Wpisy z roku 2013

Poniżej archiwalne wpisy z całego 2013 roku:

 

31 grudnia 2013 r.

 1. Uliczny Bieg Sylwestrowy – Trzebnica

Ryszard Płochocki zajął trzecie miejsce w kategorii 50-latków, a zawody ukończyli także: Konrad Pawlak, Bartosz Pietrzyński, Robert Rzepecki i Michał Setecki. Bieg wygrał Kenijczyk z Węgier Joel Mwangi, przed Arturem Kozłowskim z Sieradza i Arkadiuszem Gardzielewskim z Rzeżęcina. Po błędzie organizatorów wśród pań niespodziewanie triumfowała Agnieszka Jerzyk z Leszna, która wyprzedziła coroczną zwyciężczynię Katarzynę Kowalską oraz Dominikę Napieraj.

________________________________________

29 grudnia 2013 r.

 1. Międzynarodowy Bieg Sylwestrowy im. Ryszarda Burgiela – Poznań

Marek Kobyłka na dystansie 10,8 km i Michał Setecki na 5,4 km reprezentowali nasze towarzystwo. Dłuższy bieg wygrał Maciej Muślewski, przed Szymonem Bytniewskim i Maciejem Łucykiem z Poznania. Najszybszą kobieta była Alicja Konieczek z Powodowa. W krótszym biegu triumfował Patryk Łukaszewski z Warszawy, który wyprzedził Dariusza Szramę z Dąbrówki Leśnej i Radosława Plucińskieog z Poznania oraz najszybszą panią Patrycję Talar. ________________________________________

29 grudnia 2013 r. 

Zimowe Grand Prix Supermaratonu – 5 km

Drugi bieg z cyklu naszego Grand Prix wygrał Adrian Nawrocki, który wyprzedził Rafała Zakrzewskiego i Marka Hojaka. Zawody ukończyli także: Bartosz Pietrzyński, Waldemar Olszyna, Damian Bugajny, Tomasz Kupczyk, Izabela Wierzchowska, Adam Wierzchowski, Marcin Fingas, Bogdan Będkowski, Łukasz Szewczyk, Mieczysław Mikołajewski, Zdzisław Druciarek, Marek Frontczak, Andrzej Wolniak, Jakub Buczkowski, Czesław Fabiański, Piotr Maciejewski, Tadeusz Tomeczek, Piotr Banaś i Liwio Szumała.

________________________________________

24 grudnia 2013 r. 

Zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia

życzy Admin

________________________________________

20\21 grudnia 2013 r. 

 1. Bieg Wigilijny od Zmierzchu do Świtu

Tegoroczny całonocny bieg był rekordowy po wieloma względami. Rekordowa była frekwencja, liczba kobiet oraz osób, które po raz pierwszy w życiu pokonały barierę 42 km. Wśród pań czołowe miejsca zajęły: Milena Grabska-Grzegorczyk, Joanna Gottowt-Papiewska i Alina Bubel, a wśród panów Jacek Będkowski, Paweł Nowak i Rafał Kowalczyk.

Poza tym co najmniej 100 km pokonali: Zenon Talar, Szymon Pyrka, Marek Frontczak, Marek Talar, Zenon Radziejewski i Zygmunt Brożek. Z naszych reprezentantów dystans ultra przebiegli jeszcze: Bartosz Pietrzyński, Marcin Fingas, Mieczysław Mikołajewski, Marek Kobyłka, Tadeusz Tomeczek i Robert Lis.

________________________________________

30 listopada 2013 r. 

XXII Bieg o Lampkę Górniczą – Konin

Tradycyjnie naszym najlepszym reprezentantrem był Ryszard Płochocki, który wygrał aktegorię M50. Kapitalnie spisała się Izabela Wierzchowska, która była czwarta w klasyfikacji kobiet. Bieg wygrał Tomasz Szymkowiak z Wrześni, przed Bogusławem Andrzejukiem z Białegostoku i Rafałem Gniłą z Praszki. Wśród pań triumfowała Katarzyna Kowalska z Włocławka, która wyporzedziła Justyn Korytkowską z Łomży i Katarzynę Werner z Finiszu Kalisz.

Zawody ukończyli także: Konrad Pawlak, Rafał Zakrzewski, Marek Hojak, Bartosz Pietrzyński, Michał Setecki, Adam Wierzchowski, Marek Kobyłka i Mieczysław Mikołajewski.

________________________________________

23 listopada 2013 r. 

 1. Barbórkowy Bieg Skalnika – Gracze

Hanna Kurzajczyk, Marek Frontczak oraz debiutujący w naszych barwach Damian Adamczak pokonali dystans ok. 15 km. Zawody wygrał Rafał Tyburek z Oławy przed Przemysławem Chatysem z Opola i Krzysztofem Pachutą z Pludr. Najszybszą kobieta była Danuta Piskorowska z Wrocławia.

________________________________________

22 listopada 2013 r. 

Walne Zebranie KTS Supermaraton Kalisz

W gościnnych progach Gimnazjum nr 3 odbyło się Walne Zebranie KTS Supermaraton Kalisz. Poprzedni zarząd otrzymał absolutorium, a członkowie wybrali nowy w składzie: prezes Mariusz Kurzajczyk, wiceprezes Damian Bugajny, wiceprezes Rafał Zakrzewski, skarbnik Tomasz Kupczyk i sekretarz Przemysław Górny. W komisji rewizyjnej znaleźli się: przewodniczący Marek Frontczak oraz Marek Tarabasz i Andrzej Wolniak. W trakcie zebrania nie tylko podsumowano ostatnie dwa lata, ale jednocześnie dyskutowano o planach na rok 2014. To rok jubileuszu KTS Supermaraton oraz organizowanych przez nas biegów. Szczegółowe informacje znajdą się na forum.

________________________________________

17 listopada 2013 r. 

Ostrowska Jesień Biegowa

Biegacze Supermaratonu biegali na obu dystansach. 15 km pokonali Adrian Nawrocki, Rafał Pokora, Adam Wierzchowski, Marek Frontczak i Mieczysław Mikołajewski. Ten bieg wygrał Yuriy Blahodir z Ostrowa, przed Błażejem Wytwerem z Korzeniewa i Denisem Slobodianiukiem z Ostrowa. Najszybszą kobietą była Monika Ukleja z Ostrowa.

Z kolei w biegu na 5 km drugie miejsce zajęła Izabela Wierzchowska. Gratulacje! Zawody ukończyli atkże Waldemar Olszyna i Przemysław Górny. Bieg wygrał Mateusz Rodewald z Poznania, przed Wojciechem Stasiakiem z Kalisza i Gracjanem Urbanem z Ostrowa. Najszybszą kobieta była Justyna Krawczyk a trzecia była Dorota Woźniak z Koła.

________________________________________

17 listopada 2013 r. 

 1. Uliczny Bieg „Bełchatowska Piętnastka”

Ryszard Płochocki wygrał kategorię 50-latków. Rekordy życiowe na dystansie 15 km poprawili: Konrad Pawlak, Bartosz Pietrzyński, Marek Hojak, Michał Setecki, Marek Kobyłka i Marek Tarabasz. Gratulacje! Czołowe miejsca zajęli Ukraińcy: Oleksander Matvichiuk, Ruslan Savchuk i Bogdan Semenowycz oraz Vita Poteruk.

________________________________________

11 listopada 2013 r. 

 1. Ogólnopolski Bieg Niepodległości – Turek

W Turku biegali Ryszard Płochocki, Konrad Pawlak, Marek Hojak, Bartosz Pietrzyński, Mieczysław Mikołajewski i Tadeusz Tomeczek.

________________________________________

11 listopada 2013 r. 

 1. Ogólnopolski Bieg Niepodległości – Góra

Damian Bugajny był naszym jedynym reprezentantem. Zawody wygrał Ukrainiec Wolodymyr Iurchuk, przed swoim rodakiem Mykolą Iukhymchukiem i Krzysztofem Szymańskim z Kościana. Najlepszą panią była Ukrainka Snizhana Rybak.

________________________________________

8 listopada 2013 r. 

Walne Zebranie KTS Supermaraton Kalisz

 

Zarząd KTS Supermaraton Kalisz zwołuje Walne Zebranie członków KTS Supermaraton Kalisz, które odbędzie się w piątek, 22 listopada o godz. 18 w Gimnazjum nr 3 przy ul. Teatralnej 3. Wjazd od strony Częstochowskiej.

________________________________________

27 października 2013 r. 

 1. Bieg Republiki Ostrowskiej

Ryszard Płochocki zajął drugie miejsce w kategorii 50-latków. Adam Wierzchowski i Izabela Wierzchowska poprawili swoje najlepsze czasy na 10 km. Gratulacje! Zawody ukończyli także: Rafał Zakrzewski, Adrian Nawrocki, Marek Hojak, Tomasz Kupczyk, Waldemar Olszyna, Liwio Szumała, Rafał Pokora, Marek Tarabasz, Jacek Raczyński i Piotr Maciejewski, a także Bartosz Pietrzyński i Marek Frontczak, którzy dzień wcześniej przebiegli 100 km w Blizanowie! Zawody wygrał Marcin Błaziński z Wawelna, przed Emilem Dobrowolskim z Chotomowa i Ukraińcem Wladimirem Timaszowem. Wśród pań Karolina Pilarska z Lublińa wyprzedziła Karolinę Górną z Kalisza i Ukrainkę Sniezanę Rybak.

________________________________________

26 października 2013 r. 

 1. Supermaraton Kalisia

Piotr Sawicki z Warszawy wygrał Kaliską Setkę. Rekordzista Polski w biegu 24h jako jedyny „połamał” 8 godzin. Na podium stanęli także Paweł Pakuła z Białej Podlaskiej i Sebastian Grodecki z Chocianowa. Wśród pań triumfowała Monika Biegasiewicz ze Szczecina, przed Mileną Grabską-Grzegorczyk z Pabianic i Jolantą Witczak z Lusówka. Najlepszym supermaratończkiem był Paweł Nowak, a 100 km ukończyli także: Bartosz Pietrzyński, Marek Wojtas i Marek Frontczak.

________________________________________

20 października 2013 r. 

II Samsung Półmaraton pod patronatem Starosty Szamotulskiego

Ryszard Płochocki był najlepszy w klasyfikacji pięćdziesięciolatków. Zawody ukończył także Michał Setecki, który poprawił swój rekord życiowy na dystansie półmaratonu. Gratulacje!. Półmaraton wygrał Damian Kabat z Bydgoszczy, który wyprzedził Karol Kalisia z Suszu i Bogusława Andrzejuka z Białegostoku. W gronie pań triumfowała Ewelina Paprocka z Obliwic.

________________________________________

20 października 2013 r. 

VII Ogólnopolski Ekologiczny Bieg do Gorących Źródeł „Sanus Per Aquam – Uniejów

W Uniejowie najlepiej spisał się Konrad Palwak, który poprawił swój najlepszy wynik na 10 km. Geratulacje! Zawody ukończyli także: Marek Hojak, Bartosz Pietrzyński, Marek Tarabasz, Marek Kobyłka, Tomasz Przybył i Piotr Maciejewski. Bieg wygrał Radosław Kłeczek z Gogolina przed Marcinem Błazińskim z Lublińca i Ukraińcem Pavlo Oliinykiem. Najszybszą pania była Agnieszka Mierzejewska z Woliborza.

________________________________________

19-20 października 2013 r. 

Mistrzostwa Polski w biegu 24h – Katowice

Mariusz Nowostawski wziął udział w zawodach, w ramach których rozegrano mistrzostwa Polski w biegu 24h. Główne role odegrali uczestnicy Supermaratonu Kalisia. Mistrzem Polski został Andrzej Radzikowski z Błonia, który wyprzedził Sławomira Rzechułę z Bielska-Białej i Dariusza Kondrackiego z Częstochowy. Czołowa trójka wśród pań to: Aleksandra Niwińska z Wrocławia, Patrycja Bereznowska i Dorota Szeszko z Katowic.

________________________________________

13 października 2013 r. 

 1. Poznań Maraton

Kolejny udany maraton naszych reprezentantów. Najlepiej spisał się Paweł Bartczak, który był drugi w kategorii M40 w Mistrzostwach Polski lekarzy. Bartosz Pietrzyński, Marcin Fingas i Michał Setecki poprawili swoje rekordy życiowe. Udanie zadebiutował Marek Tarabasz. Gratulacje! Bieg ukończyli także Konrad Pawlak (pacemaker), Tomasz Kupczyk (pacemaker), Marek Wojtas, Robert Rzepecki, Marek Frontczak, Mariusz Nowostawski, Jacek Raczyński, Paweł Nowak (pacemeker), Czesław Fabiański i Andrzej Wolniak.

Rekordowo obsadzone zawody wygrał Keniczyk David Kiptui Tarus przed swoim rodakiem Edwinem Kapsowar Kirui oraz Pawłem Ochalem z Bydgoszczy. Najszybszą kobietą była Białorusinka Maryna Damantsevich. Druga na mecie jej rodaczka Volha Rezkaya została zdyskwalifikowana za doping.

________________________________________

6 października 2013 r. 

 1. Międzynarodowy Bieg Uliczny im. Klaudiusza Ptolemeusza – Kalisz

Nasi biegacze pobili rekord klubowej frekwencji i znakomicie spisali się w nowym biegu, na nowej trasie. Ryszard Płochocki wygrał kategorię M50, a Dariusz Kujawa był trzeci w M60. Zawody ukończyli także: Konrad Pawlak, Rafał Zakrzewski, Tomasz Kupczyk, Adrian Nawrocki, Paweł Bartczak, Marek Hojak, Liwio Szumała, Waldemar Olszyna, Rafał Pokora, Daniel Olszyna, Damian Bugajny, Michał Setecki, Adam Wierzchowski, Mariusz Kurzajczyk, Jacek Raczyński, Marek Kobyłka, Łukasz Szewczyk, Izabela Wierzchowska, Zdzisław Druciarek, Czesław Fabiański, Marek Frontczak, Mariusz Mazurek, Tomasz Przybył, Andrzej Frątczak, Jakub Buczkowski, Mieczysław Mikołajewski, Adam Rogacki, Andrzej Wolniak, Piotr Maciejewski, Zbigniew Kaczmarkiewicz, Tadeusz Tomeczek i Piotr Banaś.

Zawody wygrał aktulny mistrz Polski na 5000 m i wicemistrz na 10000 m Artur Kozłowski z Sieradza, przed Ukraińcem Pavlo Oliinykiem i Marcinem Sajkiem z Płotów. W gronie pań Karolina Górna z Kalisza wyprzedziła Svitlanę Oliinyk i Agnieszkę Kuzyk.

________________________________________

6 października 2013 r. 

 1. Bieg Ptolemeusza

WSZYSTKICH SUPERMARATOŃCZYKÓW, TAKŻE TYCH NIEBIEGNĄCYCH W PTOLEMEUSZU

ZAPRASZAM

W NIEDZIELĘ, GODZ. 11.30 NA MOST TEATRALNY

DO WSPÓLNEGO ZDJĘCIA,

KTÓRE ZNAJDZIE SIĘ W KOLEJNYM TOMIE PASJI BIEGANIA WASYLA.

________________________________________

29 września 2013 r. 

 1. PZU Maraton Warszawski

Marek Kobyłka pobił w stoliy rekord życiowy. Gratulacje! Dobrze też spisał się Marek Frontczak. Bieg ukończyła Magdalena Raczyńska-Ciszak. Bieg wygrał Yared Shegumo z Warszawy, przed Weldu Negash Gebretsadi z Norwegii i Solomonem Molla Tiumauy z Etiopii. Najszybszą panią była Etiopka Teshema Goitetom Haftu. Największy w historii maraton w Polsce ukończyło 8506 osób!

________________________________________

29 września 2013 r. 

 1. BMW Berlin Marathon

Impreza fantastyczna nie tylko dla nas! Najliczniejszy w historii wyjazd kaliszan (w tym supermaratończyków) na bieg zaliczany do World Marathon Majors, czyli największych maratonów świata. Poniżej 3 godzin pobiegli Rafał Zakrzewski, Konrad Pawlak i Tomasz Kupczyk, w komplecie bijąc rekordy życiowe! Wielkie gratulacje! Życiówki poprawili także Damian Bugajny i Czesław Fabiański. Gratulacje! Warunki do biegania były znakomite, nic więc dziwnego, że Kenijczyk Wilson Kipsang porawił rekord świata wynikiem 2:03:23! Bieg ukończyli także Paweł Nowak, Marek Wojtas, Robert Rzepecki, Mariusz Kurzajczyk, Mariusz Mazurek, Hanna Kurzajczyk i Robert Lis.

Za Kipsangiem finiszowali Eliud Kipchoge i Geoffrey Kipsang. Z kolei w gronie pań Kenijki Florence Kiplagat i Sharon Cherop wyprzedziły Niemkę Irinę Mikitenko.

________________________________________

28 września 2013 r. 

VII Bieg Kościuszki – Kalisz

Zawody na dystansie ok. 5 km ukończyli Marek Hojak, Przemysław Górny, Zdzisław Druciarek, Tomasz Przybył, Andrzej Wolniak i Mieczysław Mikołajewski. Wygrał Piotr Klimczak z Wrocławia, przed Dariuszem Cichorkiem z Finiszu i Michałem Kołacińskim.

________________________________________

21 września 2013 r. 

VIII Biegi Uliczne Malanowska Jesień

Na dystansie 10 km ścigali się Marek Hojak, Marek Frontczak, Andrzej Wolniak, Mieczysław Mikołajewski, Piotr Maciejewski i Tadeusz Tomeczek. Bieg wygrał Patryk Łukaszewski z Gniezna, przed Piotrem Wernerem z Celestyn i Krzysztofem Nowosielskim z Dąbia.. Najszybszą kobietą była Monika Ukleja z Ostrowa.

________________________________________

21 września 2013 r. 

V Bieg o Puchar Wójta Gminy Sieroszewice

W Sieroszewicach z naszych biegaczy spisał się najlepiej Ryszard Płochocki, ktory wygrał kategorię M50. Izabela Wierzchowska była trzecia w K30. Gratulacje dla obojga!

Zawody ukończyli także: Bartosz Pietrzyński, Rafał Pokora, Adam Wierzchowski, Konrad Pawlak, Czesław Fabiański i Marek Frontczak.

Bieg wygrał Vitalii Marynych z Finiszu Kalisz, przed Arturem Sikorą z Ostrowa i Marcinem Witkowskim z Krotoszyna. Wśród pań Natalia Batrak z Finiszu wyprzedziła Monikę Ukleję i Agnieszkę Michalską z Ostrowa.

________________________________________

15 września 2013 r. 

XXXI Wrocław Maraton – Wrocław

Fantastyczny występ naszych biegaczy, którzy niemal w komplecie poprawili rekordy życiowe! Nowymi życiówkami mogą pochwalić się Mariusz Nowostawski, Bartosz Pietrzyński, Dariusz Kujawa, Marek Kobyłka i Michał Setecki. Gratulacje! Artur Rychlik perfekcyjnie poprawdził grupę na 4:15 jako pacemaker.

Zawody wygrał Kenijczyk Phalex Katembu, przed swoim rodakiem Elishą Meli i Etiopczykiem Mohammedem Temamem. Najlepszą kobietą była Ukrainka Viota Poteriluk.

________________________________________

15 września 2013 r. 

 1. Bieg Lechitów – Gniezno

Zawody ukończyli Paweł Bartczak, Robert Rzepecki i Czesław Fabiański. Bieg wygrał Michał Cenkier z Jarocina, przed Marcinem Zagórnym z Radnicy i Ukraińcem Alexandrem Kazymyrovem. Najszybszą kobietą była Magdalena Lewandowska ze Zberek.

________________________________________

15 września 2013 r. 

XXVIII Bieg Olimpijski – Wysocko Wielkie

W Wysocku biegali Mieczysław i Jakub Mikołajewscy oraz Piotr Maciejewski.

________________________________________

14 września 2013 r. 

 1. Bieg Winiarski – Kalisz

Izabela Wierzchowska zajęła pierwsze miejsce w klasifikacji kobiet. Gratulacje!

Bieg ukończyli także: Przemysław Górny, Adam Wierzchowski, Łukasz Szewczyk i Andrzej Wolniak.

Bieg wygrał Marcin Karasiński przed Andrzejem Baranem i Łukaszem Michalskim.

________________________________________

8 września 2013 r.

Koral Maraton – Krynica

Dzień po górskiej setce Paweł Nowak przebiegł maraton w Krynicy. Zawody wygrał Wycliffe Kipkorir Biwot z Kenii, przed Ukraińcem Tarasem Salo i Kamilem Sierackim z Inowrocławia. Najszybszą kobietą była Rumunka Daniela Elena Cirlan.

________________________________________

8 września 2013 r.

 1. Międzynarodowy Półmaraton Philipsa – Piła

Konrad Pawlak, Tomasz Kupczyk i Bartosz Pietrzyński poprawili rekordy życiowe na dystansie półmaratonu. Gratulacje! Bieg ukończyli także Michał Setecki i Czesław Fabiański.

W Pile triumfował Kenijczyk Joshua Munywoki, ale mistrzem Polski został Marcin Błaziński z Opola, który wyprzedził Pawła Ochala z Łomży i Emila Dobrowolskiego z Chotomowa. W gronie pań triumfowała Olga Ochal z Łomży.

________________________________________

7 września 2013 r.

 1. Usedom Marathon – Świnoujście

Marek Frontczak i Andrzej Wolniak dobiegli do mety w Wolgast.

Bieg wygrał Krzysztof Bartkiewicz z Torunia, przed Ukraińcem Oleksandrem Kazymirowwem z Ostrowa i Łukaszem Hryciukiem z Dębna. Najszybszą kobietą była Olga Kazymirowa.

________________________________________

7 września 2013 r.

Bieg 7 Dolin – Krynica

Paweł Nowak ukończył bieg na 100 km na czwartym miejscu w kategorii. Zawody wygrał Węgier Csaba Nemeth, przed Litwinem Gediminasem Griniusem i Józefem Pawlicą z Budzowa. Najszybszą kobieta była Magdalena Łączak z Mielca.

________________________________________

1 września 2013 r.

 1. Półmaraton Górski – Letni Bieg Piastów – Szklarska Poręba

Dariusz Kujawa spisał się znakomicie, wygrywając swoją kategorię wiekową i wyprzedzając najszybszą kobietę. Bieg wygrał Piotr Holly z Wałbrzycha, przed Adrianem Antczakiem z Bogatyni oraz Januszem Wojnarowiczem ze Zgorzelca. W klasyfikacji pań triumfowała Magdalena Nykiel z Sosnówki.

________________________________________

31 sierpnia 2013 r.

 1. Maraton Chełmecki

Paweł Nowak zdecydowanie zwyciężył w naszym tradycyjnym biegu kończącym lato. Maraton pokonali także Bartosz Pietrzyński, Mariusz Kurzajczyk i Marek Frontczak, a krótsze dystanse: Adrian Nawrocki, Adam Wierzchowski, Izabela Szymańska, Grzegorz Szymański, Hanna Kurzajczyk, Izabela Wierzchowska i Jakub Buczkowski.

________________________________________

25 sierpnia 2013 r.

 1. Półmaraton Termy – Ciechocinek

Supermaraton był reprezentowany przez Marka Kobyłkę. Zwyciężył Karol Rzeszewicz z Wilanowa, przed Maciejem Dawidziukiem z Proboszczowa i Kamilem Nartowskim z Brodnicy. W gronie pań triumfowała Katarzyna Oleś z Łodzi.

________________________________________

25 sierpnia 2013 r.

 1. Ogólnopolski Bieg Kazimierzowski – Pyzdry

Ryszard Płochocki wygrał kategorię M50. Poza nim 10 km pokonali także: Bartosz Pietrzyński, Michał Setecki i Mieczysław Mikołajewski. Czołowe miejsca zajęli Ukraińcy: Sergy Krowlaidis, Iwan Musijako i Wladimir Tonczynski oraz na połowę krótszym dystansie Oksana Melcajewa.

________________________________________

24 sierpnia 2013 r.

 1. Bieg Piastowski – Kalisz

Grzegorz Tomczak zajął drugie miejsce w licznie obsadzonym biegu, rozgrywanym na ścieżce rowerowej na Starym Mieście. Wygrał Piotr Werner z Maratonu Turek, a trzeci był Marcin Karasiński z Kalisza. W gronie pań Katarzyna Werner wyprzedziła Karolinę Górną i Justynę Krawczyk. Supermaraton reprezentowało aż 29 uczestników, poza Grzegorzem byli to: Konrad Pawlak, Piotr Kęszka, Adrian Nawrocki, Marek Hojak, Daniel Olszyna, Bartosz Pietrzyński, Rafał Zakrzewski, Dariusz Kujawa, Liwio Szumała, Waldemar Olszyna, Robert Rzepecki, Przemysław Górny, Adam Wierzchowski, Paweł Nowak, Łukasz Szewczyk, Zdzisław Druciarek, Czesław Fabiański, Bogdan Będkowski, Tomasz Kupczyk, Andrzej Wolniak, Robert Lis, Mieczysław Mikołajewski, Adam Rogacki, Izabela Wierzchowska, Tadeusz Tomeczek, Piotr Maciejewski, Piotr Banaś i Marek Frontczak.

________________________________________

17 sierpnia 2013 r.

Bieg Ultra – Granią Tatr – Zakopane

Paweł Nowak, mimo kontuzji, ukończył jeden z najtrudniejszych biegów górskich w Polsce. Zawody wygrał Przemysław Sobczyk z Zakopanego, przed Hiszpanem Salvadorem Calvo Redondo i Józefem Pawlicą z Mysiej Górki. Najszybszą kobieta była Magda Łączak z Mielca.

________________________________________

15 sierpnia 2013 r.

 1. Bieg im. Marszałka Józefa Piłsudskiego – Kobylin

Ryszard Płochocki zajął drugie miejsce w katgeorii M50. Zawody ukończył także Michał Setecki. Bieg na dytansie ok. 15 zdominiwali Ukraińcy z Finiszu. Wśród panów Roman Romanienko wyprzedził Bogdana Semenowicza i Oleksandra Zhulinskyiego. Najszybszą panią była Natalia Batrak. ________________________________________

10 sierpnia 2013 r.

 1. Bieg o Laur Świętego Wawrzyńca – Słupca

Bieg na dystansie 10 km ukończyli Bartosz Pietrzyński i Mieczysław Mikołajewski. Czołowe miejsca zajęli Ukraińcy: Oleksandr Zhulinskyi, Leonid Rybak i Yuiy Blahodir oraz Natalia Batrak.

________________________________________

10 sierpnia 2013 r.

 1. Maraton w Ramionach Prosny – Kościelna Wieś

Marek Frontczak i Adam Wierzchowski pokonali pełen dystans. Krótsze odcinki przebiegli inni nasi reprezentanci: Adrian Nawrocki, Bartosz Pietrzyński, Mariusz Kurzajczyk i Hanna Kurzajczyk.

________________________________________

4 sierpnia 2013 r.

Lotto Poznań Triathlon

Piotr Banaś ukończył triathlon na dystansie połowy ironman. Zawody w Poznaniu wygrał Tomasz Gągola z Dublina, przed Bartłomiejem Pawełczakiem z Sępólna Krajeńskiego oraz Filipem Przymusińskim z Poznania. Najlepszą kobietą była Agnieszka Jerzyk ze Skórzewa.

________________________________________

3 sierpnia 2013 r.

 1. Maraton Karkonoski – Szklarska Poręba

Mistrzostwa Świata w biegach górskich długodystansowych

Mistrzostwa Polski w biegach górskich długodystansowych

 

Mariusz Kurzajczyk i Hanna Kurzajczyk ukończyli najważniejszy w tym roku bieg górski w Polsce. Mistrzem świata został Słowniec Mitja Kosovelj a na podium stanęli także Walijczyk Andrew Davies oraz Rumun Ionut Zinca. Wśród kobiet medale zdobyły Włoszki Antonella Confortola i Ornella Ferrara oraz mistrzyni Polski Anna Celińska. Na podium mistrzostw Polski wśród panów stanęli Marcin Świerc, Przemysław Dąbrowski i Robert Faron.

________________________________________

27 lipca 2013 r.

 1. Bieg Pod Tysiącletnimi Dębami – Kazimierz Biskupi

Konrad Pawlak był naszym najlepszym reprezentantem podczas biegu na dystanstie ok. 15 km. Tuż za nim linie mety przebiegł Rafał Zakrzewski a zawody ukończyli także: Bartosz Pietrzyński, Adrian Nawrocki, Marek Kobyłka, Marek Frontczak i Mariusz Mazurek.

Bieg wygrał Marcin Puszewkiewicz z Bielaw, przed Krzysztofem Krygierem ze Świnic Warckich i Boguszem Podgórskim ze Swarzędza. Najszybszą panią była Magdalena Lewandowska ze Zberek.

________________________________________

20 lipca 2013 r.

Wielka Pętla Izerska – Szklarska Poręba

Dariusz Kujawa zajął pierwsze miejsce w kategorii M60 podczas biegu górskiego, rozgrywanego na dystansie półmaratonu. Zawody wygrał faworyt Piotr Holly z Wałbrzycha, przed Beniaminem Buszewskim i Sławomirem Pieczurowskim z Wrocławia. W rywalizacji pań najlepsza była Anna Ficner ze Złotoryi.

________________________________________

19-20 lipca 2013 r.

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich – Kudowa Zdrój – Bardo – Lądek Zdrój

Artur Rychlik jako nasz jedyny reprezentant ukończył bieg na dystansie 103 km. Gratulacje! Z powodu kontuzji z trasy najdłuższego musiał zejść Paweł Nowak. W KBL triumfował Błażej Łyjak z Wrocławia, który wyprzedził Roberta Korabia z Rzeszowa i Sebastiana Kubackiego z Warszawy. W gronie pań triumfowała Dorota Łaba z Bielska-Białej.

________________________________________

14 lipca 2013 r.

 1. Bieg O Złoty Kłos – Kołaczkowo

Bieg ukończyli Konrad Pawlak, Marek Hojak, Bartosz Pietrzyński, Michał Setecki, Tomasz Przybył i Mieczysław Mikołajewski. Zawody wygrał Ukrainiec Oleksandr Labziuk, przed swoim rodakiem Yuriy’em Blahodirem i Dariuszem Szramą z Dąbrówki. Najszybszą panią była Patrycja Talar z Lubonia.

________________________________________

7 lipca 2013 r.

XXIII Międzynarodowy Bieg po Plaży Jarosławiec 2013

Mieczysław Mikołajewski biegał w naszym imieniu po plaży. Zawody wygrali Kenijczycy Joshua Maingi Munywoki i Regina Nguria.

________________________________________

6 lipca 2013 r.

Grand Prix Ostrowa

Grzegorz Tomczak pewnie wygrał kolejny bieg z cyklu Grand Prix Ostrowa na dystansie 6 km. Gratulacje! Na mecie wyprzedził Krzysztofa Perza z Ostrowa i Marcina Karasińskiego z Delfina Kalisz. W czołówce byli także pierwszy wśród 50-latków Ryszard Płochocki oraz trzeci 30-latek Konrad Pawlak. Bieg ukończyli także: Tomasz Kupczyk, Rafał Pokora, Bartosz Pietrzyński, Adam Wierzchowski, Michał Setecki i Marek Frontczak. Najszybszą panią była Agnieszka Michalska z Ostrowa.

________________________________________

30 czerwca 2013 r.

 1. Maraton Ostrowski im. Marka Jakowczyka – Piaski-Szczygliczka

Ryszard Płochocki po raz kolejny triumfował w maratonie rozgrywanym wokół podostrowskiego zalewu. Na mecie wyprzedził Tomasza Pawłowskiego z Dobrzycy oraz Krzysztofa Maciejewskiego z Krotoszyna. Najszybszą panią była Jolanta Witczak z Lusowa. Zawody ukończyli także: Tomasz Kupczyk, Bartosz Pietrzyński i Marek Frontczak.

________________________________________

29 czerwca 2013 r.

 1. Rybnicki Półmaraton Księżycowy

Przemysław Górny i Mirosław Pachucki biegali w Rybniku. Bieg wygrał Kenijczyk Henry Kemboi przed Marcinem Błazińskim z Lublińca i kolejnym Kenijczykiem Elishą Sawe Kiprotichem. W klasyfikacji pań triumfowała Rumunka Daniella Cirlan. ________________________________________

28/29 czerwca 2013 r.

 1. Bieg Świętojański od Zmierzchu do Świtu

Andrzej Radzikowski z Błonia w fantastycznym stylu z rekordowym wynikiem 95,4 km wygrał nasz bieg na dystansie 7 godzin i 12 minut! Kolejne miejsca ze świetnymi rezultatami zajęli zawodnicy ze Szczecina: Adam Prokopczuk i Robert Derda oraz nasz Paweł Nowak. Gratulacje! W gronie pań rekord imprezy pobiła Milena Grabska-Grzegorczyk z Pabianic. Gratulacje i uściski! Z naszych klubowiczów na starcie pojawili się także: Hanna Kurzajczyk, Marek Frontczak, Bartosz Pietrzyński, Adam Wierzchowski, Marek Kobyłka, Rafał Zakrzewski, Michał Setecki, Robert Rzepecki, Konrad Pawlak, Rafał Pokora, Mieczysław Mikołajewski, Damian Bugajny, Tomasz Przybył, Łukasz Szewczyk, Czesław Fabiański, Jakub Buczkowski, Tomasz Kupczyk, Mariusz Kurzajczyk oraz na rowerze Kuba Mikołajewski.

________________________________________

23 czerwca 2013 r.

 1. Tradicionalni Tek Pobratenih Mest Ptuj 2013

Marek Frontczak, Mariusz Kurzajczyk, Mieczysław Mikołajewski i Bartosz Pietrzyński po raz pierwszy w historii reprezentowali nasz klub i Kalisz podczas biegu sztafetowego w partnerskim Ptuj w Słowenii. Rywalizacja odbywała się na dystansie 8×1 godzina i zakończyła się zwycięstwem biegaczy słoweńskich. ________________________________________

23 czerwca 2013 r.

 1. Półmaraton Radomskiego Czerwca 76

Tomasz Przybył poprawił swój rekord życiowy w półmaratonie, podczas rozgrywanego po raz pierwszy biegu na tym dystansie w Radomiu. Rywalizację wygrał Keniczyk Henry Kemboi, przed Ukraińcem z Finiszu Romanem Romanenko i kolejnym Kenijczykiem Elishą Sawe Kirotichem. Najszybszą panią była Ukrainka Tetyana Vernygor.

________________________________________

22 czerwca 2013 r.

 1. Nocny Wrocław Półmaraton

Zawody, w których miała uczestniczyć duża grupa naszych biegaczy, zakończyły się kompromitacją organizatorów. Policja nie zezwoliła na start z powodu braku zabezpieczeń na części trasy. W efekcie większość uczestników pobiegła „nielegalnie”.

________________________________________

21/22 czerwca 2013 r.

 1. Sudecka Setka – Boguszów-Gorce

Paweł Nowak zajął drugie miejsce w kategorii M50 w górskim biegu na 100 km. Gratulacje! Zawody wygrał Marcin Pawłowski ze Złotoryi, przed Michałem Jędroszkowiakiem z Książa i Piotrem Hollym z Wałbrzycha. W gronie pań triumfowała Sabina Giełzak z Wódki.

Z kolei trzeci w kategorii M40 na dystansie 72 km był Artur Rychlik. Tu z kolei triumfował Daniel Chojnacki z Wrocławia, przed Tomaszem Baranowem z Platerowa i Andrzejem Dąbrówką z Zielonej Góry. Najszybszą panią była Ewa Majer z Dobczyc.

________________________________________

16 czerwca 2013 r.

Jogging de La Louvière

Ryszard Płochocki wygrał swoją kategorię wiekową podczas biegu w partnerskim, belgijskim La Louviere. Czołowe miejsca zajęli Przemysław Górny i Damian Bugajny, a zawody ukończył także Piotr Maciejewski. Bieg wygrali reprezentanci gospodarzy Youssef Bouissane i Amelie Saussez (Belgia).

________________________________________

15 czerwca 2013 r.

 1. Supermaraton Ozorków

Marek Frontczak i Mariusz Kurzajczyk ukończyli dystans 50 km, a Mieczysław Mikołajewski 25 km podczas jubileuszowego biegu w Ozorkowie. Bieg na dłuższym dystansie wygrali Artur Kurek z Żyrardowa i Magdalena Musiał z Sieradza, a na krótszym – Krzysztof Pietrzyk z Koluszek i Agata Matejczuk z Łodzi.

________________________________________

15 czerwca 2013 r.

Dycha na „5” – Pabianice

Tomasz Przybył reprezentował nas podczas pierwszego biegu na 10 km w Pabianicach. Zawody wygrał Tomasz Owczarek z Bełchatowa, przed Leszkiem Marcinkiewiczem i Marcinem Stobieckim z Aleksandrowa Kujawskiego. Najszybszą kobieta była Monika Kaczmarek Łodzi.

________________________________________

14/15 czerwca 2013 r.

Krakonošova Stovka – Vrchlabí

Paweł Nowak spisał się znakomicie i zajął czołowe miejsce podczas górskiej setki w Czechach. Triumfowali gospodarze Roman Kostak i Kristina Jerabkova.

________________________________________

9 czerwca 2013 r.

VII PGNiG Grodziski Półmaraton „Słowaka”

Bieg ukończyli Robert Rzepecki, Marek Kobyłka, Czesław Fabiański i Mariusz Mazurek. Zawody wygrał Kenijczyk Henry Kemboi, przed swoim rodakiem Davidem Metto i Ukraińcem Vitaliy’em Shafarem. Najszybszą kobietą była także Kenijka Hellen Kimutai Jepkosgei.

________________________________________

8 czerwca 2013 r.

Chojnik Maraton

Artur (Arek) Rychlik ukończył pierwszą edycję maratonu w Karkonoszach. Bieg wygrali Niemiec Iain Ridgway i Aleksandra Wojciechowska z Komorników.

________________________________________

8 czerwca 2013 r.

 1. Śrem Półmaraton

Zawody ukończyli Adrian Nawrocki, Jakub Buczkowski i Marek Tarabasz. Bieg wygrali Kenijczycy Henry Kemboi przed Elishą Kiprotichem i Ukraińcem Pavlo Veretskyim. Najszybszą kobietą była Rumunka Daniella Cirlan.

________________________________________

2 czerwca 2013 r.

Bieg dla Maćka – Wrocław

Piotr Maciejewski jako jedyny zawodnik naszego klubu reprezentował nas podczas biegu „Bieg dla Maćka” który odbył się we Wrocławiu.

________________________________________

2 czerwca 2013 r.

 1. Mistrzostwa Polski weteranów w półmaratonie – Murowana Goślina

Michał Setecki poprawił swój rekord życiowy na dystansie półmaratonu. Do celu prowadził go Damian Bugajny. Mistrzem Polski został Marek Wasilewski z Piły, a na podium stanęli Marek Dzięgielewski z Dłużwiewa i Jerzy Siemaszko z Opola. Wśród kobiet Małgorzata Sobańska z Poznania, wyprzedziła Marzenę Morawską z Sobótki i Katarzynę Biryło z Zatoki.

________________________________________

1 czerwca 2013 r.

 1. Piwna Mila w Cisnej

Hanna Kurzajczyk była najszybszą kobietą podczas biegu na górę Hon w Cisnej. Podbieg o nachyleniu 20 procent (!) trzeba było pokonać czterokrotnie. Bieg w wersji hard core (5 podbiegów) ukończył także Piotr Banaś.

________________________________________

31 maja 2013 r.

 1. Bieg Rzeźnika – Komańcza-Ustrzyki Górne

Najliczniejsza, jak do tej pory, ekipa supermaratończyków wzięła udział w jubileuszowym biegu w Bieszczadach. Zawody rozgrywane były na czerwonym szlaku na nieco dłuższym niż zwykle dystansie. Najlepiej spisał się Paweł Nowak, który wspólnie z Wiesławem Macherzyńskim z Łodzi zajął wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej, a potem ukończył dodatkowy, 24-kilometrowy odcinek hardcore’a, jako druga para. Udanie w parze z Markiem Wojtasem zadebiutował Bartosz Pietrzyński. Bieg ukończyli także Hanna i Mariusz Kurzajczyk.

Zawody wygrał duet Oskar Zimny – Michał Jochymek (Weekendowy Reset), przed parą Dominik Jagieła – Wojciech Pawul (Aktywny Nadgarstek) oraz Agata Matejczuk – Maciej Więcek (Inov-8).

________________________________________

28 kwietnia 2013 r.

 1. Cracovia Maraton

Pod Wawelem bardzo dobry występ naszych biegaczy. Paweł Nowak, Marek Kobyłka i Robert Lis poprawili rekordy życiowe. Gratulacje! Bieg ukończyli także Marek Frontczak, Hanna Kurzajczyk i rodzinny pacemaker Mariusz Nowostawski.

________________________________________

28 kwietnia 2013 r.

 1. Orlen Warsaw Marathon – Warszawa

We Wrześni sypnęło życiówkami. Swoje rekordowe osiągnięcia na dystansie 10 km poprawili: Marek Hojak, Bartosz Pietrzyński, Michał Setecki i Mieczysław Mikołajewski. Gratulacje! Zawody z dobrymi wynikami ukończyli także: Tomasz Kupczyk, Konrad Pawlak, Damian Bugajny, Czesław Fabiański oraz Andrzej Wolniak i Tadeusz Tomeczek.

Bieg wygrał reprezentant gospodarzy Tomasz Szymkowiak przed Pawłem Tarasiukiem i Adamem Kierzkiem Poznania. Wśród pań Agnieszka Janasiak wyprzedziła kaliszankę Annę Grzesiak i rekordzistkę Polski w maratonie Małgorzatę Sobańską.

________________________________________

21 kwietnia 2013 r.

 1. Orlen Warsaw Marathon – Warszawa

W biegu uczestniczyli Artur Rychlik, Paweł Nowak, Marek Wojtas, Tomasz Przybył, Mariusz Kurzajczyk i Adrian Kobiela. Tomek świetnie zadebiutował, natomiast Artur i Adrian poprawili swoje rekordy życiowe na dystansie maratońskim. Z kolei Paweł pokonał swój 50 maraton. Gratulacje!

Maraton wygrał Etiopczyk Sisay Iemma Kasaye, przed Kenijczykiem Eliasem Kemboiem i Marokańczykiem Jaouadem Ghribem. Mistrzem Polski został Arkadiusz Gardzielewski, a na podium stanęli także Błażej Brzeziński i Radosław Dudycz. W gronie pań najlepsza była Kenijka Milka Jerotich.

________________________________________

21 kwietnia 2013 r.

Półmaraton im. Mirosława Zaręby – Ostrzeszów

Marek Frontczak wystartował w Crossie Ostrzeszowskim. Zawody wygrali Ukrainiec Viktor Nagirniak i Arleta Meloch z Grudziądza. ________________________________________

21 kwietnia 2013 r.

 1. Półmaraton Dąbrowski – Dąbrowa Górnicza

Mirosław Pachucki wystartował w Dąbrowie jako jedyny nasz reprezentant. Zawody wygrali Ukrainiec Serhii Okseniuk i Białorusinka Volha Krautsova.

________________________________________

20 kwietnia 2013 r.

 1. Biegi Uliczne,Wiosna Cekowska 2013

Konrad Pawlak, Przemysław Górny, Marek Hojak, Bartosz Pietrzyński, Łukasz Szewczyk, Jacek Ryczyński, Zdzisław Druciarek, Andrzej Wolniak, Mieczysław Mikołajewski, Marek Frontczak i Tadeusz Tomeczek wystartowali w biegu im. Adama Mariana Walczaka na dystansie 5 km. Konrad był trzeci w gronie 30-latków, zaś wśród 60-latków Marek był drugi a Tadziu trzeci.

Bieg wygrali Adam Kierzek ze Swarzędza oraz Ukrainka Tatiana Hołowczenko.

________________________________________

14 kwietnia 2013 r.

Łódź Maraton

Kapitalny występ naszych biegaczy. Rafał Zakrzewski, Konrad Pawlak, Bartosz Pietrzyński i Przemysław Górny poprawili rekordy życiowe na dystansie maratonu. Dariusz Kujawa był drugi w kategorii M60. Gratulacje dla wszystkich! Zawody ukończyli także Paweł Bartczak, Paweł Nowak, Czesław Fabiański i Hanna Kurzajczyk.

Maraton wygrał Etiopczyk Belachew Ameta przed Kenijczykiem Stephenem Kibiwotem i Etiopczykiem Teferim Wodajo. Zdecydowanie najlepszą kobietą była Karolina Jarzyńska, która uzyskała najlepszy wynik w maratonie na ziemiach polskich i była blisko poprawienia rekordu Polski. Zwyciężczyni wyprzedziła Białorusinkę Volhę Mazuronak i Etiopkę Hayimanot Shewe.

W biegu na 10 km, który towarzyszył maratonowi, uczestniczyli Marek Hojak, Tomasz Przybył i Marek Tarabasz. Triumfowali Artur Kozłowski z Sieradza i Agnieszka Gortel-Maciuk z Chorzowa.

________________________________________

13 kwietnia 2013 r.

 1. Bieg Europejski – Gniezno

Michał Setecki poprawił swój rekord życiowy na dystansie 10 km. Gratulacje! Zawody wygrali Kenijczyk Wyclife Biwot Kipkorir i Rosjanka Nadieżda Trilinskaya.

________________________________________

7 kwietnia 2013 r.

6 Poznań Półmaraton

Michał Setecki poprawił swój rekord życiowy na dystansie 10 km a Marek Tarabasz po raz pierwszy pokonał dystans półmaratonu na atestowanej trasie. Gratulacje! Na najwyższym stopniu podium stanęli Kenijczycy Marton Mukule i Lucy Njeri Macharia.

________________________________________

7 kwietnia 2013 r.

 1. Maraton Dębno

Marek Kobyłka poprawił swój rekord życiowy w maratonie. Bieg ukończył również Mariusz Nowostawski. Czołowe miejsce w Dębnie zajęli obcokrajowcy: Desto Morkama Beriso z Etiopii, Mutua James Mbiti z Kenii i Mykhayko Iveruk z Ukrainy. Mistrzynią kobiet w maratonie została Agnieszka Gortel-Maciuk, srebro zdobyła Arleta Meloch a brąz Ewa Kucharska.

________________________________________

7 kwietnia 2013 r.

Marathon de Paris

Paweł Nowak poprawił swój rekord życiowy. Maraton wygrał Kenijczyk Peter Some, przed Etopczykiem Tadese Tola i kolejnym Kenijczykiem Erikiem Ndiema. Wśród pań triumfowała Etiopka Boru Tadese.

________________________________________

7 kwietnia 2013 r.

III Pabianicki Półmaraton ZHP – Pabianice

Zawody ukończyli Łukasz Szewczyk, Jacek Raczyński i Tadeusz Tomeczek. Bieg wygrał Sergii Okseniuk, przed Włodzimierzem Timaszowem i Sergiem Marchukiem a w gronie kobiet Oksana Diolan – wszyscy z Ukrainy. Wyniki zawodów są TUTAJ

 

 

 

  7 kwietnia 2013 r.

 1. Bieg Sokoła – Bukówiec Górny

Paweł Bartczak zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski lekarzy na 15 km. Bieg ukończył także Andrzej Wolniak. Zawody wygrał Adam Kerzek ze Swarzędza, przed Marcinem Zagórnym z Radnicy oraz Tomaszem Sobczykiem z Wrocławia. Najszybszą kobietą była Anna Ficner ze Złotoryi.

________________________________________

23 marca 2013 r.

 1. Artresan Active Półmaraton – Sobótka

Na górkach pod Sobótką sypnęło życiówkami. Rekordy na dystansie półmaratonu poprawili: Konrad Pawlak, Rafał Zakrzewski, Paweł Nowak, Bartosz Pietrzyński, Dariusz Kujawa i Tomasz Przybył. Bieg ukończyli także: Marek Kobyłka, Czesław Fabiański i Marek Frontczak. Bieg wygrał Kenijczyk Wycliffe kipkorir Biwot przed swoim rodakiem Juliusem Kiprono Lagatem i Radosławem Kłeczkiem z Prudnika. Najszybszą kobietą była Kenijka Hellen kimutai Jepkosgei.

________________________________________

16 marca 2013 r.

 1. Maniacka 10 – Poznań

Ryszard Płochocki, który był naszym najszybszym biegaczem, zajął drugie miejsce w kategorii M50. Aż siedmiu naszych reprezentantów poprawiło rekordy życiowe na 10 km: Konrad Pawlak, Rafał Zakrzewski, Przemysław Górny, Marek Hojak, Mariusz Nowostawski, Michał Setecki i Tomasz Przybył. Zawody ukończyli także: Paweł Bartczak, Damian Bugajny, Mariusz Kurzajczyk, Marek Kobyłka, Robert Rzepecki, Marek Frontczak i Czesław Fabiański. Drużynowo Supermaraton I zajął szóste miejsce a trzecie wśród polskich ekip na 116 sklasyfikowanych teamów.

Zawody wygrał Ukrainiec Lashyn Dmytro przed aktualnym mistrzem Europy juniorów w przełajach, niespełna 20-letnim Szymonem Kulką i kolejnym Ukraińcem Mykolą Iukhymchukiem. Cała trójka uzyskała znakomite wyniki poniżej 29:30, bijąc rekord imprezy. Wśród pań Rosjanka Nadezda Trilinskaya wyprzedziła wicemistrzynię Polski w przełajach, brązową medalistkę MP na 5000 m i 10 km w 2012 r. Dominikę Nowakowską oraz Olgę Ochal.

________________________________________

10 marca 2013 r.

 1. Półmaraton Ostrowski

Na Piaskach tradycyjnie najszybciej biegał Ryszard Płochocki, który wygrał kategorię M50. Zawody ukończyli także: Tomasz Kupczyk, Rafał Pokora, Andrzej Wolniak, Michał Setecki, Adam Wierzchowski i Czesław Fabiański.

Bieg wygrał Łukasz Zagawa z Łowicza przed Marcinem Witkowskim z Krotoszyna i Krzysztofem Górnym z Kalisza. Najszybszą panią była ostrowianka Monika Ukleja.

________________________________________

9 marca 2013 r.

12-godzinny Podziemny Bieg Sztafetowy – Bochnia

Nasza ekipa w składzie: Damian Bugajny, Marek Frontczak Bartosz Pietrzyński, Łukasz Szewczyk ukończyła bieg. Nasi koledzy pokonali 154,997 km (64 okrążenia). Zawody z nowym rekordem 213 kilometrów i 502 metry (88 okrążeń) wygrała sztafeta Meble Kler.

 ________________________________________

2 marca 2013 r.

 1. Maraton Przedwiosenny – Kalisz

Bartosz Pietrzyński wygrał pierwszy maraton, rozgrywany na ścieżce rowerowej do Winiar. Kolejne miejsca zajęli Paweł Nowak i Mariusz Kurzajczyk. Dystans maratoński ukończyli także Marek Kobyłka i Marek Frontczak. W biegu uczestniczyli także nasi zawodnicy: Tomasz Kupczyk, Mieczysław Mikołajewski, Zdzisław Druciarek, Marek Wojtas, Andrzej Wolniak, Piotr Maciejewski, Tadeusz Tomeczek, Konrad Pawlak, Rafał Zakrzewski, Łukasz Szewczyk i Tomasz Przybył oraz troje naszych przyjaciół.

________________________________________

24 lutego 2013 r.

 1. Waldka Szygendy – Konin

Marek Frontczak pokonał 50 km podczas Pięćdziesiątki Waldka Szygendy, 50 maratonu na 50 urodziny.

________________________________________

24 lutego 2013 r.

Land Rover Malta Marathon

 Mirosław Pachucki był naszym jedynym reprezentantem podczas maltańskiego maratonu. Czołowe miejsca zajęli Marokańczycy Mohammed Hajjy, Abdelhakim Elfelhi i Abdelekrim Kabbouri, a wśród pań zawodniczka miejscowego klubu Carmen Hili.

________________________________________

23 lutego 2013 r.

Zimowe Grand Prix – Szczypiorno

Ryszard     Płochocki wygrał przedostatni bieg naszego GP, tym razem na dystansie ok. 15 km. Za nim do mety dobiegli Tomasz Kupczyk oraz Marek Hojak. Pierwszą z pięciu pętli 23 uczestników przebiegło wspólnie. Zawody ukończyli także: Damian Bugajny, Bartosz Pietrzyński, Paweł Nowak, Bogdan Będkowski, Marek Wojtas, Mirosław Antczak, Łukasz Szewczyk, Robert Rzepecki, Konrad Pawlak, Mariusz Kurzajczyk, Liwio Szumała, Tomasz Przybył, Jakub Buczkowski, Michał Setecki, Mieczysław Mikołajewski, Andrzej Wolniak, Zdzisław Druciarek, Marek Frontczak, Tadeusz Tomeczek i Piotr Maciejewski.

________________________________________

16 lutego 2013 r.

Zimowe Grand Prix – Śliwniki

Ryszard     Płochocki wygrał kolejny bieg naszego GP, tym razem na dystansie ok. 11 km. Za nim do mety dobiegli Tomasz      Kupczyk oraz Damian   Bugajny. Pierwszą z czterech pętli 19 uczestników przebiegło wspólnie. Bieg poza czołową trójką ukończyli także: Paweł Nowak, Łukasz Szewczyk, Marek Wojtas, Mirosław Antczak, Bogdan Będkowski, Mariusz Kurzajczyk, Bartosz  Pietrzyński, Marek Kobyłka, Andrzej Wolniak, Tomasz      Przybył, Jakub Buczkowski, Zdzisław Druciarek, Mieczysław Mikołajewski, Marek Frontczak, Hanna Kurzajczyk i Tadeusz Tomeczek.

________________________________________

10 lutego 2013 r.

Zimowa zaDyszka – Piaski-Szczygliczka

Grzegorz Tomczak zajął trzecie miejsce w biegu na dystansie ok. 10 km. Bieg ukończyli także pierwszy w kategoriii M50 Ryszard Płochocki oraz Konrad Pawlak, Tomasz Kupczyk, Bartosz Pietrzyński, Damian Bugajny, Rafał Pokora, Tomasz Przybył, Iza i Adam Wierzchowscy oraz Marek Frontczak.

Zawody wygrał Krzysztof      Perz  z Ostrowa, przed Marcinem Karkoszką z Palatów. W gronie pań triumfowała ostrowianka Agnieszka Michalska.

________________________________________

9 lutego 2013 r.

 1. Bieg Zimowy im Mariana Michalskiego – Jarocin

Ryszard Płochocki wygrał rywalizację w kategorii M50 a Damian Bugajny był trzeci w M30 w biegu na dystansie około 9 km. Zawody wygrał Maciej Muślewski przed Pawłem Tarasiukiem – obaj z Poznania oraz Piotrem Wernerem z Malanowa. Bieg ukończyli także Mirosław Antczak i Andrzej Wolniak.

________________________________________

2 lutego 2013 r.

 1. Cross Maraton Koleżeński im. Adama Mariana Walczaka

Bieg rozgrywany po raz drugi w Lasku Winiarskim wygrał Dariusz Cichorek z Finiszu Kalisz. Na podium stanęli także nasz Ryszard Płochocki oraz Bartosz Lisiecki z Poznania. Wśród pań triumfowała Katarzyna Werner, przed Justyną Stefaniak z Oleśnicy i Agnieszką Mizerą z Wrocławia. W kategorii M60 drugi był Marek Frontczak, a w M50 trzecie miejsce zajął Paweł Nowak. Na dystansie półmaratonu trzeci był Tomasz Kupczyk.

Maraton ukończyło 60 z 86 uczestników, w tym: Artur Rychlik, Bartosz Pietrzyński, Robert Rzepecki, Mariusz Kurzajczyk, Marek Kobyłka, Adam Wierzchowski, Marek Wojtas, Andrzej Wolniak i Tomasz Przybył, a krótszy dystans: Mirosław Antczak, Mieczysław Mikołajewski, Tomasz Kupczyk, Liwio Szumała, Tadeusz Tomeczek, Piotr        Maciejewski i Hanna Kurzajczyk.

________________________________________

27 stycznia 2013 r.

Zimowe Grand Prix – Psary

Ryszard Płochocki wygrał bieg na dystansie 15 km w Psarach. Kolejne miejsca zajęli: Bartosz Pietrzyński i Damian Bugajny, a puchary odebrali także: Paweł Nowak, Marek Wojtas i Łukasz Szewczyk. Zawody na krosowej, śnieżnej trasie ukończyli także: Mariusz Kurzajczyk, Mirosław Antczak, Andrzej Wolniak, Tomasz Przybył, Marek Kobyłka, Marek Frontczak, Czesław Fabiański, Zdzisław Druciarek, Mieczysław Mikołajewski, Piotr Maciejewski i Tadeusz Tomeczek.

________________________________________

25 stycznia 2013 r.

Zapowiedź GP Supermaratonu – 15 km w Psarach

W tę niedzielę, 27 stycznia kolejny bieg z cyklu Zimowego Grand Prix Supermaratonu, tym razem na dystansie 15 km. Start o godz. 10 w podostrowskich Psarach. Szczegóły dotyczące miejsca startu i dojazdu na FORUM w dziale NASZE IMPREZY. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

________________________________________

12 stycznia 2013 r.

Zimowe Grand Prix – Murowaniec

Ryszard Płochocki wygrał kolejne zawody z cyklu naszego GP, które tym razem odbyły się w okolicach Murowańca. Kolejne miejsca na dystansie półmaratonu zajęli Tomasz Kupczyk i Bartosz Pietrzyński. W sumie rywalizowało 20 klubowiczów.

________________________________________

8 stycznia 2013 r.

Oliwia

Mamy w klubie nową biegaczkę. Magda i Tomek – wielkie gratulacje. Niech się dobrze chowa i szybko biega!

 

 

________________________________________

 

  5 stycznia 2013 r.

Grand Prix Supermaratonu w Murowańcu

Dokładnie za tydzień – w sobotę, 12 stycznia odbędzie się kolejny bieg z cyklu Zimowego Grand Prix Supermaratonu. W Murowańcu o g. 10 ruszamy na trasę półmaratonu. Start na parkingu przy zalewie (dojazd od strony Józefiny). Zapraszamy wszystkich chętnych!

________________________________________

 

 1 stycznia 2013 r.

 1. Noworoczny Super Maraton

 Mariusz Kurzajczyk wygrał zawody rozgrywane w kaliskim Parku Miejskim. Kolejne miejsca zajęli Paweł Nowak i Bartosz Pietrzyński. W zawodach wzięło udział 19 osób.