Wpisy z roku 2009

Poniżej archiwalne wpisy z całego 2009 roku:

 

31 grudnia 2009 r.

Jerzy Wyka, Robert Rzepecki, Marek Frontczak i Andrzej Wolniak wzięli udział w Jubileuszowym 25. Ulicznym Biegu Sylwestrowym w Trzebnicy. Zawody z udziałem 853 osób wygrał Arkadiusz Gardzielewski z Rzeżęcina, przed Tomaszem Szymkowiakiem z Wrześni i Radosławem Popławskim z Otynia. W gronie pań triumfowała Katarzyna Kowalska. Wyniki są TUTAJ. A przy okazji…

________________________________________

Sportowych sukcesów i dużo zdrowia w Nowym Roku!!!

________________________________________

19 grudnia 2009 r.

Zenon Radziejewski z Wrześni wygrał 5. Wigilijny Bieg od Zmierzchu do Świtu. Kolejne miejsca zajęli Stanisław Giemza z Bielska-Białej, Zenon Talar z Obornik oraz nasz Marek Frontczak. W gronie pań triumfowała Grażyna Piekoszowska z Żor, przed Danutą Pilarz-Małkiewicz z Wrocławia oraz Katarzyną Werner z Finiszu Kalisz. Zawody ukończyło ponad 60 osób, co jest rekordem frekwencji. Bieg był na bieżąco relacjonowany w Polskim Radiu – Jedynce i Trójce. Barwy Supermaratonu reprezentowali także: Paweł Nowak, Tadeusz Tomeczek, Mariusz Kurzajczyk, Mirosław Antczak, Zdzisław Druciarek, Janusz Banaś, Czesław Fabiański, Damian Bugajny, Liwio Szumała, Piotr Banaś, Karolina Rakieć, Andrzej Wolniak, Dariusz Kujawa, Robert Lis, Piotr Maciejewski, Mariusz Wiśniewski, Adam Rogacki, a więc w sumie 18 osób.

Bieg Wigilijny zakończył rywalizację w ramach Ultramaratońskiego Czteropaku Kaliskiego. W łącznej klasyfikacji zwyciężył Zenon Radziejewwski, przed Stanisławem Giemzą oraz Markiem Frontczakiem. Gratulacje!

________________________________________

13 grudnia 2009 r.

18 osób wzięło udział w pierwszym biegu o Grand Prix Supermaratonu na dystansie półmaratonu. Na mecie zameldowali się: Karolina Rakieć, Rysiu Płochocki, Damian Bugajny, Mirek Antczak, Robert Rzepecki, Marek Frontczak, Mariusz Kurzajczyk, Piotr Kęszka, Zdzisiu Druciarek, Andrzej Jabłoński, Mariusz Wiśniewski, Czesiu Fabiański, Piotr Banaś, Piotr Maciejewski, Tadziu Tomeczek, Andrzej Wolniak, Ania Grzesiak i Jakub Piorun. Dwa okrążenia biegliśmy wspólnie a dopiero na trzecim było ścigania, stąd czasy nie są rewelacyjne.

________________________________________

6 grudnia 2009 r.

Paweł Nowak, Piotr Banaś i Czesław Fabiański ukończyli 7. Półmaraton Świętych Mikołajów w Toruniu. Zawody z udziałę 1500 osób wygrał Błażej Brzeziński z Bydgoszczy, przed Krzysztofem Bartkiewiczem z Torunia i Andrzejem Krzyścinem z Gniezna.

________________________________________

21 listopada 2009 r.

Marek Frontczak i debiutujący w tym roku Andrzej Frątczak wzięli udział w 13. Bełchatowskiej Piętnastce. W gronie ponad 200 biegaczy zwyciężył Michał Kaczmarek z Grunwaldu Poznań, przed Igorem Olefirenko i Antonem Pototskim z Ukrainy.

________________________________________

11 listopada 2009 r.

Ryszard Płochocki zajął pierwsze miejsce w kategorii M40 w Biegach Niepodległości w Turku. Poza nim dystans ok. 5 km pokonali: Adrian Skrzypek, Damian Bugajny, Andrzej Wolniak i Tadeusz Tomeczek. Zawody wygrał Michał Kaczmarek z Grunwaldu Poznań.

Z kolei Piotr Kęszka wziął udział w 21. Biegu Niepodległosci w Warszawie, w którym uczestniczyły 5254 osoby. W stolicy zwyciężył Rafał Wójcik z Kielc.

________________________________________

8 listopada 2009 r.

Karolina Rakieć zajęła trzecie miejsce wśród pań w Biegu Cocodrillo na dystansie 7 km, który towarzyszył 5. Międzynarodowemu Półmaratonowi Kościańskiemu im. Florkowskiego. Zawody wygrała mistrzyni Polski seniorek w triathlonie i wicemistrzyni Europy w duathlonie Agnieszka Jerzyk. W klasyfikacji generalnej w gronie 111 biegaczy triumfowali Ukraińcy: Serhij Okseniuk przed Siergiejem Marczukiem oraz Litwinem Martynasem Stanysem. Dystans półmaratonu pokonał Piotr Banaś. Bieg wygrał Mychajło Iweruk, przed Michałem Kaczmarkiem i Wasylem Matwijczukiem. Półmaraton ukończyło 557 osób.

________________________________________

25 października 2009 r.

Karolina Rakieć była pierwsza w kategorii K30 i piąta w klasyfikacji generalnej 29. Biegu Warciańskiego. W Kole poprawiła o 4 sekundy swój rekord życiowy na dystansie 10 km. Zawody z udziałem 209 osób wygrał Ukrainiec Witalij Szafar, przed Michałem Kaczmarkiem z Grunwaldu Poznań i Arturem Kozłowskim z Sieradza. Z kolei w gronie pań najlepsza była Marzena Kłuczyńska z AZS-u Poznań, która wyprzedziła Małgorzatę Sobańską z Korfantowa oraz Aleksandrę Jawor z Częstochowy.

________________________________________

25 października 2009 r.

Ryszard Płochocki zajął drugie miejsce w kategorii czterdziestolatków i 11. w klasyfikacji generalnej 47. Międzynarodowego Biegu Niepodległości w Ostrowie. Tym samym zdecydowanie zwyciężył w cyklu imprez o Grand Prix Ostrowa 2009. Bieg wygrał Radosław Kłeczek ze Śląska Wrocław, przed Antonem Potosky’m z Ukrainy oraz Dariuszem Kruczkowskim ze Szklarskiej Poręby. Zawody ukończyli także: Adrian Skrzypek, Damian Bugajny, Czesław Fabiański, Piotr Maciejewski i Tadeusz Tomeczek.
________________________________________

24 października 2009 r.

Paweł Szymandera z Truchciku Łubianka wygrał 25. Supermaraton Kalisia. Zwycięzca wyprzedził Andrieja Głybę z Ukrainy i Andrzeja Barana z Finiszu Kalisz. W gronie pań triumfowała Iwona Żukowska ze Środy Wielkopolskiej, przed Aleksandrą Niwińską z Chojnowa i Aurelią Stołowską z Elbląga. W ramach imprezy rozegrane zostały oficjalne mistrzostwa Polski w biegu na 100 km. Mistrzem Polski został Andrzej Baran, wicemistrzem Dariusz Cichorek a brązowy medal zdobył Dariusz Guzowski z Borzytuchomia.

Debiut na dystansie 100 km zaliczyli Paweł Bartczak, Paweł Nowak i Piotr Banaś. Setkę ukończyli także Marek Frontczak i Andrzej Wolniak a 55 km Mirosław Antczak.

________________________________________

18 października 2009 r.

Gromadnie wzięliśmy udział w 3. Biegu Do Gorących źródeł Sanus Per Aquam – Zdrowie przez Wodę. Ufff. Najlepiej wypadł Ryszard Płochocki, który był 10. w klasyfikacji generalnej i jednocześnie wygrał kategorię M40. Drugi w kategorii M18 był Adrian Skrzypek. Poza nimi bieg ukończyli: Piotr Kęszka, Damian Bugajny, Mariusz Kurzajczyk, Paweł Nowak, Marek Frontczak, Mateusz Tomczak, Andrzej Wolniak, Piotr Banaś, Czesław Fabiański. Zawody wygrał Michał Kaczmarek z Grunwaldu Poznań, przed Sebastianem Kosęda z AZS AWF Warszawa i Janem Wróblewskim z Entre.pl Team, a w gronie pan Agnieszka Janasiak z Olimpii Poznań.

________________________________________

17 października 2009 r.

Karolina Rakieć zajęła drugie miejsce wśród pań w 4. Biegach Ulicznych Malanowska Jesień. Natomiast Ryszard Płochocki był siódmy w klasyfikacji generalnej i najlepszy w kategorii czterdziestolatków. Zawody na dystansie ok. 10 km wygrał Michał Kaczmarek z Grunwaldu Poznań, a najszybszą kobietą była Agnieszka Janasiak z Olimpii Poznań.

________________________________________

17 października 2009 r.

Około 30 osób, w tym 10 biegaczy wzięło udział w Trasie dla Serca w kaliskim Parku Miejskim. Zbadaliśmy sobie krew a potem biegaliśmy. Minimalny dystans wyniósł 6 km, ale byli i tacy, którzy pokonali ponad 20.

________________________________________

11 października 2009 r.

Nasi zawodnicy wzięli udział w 10. Poznań Maratonie, największej tego typu imprezie w Polsce. Czołowe miejsca zajęli Kenijczycy: Samson Kimeli Chebii, Abraham Yilma Belete i Frimin Kiplagat Kiphoge. W sumie zawody ukończyło 4015 biegaczy, a wśród nich najlepszy reprezentant KTS Supermaraton – Paweł Bartczak, czwarty w Mistrzostwach Polski lekarzy, drugi w kategorii L35. Poza nim do mety dobiegli także: Mirosław Antczak, Mariusz Kurzajczyk, Marek Wojtas, Paweł Nowak, Daniel Olszyna, Marek Frontczak, Robert Rzepecki, Andrzej Wolniak, Zbigniew Kaczmarkiewicz, Piotr Banaś, Czesław Fabiański i Jerzy Wyka. Jurek był na końcu, ale dokonał niezwykłego wyczynu, bowiem ostatnie 195 metrów maratonu pokonał w czasie 29 sekund i w specjalnym konkursie zajął drugie miejsce.

________________________________________

10 października 2009 r.

Karolina Rakieć wygrała w gronie pań 9. Ogólnopolski Bieg Maltański rozgrywany na dystansie 5,4 km. W klasyfikacji generalnej triumfował Maciej Łucyk z Intersportu Poznań, przed Hubertem Lechniakiem z Buku i Maciejem Tworem z Mokasyna Płoty. Zawody ukończyło 136 osób.

________________________________________

9 października 2009 r.

Adrian Skrzypek zwyciężył w 3. Biegu Winiarskim na dystansie 4 km. Zawodnik Supermaratonu wyprzedził Juliana Kędzierskiego i Tomasza Pasia.

________________________________________

4 października 2009 r.

Janusz Banaś zajął 24. miejsce w biegu 24H, rozgrywanym w ramach Katowickiego Festiwalu Biegowego. im. Jerzego Kukuczki. Zawody z udziałem 56 osób wygrał Wojciech Pismenko ze Świdwina, przed mistrzem Polski w biegu 24H – Waldemarem Pędzichem z Ostrołęki oraz Augustem Jakubikiem z Rudy Śląskiej.

________________________________________

4 października 2009 r.

Ryszard Płochocki wygrał kategorię M40 podczas 29. Międzynarodowego Biegu Ptolemeusza w Kaliszu. Czwarta w gronie kobiet była Karolina Rakieć. Bardzo mocno obsadzone zawody wygrał Wadim Słobodeniuk z Równego na Ukrainie, przed aktualnym wicemistrzem Polski na 5000 m Radosławem Kłeczkiem ze Śląska Wrocław i Białorusinem Igorem Teterukowem z Grodna. W gronie pań triumfowała Julia Ignatowa z Odessy, przed Olgą Ochal i aktualną wicemistrzynią Polski w maratonie Agnieszką Janasiak. Zawody ukończyli także: Adrian Skrzypek, Piotr Kęszka, Paweł Bartczak, Mariusz Kurzajczyk, Paweł Nowak, Marek Frontczak, Piotr Banaś, Zdzisław Druciarek, Jakub Bartczak (debiut), Andrzej Wolniak, Czesław Fabiański, Tadeusz Tomeczek, i Robert Lis.

Zawody ukończyła rekordowa liczba 153 osób.

________________________________________

3 października 2009 r.

Ryszard Płochocki zajął trzecie miejsce w kolejnym biegu o Grand Prix Ostrowa na dystansie 6 km. Bieg z udziałem 36 osób wygrał 19-letni reprezentant Niemiec w biegach górskich – Rene Stoeckert, przed Piotrem Taczką z Ostrowa. Rysiu jest nadal zdecydowanym liderem GP.

________________________________________

3 października 2009 r.

MARIA BEDNARCZYK i nasz MIROSŁAW ANTCZAK zawarli związek małżeński w kościele pw. Wszystkich Świętych w Droszewie

________________________________________

27 września 2009 r.

Mocna grupa KTS Supermaraton wzięła udział w 31. Maratonie Warszawskim. Najlepiej wypadł Mariusz Kurzajczyk, który przy okazji zajął drugie miejsce w klasyfikacji dziennikarzy. W imprezie uczestniczyli także: Paweł Nowak, Mirosław Antczak, Robert Rzepecki, Marek Frontczak, Damian Bugajny, Zbigniew Kaczmarkiewicz i Jerzy Wyka. Zawody wygrał Etiopczyk Teshome Gelane Etanya, przed Adamem Draczyńskim i Mariuszem Giżyńskim. Oficjalne wyniki zawodów, które ukończyła rekordowa liczba 3164 osób.

________________________________________

26 września 2009 r.

Nasi biegacze wzięli udział w jesiennym Bieganiu na Majkowie na dystansie 1200 m. Adrian Skrzypek był drugi, Piotr Kęszka trzecia a Karolina Rakieć piąta i pierwsza wśród pań.

________________________________________

20 września 2009 r.

Jerzy Kowalski, Piotr Maciejewski i Tadeusz Tomeczek uczestniczyli w Biegu Olimpijskim w Wysocku Wielkim.

________________________________________

20 września 2009 r.

Karolina Rakieć wygrała w gronie pań 3. Bieg Kościuszki. W klasyfikacji generalnej triumfowali studenci PWSZ Damian Żubrowski i Błażej Wytwer a trzeci był Aron Przybył z Finiszu. Najszybszym zawodnikiem naszego klubu był Piotr Kęszka, który zajął miejsce tuż za podium. Bieg główny w gronie niespełna 30 osób ukończyła silna ekipa Supermaratonu, poza Karolina i Piotrkiem także: Damian Bugajny, Dariusz Kujawa, Marek Frontczak, Mariusz Kurzajczyk, Robert Lis, Adam Rogacki i Czesław Fabiański. Bieg uczniów szkół ponadgimnazjalnych wygrał nasz Adrian Skrzypek.

________________________________________

19 września 2009 r.

Karolina Rakieć była najszybszą kobietą 32. Ogólnopolskiego Biegu Lechitów na trasie Ostrów Lednicki-Gniezno. Doskonale spisał się także Paweł Bartczak, który obronił tytuł wicemistrza Polski lekarzy w półmaratonie. Zawody, które wygrał Klaudiusz Kozłowski z Gniezna, przed Grzegorzem Dorszyńskim z Człuchowa i Dariuszem Cichorkiem z Finiszuukończył także Czesław Fabiański. Bieg ukończyło 521 osób, w tym ponad 50 pań.

________________________________________

19 września 2009 r.

Biegacze Supermaratonu Kalisz odegrali czołowe role podczas 1. Biegu o Puchar Wójta Gminy Sieroszewice. Zawody wygrał Ryszard Płochocki, przed Piotrem Taczką i Rafałem Czarnojańczykiem z Ostrowa. W swojej kategorii wiekowej najlepszy był Adrian Skrzypek, drugie miejsce zajął Damian Bugajny a trzecie Mirosław Antczak. Bieg ukończyli także Mariusz Kurzajczyk i Marek Frontczak.

________________________________________

13 września 2009 r.

Dariusz Kujawa i Paweł Nowak poprawili swoje rekordy życiowe podczas 27. HASCO-LEK Wrocław Maratonu. Zawody ukończyli także: Jerzy Wyka, Mirosław Antczak, Mariusz Kurzajczyk, Robert Rzepecki, Andrzej Wolniak i Zbigniew Kaczmarkiewicz. Bieg z udziałem rekordowej liczby 1733 maratończyków wygrali Kenijczycy: Julius Kilimo Kipkoir przed Wilfredem Cheserekiem i Ukraińcem Tarasem Salo.

________________________________________

13 września 2009 r.

Karolina Rakieć zajęła drugie miejsce wśród pań w 16. Ogólnopolskim Biegu o Memoriał Mariana Śmigielskiego. Wyprzedziła ją jedynie Anna Kordus z Olimpii Poznań. Na podium stanął także Adrian Skrzypek, który był drugi w kategorii M16. W Mogilnie z naszego Towarzystwa najszybszy był Ryszard Płochocki, który był 15. w klasyfikacji generalnej. Poza nimi dystans 10 km pokonali także: Piotr Kęszka z nowym rekordem życiowym, Damian Bugajny, Marek Frontczak i Mateusz Tomczak. Zawody z udziałem 222 osób wygrał Kenijczyk Cosmas Kyeva, przed Kamilem Sierackim z Zawiszy Bydgoszcz i Tomaszem Szymkowiakiem z Orkanu Września.

________________________________________

6 września 2009 r.

Reprezentanci Supermaratonu wzięli udział 19. Międzynarodowym Półmaratonie Philipsa. W Pile najszybciej pobiegł Paweł Nowak, który poprawił rekord życiowy. Do mety w gronie 1449 osób dotarli także: Robert Rzepecki i Czesław Fabiański. Zawody wygrał Boniface Nduva z Zawiszy Bydgoszcz, ale mistrzem Polski został trzeci na mecie Mariusz Giżyński ze Sportingu Międzyzdroje, wicemistrzem Michał Smalec z Podlasia Białystok a brązowy medal zdobył Arkadiusz Sowa z Grunwaldu Poznań. W gronie pań tytuł mistrzyni obroniła Agnieszka Gortel z AKS-U Chorzów

________________________________________

5 września 2009 r.

Damian Bugajny z powodzeniem reprezentował nas w 19. Biegu Solidarności. Zawody na dystansie 5,2 km we Wrocławiu wygrał Wojciech Kowalski ze Śląska Wrocław, przed Kamilem Kędzierskim z Nysy i Tomaszem Sobczykiem z Żórawiny. Startowało aż 597 osób!

________________________________________

5 września 2009 r.

Karolina Rakieć zajęła drugie miejsce w 19. Usedom Halbmarathon w niemieckim Wolgast. Dystans półmaratonu ukończył także Tadeusz Tomeczek a zawody wygrał dobrze nam znany Ukrainiec Rusłan Kandyba.

Natomiast w 30. Internationaler Usedom Marathon Świnoujście-Wolgast uczestniczyli: Mariusz Kurzajczyk, Marek Frontczak, Andrzej Wolniak, Zbigniew Kaczmarkiewicz i Piotr Maciejewski. Maraton wygrał Jarosław Janicki z Gryfina przed Dariuszem Cichorkiem z Finiszu Kalisz i Svenem Droessmarem z Niemiec. Maraton ukończyło 249 osób a półmaraton 294.

________________________________________

30 sierpnia 2009 r.

Nasi zawodnicy wzięli udział w 27. Biegu Kazimierzowskim w Pyzdrach. Dystans niespełna 10 km pokonali: Piotr Kęszka, Dariusz Kujawa, Robert Rzepecki, Paweł Nowak, Marek Frontczak, Piotr Maciejewski, Czesław Fabiański i Tadeusz Tomeczek. Zawody wygrał Tomasz Szymkowiak z Orkanu Września, przed Michałem Kaczmarkiem z Grunwaldu Poznań i Marcinem Fehlauem ze Świata Biegacza Poznań.

________________________________________

29 sierpnia 2009 r.

Karolina Rakieć była piątą zawodniczką w klasyfikacji generalnej i najlepszą w K30 w 1. Świdnickim Biegu Dekoria. Zawody z udziałem 450 osób wygrał Dariusz Kruczkowski ze Szklarskiej Poręby, przed Grzegorzem Sobczykiem ze Środy Śląskiej i Krzysztofem Bartkiewiczem z Torunia. Wśród pań najlepsza była Dorota Uryga, przed Wiolettą Kryzą i Małgorzatą Sobańską. Z naszego Towarzystwa najszybciej do mety w Świdnicy dotarł Ryszard Płochocki. Natomiast Paweł Bartczak i Damian Bugajny poprawili swoje rekordy życiowe na dystansie 15 kilometrów, a bieg ukończyli także Mirosław Antczak i Mariusz Kurzajczyk.

________________________________________

22 sierpnia 2009 r.

22 osoby wzięły udział w 3. Kaliskiej Fieście Biegowej, naszej corocznej imprezie integracyjnej. 13 biegało a pozostałe kibicowały. Impreza bez przerwy trwała niemal 11 godzin.

________________________________________

15 sierpnia 2009 r.

Nasi zawodnicy wzięli udział w 15. Maratonie Solidarności Gdynia-Sopot-Gdańsk, który ukończyła rekordowa liczba 506 osób. Paweł Nowak, który do mety dotarł razem z Mirosławem Antczakiem, zdecydowanie poprawił swój rekord życiowy. Natomiast maraton z nowym rekordem trasy wygrał Karol Rzeszewicz ze Sztumu, przed Ukraińcem Wiktorem Starodupcewem i Przemysławem Rojewskim z Luzina. Dopiero czwary był olimpijczyk z Pekinu, Białorusin Andriej Gordiejew. Bieg ukończyli także: Robert Rzepecki, Mariusz Kurzajczyk, Marek Frontczak, Andrzej Wolniak i Zbigniew Kaczmarkiewicz.

________________________________________

15 sierpnia 2009 r.

Ryszard Płochocki zajął trzecie miejsce w kategorii czterdziestolatków w 18. Biegu im. Marszałka Jóżefa Piłsudskiego. Zawody wygrał Marcin Fehlau z Poznania, przed Radosławem Kłeczkiem z Wrocławia i Tomaszem Sobczykiem z Żurawiny. W zawodach z udziałem 250 osób uczestniczył także Damian Bugajny.

________________________________________

8 sierpnia 2009 r.

Ryszard Płochocki zajął drugie miejsce podczas biegu o Grand Prix Ostrowa. Na dystansie 6 km najszybszy był Krzysztof Perz z AZS AWF Wrocław. W zawodach z udziałem 51 osób uczestniczył także Damian Bugajny.

________________________________________

8 sierpnia 2009 r.

Nasi zawodnicy uczestniczyli w 4. Biegu Piastowskim na Zawodziu. W gronie 43 biegaczy i 6 rolkarzy zwyciężył Piotr Taczka z Ostrowa, przed Aronem Przybyłem i Krzysztofem Górnym z Finiszu. W gronie rolkarzy triumfował Stanisław Paraczyński. Spośród naszych klubowiczów linię mety pokonali: Piotr Kęszka, Daniel Olszyna, Dariusz Kujawa, Zdzisław Druciarek, Marek Frontczak, Andrzej Wolniak, Piotr Maciejewski i Tadeusz Tomeczek.

________________________________________

1 sierpnia 2009 r.

Mariusz Kurzajczyk, Piotr Maciejewski i Piotr Banaś wzięli udział w 1. Maratonie Karkonoskim. Trasa najtrudniejszej w Polsce imprezy maratońskiej wiodła szczytami Karkonoszy ze Szrenicy na Śnieżkę i z powrotem na Szrenicę. Zwyciężył Jacek Lenart ze Zgorzelca a sklasyfikowanych zostało 185 osób, ostatnie z czasem powyżej 8 godzin.

________________________________________

1 sierpnia 2009 r.

Ryszard Płochocki zdecydowanie wygrał 5. Bieg pod Tysiącletnimi Dębami. Na malowniczej trasie ze startem i metą w Kazimierzu Biskupim rywalizowało 61 osób. W biegu na dystansie 15 km wziął uział także Damian Bugajny.

________________________________________

25 lipca 2009 r.

Czesław Fabiański uczestniczył w 14. Biegu ku Słońcu w nadmorskim Dźwirzynie. Zawody wygrał Ukrainiec Serhij Okseniuk przed Janem Białkiem. W gronie pań triumfowała Wioletta Uryga, a dopiero trzecia była Małgorzata Sobańska. Po plaży i lesie biegało 125 osób.

________________________________________

12 lipca 2009 r.

Ryszard Płochocki zajął pierwsze miejsce w kategorii M40 w Biegu o Złoty Kłos w Kołaczkowie. Zawody z udziałem aż 179 osób wygrał Michał Kaczmarek z Grunwaldu Poznań, który wyprzedził Ukraińców Mykołę Rudyka i Dzmitrija Baranowskiego. Dystans nieco ponad 10 km ukończyli także Piotr Kęszka, Damian Bugajny i Waldemar Olszyna.

________________________________________

11 lipca 2009 r.

Ryszard Płochocki wygrał bieg z cyklu Grand Prix Ostrowa na dystansie 6 km. Na mecie wyprzedził Krzysztofa Perza z Wrocławia i Radosława Adamusa z Ostrowa. Poza nim w Ostrowie biegali także Adrian Skrzypek i Damian Bugajny, którzy byli najlepsi w swoich kategoriach oraz Czesław Fabiański.

________________________________________

10/11 lipca 2009 r.

Dariusz Kochanek wygrał 5. Ogólnopolski Bieg Charytatywny do Zmierzchu do Świtu. W ciągu 7 godzin i 19 minut przebiegł 78,7 km. Zawodnik Finiszu Kalisz wyprzedził Zenona Radziejewskiego z Wrześni oraz Macieja Łątkowskiego z KB Maniac Poznań. W gronie pań triumfowała Jolanta Wagner z Warszawy (58,7 km), przed Grażyną Piekoszowską z Żor i Barbarą Gil z Sierpca. W sumie w rywalizacji uczestniczyły 65 osób z 17 miast. Nasz klub reprezentowali: Marek Frontczak, Paweł Nowak, Mariusz Kurzajczyk, Mirosław Antczak, Piotr Banaś, Zdzisław Druciarek, Czesław Fabiański, Piotr Maciejewski, Tadeusz Tomeczek, Andrzej Wolniak, Janusz Banaś, Adam Rogacki, Damian Bugajny, Jakub Rychlik, Robert Lis, Karolina Rakieć, Piotr Kęszka i Mariusz Wiśniewski.

________________________________________

5 lipca 2009 r.

Ryszard Płochocki wziął udział w 19. Międzynarodowym Biegu po Plaży w Jarosławcu. Zawody na dystansie 15 km z udziałem ponad 600 osób wygrał Kenijczyk Cosmas Kyeva.

________________________________________

4 lipca 2009 r.

Mariusz Kurzajczyk zajął drugie miejsce w Maratonie 40 Jaremy w Chociszewie. 42 km przebiegli także Andrzej Wolniak i Piotr Banaś. W imprezie wzięły udział 52 osoby, ale tylko 11 pokonało dystans maratonu, na którym najszybszy był Wacław Czuchwicki ze Zbąszynia.

________________________________________

28 czerwca 2009 r.

Ryszard Płochocki zajął drugie miejsce w 3. Maratonie Ostrowskim, który ukończyło 109 osób. Nasz klub reprezentowali także: Robert Rzepecki, Paweł Nowak, Andrzej Wolniak, Marek Frontczak i Piotr Maciejewski w maratonie oraz Damian Bugajny i Zdzisław Druciarek w półmaratonie. Maraton wygrał ostrowianin Piotr Taczka a półmaraton Michał Jarema z Wrocławia. WYNIKI maratonu i półmaratonu.

Z kolei Piotr Kęszka zajął trzecie miejsce w kategorii M30 w 19. Minimaratonie Romana w Chrzanie, pokonując dystans 10 km poniżej 38 minut! TUTAJ są wyniki z Chrzanu.

________________________________________

27/28 czerwca 2009 r.

Mariusz Kurzajczyk i Janusz Banaś ukończyli 11. Rudzki Ultramaraton, w ramach którego rozegrano mistrzostwa Polski w biegu 24H. Sklasyfikowano 58 osób. Tytuł mistrzowski obronił Waldemar Pędzich, a kolejne miejsca zajęli August Jakubik i Andrzej Urbaniak.

________________________________________

21 czerwca 2009 r.

Nasi biegacze startowali na 20 i 10 km w ramach imprezy Jogging de La Louviere. W Belgii najlepiej wypadł Ryszard Płochocki, który zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej i drugie w M40 w biegu na 20 km. Zwyciężył Frederic Baras, a w gronie blisko 250 biegaczy znalazł się także Piotr Banaś. Natomiast bieg na 10 km wygrał Glen Heye. Dystans ten pokonało 631 osób, w tym Andrzej Wolniak i Czesław Fabiański.

Z kolei Mirosław Antczak wziął udział w Visegrad Maratonie. Zawody z udziałem 245 osób wygrał Krzysztof Bartkiewicz przed Jarosławem Janickim.

Natomiast Piotr Kęszka ścigał się w 29. Biegu Baryczan w Miliczu. Zawody na dystansie 10 km z udziałem 114 osób wygrał Radosław Kłeczek z Wrocławia.

________________________________________

20 czerwca 2009 r.

Damian Bugajny uczestniczył w 1. Elbląskim Biegu Ulicznym Piekarczyk 2009. Zawody na dystansie 9,8 km z udziałem 76 mężczyzn wygrał Kenijczyk Cosmas Mutuku.

________________________________________

14 czerwca 2009 r.

Robert Rzepecki, Paweł Nowak i Piotr Banaś przebiegli 3. Półmaraton Słowaka w Grodzisku Wielkopolskim. Zawody z udziałem ponad 800 osób wygrał Marcin Fehlau, przed Dariuszem Kruczkowskim i Maciejem Łucykiem.

Natomiast Ryszard Płochocki był czwarty w klasyfikacji generalnej i drugi w M40 w 17. Ogólnopolskim Biegu Sokoła. Pierwszy w swojej kategorii był natomiast Adrian Skrzypek. Bieg wygrał Andrzej Krzyścin z Gniezna. W Bukownicy biegało w sumie 70 osób, w tym także: Mateusz Tomczak i Andrzej Wolniak.

________________________________________

13 czerwca 2009 r.

Mariusz Kurzajczyk wziął udział w Biegu Battersea Park w Londynie. Dystans 10 km ukończyły 292 osoby. Wygrał Chris Cooke.

________________________________________

7 czerwca 2009 r.

Mirosław Antczak i Tadeusz Tomeczek wzięli udział w Maratonie Metropolii Bydgoszcz-Toruń. Zawody z udziałem blisko 500 biegaczy wygrał Białorusin Andrej Gordiejew.

Natomiast Zbigniew Kaczmarkiewicz ukończył 6. Europamarathon Zgorzelec-Goerlitz. Zawody z udziałem 100 osób wygrał Jacek Lenart ze Zgorzelca.

7 czerwca 2009 r.

Drugie miejsce w gronie czterdziestolatków podczas 30. Biegu Krotosa zajął Ryszard Płochocki. Trzeci w swojej kategorii był Adrian Skrzypek. Poza nimi dystans 10 km w Krotoszynie przebiegli także: Waldemar Olszyna, Damian Bugajny, Mateusz Tomczak, Paweł Nowak, Andrzej Wolniak, Czesław Fabiański i Piotr Maciejewski. Zawody z udziałem 143 biegaczy wygrał Artur Kozłowski z Sieradza.

________________________________________

6 czerwca 2009 r.

Mariusz Kurzajczyk zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej 1. Ogólnopolskiego Supermaratonu Ozorków 2009. Dystans 50 km pokonał także Piotr Banaś. Bieg wygrał Marek Pilc przed Jaremą Dubieckim.

________________________________________

6 czerwca 2009 r.

 

Ryszard Płochocki był najlepszy w kategorii M40 w 2. Biegu Piotrkowskim. Razem z nim bieg ukończyli Piotr Kęszka i Damian Bugajny, który poprawili swoje rekordy życiowe na dystansie 10 km. Gratulujemy!

________________________________________

31 maja 2009 r.

Mariusz Kurzajczyk, Robert Rzepecki, Paweł Nowak (debiut), Andrzej Wolniak i Piotr Banaś wzięli udział w 4. Nocnym Maratonie Kanału Bydgoskiego. Zawody z udziałem 72 maratończyków i 70 półmaratończyków wygrał Mariusz Szostak z Aleksandrowa Kujawskiego.

________________________________________

30 maja 2009 r.

Ryszard Płochocki zajął drugie miejsce w kategorii czterdziestolatków w 26. Biegu im. bł. Edmunda Bojanowskiego. W Piaskach biegali także: Piotr Kęszka i Damian Bugajny. Zawody na dystansie ok. 10 km wygrał Adam Draczyński.

________________________________________

17 maja 2009 r.

Mariusz Kurzajczyk zajął trzecie miejsce w 1. Maratonie Tolerancji im. Marka Kotańskiego. Piąty był Robert Rzepecki, a maraton ukończyli także Piotr Banaś i Zbigniew Kaczmarkiewicz. Z trasy musiał zejść Andrzej Wolniak. Bieg wygrał Piotr Taczka przed Piotrem Stachyrą. W imprezie po raz pierwszy rozgrywanej w Nowolipsku uczestniczyło ponad 50 osób.

________________________________________

17 maja 2009 r.

Karolina Rakieć zajęła czwarte miejsce w 6. mBank Maratonie w Łodzi. Wśród pań zwyciężyła Arleta Meloch, przed Dorotą Urygą i Marią Butakovą. Klasyfikację generalną wygrał Marcin Fehlau, przed Ukraińcami – Wiktorem Starodubcewem i Aleksandrem Kiptaczem. Maraton ukończyło 516 osób, w tym Mirosław Antczak i Mariusz Wiśniewski.

________________________________________

16 maja 2009 r.

Ryszard Płochocki i Damian Bugajny wzięli udział w 2. Biegu Piastowskim Kruszwica-Inowrocław. Damian o ponad 4 minuty pobił rekord życiowy w półmaratonie. Bieg wygrali Ukraińcy – Juryj Hyczun, przed Mychajło Iwerukiem i Władimirem Timaszowem.

________________________________________

10 maja 2009 r.

Karolina Rakieć zajęła drugie miejsce wśród pań w 23. Ogólnopolskim Biegu Swarków. Dystans 15 km szybciej przebiegła jedynia Agnieszka Janasiak. W gronie 274 biegaczy zwyciężył Maciej Muślewicz, przed Przemysławem Walewskim. W Swarzędzu biegali także Mariusz Kurzajczyk i Piotr Banaś.

Natomiast Piotr Kęszka i Andrzej Wolniak uczestniczyli w 25. Biegu Zwycięstwa w Bojanowie. Dystans 12 km w gronie 99 uczestników najszybciej pokonali Janusz Puit z Wrocławia, przed Mykolą Rudykiem i Serhijem Krovlaidisem z Ukrainy. Wyniki biegów są TUTAJ a W TYM MIEJSCU galeria ze Swarzędza.

________________________________________

9 maja 2009 r.

Nasi biegacze wzięli udział w kolejnym biegu o GP Ostrowa na dystansie 6 km. Najlepiej wypadł Ryszard Płochocki, który zajął piąte miejsce, a poza nim biegali także Damian Bugajny, Adrian Skrzypek i Mateusz Tomczak. Zawody wygrał Piotr Taczka, przed Aronem Przybyłem i Dariuszem Kochankiem.

________________________________________

9 maja 2009 r.

Na sportowo uczciliśmy początek obchodów 5-lecia KTS Supermaraton. W mistrzostwach Kalisza w biegach przełajowych, rozgrywanych w ramach Majkowskiego Biegu Rodzinnego, nasze Towarzystwo reprezentowało 20 osób, na 39 uczestników. W biegu pań na dystansie 2,4 km zajęliśmy całe podium. Zwyciężyła Karolina Rakieć, przed Agnieszką Kurzajczyk i Magdaleną Kurzajczyk. Natomiast mistrzem Kalisza i powiatu kaliskiego nauczycieli został Waldemar Olszyna. Poza nimi nasz klub reprezentowali: Piotr Kęszka, Adrian Skrzypek, Damian Bugajny, Mirosław Antczak, Dariusz Kujawa, Robert Rzepecki, Mariusz Kurzajczyk, Mariusz Wiśniewski, Marek Frontczak, Zdzisław Druciarek, Piotr Banaś, Czesław Fabiański, Zbigniew Kaczmarkiewicz, Zbigniew Sobczak, Piotr Maciejewski i Tadeusz Tomeczek. Na dystansie 4,8 km triumfowali zawodnicy Finiszu – Aron Przybył przed Dariuszem Cichorkiem i Dariuszem Kochankiem.

________________________________________

3 maja 2009 r.

Supermaraton Kalisz zajął drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej 18. Biegu im. Jana Kilińskiego. Indywidualnie w klasyfikcji kobiet triumfowała Karolina Rakieć. Bieg Mogilno-Trzemeszno z udziałem 160 osób wygrał Klaudiusz Kozłowski z Altomu Gniezno, a nasz klub reprezentowali także: Waldemar Olszyna, Damian Bugajny, Robert Rzepecki, Mariusz Kurzajczyk, Paweł Nowak, Marek Frontczak, Piotr Banaś i Czesław Fabiański.

Z kolei Jerzy Wyka reprezentował Supermaraton podczas Silesia Maratonu.

________________________________________

2 maja 2009 r.

Karolina Rakieć i Aron Przybył wygrali 1. Kaliski Bieg z Flagą. W imprezie uczestniczyło blisko 60 osób, ale w biegu na dystansie 4,5 km ścigało się blisko 40. Obok Karoliny nasz klub reprezentowali: Adrian Skrzypek, Mateusz Tomczak, Dariusz Kujawa, Piotr Kęszka, Marek Frontczak, Paweł Nowak, Andrzej Wolniak, Zbigniew Sobczak, Czesław Fabiański, Mariusz Kurzajczyk, Piotr Maciejewski i Adam Rogacki.

________________________________________

1 maja 2009 r.

Święto Pracy uczciliśmy tak jak wypada, a więc biegając kolejny maraton, tym razem w Jelczu. Najlepiej wypadł Jerzy Wyka, który zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej i pierwsze w M30. Nieźle spisali się także pozostali zawodnicy, mający w nogach Cracovia Maraton: Mariusz Kurzajczyk i Robert Rzepecki. Bieg z udziałem 111 osób ukończył także Andrzej Wolniak. Zawody wygrał Janusz Wesołowski z Dąbrowy, przed Augustem Jakubikiem z Rudy Śląskiej i Krystianem Chrostkiem z Ząbkowic Śląskich.

________________________________________

26 kwietnia 2009 r.

Spora ekipa naszego Towarzystwa wzięła udział w Cracovia Maratonie i Minimaratonie na dystansie 4,2 km. Towarzyszyło nam też sporo kibiców. W maratonie najlepiej wypadł Paweł Bartczak, który teraz ma świetny rekord życiowy. Swoją życiówkę poprawił też Mariusz Wiśniewski, a na wysokim poziomie pobiegł Jerzy Wyka. Nieco mniej ambitnie walczyli: Mirosław Antczak, Robert Rzepecki, Mariusz Kurzajczyk, Marek Frontczak i Damian Bugajny. Maraton wygrał Kenijczyk Julius Kipkorir Kilimo, który pobił rekord trasy i – mimo upału – uzyskał najlepszy wynik na polskiej ziemi od lat. Za nim do mety dobiegli Taras Salo z Ukrainy oraz Etiopczyk Abraham Ylima Belete. Zawody ukończyła rekordowa liczba 1797 osób.

Z kolei w Minimaratonie im. Piotra Gładkiego trzecie miejsce wśród pań zajęła Karolina Rakieć, którą wyprzedziły jedynie aktualna mistrzyni Polski w maratonie Edyta Lewandowska oraz Katarzyna Czubska. Bieg w doborowej obsadzie z udziałem aż 662 osób wygrał Henryk Szost, przed Pawłem Ochalem i Tomaszem Miśkowcem.

________________________________________

 26 kwietnia 2009 r.

Ryszard Płochocki zajął piąte miejsce w klasyfiakcji generalnej i trzecie w kategorii M40 w 45. Crossie Ostrzeszowskim. Zawody mna dystansie 21 km wygrał Tomasz Sobczyk, przed Klaudiuszem Kozłowskim i Maciejem Łucykiem. Bieg z udziałem 73 osób ukończyli także: Liwio Szumała, Zdzisław Druciarek, Piotr Banaś, Andrzej Wolniak, Tadeusz Tomeczek i Piotr Maciejewski. Z kolei na 6 km rywalizował Waldemar Olszyna, który zajął 26 miejsce w stawce 50 biegaczy. Zwyciężył Marcin Grzegorzewski z Oleśniczanki.

________________________________________

19 kwietnia 2009 r.

Mirosław Antczak był naszym jedynakiem w Maratonie Dębno, w ramach którego rozgrywane są mistrzostwa Polski. Zawody z udziałem 742 osób wygrał Kenijczyk Mathew Kibowen-Kosgei, przed Radosławem Dudyczem i Ukraińcem Witalijem Szafarem. Srebro mistrzostw Polski zdobył debiutant Mariusz Giżyński, a brąz Maciej Miereczko.

________________________________________

18 kwietnia 2009 r.

Karolina Rakieć zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej pań w 1. Biegu Częstochowskim. Przegrała jedynie z Dorotą Ustianowską, a pokonała aktualną wicemistrzynię Polski w triathlonie Ewę Komander. W biegu na dystansie 10 km najlepiej z naszego Towarzystwa spisał się Ryszard Płochocki, który był najszybszym czterdziestolatkiem i zajął 16. miejsce w klasyfikacji generalnej. Czołowa trójka imprezy to Kenijczyk Michael Koronei, aktualny mistrz Polski w przełajach Marcin Błaziński z Dobrodzienia i drugi czarnoskóry zawodnik, Julius Kipronolagat. Zawody w towarzystwie 449 biegaczy ukończyli także: Damian Bugajny, Mariusz Kurzajczyk, Marek Frontczak, Paweł Nowak, Piotr Banaś i Czesław Fabiański.

________________________________________

18 kwietnia 2009 r.

Piotr Kęszka był najszybszym biegaczem KTS Supermaraton w Cekowie. W 19. Biegach Ulicznych Wiosna Cekowska z udziałem 45 zawodników zajął siódme miejsce. Andrzej Wolniak był trzeci w kategorii M50. Dystans 5 km ukończył także Tadeusz Tomeczek. Bieg wygrał Klaudiusz Kozłowski z Altomu Gniezno, przed Tomaszem Wilczyńskim i Bogdanem Jaroszem. Wyniki z Cekowa są TU

________________________________________

Z okazji Święt Wielkiej Nocy

życzę wszystkim naszym biegaczom i sympatykom

tyle nadziei, ile potrzeba do przezwyciężenia bólu, zmęczenia i zwątpienia nie tylko na trasie maratonu

Admin

________________________________________

5 kwietnia 2009 r.

Karolina Rakieć zajęła drugie miejsce w 2. Półmaratonie Dąbrowskim. Nasza zawodniczka była najszybszą Polką, bowiem bieg w gronie pań wygrała Ukrainka Swietłana Stanko. Trzecie miejsce w kategorii M40 zajął Ryszard Płochocki. W klasyfikacji generalnej triumfowali Ukraińcy – Juryj Hyczun przed Mychajło Iwerukiem, a trzeci był Kenijczyk Julius Kiprono Lagat. Zawody w gronie 551 biegaczy ukończyli także: Mariusz Kurzajczyk, Damian Bugajny i Piotr Banaś.

________________________________________

5 kwietnia 2009 r.

Paweł Bartczak zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski lekarzy na dystansie 15 km. Przy okazji pobił rekord życiowy; podobnie Czesław Fabiański. Mistrzostwa, które odbyły się w ramach 24. Biegu Sokoła w Bukówcu Górnym, wygrał Paweł Paliga z Poznania. Bieg ukończyli także Piotr Kęszka i Andrzej Wolniak. Zawody wygrał Jan Zakrzewski z Poznania, przed Ukraińcem Wołodymyrem Timaszowem i Tomaszem Sobczykiem z Wrocławia. ________________________________________

4 kwietnia 2009 r.

Piotr Kęszka reprezentował nasz klub w 7. Biegu Europejskim w Gnieźnie. Zawody na dystansie 10 km z udziałem 575 biegaczy wygrał Kenijczyk Michael Koronei, przed swoim rodakiem Boniface Wambua Nduvą i Tomaszem Szymkowiakiem z Wrześni.

________________________________________

29 marca 2009 r.

Mariusz Wiśniewski, Marek Frontczak i Czesław Fabiański reprezentowali nasz klub podczas podczas 2. Półmaratonu Poznańskiego. Mariusz i Czesław poprawili swoje rekordy życiowe. Zawody wygrał Kenijczyk Boniface Wambua Nduva, przed swoim rodakiem Elijahem Mbogo oraz Witalijem Szafarem.

________________________________________

22 marca 2009 r.

Podwójnym zwycięstwem Supermaratonu Kalisz zakończył się 4. Wiosenny Półmaraton Ostrowski. W gronie kobiet wygrała Karolina Rakieć, a wśród mężczyzn Ryszard Płochocki, który wyprzedził ostrowianina Piotra Taczkę i Janusza Stańczaka z Poznania. Zawody ukończyło ponad 100 osób, w tym spora reprezentacja naszego klubu, bowiem na mecie zameldowali się także: Mariusz Wiśniewski, Mariusz Kurzajczyk, Marek Frontczak, Liwio Szumała, Zdzisław Druciarek, Andrzej Wolniak, Piotr Banaś, Piotr Maciejewski, Tadeusz Tomeczek i Czesław Fabiański.

________________________________________

21 marca 2009 r.

Karolina Rakieć wygrała 2. Międzynarodowy Półmaraton Ślężański. Zawody w Sobótce ukończyły 742 osoby, w tym Mariusz Kurzajczyk, Mirosław Antczak, Piotr Banaś i Zbigniew Kaczmarkiewicz. W klasyfikacji generalnej mężczyzn triumfował Grzegorz Czyż z Tarnowa.

________________________________________

14 marca 2009 r.

Karolina Rakieć zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet i pierwsze w kategorii K30 w 5. Maniackiej Dziesiątce w Poznaniu. Nasza biegaczka przegrała jedynie z aktualną mistrzynią świata seniorek w duathlonie, Agnieszką Jerzyk oraz z Agnieszką Janasiak.

Doskonale na dystansie 10 km spisał się również Ryszard Płochocki, który był drugi w kategorii M40. Poza nimi bieg w gronie 1249 biegaczy ukończyli także: Paweł Bartczak (rekord życiowy), Piotr Kęszka, Waldemar Olszyna, Mariusz Wiśniewski (rekord życiowy), Robert Rzepecki, Mariusz Kurzajczyk, Marek Frontczak, Piotr Banaś, Paweł Nowak (debiut na 10 km) i Czesław Fabiański.

Bieg wygrał Rosjanin Nikołaj Riabinin, przed Marcinem Fehlauem i Kamilem Sierackim.

________________________________________

14 marca 2009 r.

Damian Bugajny był naszym rodzynkiem podczas biegu na dystansie 10 km w Falenicy, który z udziałem 198 osób wygrał Robert Celiński. Wyniki są TU a W TYM MIEJSCU kilka zdjęć z Damianem w roli głównej.

________________________________________

28 lutego 2009 r.

Karolina Rakieć i Piotr Taczka z Ostrowa wygrali 5. Cross Maraton Koleżeński im. Adama Mariana Walczaka. Na podium stanął też Ryszard Płochocki – trzeci w klasyfikacji generalnej oraz Piotr Kęszka, trzeci w półmaratonie. Dystans maratonu przebiegli także: Robert Rzepecki, Marek Frontczak, Mariusz Kurzajczyk, Mariusz Wiśniewski, Zdzisław Druciarek, Mirosław Antczak, Piotr Banaś, Andrzej Wolniak, a półmaraton Damian Bugajny (czwarty w generalce), Liwio Szumała, Tadeusz Tomeczek i Zbigniew Kaczmarkiewicz.

Zawody ukończyło 90 osób, w tym 65 maraton.

________________________________________

22 lutego 2009 r.

Ryszard Płochocki zajął drugie miejsce w I Biegu o Grand Prix Ostrowa 2009. Nad zalewem Piaski-Szczygliczka biegali także: Damian Bugajny, Mariusz Wiśniewski, Robert Rzepecki, Marek Frontczak, Zdzisław Druciarek i Tadeusz Tomeczek. Zawody na dystansie ok. 10 km wygrał Aron Przybył z Finiszu Kalisz.

________________________________________

21 lutego 2009 r.

Karolina Rakieć wygrała 25. Otwarty Ogólnopolski Bieg Zimowy im. Mariana Michalskiego w Jarocinie. W zawodach na dystansie ok. 8,5 km pierwsze miejsce zajął Michał Kaczmarek z Grunwaldu Poznań. Supermaraton Kalisz reprezentowali także: Damian Bugajny, Marek Frontczak i Tadeusz Tomeczek. Oficjalne wyniki z Jarocina są TUTAJ , a W TYM MIEJSCU jest galeria zdjęć.

Natomiast Mariusz Kurzajczyk i Andrzej Wolniak uczestniczyli w Dwusetnym Maratonie Wojtka Paska w Sielpi. Oficjalne rezultaty z Sielpi, gdzie rywalizowały 152 osoby a maraton ukończyło 77.

________________________________________

14 lutego 2009 r.

Karolina Rakieć zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej pań i pierwsze w swojej kategorii w 7. Zimowym Biegu Trzech Jezior. W Trzemesznie przegrała jedynie z byłą wicemistrzynią Polski w maratonie, Agnieszką Lewandowską. Bieg wygrał aktualny mistrz świata żołnierzy w maratonie Adam Draczyński, który o ułamki sekundy wyprzedził Michała Kaczmarka. Świetnie spisał się Ryszard Płochocki, który zajął trzecie miejsce w kategorii M40. W zawodach na dystansie 15 km uczestniczyło ponad 600 osób, w tym m.in. nasi reprezentanci: Damian Bugajny, Piotr Kęszka, Marek Frontczak, Mariusz Kurzajczyk, Piotr Banaś, Andrzej Wolniak i Czesław Fabiański. Drużynowo zajęliśmy 11. miejsce, a wygrał maratonypolskie.pl Team

________________________________________

28 stycznia 2009 r.

Na swoim pierwszym zebraniu ukonstytuował się Zarząd KTS Supermaraton. Szczegóły TUTAJ. Zarząd ustalił, że w trakcie 5. Cross Maratonu zostaną rozegrane mistrzostwa klubu w maratonie. Natomiast mistrzostwa w półmaratonie odbędą się w ramach Półmaratonu Dąbrowskiego. Dyskusja toczyła się także wokół organizacji 25. Supermaratonu Kalisia oraz wspólnych wyjazdów na imprezy.

________________________________________

24 stycznia 2009 r.

Już po raz dziesiąty kilkunastu biegaczy z Kalisza i Ostrowa wzięło udział w pielgrzymce biegowej na Mogiłę w Marchwaczu. W ten sposób upamiętniliśmy ponad 50 mieszkańców tej wsi zamordowanych przez Niemców w styczniu 1945 r. Na Mogile, w asyście przedstawicieli władz samorządowych i rządowych, posłów, pocztów sztandarowych, straży pożarnych oraz mieszkańców Marchwacza, złożyliśmy wiązankę kwiatów i zapaliliśmy znicze, a potem uczestniczyliśmy w okolicznościowej akademii przygotowanej w miejscowej szkole. ________________________________________

18 stycznia 2009 r.

Marek Frontczak uczestniczył w 4. Biegu o Puchar Bielan oraz w 26. Biegu Chomiczówki w Warszawie. Pierwsze zawody na dystansie 5 km i z udziałem ponad 300 osób wygrał Tomasz Czajkowski ze Szczecina. W drugich na dystansie 15 wzięło udział blisko 700 biegaczy. Zwyciężył Paweł Ochal z Bydgoszczy.

________________________________________

8 stycznia 2009 r.

Zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki wyraził zgodę na zorganizowanie przez nasze Towarzystwo w dniu 24 października 2009 r. Mistrzostw Polski w biegu na 100 km! Poprzednie mistrzostwa odbyły się przed ośmioma laty.

________________________________________

4 stycznia 2009 r.

Ryszard Płochocki zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej i pierwsze w swojej kategorii w 4. Biegu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mogilnie. W gronie ponad 200 zawodników dobrze spisali się także Damian Bugajny i Marek Frontczak.

________________________________________

1 stycznia 2009 r.

16 naszych klubowiczów wzięło udział w Biegu Noworocznym w Parku Miejskim. Czterech dodatkowo posmakowało zimnej kąpieli.

 

  Z Nowym Rokiem

Z całego serca życzymy

Tym co zgubili, żeby znaleźli

Tym co stracili, żeby odzyskali

Tym co zmarzli – ciepła

Tym co osłabli – siły

Tym co zwątpili – wiary

Tym co wytrwali – stałości

A wszystkim

Baaaaaaardzo Dużo Szczęścia