpisaną liczbą kilometrów. Wśród wszystkich uczestników rozlosowaliśmy 35 toreb z gadżetami. Największy szczęściarz wylosował aparat fotograficzny, a były jeszcze torby turystyczne, czapki, kubki i pełno innych drobiazgów. Razem z nami biegło czworo dzieci z Domu Dziecka, do którego na początku przyszłego tygodnia przekażemy torby pełne upominków oraz słodycze.
.

4 listopada 2004 r.

ŚWIATOWY DZIEŃ BIEGU – WORLD RUN DAY
W Parku Miejskim i na stadionie świętujemy w najbliższą niedzielę, 7 listopada w World Run Day, czyli Światowy Dzień Biegu. Impreza tradycyjnie połączona jest z akcją charytatywną, z której dochód przeznaczony będzie na kaliski Dom Dziecka. Obchody WRD zainaugurowali w 1999 r. Amerykanie, ale święto szybko przyjęło się w Europie, a od zeszłego roku obchodzone jest także w Polsce. W najbliższą niedzielę na trasy wybiegną mieszkańcy ponad 600 miast w tym: Warszawy, Bydgoszczy, Poznania, Łodzi i Kalisza. Pomysłodawca WRD Bill Dermott podkreśla, że wspólne bieganie ma służyć wyższym celom, ma mieć charakter charytatywny. To zrozumiałe. A dlaczego bieganie? Bo bieganie to świetny przykład aktywności fizycznej, świetny sposób na współzawodnictwo i dobrą zabawę oraz utrzymanie zdrowia. To najpopularniejsze ćwiczenie i baza – fundament, na jakim budowana jest kondycja zawodników w większości dyscyplin sportowych. Bieganie jest przyjemne a działalność charytatywna pożyteczna, czyli chodzi o aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Z tego właśnie powodu ważną częścią kaliskiej imprezy będzie loteria fantowa, z której dochód przekazany będzie na rzecz kaliskiego domu dziecka. Poza tym prowadzona będzie zbiórka przyborów szkolnych dla tej placówki. Nie zabraknie też emocji sportowych, czyli truchtu po parku w towarzystwie członków KTS Piskorzewie – aktualnych klubowych mistrzów Polski w maratonie. Wyniki biegu zostaną przesłane do organizatorów Światowego Dnia Biegu, a nasze nazwiska i zdjęcia pojawią się na stronie internetowej www.runday.com oraz na stronie KTS Piskorzewie. Zbiórka o godz. 10 przy torze kolarskim na Stadionie Miejskim przy Wale Matejki 2. Wszyscy uczestnicy mogą liczyć na pamiątkowy dyplom i oryginalny numer startowy, a dzieci dodatkowo dostaną słodycze.
Uwaga!
Po zakończeniu imprezy członków KTS Piskorzewie (obowiązkowo) i wszystkich chętnych zapraszamy na wspólny trening!

17 października 2004 r.

Trzech biegaczy KTS Piskorzewie stawało na podium 24. Międzynarodowego Biegu Warciańskiego im. Zdzisława Krzyszkowiaka. Drugie miejsce w kat. M40 zajął Ryszard Płochocki z bardzo dobrym wynikiem 33:27. Trzeci w M60 był Andrzej Jabłoński. Natomiast trzecie miejsce w towarzyszących imprezie 19. Mistrzostwach Polski Dziennikarzy w biegu ulicznym na 10 km zajął Mariusz Kurzajczyk, który przy okazji poprawił rekord życiowy.

10 października 2004 r.

Wojciech Stasiak zajął 24. miejsce w 5. Maratonie Poznańskim i trzecie w kat. M40. Kategorię M65 wygrał Andrzej Jabłoński. W imprezie wzięło udział 14 zawodników KTS Piskorzewie.

3 października 2004 r.

Biegacze KTS Piskorzewie trzykrotnie stawali na podium 24. Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego Ptolemeusza. Ryszard Płochocki wygrał kat. M40, trzeci w kat. M50 był Andrzej Wolniak, a trzecie miejsce w kat. M60 zajął Andrzej Jabłoński.

26 września 2004 r.

Ryszard Płochocki zajął siódme miejsce w 23. Łowickim Półmaratonie Jesieni. Płochocki wygrał kategorię M40, a trzecie miejsce w M60 zajął Andrzej Jabłoński.

19 września 2004 r.

26. Arkadia Maraton Warszawski był udany dla kaliskich biegaczy. Ryszard Płochocki zajął drugie miejsce w Półmaratonie Warszawskim, tracąc do zwycięzcy zaledwie sekundę. Kat. M65 wygrał Andrzej Jabłoński. Czwarty w mistrzostwach Polski dziennikarzy w półmaratonie został Mariusz Kurzajczyk.

14 września 2004 r.

Walne Zebranie odwołało Jacka Porzucka z funkcji prezesa. Nowym prezesem został Mariusz Kurzajczyk, a w jego miejsce wiceprezesem Adam Jaśkiewicz.

4 września 2004 r.

Biegacze KTS Piskorzewie wzięli udział w 25. Maratonie Świnoujście-Wolgast. Po raz pierwszy 42 km i 195 m przebiegł Mariusz Kurzajczyk.

29 sierpnia 2004 r.

Ryszard Płochocki zajął czwarte miejsce w 23. Biegu Kazimierzowskim w Pyzdrach i pierwsze w kategorii M40. Swoją kategorię wygrał także Andrzej Jabłoński. Startowało 85 zawodników, w tym czterech z KTS Piskorzewie.

15 sierpnia 2004 r.

Ryszard Płochocki zajął szóste miejsce (pierwsze w M-40) w Biegu im. Marszałka Piłsudskiego w Kobylinie. Drugi w M-60 był Andrzej Jabłoński.

14 sierpnia 2004 r.

Dariusz Cichorek wraca po kontuzji do świetnej dyspozycji. W Biegu Baryczan w Miliczu zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. Trzeci w kat. M-60 był Andrzej Jabłoński, a po raz pierwszy piętnastkę przebiegł Mariusz Kurzajczyk.

25 lipca 2004 r.

Andrzej Jabłoński wygrał kategorię powyżej lat 65 w 21. Maratonie Ziemi Puckiej. W klasyfikacji generalnej kaliszanin zajął 44. miejsce na ponad 200 startujących z czasem 3:21:28.

18 lipca 2004 r.

Tylko dwóch zawodników KTS Piskorzewie wzięło udział w 17. Półmaratonie Lipcowym w Okonku. Siódme miejsce (drugie w M-40) zajął Ryszard Płochocki. 120 na 155 startujących był debiutant Mariusz Kurzajczyk.

11 lipca 2004 r.

Zawodnicy Kaliskiego Towarzystwa Sportowego Piskorzewie bardzo dobrze spisali się w 24. Biegu o Złoty Kłos w Kołaczkowie na dystansie 10 km. Kaliszanie trzykrotnie stawali na podium w swoich kategoriach: wśród mężczyzn powyżej lat 60 najlepszy był Andrzej Jabłoński, w kategorii M-40 drugi był Ryszard Płochocki, a w M-70 trzecie miejsce zajął 73-letni Jerzy Kowalski.

Podczas drugiej części obrad Walne Zebranie KTS Piskorzewie wybrało dwóch następnych członków Zarządu. Są to: Dariusz Cichorek i Mirosław Matyjasz.

22 czerwca 2004 r.

Walne zebranie KTS Piskorzewie wybrało władze klubu. Pierwszym prezesem został Jacek Porzucek. Jego zastępcami będą: Sławomir Banasiak (piłka nożna) i Mariusz Kurzajczyk. W zarządzie znaleźli się też skarbnik Andrzej Wolniak i Adam Jaśkiewicz, który ma odpowiadać za organizację imprez. W komisji rewizyjne znależli się: przewodniczący Mirosław Antczak oraz Cezary Kujawiński i Piotr Maciejewski.

21 czerwca 2004 r.

Czterech biegaczy KTS Piskorzewie wzięło udział w tradycyjnym biegu z okazji święta belgijskiego miasta La Lauviere. Ryszard Płochocki był czwarty na 20 km i 1. w kategorii pow. 40 lat z czasem 1 godz. 8 min. Pozostali startowali na 10 km: Cezary Kujawiński 43 min, Andrzej Wolniak 45 min., a Piotr Maciejewski 48 min.

20 czerwca 2004 r.

Andrzej Jabłoński z Kaliskiego Towarzystwa Sportowego Piskorzewie został mistrzem Polski weteranów w maratonie w kategorii powyżej lat 65. W Lęborku dystans 42 km i 195 metrów kaliszanin przebiegł w czasie 3 godziny, 11 minut i 41 sekund.

9 czerwca 2004 r.

Zawodnicy KTS Piskorzewie z powodzeniem rywalizowali w Biegu Brzegami Rzeki Prosny, zamykającym tegoroczny Memoriał im. Adama Mariana Walczaka. Zawody znów wygrał pleszewianin Łukasz Balcer, ale w kat. pow. lat 40 triumfował Ryszard Płochocki, a powyżej lat 50. Andrzej Jabłoński. Najstarszym zawodnikiem był nasz 73-letni Jerzy Kowalski.

7 czerwca 2004 r.

Ryszard Płochocki wicemistrzem Polski weteranów w półmaratonie!
W rozegranym w sobotę 23. Goślińskim Półmaratonie Weteranów, będącym zarazem 8. Mistrzostwami Polski w Półmaratonie Weteranów, Płochocki zajął drugie miejsce ze stratą 51 sekund do Mirosława Bugaja. Został wicemistrzem Polski weteranów i jednocześnie zajął drugie miejsce w kat. pow. lat 40. Natomiast kategorię pow. lat 65 wygrał Andrzej Jabłoński! Zawody ukończyło 227 biegaczy!

29 maja 2004 r.

22. Maraton Toruński
Mistrzowie Polski!
Kaliskie Towarzystwo Sportowe Piskorzewie zostało Klubowym Mistrzem Polski w maratonie! Do Torunia pojechała czteroosobowa drużyna, bowiem zabrakło kontuzjowanego Andrzeja Jabłońskiego. Na wynik punktowało najlepszych trzech: Andrzej Baran, Ryszard Płochocki i Wojciech Stasiak. Czwarty zawodnik Adam Jaśkiewicz zajął 85 miejsce. Dodatkowo Płochocki wygrał kategorię powyżej lat 40 a Stasiak był drugi! Szefem ekipy był Andrzej Wolniak, który tym razem pobiegł 10 km.