Poniżej archiwalne wpisy z całego 2007 roku:
31 grudnia 2007 r.
Ryszard Płochocki i Andrzej Wolniak uczestniczyli w 23. Biegu Sylwestrowym w Trzebnicy. Zawody wygrał Łukasz Parszczyński z Polonii Warszawa.
Z kolei Karolina Rakieć zajęła czwarte miejsce w 1. Biegu Sylwestrowym w Brzozie. Wśród pań zwyciężyła Dorota Ustianowska, a zawody wygrał mistrz Polski w maratonie Paweł Ochal. Dopiero na szóstym miejscu do mety dobiegł rekordzista Polski na tym dystansie Grzegorz Gajdus. W Brzozie biegali także Marek Frontczak i Mariusz Kurzajczyk
________________________________________
Przede wszystkim Zdrowych,
ale także niezwykle Spokojnych
i bardzo Rodzinnych
Świąt Bożego Narodzenia
życzy
Wszystkim Kaliskim Biegaczom
Admin
________________________________________
23 grudnia 2007 r.
Biegacze z Kalisza i z Ostrowa po raz piąty uczcili pamięć Adama Mariana Walczaka i w rocznicę jego śmierci przebiegli trasę Wysocko Wielkie – Kalisz. Nasz klub reprezentowali: Piotr Maciejewski, Tadeusz Tomeczek i Andrzej Wolniak. Zdjęcia są na forum.
________________________________________
22 grudnia 2007 r.
Nasz kaliszak w Katowicach Janusz Banaś wziął udział w 18. Strzeleckim Biegu Ulicznym im. Euzebiusza Ferta. Zawody w Strzelcach Opolskich na dystansie ok. 15 km wygrał Marek Jaroszewski.
________________________________________
15 grudnia 2007 r.
Andrzej Urbaniak z Bydgoszczy wygrał 3. Wigilijny Bieg od Zmierzchu do Świtu. W czasie 15 godzin i 56 minut pokonał dystans 141,2 km. Kolejne miejsca zajęli: Wojciech Pismenko ze Świdwina i Stanisław Olbryś z Legionowa. W sumie siedmiu biegaczy pokonało dystans ponad 100 km, w tym Marek Frontczak z Supermaratonu, który zajął szóste miejsce.
________________________________________
8 grudnia 2007 r.
Karolina Rakieć wygrała 5. Półmaraton Świętych Mikołajów w Toruniu. W klasyfikacji generalnej panów triumfował Tomasz Drąg, drugi zawodnik tegorocznego Maratonu Toruńskiego. W sumie w zawodach wzięła udział rekordowa liczba 650 osób, a wśród nich także Piotr Kęszka, Marek Frontczak, Mariusz Kurzajczyk i Tadeusz Tomeczek. Wszyscy na mecie otrzymali niepowtarzalny medal – mosiężny dzwonek.
________________________________________
27 listopada 2007 r.
Na tegorocznej konferencji Polskiego Stowarzyszenia Biegów (23-25.11 2007) w Brzozie pod Bydgoszczą przyjęto wzór dyplomu oraz odznaki, które będą przyznawane maratończykom, spełniającym wymogi upoważniające do przyznania im wyróżnienia ,,Korona Maratonów Polskich”. Równocześnie uczestnicy konferencji zostali poinformowani o pierwszych dwunastu zawodnikach, którzy wystąpili o odznakę ,,Korony Maratonów Polskich” i zostali pozytywnie zweryfikowani jako spełniający określone warunki. Biuro Maratonu Poznań, Maratonu Dębno, Maratonu Warszawskiego oraz Cracovia Maraton zweryfikowało następujących zawodników , którzy przesłali wnioski o przyznanie odznaki Korony Maratonów:
- Cichończuk Antoni
- Fiechowski Janusz
- Frontczak Marek
- Giemza Stanisław
- Kulbaczyński Jan
- Kurzajczyk Mariusz
- Piątek Bogdan
- Rzepecki Robert
- Siemiątkowski Jerzy
10.Sikorski Witold
11.Szymków Henryk
12.Występek Piotr
________________________________________
24 listopada 2007 r.
Ryszard Płochocki zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej 13. Barbórkowego Biegu Skalnika. Zwyciężył Waldemar Glinka. W Graczach biegał także Marek Frontczak.
________________________________________
21 listopada 2007 r.
Polski Związek Weteranów Lekkiej Atletyki zaakceptował naszą ofertę i wyraził zgodę na organizację przez KTS Supermaraton Kalisz mistrzostw Polski weteranów w biegu na 100 km w 2008 roku.
________________________________________
11 listopada 2007 r.
Mariusz Kurzajczyk zajął 13. miejsce w 1. Bydgoszcz Beer Dwumaratonie. Na starcie zawodów rozgrywanych wokół Kanału Bydgoskiego stanęło 52 zawodników, ale obydwa maratony ukończyło jedynie 27. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, triumfował Paweł Kuryło, który za każdym razem łamał 3 godziny.
________________________________________
11 listopada 2007 r.
Ryszard Płochocki wygrał swoją kategorię i był dziewiąty w klasyfikacji generalnej 14. Ogólnopolskiego Biegu Niepodległości w Górze. Razem z nim dystans 10 km przebiegł Marek Frontczak. Zawody wygrał Aleksandr Sitkovskij z Doniecka.
________________________________________
11 listopada 2007 r.
Adam Jaśkiewicz z powodzeniem wrócił na trasy biegowe. W gronie blisko 2400 zawodników, startujących w 19. Biegu Niepodległości w Warszawie, zajął 93 miejsce. Zwyciężył Radosław Dudycz.
________________________________________
11 listopada 2007 r.
Karolina Rakieć zajęła drugie miejsce w Turku. Poza nią startowali tam Andrzej Wolniak i Tadeusz Tomeczek. Niebawem więcej szczegółów.
________________________________________
4 listopada 2007 r.
Ryszard Płochocki zajął piąte miejsce wśród weteranów w 3. Międzynarodowym Kościańskim Półmaratonie . Bardzo mocno obsadzoną imprezę wygrał Ukrainiec Mychajło Iveruk. W gronie pań triumfowała Dorota Ustianowska. Nagrodę za pierwsze miejsce w kategorii K-18 odebrała Karolina Rakieć. W Kościanie biegał także Mariusz Kurzajczyk. Wyniki można znaleźć TUTAJ.
________________________________________
29 października 2007 r.
Marek Frontczak ukończył Adidas Dublin Marathon. Zawody wygrał Aleksey Sokolov z Rosji.
________________________________________
28 października 2007 r.
Karolina Rakieć zajęła drugie miejsce w 45. Międzynarodowym Biegu Ulicznym w Ostrowie. W zawodach rywalizowało ponad 150 biegaczy z całego kraju. Zwyciężył Karol Rzeszewicz z Sopotu, a nasz Ryszard Płochocki pobiegł bardzo dobrze i zajął trzecie miejsce w kategorii M40. W Ostrowie truchtali także Mariusz Kurzajczyk i Andrzej Wolniak.
________________________________________
27 października 2007 r.
Rusłan Kandiba z Ukrainy wygrał 23. Supermaraton Kalisia. Kolejne miejsca zajęli Maciej Łątkowski z Maniaca Poznań i Paweł Kuryło z Pruski Wielkiej. W gronie pań triumfowała Agnieszka Mizera z Wrocławia, przed Aurelią Stołowską z Elbląga i Marzeną Rzeszótko z Bystrej. W imprezie uczestniczyło 117 biegaczy, w tym aż 10 pań. Dystans 100 km ukończyło aż 80 z nich. Nasi zawodnicy Mariusz Kurzajczyk, Piotr Maciejewski i Tadeusz Tomeczek bieganie zakończyli na 55 km.
________________________________________
21 października 2007 r.
Karolina Rakieć wygrała 1. Bieg Ekologiczny ,,Do gorących źródeł” w Uniejowie. Dystans 10 km (trasa bez atestu) pokonała w czasie 36:21. Poza nią biegali także: Mariusz Kurzajczyk i Marek Frontczak. Marek po kapitalnym biegu poprawił swój rekord życiowy. Dobrze zorganizowaną imprezę wygrał aktualny brązowy medalista mistrzostw Polski na 10 000 m Artur Kozłowskiz czasem 32:12, a więc o 3 minuty gorszym od wyniku z MP. Minimalnie wyprzedził on akademickiego reprezentanta Polski – Michała Stawskiego i czołowego uczestnika biegów górskich Krzysztofa Pietrzyka. W zawodach wzięło udział 136 biegaczy.
________________________________________
18 października 2007 r.
Z satysfakcją informujemy, że Kaliskie Towarzystwo Sportowe Supermaraton zostało uhonorowane nagrodą Filipidesa za – jak się wyrazili członkowie kapituły – cykl imprez ,,Ultramaratoński Czteropak Kaliski”:
– XXII Supermaraton Kalisia
– III Bieg Świętojański
– III Cross Maraton im. M.A.Walczaka
– III Bieg Wigilijny
________________________________________
14 października 2007 r.
Spora grupa supermaratonowców wzięła udział w 8. Poznań Maratonie. Najszybszy był Ryszard Płochocki, który był… pacemakerem na 3:00. W tej sytuacji bohaterem dnia został Paweł Bartczak, który pobił rekord życiowy świetnym wynikiem 3:08:55 brutto! Poza nimi maraton ukończyli: Marek Frontczak, Robert Rzepecki, Mariusz Kurzajczyk (pacemaker na 4:00), Andrzej Frątczak, Zbigniew Kaczmarkiewicz, Rafał Łysiak i Piotr Maciejewski. Zawody wygrał Kenijczyk Paul Tangus, który, mimo pomocy pacemakerów, m.in. Pawła Ochala, nie pobił rekordu trasy. Padł za to inny rekord – w limicie 6 h maraton ukończyły 2322 osoby!
Natomiast Karolina Rakieć zajęła czwarte miejsce w towarzyszącym maratonowi Biegu Przemysła na dystansie ok. 10 km. Zawody wygrała Małgorzata Sobańska
________________________________________
13 października 2007 r.
Janusz Banaś wziął udział w 19. Memoriale Jerzego Chromika w Mysłowicach. Zawody na dystansie 15 km z udziałem 190 biegaczy wygrał Białorusin Aleh Hutnik. TUTAJ są wyniki.
________________________________________
7 października 2007 r.
Karolina Rakieć zajęła szóste miejsce w 84. Międzynarodowym Maratonie Pokoju w Koszycach. Najstarszy maraton w Europie wygrała tegoroczna triumfatorka z Dębna, Białorusinka Natalia Kulesz. W gronie panów zwyciężył Kenijczyk William Biama, który pobił rekord trasy wynikiem 2:09:53. Na Słowacji biegał także Mariusz Kurzajczyk.
________________________________________
7 października 2007 r.
Ryszard Płochocki wygrał kategorię 40-latków i był 14. w klasyfikacji generalnej 27. Biegu Ulicznego im. Klaudiusza Ptolemeusza w Kaliszu. Zawody wygrał Kenijczyk Paul Ngetich. Trasę ok. 10 km pokonali także: Daniel Olszyna, Paweł Bartczak, Marek Frontczak, Dariusz Kujawa, Andrzej Frątczak, Piotr Maciejewski i Tadeusz Tomeczek.
________________________________________
30 września 2007 r.
Ryszard Płochocki zajął 10. miejsce w klasyfikacji generalnej i drugie w kategorii M40 w 26. Łowickim Półmaratonie Jesieni. Trasę (nieatestowaną) pokonał w czasie 1:14:43. W imprezie uczestniczył też Marek Frontczak. Zawody wygrał Jakub Wiśniewski z Warszawianki. Do mety dobiegły 172 osoby.
________________________________________
23 września 2007 r.
Czterech naszych biegaczy wzięło udział w 29. Flora Maratonie Warszawskim. Najlepiej spisał się Marek Frontczak. Poza nim biegali także: Mariusz Kurzajczyk, Robert Rzepecki i Zbigniew Kaczmarkiewicz.
22 września 2007 r.
Paweł Bartczak zajął piąte miejsce w mistrzostwach Polski lekarzy w półmaratonie. Zawody rozegrano w ramach 30. Ogólnopolskiego Biegu Lechitów. Z naszych biegaczy najlepiej spisał się Ryszard Płochocki, który był 16 w klasyfikacji generalnej
________________________________________
16 września 2007 r.
Ryszard Płochocki był pierwszy w swojej kategorii wiekowej w 14. Ogólnopolskim Biegu o Memoriał Mariana Śmigielskiego. Zawody w Mogilnie na dystansie 10 km wygrał Kenijczyk Natitan Soimo, a Rysiu w klasyfikacji generalnej był 22. Pomógł też Finiszowi Kalisz w zajęciu drugiego miejsca w klasyfikacji drużynowej.
________________________________________
15 września 2007 r.
Karolina Rakieć zajęła trzecie miejsce w 23. Międzynarodowym Biegu Ulicznym o Memoriał Bogusława Psujka. Na trudnej trasie w Oleśnicy w emocjonującej rywalizacji przegrała jedynie z dwiema Ukrainkami. Bardzo mocno obsadzone zawody z udziałem 83 biegaczy wygrał Adam Draczyński, a dalsze miejsca zajęli m.in. aktualny rekordzista Polski w maratonie – Grzegorz Gajdus oraz olimpiczyk z Aten – Jan Zakrzewski. Bieg ukończył także Mariusz Kurzajczyk. Wszyscy uczestnicy otrzymali wielkie, oryginalne medale.
________________________________________
11 września 2007 r.
Przyjmujemy zapisy do 23. Supermaratonu Kalisia. Zapraszam na stronę www.alco.webpark.pl/supermaraton.
________________________________________
9 września 2007 r.
Pięcioosobowa reprezentacja Supermaratonu wzięła udział w 17. Międzynarodowym Półmaratonie Philipsa. Zgodnie z oczekiwaniami najlepiej wypadł Ryszard Płochocki, który powolutku wraca do dawnej formy. Imprezę wygrał Michael Koronei, a tytuł mistrza Polski w półmaratonie zdobył Arkadiusz Sowa. Zawody z udziałem 1092 osób ukończyli z przyzwoitymi czasami: Mariusz Kurzajczyk, Robert Rzepecki, Marek Frontczak i Zbigniew Kaczmarkiewicz.
________________________________________
8 września 2007 r.
Wzięliśmy udział w jednym z najlepiej zorganizowanych, najbardziej sympatycznych, najliczniej a w tym roku także mocno obsadzonych biegów – 17. Ulicznym Biegu Solidarności we Wrocławiu. Najlepiej spisała się Karolina Rakieć, która zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i pierwsze w kategorii, tracąc do zwyciężczyni, byłej reprezentantki Polski, Beaty Szyjki 12 sekund. Zawody na dystansie 5,2 km wygrał Rafał Snochowski, aktualny halowy mistrz Polski seniorów na 1500 m. We Wrocławiu w gronie 408 zawodników biegali także Marek Frontczak i Mariusz Kurzajczyk.
________________________________________
1 września 2007 r.
Karolina Rakieć po raz drugi z rzędu wygrała Półmaraton Uznamski, rozgrywany w ramach Maratonu Uznamskiego Świnoujście-Wolgast. Nie tylko zwyciężyła zdecydowanie, ale o 12 sekund poprawiła rekord trasy, który należał do… niej. Trasę półmaratonu pokonał także Tadeusz Tomeczek, natomiast maraton przebiegli Mariusz Kurzajczyk i Piotr Maciejewski.
________________________________________
26 sierpnia 2007 r.
- Półmaraton Rekreacyjny Puchatka w Parzęczewie był niezwykle udany dla naszego klubu. W klasyfikacji generalnej drugie miejsce zajął Ryszard Płochocki. Dziesiąta w klasyfikacji generalnej a zarazem pierwsza wśród pań była Karolina Rakieć. Poza nimi biegali także: Paweł Bartczak, Robert Rzepecki, Marek Frontczak i Mariusz Kurzajczyk. Z kolei w klasyfikacji drużynowej Supermaraton Kalisz był drugi za ENTRE.PL Team. Zawody ukończyło 206 osób.
________________________________________
15 sierpnia 2007 r.
Nasi zawodnicy wzięli udział w 16. Biegu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kobylinie. Najszybciej do mety dobiegł Ryszard Płochocki, ale w gronie nagrodzonych znalazła się jedynie Karolina Rakieć, która była piąta w klasyfikacji generalnej pań i na tym samym miejscu w kategorii K35. Poza nimi do mety dotarł Mariusz Kurzajczyk. Zawody ukończyła rekordowa liczba 180 biegaczy.
________________________________________
11 sierpnia 2007 r.
Karolina Rakieć wygrała 27. Międzynarodowy Bieg Baryczan w Miliczu. W gronie blisko 140 biegaczy, nasza zawodniczka była 24. w klasyfikacji generalnej, a następną kobietę wyprzedziła o 3,5 minuty.
Natomiast Mariusz Kurzajczyk startował w 3. Biegu Katorżnika w Lublińcu. Zawody odbyły się na nietypowym dystansie 7 km i na nietypowej trasie, wiodącej głównie przez bagna.
________________________________________
4 sierpnia 2007 r.
Marek Frontczak i Janusz Banaś reprezentowali Supermaraton Kalisz podczas 12. Międzynarodowego Biegu Ulicznego w Jaworznie. Zawody wygrał Kenijczyk Joel Kemen, a drugi był mistrz Polski w maratonie, Paweł Ochal.
________________________________________
14 lipca 2007 r.
Karolina Rakieć wygrała 2. Półmaraton Bydgoski. W 2. Maratonie Kanału Bydgoskiego nasz klub reprezentował Mariusz Kurzajczyk.
________________________________________
8 lipca 2007 r.
Karolina Rakieć i Mirosław Antczak reprezentowali nasz klub w 27. Biegu o Złoty Kłos w Kołaczkowie.
________________________________________
7 lipca 2007 r.
20 osób, w tym 15 biegających wzięło udział w naszej klubowej imprezie 1. Kaliska Fiesta Biegowa. Jak sama nazwa mówi, chodziło o połączenie biegania z zabawą i chyba się udało. W trakcie Fiesty Janusz Banaś przebiegł 53,5 km, a Marek Frontczak, Jarema Dubiecki, Mariusz Kurzajczyk i Zbigniew Kaczmarkiewicz pokonali trase maratonu. Pozostali biegacze zaliczyli krótsze dystanse.
________________________________________
7 lipca 2007 r.
Karolina Rakieć była najszybszą zawodniczką Rajskowskiej Piątki. Poza nią startowali także: Marek Frontczak, Bogdan Będkowski i Andrzej Frątczak.
________________________________________
30 czerwca 2007 r.
Dzisiaj biegiem świętowaliśmy 100. Maraton Mariana Zielonki. Najlepiej to wyszło Ryszardowi Płochockiemu, który zajął trzecie miejsce. Poza nim w Ostrowie biegali: maraton – Mirosław Antczak, Robert Rzepecki, Mariusz Kurzajczyk, Marek Frontczak, Zbigniew Kaczmarkiewicz, Piotr Maciejewski oraz półmaraton – Rafał Łysiak, Tadeusz Tomeczek i Bogdan Będkowski.
________________________________________
23 czerwca 2007 r.
Mariusz Kurzajczyk uczestniczył w 3. Maratonie Bełchatowskim. Wyniki są TU.
________________________________________
23 czerwca 2007 r.
W dzień po zakończeniu 3. Biegu Świętojańskim Janusz Banaś wystartował 2. Ogólnopolskim Nocnym Biegu Godzinnym w Siemianowicach. Natomiast dziś Janusz wziął udział w 22. Międzynarodowym Biegu Trójkąta Trzech Cesarzy w Mysłowicach.
________________________________________
17 czerwca 2007 r.
Ryszard Płochocki i Marek Frontczak uczestniczyli w 15. Ogólnopolskim Biegu Sokoła w Bukownicy. To pierwszy start Rysia po długiej kontuzji.
_______________________________________
17 czerwca 2007 r.
Karolina Rakieć i Robert Rzepecki wzięli udział w 1. Półmaratonie Słowaka w Grodzisku Wielkopolskium.
________________________________________
16 czerwca 2007 r.
Krzysztof Wojtecki z Grójca wygrał 3. Bieg Świętojański od Zmierzchu do Świtu. Doskonale spisali się Marek Frontczak, który był drugi oraz Janusz Banaś, który zajął czwarte miejsce. Poza nimi nasz klub reprezentowali: Tadeusz Tomeczek, Zbigniew Kaczmarkiewicz, Mariusz Kurzajczyk, Piotr Maciejewski, Dariusz Kujawa, Karolina Rakieć, Andrzej Wolniak i Adam Rogacki.
________________________________________
10 czerwca 2007 r.
Karolina Rakieć zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej pań w 3. Jurajskim Półmaratonie w Rudawie.
________________________________________
9/10 czerwca 2007 r.
Janusz Banaś był 10. a Mariusz Kurzajczyk 18. w 1. Dobowym Biegu Lajkonika na krakowskich Błoniach. To pierwsze rezultaty z biegu 24 w historii naszego klubu. Wyniki z Krakowa są TUTAJ.
________________________________________
3 czerwca 2007 r.
Robert Rzepecki jako jedyny zawodnik naszego klubu startował w MP weteranów w półmaratonie. W Murowanej Goślinie.
________________________________________
2 czerwca 2007 r.
Marek Frontczak, Mariusz Kurzajczyk i Rafał Łysiak wzięli udział w 3. Maratonie Lednickim.
________________________________________
27 maja 2007 r.
Marek Frontczak był naszym jedynakiem w 13. Biegu Pętla Rudnicka. TUTAJ jest jego wynik.
________________________________________
20 maja 2007 r.
Karolina Rakieć zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet w 25. Maratonie Toruńskim! Na mecie przegrała jedynie z czołową polską biegaczka, Renatą Antropik. Maraton ukończyła rekordowa liczba 725 osób. W zawodach wzięła udział duża grupa biegaczy z Kalisza, w tym nasi zawodnicy: Robert Rzepecki, Mariusz Kurzajczyk, Marek Frontczak i Mirosław Antczak. W uzyskaniu dobrych wyników przeszkodziła upalna pogoda. Cztery osoby trafiły do szpitala. Na szczęście wszyscy z Kalisza dobiegli do mety.
________________________________________
13 maja 2007 r.
Czterech biegaczy KTS Supermaraton wzięło udział w 4. mBank Maratonie w Łodzi. Mirosław Antczak i Mariusz Kurzajczyk pokonali dystans maratonu, Piotr Maciejewski – półmaratonu, a Andrzej Wolniak przebiegł 10,5 km.
________________________________________
12 maja 2007 r.
Karolina Rakieć została mistrzynią Kalisza amatorów w biegach przełajowych. Na Majkowie biegali także: Daniel Olszyna (mistrz Kalisza nauczycieli), Marek Frontczak, Dariusz Kujawa, Mariusz Kurzajczyk, Piotr Maciejewski i Andrzej Wolniak (powrót po chorobie).
________________________________________
6 maja 2007
Karolina Rakieć odebrała puchar i nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii K 20 w 6. Cracovia Maraton. W tej samej imprezie kapitalnie spisali się Robert Rzepecki i Marek Frontczak, którzy poprawili rekordy życiowe. W biegu uczestniczył także Mariusz Kurzajczyk.
________________________________________
29 kwietnia 2007
Marek Frontczak zajął trzecie miejsce w kategorii M50 w Kolskiej Paterze.
________________________________________
29 kwietnia 2007
Janusz Banaś, podobnie jak przed rokiem, był jedynym reprezentantem KTS Supermaraton w bieg 12 H Rudzie śląskiej. Zajął 22 miejsce, przebiegając 98,997 km.
________________________________________
22 kwietnia 2007
Aż sześciu biegaczy z naszego klubu wystartowało w 25. Maratonie Wrocław. Najwięcej powodów do radości miał Darek Kujawa, który pobił rekord życiowy. Poza tym startowali Robert Rzepecki, Mariusz Kurzajczyk, Marek Frontczak, Mirosław Antczak i Zbigniew Kaczmarkiewicz. TUTAJ można znaleźć wyniki z Wrocławia.
________________________________________
21 kwietnia 2007
Skromniutka, dwuosobowa reprezentacja KTS Supermaraton wzięła udzial w 17. Biegach Ulicznych Wiosna Cekowska. Karolina Rakieć wygrała w gronie pań a Marek Frontczak był trzeci w M50. A TU można znaleźć wyniki z Cekowa.
________________________________________
15 kwietnia 2007
Pięciu naszych biegaczy wybrało się na marton do Dębna. Najszybciej pobiegł zawodnik z najsłabszą życiówką, a więc Marek Frontczak. Poza nim startowali: Robert Rzepecki, Mariusz Kurzajczyk, Mirosław Antczak i Andrzej Frątczak.
Z kolei Karolina Rakieć wzięła udział w 43. Crossie Ostrzeszowskim, wygrywając półmaraton.
________________________________________
1 kwietnia 2007
Cztery osoby wybrały się z Kalisza do Bratysławy na maraton. Karolina Rakieć była piąta w klasyfikacji generalnej i druga w K20. Na ulicach stolicy Słowacji ścigali sie także: Robert Rzepecki, Mariusz Kurzajczyk i Marek Frontczak.
________________________________________
18 marca 2007 r.
Około 70 osób, w tym ponad 50 biegaczy, uczestniczyło w dzisiejszej Trasie dla Serca w kaliskim parku. Nie przeszkodziła im niepogoda – deszcz i wiatr. Poza kaliszanami, zjawili się nasi przyjaciele z okolic Turku i Koła, w tym niezawodna rodzina Wernerów. Bieg nie tak całkiem na serio, ale zaliczany do Grand Prix Kalisza, na dystansie 4 km wygrali Karolina Rakieć i Piotr Werner. Na koniec wszycy odebrali certyfikaty (Attestation de Participation) wystawione przez władze Kalisza i francuskie Hautmont, a potem posilili się i napili. TU można znaleźć wyniki 2. Biegu o Grand Prix Kalisza.
________________________________________
17 marca 2007 r.
Karolina Rakieć wygrała 3. Maniacką Dziesiątkę w Poznaniu. Mimo fatalnej pogody, impreza była udana dla większości naszych biegaczy. Rekordy życiowe pobili Darusz Kujawa i Marek Frontczak. Poza nimi KTS Supermaraton reprezentowali: Ryszard Płochocki (którego zmogła kontuzja), Robert Rzepecki, Mariusz Kurzajczyk, Andrzej Frątczak, Tadeusz Tomeczek i Zbigniew Sobczak.
________________________________________
16 marca 2007 r.
Jutro Maniacka Dziesiątka w Poznaniu, a już w niedzielę trzecia Trasa dla Serca, którą połączymy z biegiem o Grand Prix Kalisza. Spotykamy się przy Domku Parkowego o godz. 11. Na zachętę specjalnie przygotowany numer startowy.
________________________________________
13 marca 2007 r.
Trasa dla Serca to trzecia z kolei impreza rekreacyjno-sportowa łącząca Kalisz i partnerskie francuskie Hautmont. Spotykamy sie w niedzielę, 18 marca przy Domku Parkowego, o godz. 11. Najpierw wspólnie potruchtamy, a potem odbędzie się bieg na dystansie 6 km (3×2). Impreza ma charakter otwarty. Wszyscy uczestnicy otrzymają picie, drożdżówki, oryginalne certyfikaty a uczestnicy biegu na dystansie 6 km – numery.
________________________________________
4 marca 2007 r.
Piotr Miklas z Finiszu wygrał pierwszy bieg z cyklu Grand Prix Kalisza. Kolejne miejsca zajęli: Hieronim Szczypkowski z Maratonu Ostrów i Mateusz Kaźmierczak z Triathlonu Kalisz. Kategorię pań wygrała Karolina Rakieć z KTS Supermaraton Kalisz. Po biegu w gościnnych progach OSRiR na wszystkich czekała kawa, herbata i zimne napoje. Wśród uczestników imprezy rozlosowanych zostało kilkanaście nie tylko sportowych upominków.
________________________________________
3 marca 2007 r.
Jutro pierwszy w tym roku bieg z cyklu Grand Prix Kalisza. Zapisy będą przyjmowane w budynku przy torze kolarskim od godz. 10. Start przy moście św. Wojciecha o godz. 11. Dystans 5 km (2×2,5 km). Nie ma wpisowego. Po biegu organizatorzy zapraszają na ciepłą herbatę i losowanie upominków.
________________________________________
26 lutego 2007 r.
Kaliskie Towarzystwo Sportowe Supermaraton to od dziś nowa nazwa naszego stowarzyszenia. Zaskakująco licznie zgromadzeni członkowie KTS byli jednomyślni nie tylko w tej kwestii. Walne Zebranie dokonało także kilku innych zmian w Statucie oraz pozytywnie oceniło dotychczasową działalność zarządu i plany na najbliższą przyszłość. Poprzez aklamację przyznano tytuł członka honorowego KTS Supermaraton Genowefie Walczak, wdowie po Adamie Marianie Walczaku. Uzupełniono także skład zarządu o Karolinę Rakieć i Roberta Rzepeckiego.
________________________________________
25 lutego 2007 r.
Karolina Rakieć wygrała 1. Maraton Kanału Bydgoskiego w Bydgoszczy. W imprezie, będącej także 100 Jubileuszowym Maratonem Dominika Drygalskiego, biegał również Mariusz Kurzajczyk.
Z kolei Marek Frontczak i Robert Rzepecki bili życiówki na 27. Półmaratonie Wiązowskim. Natomiast w pierwszym biegu o Grand Prix Ostrowa czwarte miejsce zajął Ryszard Płochocki. Wystartowali tu także Andrzej Wolniak, Tadeusz Tomeczek, Łukasz Szymczak i Piotr Miklas.
________________________________________
24 lutego 2007 r.
Dwudniowy maraton biegowy naszych klubowiczów rozpoczął Marek Frontczak, który wystartował w 23. Ogólnopolskim Otwartym Biegu Zimowym w Jarocinie.
________________________________________
20 lutego 2007 r.
Podczas wspólnego zebrania Zarządu i Komitetu Organizacyjnego Cross Maratonu ustaliliśmy terminy biegów Grand Prix do końca wakacji. 1. Bieg o GP Kalisza odbędzie się w niedzielę, 4 marca na ścieżce rowerowej.
________________________________________
17 lutego 2007 r.
Karolina Rakieć zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet w 5. Zimowym Biegu Trzech Jezior w Trzemesznie. Z naszego klubu najwyżej w klasyfikacji generalnej znalazł się Ryszard Płochocki. Bardzo dobrze pobiegli Robert Rzepecki i Marek Frontczak.
________________________________________
10 lutego 2007 r.
53 osoby z całej Polski – od Bielska-Białej po Gdańsk i od Warszawy po Złotoryję wzięły udział w 3. Cross Maratonie Koleżeńskim im. Adama Mariana Walczaka. Zawody jak zwykle zaczęły i zakończyły się w OSP w Kościelnej Wsi. Biegacze mieli do pokonania jedną pętlę o długości ok. 16,9 km oraz sześć o długości 4,2 km. Gospodarze (czyli my) nie byli przesadnie gościnni, bo zdobyli w sumie aż sześć z 21 pucharów, w tym dwa najcenniejsze w klasyfikacji generalnej panów dla Ryszarda Płochockiego i pań dla Karoliny Rakieć. Dodatkowo trzeci w klasyfikacji generalnej był Robert Rzepecki, a w najliczniej obsadzonej kategorii M40 całe podium zajęli zawodnicy KTS – Płochocki, Rzepecki i Mariusz Kurzajczyk Poza nimi startowali także: Marek Frontczak, Andrzej Frątczak, Tadeusz Tomeczek i Zbigniew Kaczmarkiewicz. Pozostali pomagali od wczesnego rana do późnego popołudnia. Wszyscy dostali oryginalne medale z lanego szkła i z laserowym grawerunkiem, spożywczy pakiet maratoński, upominki (m.in. koszulka najlepszego górala Tour de Pologne z autografem Czesława Langa), cieply posiłek i zimny bufet.
_______________________________________
26 stycznia 2007 r.
Jerzy Bednarz przysłał nam oficjalną listę polskich członków klubu 100 maratonów, która jednocześnie trafiła na fora międzynarodowe. Miło, że kilkoro z czołowych polskich setkowiczów zobaczymy za dwa tygodnie na maratonie w Kaliszu.
Pierwsza na liście jest Barbara Szlachetka – 279 maratonów, 57 ultra (w sumie 336). Do Kalisza przyjadą: 2. Jerzy Bednarz 278, 46 (324), 6. Przemysław Torłop 143, 24 (167), 8. Barbara Gil 137, 20 (157), 13. Tadeusz Ruta 105, 26 (131).
W sumie na liście jest 26 nazwisk. Siódmy jest Andrzej Jabłoński 126, 35 (161).
________________________________________
21 stycznia 2007 r.
Jak co roku kaliscy biegacze uczcili pamięć pomordowanych mieszkańców Marchwacza. Tym razem z naszego klubu pobiegło 11 osób.
W dziale IMPREZY jest regulamin 3. Cross Maratonu oraz lista startowa.
________________________________________
17 stycznia 2007 r.
W tę niedzielę, 21 stycznia biegniemy do Marchwacza. Zbiórka o godz. 8.30 przed teatrem.
Natomiast 3. Cross Maraton Koleżeński im. Adama Mariana Walczaka odbędzie się w sobotę, 10 lutego.
________________________________________
7 stycznia 2007 r.
Ryszard Płochocki zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej i pierwsze w kategorii M40 podczas 2. Biegu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Moglinie. Poza nim KTS reprezentował Marek Frontczak. Zawody, które ukończyło 182 biegaczy, wygrał Andrzej Krzyścin.
________________________________________
7 stycznia 2007 r.
Tradycyjny bieg do Marchwacza odbędzie się wyjątkowo w niedzielę, 21 stycznia.
________________________________________
1 stycznia 2007 r.
Ewa Banaś jako pierwsza zawodniczka KTS Kalisz ukończyła w tym roku maraton. Katowiczanka zajęła 37. miejsce w 1. Maratonie Cyborga w Katowicach
________________________________________
1 stycznia 2007 r.
A Nowy Rok przywitaliśmy biorąc udział w Biegu Noworocznym. Poniżej rodzinne zdjęcie uczestników i kibiców.