Wpisy z roku 2014

Poniżej archiwalne wpisy z całego 2014 roku:

 

31 grudnia 2014 r. Jubileuszowy 30. Uliczny Bieg Sylwestrowy – Trzebnica

Konrad Pawlak, Marek Kobyłka, Bartosz Pietrzyński i Tomasz Wodiczko ukończyli bieg zamykający rok 2014. Zawody wygrał Mateusz Demczyszak z Sobótki, przed Emilem Dobrowolskim z Chotomowa i Arkadiuszem Gardzielewskim z Wrocławia. Najszybszą panią była Swietlana Kudzielicz z Białorusi.

 

________________________________________

 

28 grudnia 2014 r.

Bursztynowa Piątka, Kalisz

Ryszard Płochocki wygrał najkrótszy z biegów naszego Zimowego Grand Prix. Za nim do mety dobiegli Konrad Pawlak i Bartosz Pietrzyński. Wśród pań Edyta Marciniak wyprzedziła Katarzynę Antkowiak i Magdalenę Borkowską.

________________________________________

 

19-20 grudnia 2014 r.

 1. Jubileuszowy Bieg Wigilijny od Zmierzchu do Świtu

Rekordowa liczba 104 uczestników wzięła udział w ostatnim w tym roku biegu należącym do Ultramaratońskiego Czteropaku Kaliskiego. Zwyciężył Robert Grabsztunowicz ze Szczecina, przed naszym Pawłem Nowakiem i Grzegorzem Wiese z Więcborka. Wśród pań triumfowała z nowym rekordem trasy Milena Grabska-Grzegorczyk z Pabianic, przed Katarzyną May-Adamek z Rakowni i Joanną Gottowt-Papiewską z Pleszewa.

34 osoby pokonały dystans ultramaratonu, a wśród nich Marek Frontczak, Bartosz Pietrzyński i Tadeusz Tomeczek, a 14 maratonu, w tym Szymon Czaplicki, Zdzisław Druciarek, Marek Kobyłka, Mieczysław Mikołajewski i Zbigniew Zakrzewski.

 

________________________________________

 

6 grudnia 2014 r. Półmaraton Chełmecki

Ryszard Płochocki wygrał pierwszy bieg z cyklu Zimowe Grand Prix Supermaratonu Kalisz. Drugi był Tomasz Kupczyk , a trzeci Damian Bugajny. Wśród pań triumfowała Edyta Marciniak.

 

________________________________________

 

29 listopada 2014 r.

XXIII Bieg o Lampkę Górniczą

Edyta Marciniak była trzecia wśród kobiet, a Ryszard Płochocki najlepszy w kategorii 50-latków (niestety, nagradzania w kategoriach nie przewidziano). Gratulacje! W biegu uczestniczyła duża grupa supermaratończyków: Rafał Walczak, Bartosz Pietrzyński, Rafał Zakrzewski, Konrad Pawlak, Marek Hojak, Michał Setecki, Szymon Czaplicki, Zbigniew Zakrzewski, Adam Wierzchowski, Izabela Wierzchowska, Mieczysław Mikołajewski, Tomasz Wodiczko i Czesław Fabiański.

Zawody wygrał Kamil Makoś z Bolesławac, przed Tomaszem Walerowiczem z Niestum i Patrykiem Łukaszewskim z Gniezna. W gronie pań Edyta Lewandowska z Olsztyna wyprzedziła Katarzynę Werner z Malanowa.

________________________________________

 

23 listopada 2014 r.

II Ostrowska Jesień Biegowa

Edyta Marciniak była najszybszą kobietą, a Ryszard Płochocki 50-latkiem! Gratulacje! Bieg ukończyli także: Tomasz Kupczyk, Marek Hojak 1:03:39, Zbigniew Nowak, Rafał Pokora, Izabela Wierzchowska, Adam Wierzchowski i Marta Krzywda.

W klasyfikacji generalnej Ukrainiec Yuriy Blagodir wyprzedził Marcina Witkowskiego z Krotoszyna i Marcina Karasińskiego z Kalisza. Druga wśród pan była Agnieszka Michalska z Ostrowa, a trzecia Monika Jończak z Góry.

 

________________________________________

 

23 listopada 2014 r.

 1. Uliczny Bieg Bełchatowska Piętnastka

Konrad Pawlak, Bartosz Pietrzyński i Robert Rzepecki ukończyli bieg na dystansie 15 km. Zwyciężył Kenijczyk Haron Sirima, przed swoim rodakiem Solomonem Soy’em i Ukraińcem Mykolą Iukhichukiem. Najszybsza panią była Agnieszka Mierzejewska z Wolborza.

________________________________________

 

9 listopada 2014 r.

Bieg Uliczny św. Marcina, Kępno

10 km w Turku biegali Bartosz Pietrzyński, Robert Rzepecki i Mariusz Mazurek. Bieg wygrał Tomasz Osmulski z Łodzi, przed Ukraińcem Oleksiem Obukhovskyim i Patrykiem Łukaszewskim z Gniezna. Najszybszą panią była Ewa Chreścienko z Otwocka.

________________________________________

 

9 listopada 2014 r.

Bieg Uliczny św. Marcina, Kępno, – Kępno

Ryszard Płochocki wygrał klasyfikację 50-latków, a Edyta Marciniak była najlepsza wśród trzydziestolatek i była druga w klasyfikacji służb mundurowych. Gratulacje! Zawody ukończyli także Artur Rychlik i Michał Setecki.

Bieg na dystansie 10 km wygrał Kenijczyk Solomon Kipsang przed Ukraińcem Vasilem Kovalem i jego rodakiem Volodymyrem Timashovem. Wśród pań Dominika Napieraj z Żytniowa wyprzedziła Paulinę Wojtanowską z Bielawy i kaliszankę Justynę Krawczyk.  

________________________________________

 

9 listopada 2014 r.

 1. Międzynarodowy Kościański Półmaraton im dra Henryka Florkowskiego

Ryszard Płochocki zajął trzecie miejsce w kategorii M50. Gratulacje! Bieg ukończyli także: Konrad Pawlak, Robert Rzepecki, Michał Setecki i Marek Kobyłka.

W zawodach triumfował Kenijczyk Martin Mukule Mia, który wyprzedził Ukraińca Bogdana Semenowycza i swojego rodaka Harona Sirma Kiptoo. Najszybszą kobietą była Ukrainka.

________________________________________

 

8 listopada 2014 r.

 1. lat Kaliskiego Towarzystwa Sportowego Supermaraton Kalisz
 2. Maraton w Ramionach Prosny, Kościelna Wieś

W sali OSP w Kościelnej Wsi odbyło się spotkanie rocznicowe członków Supermaratonu Kalisz, podczas którego zaprezentowano trofea z minionych lat, podsumowano Zimowe Grand Prix 2013-14 oraz maraton, który odbył się z okazji jubileuszu. Imprezę rozpoczął obiad, który przeciągnął się do północy, urozmaicony oglądaniem zdjęć oraz tańcami. Gościem spotkania był Stanisław Paraczyński, który odebrał godność Honorowego Członka Klubu.

W rozegranym rano maratonie zwyciężył Marek Wojtas, który wyprzedził Pawła Nowaka i Michała Asperskiego. Pełny dystans przebiegli także – Bartosz Pietrzyński, Mariusz Kurzajczyk, Jarema Dubiecki, Marek Kobyłka, Mieczysław Mikołajewski, Szymon Czaplicki, Marek Frontczak i Tadeusz Tomeczek, a krótsze – Edyta Marciniak, Magdalena Musiał, Damian Bugajny, Tomasz Kupczyk, Czesław Fabiański, Piotr Maciejewski, Andrzej Wolniak, Hanna Adamczak, Agnieszka Kurzajczyk, Damian Adamczak, Przemysław Caruk, Marek Kołodziejczyk, Grzegorz Piątyszek, Jakub Mikołajewski i Małgorzata Kobyłka.

________________________________________

 

26 października 2014 r.

 1. Bieg Republiki Ostrowskiej

Ryszard Płochocki był najszybszym 50-latkiem, a Edyta Marciniak zajęła trzecie miejsce w kategorii M26. Gratulacje!

Rekord życiowy na 10 km pobili Zbigniew Nowak, Marcin Fingas i Marta Krzywda. Gratulacje! Bieg ukończyli także: Konrad Pawlak, Tomasz Kupczyk, Rafał Zakrzewski, Robert Rzepecki, Marek Hojak, Bogdan Będkowski, Rafał Pokora, Izabela Wierzchowska, Adam Wierzchowski, Marek Tarabasz 00:48:14 (48:02)

Robert Lis, , Andrzej Wolniak, Jakub Buczkowski, Bartosz Pietrzyński, Czesław Fabiański, Mieczysław Mikołajewski i Marek Frontczak.

Bieg wygrał Ukrainiec Yuriy Blahodir, przed Marcine, Zagórnym z Radnicy i Marcinem Witkowskim z Krotoszyna. Wśród kobiet Karolina Pilarska z Lublińca wyprzedziła Tatianę Kozubovą z Ostrowa i Justynę Krawczyk z Kalisza.

 ________________________________________

 

25 października 2014 r.

 1. Supermaraton Kalisia

Marej Wojtas został mistrzem Supermaratonu Kalisz z kapitalnym rekordem życiowym. Dostał też statuetkę za drugie miejsce w kategorii M40. Gratulacje! Na podium stanęli także Paweł Nowak z nową życiówką i statuetką za zwycięstwo w M50 oraz debiutant Damian Bugajny. Gratulacje!

Bieg ukończyli również Bartosz Pietrzyński, kolejny debiutant Marek Kobyłka i Marek Frontczak, a na krótszym dystansie Szymon Czaplicki.

Jubileuszowy bieg na dystanie 100 km wygrał Tomasz Kuliński z Katowic, przed Robertem Derdą ze Świnoujścia i Adama Łączyńskim z Łodzi. Wśród pań Monika Biegasiewicz ze Szczecina z rekordem trasy wyprzedziła Milenę Grabską-Grzegorczyk z Pabianic i Katarzynę Lewandowską z Kołobrzegu.

 

________________________________________

 

19 października 2014 r.

Bieg do Gorących Źródeł, Uniejów

Zawody ukończyli Konrad Pawlak, Robert Lis i Bartosz Pietrzyński. Jako pierwszy na mecie zameldował się Marcin Błaziński z Mety Lubliniec, przed Pavlo Oliynykiem z Finiszu i Tomaszem Osmulskim z Łodzi. Kategorię pań wygrała Dominika Napieraj z Rudnik.

________________________________________

 

19 października 2014 r.

 1. Półmaraton Gliwicki

Pierwszy półmaraton w Gliwicach ukończyli Hanna i Damian Adamczak z córką Heleną w wózku. Bieg wygrał Piotr Szpigiel z Braniewa, a kolejne miejsca zajęli Adam Jamiński z Tychów i Michał Kwieciński. Wśród pań Aneta Szecówka z Biskupic wyprzedziła Agatę Długosz z Tychów i Justynę Pendziałek.

________________________________________

 

19 października 2014 r.

IV Samsung Półmaraton, Szamotuły

Ryszard Płochocki był drugi w kat. M50. Gratulacje! Bieg ukończyli także Robert Rzepecki i Michał Setecki.

Zawody wygrał Damian Kabat z Bydgoszczy, przed Bogusławem Andrzejukiem z Białegostoku i Marcinem Zagórnym z Radnicy. Najszybszą panią była Agnieszka Janasiak z Poznania.  

________________________________________

 

12 października 2014 r.

 1. Poznań Maraton

Marek Wojtas poprawił rekord życiowy, po raz pierwszy łamiąc barierę 3 godzin. Gratulacje! Izabela Wierzchowska była druga w Ogólnopolskim Maratonie Funkcjonariuszy o Puchar Dyrektora Aresztu Śledczego w Poznaniu. Gratulacje! Bieg ukończyli także: Robert Rzepecki, Konrad Pawlak, Bartosz Pietrzyński, Paweł Nowak (pacemaker), Adam Wierzchowski, Michał Setecki, Marek Frontczak, Andrzej Wolniak, Zbigniew Kaczmarkiewicz, Czesław Fabiański i Mariusz Kurzajczyk (pacemaker).

Maraton wygrał Kenijczyk Kiprotich Kirui przed Emilem Dobrowolskim z Chotowa i Soyem Kipsangiem. Wđrd kobiet Kenijka Irene Chepkirui wyprzedziła Agnieszkę Mierzejewską z Sosnowca i Arletę Meloch z Grudziądza.

 ________________________________________

 

5 października 2014 r.

 1. Bieg Ptolemeusza, Kalisz
 2. Bieg Ptolemeusza pobił rekord frekwencji, także jeśli chodzi o liczbę supermaratończyków, których było aż 45! Nasi reprezentanci wielokrotnie stawali na podium.

Najszybszy był Ryszard Płochocki, który wygrał kategorię M50. Trzecim pięćdziesięciolatkiem był Robert Rzepecki. Gratulacje!

Izabela Wierzchowska zdobyła puchar Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu, zaś Edyta Marciniak Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, poprawiając przy okazji rekord życiowy. Gratulacje!

W Mistrzostwach Supermaratonu Kalisz na 10 km Płochocki wyprzedził Konrada Pawlaka i Tomasza Kupczyka. W poszczególnych kategoriach czołowe miejsca zajęli: kobiety – Edyta Marciniak, Izabela Wierzchowska, Marta Krzywda, M20 – Bartosz Pietrzyński, Zbigniew Nowak, Rafał Pokora, M35 – Rafał Zakrzewski, Damian Bugajny, Paweł Bartczak, M50 – Robert Rzepecki, Paweł Nowak (życiówka!), Zbigniew Kaczmarkiewicz. Brawo!

Bieg ukończyli także: Piotr Kęszka, Marek Hojak, Marcin Fingas (życiówka!), Waldemar Olszyna, Jacek Raczyński, Liwio Szumała, Adam Wierzchowski, Marek Kobyłka, Szymon Czaplicki (życiówka!), Daniel Olszyna, Marek Tarabasz, Robert Lis, Andrzej Frątczak, Czesław Fabiański, Grzegorz Kubczyk, Marek Frontczak, Tomasz Wodiczko, Andrzej Wolniak, Jakub Buczkowski, Mieczysław Mikołajewski, Łukasz Szewczyk, Adam Rogacki, Adrian Nawrocki, Rafał Walczak, Zbigniew Sobczak, Tadeusz Tomeczek, Marlena Nowak, Piotr Banaś, Damian Adamczak, Hanna Adamczak i Zdzisław Druciarek.

Zawody po raz czwarty wygrał Artur Kozłowski z Sieradza, aktualny mistrz Polski w biegu na 10 km. Kolejne miejsca zajęli Białorusin Iliya Słavencki i Ukrainiec Pawel Oliynyk. Wśród pań Dominika Napieraj z Wrocławia wyprzedziła Sviatlanę Kouhan z Białorusi i Swietlanę Oliynyk z Ukrainy.

________________________________________

 

3 października 2014 r.

Mistrzostwa Polski służb mundurowych w crossie, Lubliniec-Kokotek

Edyta Marciniak wygrała kategorię K30 MP służb mundurowych. Gratulacje! Na podium stanęły: Anna Wojtulewicz z Białegostoku, Karolina Pilarska z Lublińca i Anna Ficner ze Złotoryi.

 

2 października 2014 r.

 1. Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi, Hutki-Kanki

Edyta Marciniak zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach Polski Policji w przełajach. Gratulacje! Bieg wygrała Anna Wojtulewicz z Białegostoku, przed Anną Ficner ze Złotoryi.  

________________________________________

 

28 września 2014 r.

 1. Bieg Kościuszki, Kalisz

Marek Hojak zajął trzecie miejsce w biegu na dystansie ok. 5 km. Gratulacje! Zawody ukończyli także Zbigniew Nowak, Damian Bugajny, Tomasz Kupczyk, Bogdan Będkowski, Bartosz Pietrzyński, Mieczysław Mikołajewski i Tadeusz Tomeczek.

Czołowe miejsca zajęli reprezentanci UKS 12 + Adam Szurmiński i Wiktor Wachowski. Najszybszą kobietą była Natalia Górniak.

________________________________________

 

28 września 2014 r.

 1. PZU Maraton Warszawski

W stolicy Marek Wojtas poprawił swój rekord życiowy. Gratulacje! Blisko szczęścia był także Rafał Zakrzewski a zawody ukończyli także: Konrad Pawlak (pacemaker), Robert Lis, Czesław Fabiański i Marek Frontczak.

Bieg wygrał Victor Kipchirchir przed Jonathanem Kiptoo Yego i Bensonem Oloisunga. Wsród pań triumfowała Svitlana Stanko.

________________________________________

 

27-28 września 2014 r.

VII Mistrzostwa Polski w biegu 24-godzinnym, Katowice

Waldemar Klajber ukończył swój pierwszy bieg 24-godzinny. Gratulacje! W zawodach mających rangę mistrzostw Polski triumfował Paweł Szynal z Błonia, przed Irkiem Czapigą ze Świętochłowic i Sławomirem Rzechułą z Bielska-Białej. Wśród pań Patrycja Brzeznowska z Kobyłki wyprzedziła Agatę Matejczuk z Łodzi i Dorotę Szeszko z Bytomia.

________________________________________

 

27 września 2014 r.

 1. Maraton Górski Zielone Sudety, Mieroszów

Paweł Nowak był wysoko w klasyfikacji generalnej i wygrał kategorię 50-latków. Gratulacje!

________________________________________

 

20 września 2014 r.

 1. Bieg o Puchar Wójta Gminy Sieroszewice

Izabela Wierzchowska zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet, a Ryszard Płochocki był najszybszym 50-latkiem. Gratulacje! Dystans 10 km pokonali także: Artur Rychlik, Tomasz Kupczyk, Robert Rzepecki, Damian Bugajny, Bartosz Pietrzyński, Rafał Pokora, Bogdan Będkowski, Marek Kobyłka, Adam Wierzchowski, Andrzej Wolniak, Czesław Fabiański, Marta Krzywda i Marek Frontczak.

Zawody wygrał Yuriy Blahodir z Finiszu, przed Mateuszem Frankowskim z Wrocławia i Dawidem Jagłą z Jarocina. W gronie pań triumfowały Ukrainki Swietlana Oliynyk i Anna Voskoevych.

 ________________________________________

 

 

20 września 2014 r.

 1. Ogólnopolski Bieg Uliczny Służb Mundurowych, Głuchołazy

Edyta Marciniak była drugą policjantką, a w trzecią w kat. K30 służb mundurowych. Gratulacje!

Zawody wygrał Adam Nowicki ze Szczecina, przed Dariuszem Szramą z Obornik i Dariuszem Kruczkowskim ze Szklarskiej Poręby. Najszybsza pani Sylwia Ejdys-Tomaszewska z Oleśnicy wyprzedziła Annę Ficner ze Złotoryi i Małgorzatę Kotarę-Pałkę z Koszalina.

________________________________________

 

14 września 2014 r.

 1. Bieg „10 Profi”, Ostrzeszów

Nasi reprezentanci znakomicie spisali się w biegu na dystansie 10 km. Ryszard Płochocki wygrał kategorię M50, Artur Rychlik był drugi w M40, a Edyta Marciniak druga w K30. Gratulacje! Bieg ukończył także Zbigniew Zakrzewski.

Zawody wygrał Tomasz Szymkowiak z Wrześni, przed Ukraińcem Yuriy’em Blahodirem i Jackiem Sobasem z Kędzierzyna-Koźla. Wśród pań Ukrainka Katarzyna Kazmenenko wyprzedziła Agnieszkę Janasiak z Poznania i Annę Ficner ze Złotoryi.

________________________________________

 

14 września 2014 r.

 1. Wrocław Maraton

Izabela Wierzchowska wygrała klasyfikację pań ze służby więziennej, Dariusz Kujawa był trzeci w kategorii sześćdziesięciolatków, Zbigniew Nowak i Szymon Czaplicki poprawili swoje rekordy życiowe, a Grzegorz Piątyszek zadebiutował w maratonie. Gratulacje dla wszystkich! Poza tym bieg ukończyli: najlepszy w naszym gronie Robert Rzepecki oraz Bartosz Pietrzyński, Marcin Fingas, Michał Setecki, Paweł Nowak (pacemaker), Marek Tarabasz, Adam Wierzchowski, Robert Lis i Damian Adamczak.

W maratonie karty rozdawali Kenijczycy: Felix Kangogo, Edwin Kirui i David Metto oraz Kenijki pierwsza Agnes Chebet i trzecia Sarah Kibet, które rodzieliła Węgierka Tuende Szabo.

________________________________________

 

14 września 2014 r.

 1. Bieg Lechitów, Ostrów Lednicki – Gniezno

Marek Kobyłka i Czesław Fabiański finiszowali w Gnieźnie. Bieg wygrał Kenijczyk Francis Lagat Kiplagat przed jarocinianami Michałem Cenkierem i Jakubem Osuchem. Najszybszą panią była Kenijka Maureen Kiprono.

________________________________________

 

13 września 2014 r.

Lawina ze Śnieżki – Karpacz

Ze Śnieżki zbiegała jedynie Marlena Nowak. Bieg wygrał Jacek Lesiecki z Wrocławia, przed Tomaszem Lachowiczem z Janowic Wielkich i Waldemarem Witulskim z Sosnówki. Wśród kobiet Natalia Wilińska z Wrocławia wyprzedziła Ewa Szmel z Jakuszyc i Dominikę Labudę z Kamiennej Góry.

________________________________________

 

7 września 2014 r.

 1. Międynarodowy Półmaraton Philipsa, Piła

Edyta Marciniak została mistrzynią Polski policjantek! Gratulacje!

Czołowe miejsca zajęli Kenijczycy: Daniel Muteti, John Mutai i John Tanui. Mistrzem Polski w półmaratonie ostał Adam Nowicki z Gostynia, a na podium stanęli także Paweł Ochal z Bydgoszczy i Wojciech Kopeć z Olsztyna.

Najlepszą kobietą była Ukrainka Svitlana Stanko, a podium mistrzostw Polski zajęły: Sylwia Ejdys-Tomaszewska z Wrocławia, Izabela Trzaskalska z Terespola i Aleksandra Lisowska z Olsztyna.

________________________________________

 

6 września 2014 r.

 1. Usedom Marathon, Świnoujście-Wolgast

Andrzej Wolniak przebiegł swój 100. maraton! Gratulacje! Na mecie w Wolgast zameldowali się także: Zbigniew Kaczmarkiewicz, Marek Kobyłka, Mariusz Kurzajczyk i Marek Frontczak.

Bieg wygrał Maciej Łucyk z Poznania, przed Jarosławem Janickim z Gryfina i Andrzejem Cechmannem z Gdańska. Najszybszą kobietą była Ukrainka Olga Kazimirova.

________________________________________

 

31 sierpnia 2014 r.

BMW Półmaraton Praski, Warszawa

W Warszawie reprezentowała nas jedynie Marta Krzywda. Półmaraton wygrał Kenijczyk John Kibichiy Tanui przed Emilem Dobrowolskim z Chotomowa i Łukaszem Oskierką z Warszawy. Najszybszą panią była aktualna mistrzyni Polski w biegu na 10 km Iwona Lewandowska z Włocławka, która była lepsza od Kenijki Maureen Jepkoech Kiprono i Izabeli Zaniewskiej z Warszawy.

________________________________________

 

30-31 sierpnia 2014 r.

Ultra-Trail du Mont Blanc, Chamonix

Paweł Nowak jako pierwszy supermaratończyk ukończył jeden z najtrudniejszych biegów na świecie. Gratulacje! UTMB wygrał Francuz François D’Haene, przed Hiszpanem Ikerem Karrerą Aranburu oraz kolejnym Hiszpanem Tofolem Castanaerem Bernat. Kategorię pań wygrała słynna Amerykanka, rekordzistka trasy i obecnie chyba najlepsza ultraska na świecie Rory Bosio.

________________________________________

 

30 sierpnia 2014 r.

Półmaraton Górski – Letni Bieg Piastów, Szklarska Poręba

Dariusz Kujawa wygrał kategorię 60-latków i był bardzo wysoko w open. Gratulacje!

Bieg wygrał Piotr Holly ze Szklarskiej Poręby, który wyprzedził Miłosza Szcześniewskiego ze Wschowy i Roberta Farona w Kamienicy. Najszybszą kobietą była Natalia Grzebisz z Siedlec.

________________________________________

 

30 sierpnia 2014 r.

 1. Bieg z Policją, Góra

Edyta Marciniak fantastycznie zadebiutowała w naszych barwach. Podczas mistrzostw policjantów w Górze zajęła trzecie miejsce w K30, trzecią pozycję wśród policjantek i drugą w kategorii M30 policjantek. Gratulacje!

Bieg wygrał Kenijczyk Robert Wambua Mbithi przed Ukraińcami Bogdanem Semenowiczem i Mykolą Iukhymchukiem. Wśród pan Białorusinka Volha Mazuronok wyprzedziła Dominikę Napieraj z Żytniowa i Annę Ficner ze Złotoryi.

 ________________________________________

 

 

23 sierpnia 2014 r.

 1. Lubuski Maraton Szlakiem Wina i Miodu, Drzonków

Tomasz Kupczyk jako pierwszy supermaratończyk ukończył ten oryginalny maraton. Bieg wygrał Adam Draczyński z Nowosolska, mistrz świata wojskowych w maratonie sprzed 6 lat, który wyprzedził Andrzeja Dąbrowę z Zielonej Góry i Sebastiana Grodeckiego z Chocianowa. W klasyfikacji pań zwyciężyła Małgorzata Jackowiak z Rokietnicy.

________________________________________

 

16 sierpnia 2014 r.

3xŚnieżka = 1xMont Blanc, Karpacz

Paweł Nowak zajął wysokie, szóste miejsce w klasyfikacji generalnej w ultramaratonie górskim, podczas którego trzeba było trzy razy wbiec na Śnieżkę. Gratulacje! Zawody ukończył także Piotr Kęszka. Bieg wygrał Daniel Chojnacki z Jeleniiej Góry, przed Błażejem Łyjakiem z Wrocławia i Krzysztofem Jeżewskim z Jeleniej Góry. Wśród pań triumfowała K) Barbara Muzyka Z Warszawy.

________________________________________

 

16 sierpnia 2014 r.

 1. Leszno Maraton

Marcin Fingas poprawił swój rekord życiowy podczas trudnego Maratonu Leszno. Gratulacje! Andrzej Wolniak przebiegł swój 99. maraton, a zawody uokończył także Mariusz Kurzajczyk. Bieg wygrał Krzysztof Maciejewski z Krotoszyna, przed Romanem Janowiczem ze Słupi i Dariuszem Jankowskim z Poznania. Rywalizację pań wygrała Lidia Eling z Rawicza.

________________________________________

 

15 sierpnia 2014 r.

 1. Gdański Maraton Solidarności

Marek Kobyłka, Zbigniew Kaczmarkiewicz i Marek Frontczak pokonali trójmiejski maraton. Na podium stanęli Kenijczycy Joel Maina Mwangi, Charles cheruiyot Toroitichi Elias Kiptum Maindi, a klasyfikację pań wygrała Arleta Meloch z Grudziądza.

________________________________________

 

9 sierpnia 2014 r.

 1. Chudy Wawrzyniec, Rajcza-Ujsoły

Paweł Nowak zajął trzecie miejsce w kategorii 50-latków w trudnym, górskim ultramaratonie. Gratulacje! Bieg wygrał Piotr Bętkowski z Torunia, przed Ewą Majer z Dobczyc i Robertem Faronem z Kamienicy.

________________________________________

 

9 sierpnia 2014 r.

 1. Bieg o Laur św. Wawrzyńca, Słupca

Adam i Izabela Wierzchowscy startowali w biegu na 10 km, mającym rangę mistrzostw Polski małżeństw. Zawody wygrał Dawid Klaybor z Poznania, przed Łukaszem Banaszakiem z Gniezna i Adrianem Graczykiem, a wśród kobiet Wioletta Paduszyńska z Gorzowa, przed Magdaleną Lewandowską ze Zberek i Magdalena Witkiewicz z Białogardu. Najszybszym małżeństwem byli Eryk i Magdalena Witkiewiczowie.

________________________________________

 

2 sierpnia 2014 r.

 1. Maraton Karkonoski, Szklarska Poręba

Piotr Maciejewski wygrał rywalizację 60-latków na dystansie Mini. Gratulacje. Razem z nim do mety dobiegł Mariusz Kurzajczyk. Krótszy dystans wygrał Krzysztof Spychalski z Legnicy, przed Piotrem Pęcherzem ze Szklarskiej Poręby i Bogusławem Adamowiczem z Sulechowa. Najszybszą kobieta była Magdalena Lewandowska ze Zberek.

Dystans Ultra ukończył Paweł Nowak. Bieg wygrał Maciej Dawidziuk z Jeleniej Góry, przed Marcinem Pawłowskim ze Złotoryi i Robertem Faronem z Kamienicy. Wśród kobiet triumfowała Ewa Majer z Dobczyc.

________________________________________

 

20 lipca 2014 r.

 1. Bieg Jagiełły – AGMET Półmaraton Pobiedziska

Półmaraton w Pobiedziskach pokonał Marek Kobyłka. W biegu triumfowali Ukraińcy Oleksandr Labziuk i Wladimir Timaszow przed Marcinem Zagórnym z Radnicy. Pierwszą na mecie panią była Magdalena Lewandowska ze Zberek.

________________________________________

 

19 lipca 2014 r.

 1. Półmaraton Wielka Pętla Izerska – Szklarska Poręba

Dariusz Kujawa zajął drugie miejsce wśród 60-latków i wysoką pozycję w klasyfikacji generalnej. Gratulacje! Bieg wygrał Ukrainiec z Finiszu Bogdan Semenovych, przed Adamem Draczyńskim z Nowej Soli i Maciejem Dawidziukiem ze Złotoryi. Najszybszą kobietą była Anna Ficner ze Złotoryi.  

________________________________________

 

17 lipca 2014 r.

SuperTrail-B7S, Kudowa

Arek Rychlik ukończył ultramaraton górski. Zawody wygrał Bartosz Gorczyca ze Skołyszyna, przed Łukaszem Hryniowem z Chrząszczyc i Błażejem Łyjakiem z Wrocławia. Najlepszą panią była Natalia Haczyk z Opola.

________________________________________

 

12 lipca 2014 r.

Bieg na Jawornik

Marcin Fingas udanie zadebiutował w biegu górskim. Gratulacje! Zawody wygrał Beniamin Buszewski z Wrocławia, przed Robertem Faronem z Zalesia i Robertem Studzińskim z Głuchołazów. Najszybszą kobietą była Agata Tekieli z Wrocławia.

 ________________________________________

 

5 lipca 2014 r.

Triathlon Szczecin

Andrzej Wolniak wygrał kategorię 60-latków na dystansie połowy Ironman. Gratulacje! Zawody wygrał Filip Przymusiński z Poznania, przed Jakubem Bielckim z Warszawy i Markiem Kowalczykiem z Bydgoszczy. Najlepszą pania była poznanianka Martyna Chlebosz.

________________________________________

 

 

29 czerwca 2014 r.

Triathlon Pniewy

Andrzej Wolniak triumfował w kategorii 60-latków. Gratulacje! Triathlon na dystansie olimpijskich ukończył także Piotr Banaś.

Zawody wygrał Konrad Marciniak z Poznania, przed Jakubem Kubińskim z Osielska i Markiem Barczewskim z Torunia. Najlepszą panią była Agata Pecyna z Koła.

________________________________________

 

 

29 czerwca 2014 r.

 1. VIII Maraton Ostrowski im. Marka Jakowczyka

Ryszard Płochocki wygrał maraton, rozgrywany na Piaskach-Szczygliczce. Na podium w kategoriach stawali Tomasz Kupczyk, Bartosz Pietrzyński i Marek Frontczak. Gratulacje! Maraton ukończyli także Michał Setecki i Robert Rzepecki. Rysiu wyprzedził triatlonistę Marcina Karasińskiego, rewanżując mu się za Cross Maraton oraz Krzysztofa Maciejewskiego z Krotoszyna. Jedyną kobietą, która ukończyła maraton, była Joanna Gottowt-Papiewska z Pleszewa.

Z kolei w półmaratonie trzecie miejsce zajął Konrad Pawlak. Gratulacje! Bieg wygrał Krzysztof Perz przed Gracjanem Urbanem – obaj z Ostrowa. Zawody ukończył także Rafał Pokora. Najszybszą panią była kaliszanka Anna Piorun.

________________________________________

 

 

27/28 czerwca 2014 r.

 1. Jubileuszowy Bieg Świętojański od Zmierzchu do Świtu

Andrzej Radzikowski z Błonia wygrał nasz całonocny bieg ze znakomitym wynikiem 93 km. Na podium stanęli także Jacek Będkowski i Robert Derda, ale puchary odebrali również Robert Sobkowiak, Łukasz Calicki i Piotr Wojciechowski. Wśród pań zdecydowanie zwyciężyła Monika Biegasiewicz z fantastycznym wynikiem 78 km. Kolejne miejsca zajęły Anna Siedlaczek i Anna Adam.

________________________________________

 

 

22 czerwca 2014 r.

Duathlon Sieroszewice

Konrad Pawlak zwyciężył w kategorii M30. Gratulacje! Duathlon wygrał Jacek Gardener z Łowicza, przed kaliszaninem Krzysztofem Górnym i Markiem Barczewskim z Torunia. Wśród pań triumfowała wrocławianka Barbara Sobczyk.

 ________________________________________

 

 

20-21 czerwca 2014 r.

 1. Sudecka Setka

Naszym jedynym reprezentantem był Artur Rychlik. Górską setkę najszybciej pokonał Michał Jochymek z Warszawy, który wyprzedził Marka Swobodę z Wałbrzycha, Pawła Cieślika z Katowic i pierwszą panią Ewę Majer z Dobczyc.

 

________________________________________

 

15 czerwca 2014 r.

 1. Jogging de La Louvière

W partnerskim La Louviere Ryszard Płochocki wygrał kategorię M-50, tym razem na dystansie 10 km. Gratulacje! Big ukończyli także Mieczysław Mikołajewski i Piotr Maciejewski.

Zawody wygrał Abdel Sihammane, przed Jeromem Kahią i Salvatore Carlino. Najszybszą panią była Fatiha Baouf.

________________________________________

 

 

14 czerwca 2014 r.

 1. Nocny Wrocław Półmaraton

Sypnęło życiówkami podczas rekordowo obsadzonego biegu nocnego. Dariusz Kujawa zajął trzecie miejsce wśród 60-latków. Gratulacje! Rekordy życiowe poprawili: Bartosz Pietrzyński, Adam Wierzchowski, Szymon Czaplicki, Robert Lis, Rafał Walczak, Magdalena Kurzajczyk i Agnieszka Kurzajczyk. Gratulacje!

Zawody ukończyli także Robert Rzepecki, Izabela Wierzchowska, Marek Tarabasz i Grzegorz Piątyszek.

Bieg wygrał Kenijczyk Daniel Muteti przed swoim rodakiem Francisem Lagatemi Etiopczykiem Melaku Mizunehem. W rywalizacji pań Etiopki Letebrhan i Nancy Koech wyprzedziły Kenijkę Hellen Musyoka.

________________________________________

14 czerwca 2014 r.

Mistrzostwa Polski w triathlonie – supersprint, Gołuchów

Piotr Banaś i Łukasz Szewczyk ukończyli rozgrywane po raz pierwszy zawody. Mistrzem Polski został Dariusz Kowalski z Gniezna, a medale zdobyli także Tomasz Brembor i Łukasz Michalak z Katowic.

 

________________________________________

 

14 czerwca 2014 r.

III Maraton Mazury, Gałkowo

Marek Frontczak i Marek Kobyłka reprezentowali nas na Mazurach. Maraton wygrał Kamil Sieracki z Brzozy, przed Tomaszem Orłowskim z Finisz Morąga i Wiesławem Sosnowskim ze Starogardu Gdańskiego. Najszybszą panią była Agnieszka Malinowska-Sypek.

 ________________________________________

 

14 czerwca 2014 r.

Supermaraton Ozorków

Damian Bugajny pokonal dystans 25 km.

________________________________________

 

8 czerwca 2014 r.

Bieg Piastów Śląskich – Droga po Pierwszą Pomoc, Brzeg

Damian Adamczak reprezentował nas podczas biegu w swoim rodzinnym mieście. Zawody wygrał Łukasz Karasowski z Brzegu, przed wrocławianami Sławomirem Pieczurowskim i Jackiem Fedorowiczem. Najszybszą pania była Alesandra Boroń z Opola.

 

________________________________________

 

 

31 maja 2014 r.

Sky Tower Run – Wrocław

Magdalena Kurzajczyk reprezentowała nas w biegu na 49 piętro. Zawody wygrał Piotr Ślęzak z Obornik Śląskich, drugi był Tomasz Moczek z Głogowa, a trzeci Bartłomiej Gańko z Wrocławia. W rywalizacji kobiet Dominika Wiśniewska-Ulfik z Zabrza, wyprzedziła Annę Ficner ze Złotoryi i Weronikę Machowską z Góry Kalwarii.

 

________________________________________

 

25 maja 2014 r.

 1. Bieg Krotosa – Krotoszyn

Ryszard Płochocki zajął drugie miejsce w kategorii M50, ale był pierwszym spośród Polaków. Gratulacje! Zawody ukończyli także Bartosz Pietrzyński i Marcin Fingas.

W biegu na dystansie około 10 km triumfował czołowy polski biegacz Artur Kozłowski z Sieradza, przed Kenijczykiem Abelem Kibetem i Ukraińcem Ruslanem Savchukiem. Najszybszą panią była Węgierka Zita Kacser.

________________________________________

 

 

24 maja 2014 r.

 1. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run – Łódź

Ryszard Płochocki był drugi w kategorii M50. Gratulacje! Bieg ukończyli także Adrian Nawrocki, Bartosz Pietrzyński i Konrad Pawlak.

W biegu na dystansie 10 km człowe miejsca zajęli Kenijczycy: Joshua Maingi Munywo, Edwin Kirui i Moses Bowena oraz Mołdawianka Lilia Fiskowicz.

________________________________________

 

 

24 maja 2014 r.

XVIII Majkowskie Biegi Przełajowe

Izabela Wierzchowska, Tomasz Kupczyk, Marek Hojak, Bogdan Będkowski, Damian Adamczak, Zdzisław Druciarek, Andrzej Wolniak, Adam Rogacki, Piotr Maciejewski i Tadeusz Tomeczek biegali na kaliskim Majkowie.

Wśród mężczyzn triumfował Marcin Karasiński, przed Krzysztofem Górnym i Andrzejem Baranem. Rywalizację pań wygrała Karolina Górna, która wyprzedziła Natalię Górniak i Edytę Marciniak.

________________________________________

 

 

18 maja 2014 r.

Men Expert Survival Race – Wrocław

Damian Adamczak, Agnieszka Kurzajczyk i Magdalena Kurzajczyk ukończyli rozgrywany po raz pierwszy bieg na dystansie 10 km z… przeszkodami, w tym z wodnymi. Zawody wygrał Janusz Put, przed Arkadiuszem Kozakiem i Pawłem Ruszałą, a w gronie pań Katarzyna Niesłuchowska wyprzedziła Kasię Ziarko i Joannę Kotarską.

________________________________________

 

 

18 maja 2014 r.

 1. Cracovia Maraton

Marek Frontczak, Marek Tarabasz i Robert Lis reprezentowali nas w Krakowie. Rekordowy maraton wygrał Keniczyk Edwin Kirui przed Ukraińcami Tarasem Salo i Vasylem Matviychukiem. Najszybszą pania była Kenijka, Elizabeth Chemweno.

________________________________________

 

 

18 maja 2014 r.

Bieg 10-lecia, Murowaniec

Pod dyktando naszych biegaczy odbywał się Bieg na dystansie ok. 10 km, rozgrywany wokół zalewu w Murowańcu. Wygrał Ryszard Płochocki, przed triatlonistą Mariuszem Mazurkiem i naszym kolejnym reprezentantem Rafałem Zakrzewskim. Tuż za podium znaleźli się także Adrian Nawrocki i Tomasz Kupczyk, a bieg ukończyli również: Marek Hojak, Bartosz Pietrzyński, Konrad Pawlak, Szymon Czaplicki, Zbigniew Zakrzewski, Zdzisław Druciarek, Mieczysław Mikołajewski, Czesław Fabiański, Andrzej Wolniak, Tadeusz Tomeczek, Piotr Maciejewski, Beata Kurzajczyk i Damian Bugajny.

Wśród pań Monika Ukleja z Ostrowa wyprzedziła kaliską policjantkę Edytę Marciniak i kaliszankę Katarzynę Antkowiak.

 ________________________________________

17 maja 2014 r.

 1. Ogólnopolski Bieg Milowego Słupa – Konin

W Koninie biegali: Bartosz Pietrzyński, Izabela Wierzchowska, Adam Wierzchowski i Mieczysław Mikołajewski. Bieg wygrał Ukrainiec Pavlo Veretskiy przed swoim rodakiem Siergiejem Fiskoviczem oraz Hubertem Pokropem z Poznania. W klasyfikacji pań triumfowała kaliszanka Karolina Górna, przed Ukrainką Olgą Jarotską i Emilią Kondeją z Józefowa.

 ________________________________________

11 maja 2014 r.

II Bieg o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Raszków

Izabela Wierzchowska zajęła trzecie miejsce wśród kobiet, ustepując jedynie Monice Uklei z Ostrowa i Paulinie Dudzińskiej z Raszkowa. Gratulacje! Bieg na dystansie 8 km ukończyli także: Bartosz Pietrzyński, Marek Hojak, Rafał Pokora i Adam Wierzchowski. Zawody wygrał Marcin Witkowski z Krotoszyna, przed ostrowianami – Krzysztofem Perzem i Arturem Sikorą.

 ________________________________________

 

11 maja 2014 r.

IV Maraton Opolski

Zawody ukończył Marcin Fingas. Maraton wygrał Kenijczyk Simon Kisang, przed Marcinem Błazińskim z Mety Lubliniec i Węgrem Tamasem Nagym. Najlepszą panią była Ewa Brych-Pająk z Częstochowy.

 

________________________________________

 

11 maja 2014 r.

Prague Marathon

Marek Wojtas i Damian Bugajny poprawili swoje rekordy życiowe. Gratulacje! Bieg ukończyli także: Rafał Zakrzewski, Tomasz Kupczyk, Konrad Pawlak, Marek Kobyłka, Marek Frontczak i Czesław Fabiański.

Bieg wygrał Patrick Kipyegon Terer przed Evansem Kiplagat Chebetem i Cuthbertem Nyasango. Najszybszą kobietą była Fireiwot Dado.

 

________________________________________

 

10 maja 2014 r.

VII Bieg Piastowski Kruszwica-Inowrocław

Bieg ukończył Jakub Buczkowski. Zawody wygrał Marcin ze Szczecinka, przed Arturem Kozłowskim z Sieradza i Ukraińcem Sergiiem Okseniukiem. Najszybszą kobietą był Svitlana Stanko.

 

________________________________________

 

2 maja 2014 r.

Bieg z Flagą, Kalisz

W biegu organizowanym pod patronatem supermaratończyka Adama Rogackiego, obok patrona, uczestniczyli: Tadusz Tomeczek, Czesław Fabiański, Marek Frontczak, Marek Hojak, Bartosz Pietrzyński, Szymon Czaplicki i Mieczysław Mikołajewski. Zawody wygrał Damian Żubrowski przed Marcinem Karasińskim i Konradem Zdunem. Najszybszą panią była Kinga Grabowska.

 

 

________________________________________

 

1 maja 2014 r.

 1. Maraton Jelcz-Laskowice Memoriał Barbary Szlachetki

Zawody ukończyli Bartosz Pietrzyński i Marek Frontczak. Maaton wygrał Łukasz Dziądziak, przed Piotrem Spalińskim – obaj z Oławy oraz Robertem Włodarczykiem z Wrocławia. W gronie pań triumfowała Aleksandra Peisert z Elbląga.

________________________________________

 

 

1 maja 2014 r.

 1. Kępiński Bieg Uliczny

W biegu na 10 km Ryszard Płochocki wygrał kategorię 50-latków. Gratulacje! Bieg ukończyli Artur Rychlik, Mariusz Wiśniewski i Michał Setecki

Czołowe miejsca zajęli… Kenijczycy: Launen Kwalia, Haron Sirma i Simon Kisang. Najszybszą panią była Ukrainka Tetyana Kuzubova.

 

________________________________________

 

 

26 kwietnia 2014 r.

XXIV Biegi Uliczne Wiosna Cekowska

W Cekowie biegali Bogdan Będkowski, Szymon Czaplicki, Marek Frontczak, Tadeusz Tomeczek i Piotr Maciejewski. Na podium stanęli Ukraińcy Mykola Jukhymchuk, Anton Pototskyi i Volodymir Timashov. Wśród pań triumfowała Karolina Górna.

 

________________________________________

 

26 kwietnia 2014 r.

XXXI Bieg Kosynierów – Września

Szymon Czaplicki poprawił we Wrześni swój najlepszy wynik na 10 km. Gratulacje! Bieg ukończyli także Ryszard Płochocki, Bartosz Pietrzyński, Michał Setecki, Rafał Walczak i Mieczysław Mikołajewski.

Zawody wygrał Tomasz Szymkowiak z Wrześni, przed Dawid Klaybore, z Chojnic i Ukraińcem Antonem Potockim. Najszybszą kobietą była Ukrainka Snizhana Rybak.

________________________________________

13 kwietnia 2014 r.

Orlen Marathon

Jeden z największych w historii polskich maratonów ukończyli Marek Wojtas, Marek Frontczak i Damian Adamczak. Zawody z najlepszym wynikiem w historii polskich maratonów wygrał Etiopczyk Tadesse Tola, który wyprzedził Kenijczyka Lery’ego Matebę i Henryka Szosta, który został mistrzem Polski. Na podium MP stanęli także Emil Dobrowolski i Błażej Brzeziński.

Najszybszą kobietą była Etiopka Bizuayehu Ehile.

________________________________________

 

13 kwietnia 2014 r.

Łódź Maraton Dbam o Zdrowie

Izabela Wierzchowska, Bartosz Pietrzyński i Adam Wierzchowski poprawili swoje rekordy życiowe. Gratulacje! Najszybszym naszym reprezentantem był Rafał Zakrzewski a zawody ukończyli także: Paweł Nowak, Dariusz Kujawa, Robert Rzepecki, Marek Kobyłka, Michał Setecki i Czesław Fabiański.

Maraton wygrał Yared Shegumo, który wyprzedził Kenijczyka Hassana Mokayę i Etiopczyka Gelgelo Outoyę. W gronie pań z bardzo dobrym wynikiem zwyciężyła Karolina Jarzyńska, przed Gladys Kibsoi z Kenii i Ukrainką Swietlaną Stanko. (Ukraina) 2:34:55

________________________________________

6 kwietnia 2014 r.

 1. Maraton Dębno

Marek Tarabasz i Robert Lis uczestniczyli w najstarszym polskim maratonie. W zawodach czołowe miejsca (12) zajęli obcokrajowcy. Wygrał Kenijczyk Cosmas Mutuku Kyeva, przed Ukraińcami Mykolą Iukhymchukiem i Michailem Iverukiem.

Kolejność w Mistrzostwach Polski kobiet w maratonie wygląda tak: 1. Arleta Meloch, 2. Ewa Brych-Pająk, 3. Anna Celińska.

 ________________________________________

6 kwietnia 2014 r.

 1. Poznań Półmaraton

Izabela Wierzchowska, Michał Setecki i Jakub Buczkowski poprawili swoje rekordy życiowe na dystansie półmaratonu. Bieg ukończyli także: Marek Kobyłka, Adam Wierzchowski, Konrad Pawlak (jako pacemaker) i Czesław Fabiański.

W zawodach główne role odegrali Kenijczycy: Mark Kibiwott Kangogo, Martin Muia Mukule i Evans Baringo Kosgei oraz ich rodaczka Lucy Njeri Macharia. Drugą panią była Monika Stefanowicz-Drybulska z Poznania a trzecią Joanna Susmanek w Wrocławia.

 

________________________________________

 

23 marca 2014 r.

 1. Ostrowski ICE MAT Półmaraton

Do Ostrowa pojechał nas cały tłum i warto było! Ryszard Płochocki wygrał katerię M50. Rekordy życiowe poprawili: Adrian Nawrocki, Rafał Pokora, Marcin Fingas, Liwio Szumała, Michał Setecki, Grzegorz Kubczyk, Izabela Wierzchowska, Adam Wierzchowski, Jakub Buczkowski i Mieczysław Mikołajewski. Gratulacje!!!

Bieg ukończyli także Tomasz Kupczyk, Bartosz Pietrzyński, Robert Rzepecki, Marek Hojak, Rafał Zakrzewski, Marek Frontczak, Czesław Fabiański i Tadeusz Tomeczek.

Pierwszy półmaraton Ice Mat wygrał Michał Cenkier z Jarocina, przed Ukraińcem Siergiejem Krowlajdisem i Adamem Marysiakiem z Kożuchowa. Najszybszą panią była Aleksandra Peisert z Elbląga, która wyprzedziła Antoninę Rychter ze Szczecinka i ostrowiankę Monikę Ukleję.

________________________________________

 

22 marca 2014 r.

 1. Półmaraton Ślężański – Sobótka

Rafał Zakrzewski poprawił swój rekord życiowy na dystansie półmaratonu sprzed roku. Gratulacje! Bieg ukończyli także Bartosz Pietrzyński, Marek Tarabasz, Grzegorz Piątyszek i Damian Adamczak.

Zawody wygrali Keniczycy David Metto przed Jamesem Cheruiyotem. Trzecie miejsce zajął Węgier Lajos Berecz. Wśród pań triumfowała Daniella Cirlan z Rumunii a druga była Karolina Górna z Kalisza.

 ________________________________________

 

15 marca 2014 r.

 1. Maniacka 10 – Poznań

Ryszard Płochocki tradycyjnie stanął na podium, zajmując trzecie miejsce wśród 50-latków. Rekordy życiowe na 10 km pobili: Bartosz Pietrzyński, Rafał Zakrzewski, Michał Setecki, Izabela Wierzchowska i Mieczysław Mikołajewski. Udanie zadebiutował Grzegorz Kubczyk. Bieg ukończyli także: Konrad Pawlak, Marek Hojak, Adrian Nawrocki, Robert Rzepecki, Adam Wierzchowski, Marek Frontczak, Czesław Fabiański, Adrian Kobiela i Marek Kobyłka.

________________________________________

 

8 marca 2014 r.

12-godzinny Podziemny Bieg Sztafetowy – Kopalnia Soli Bochnia

Nasza drużyna w składzie: Konrad Pawlak, Tomasz Kupczyk, Damian Bugajny, Bartosz Pietrzyński zajęła wysokie, 11. miejsce. Dalej uplasowała się druga ekipa Supermaratonu: Marek Kobyłka, Marek Frontczak, Piotr Maciejewski, Mieczysław Mikołajewski.

Bieg wygrał zespół Kler: Marcin Świerc, Artr Kern, Andrzej Lachowski, Tomasz Szymański.

________________________________________

 

8 marca 2014 r.

Zimowy Ultramaraton Karkonoski, Karpacz-Jakuszyce

Paweł Nowak ukończył pierwszy zimowy ultramaraton. Zawody wygrał Bartosz Gorczyca, przed Piotrem Karolczakiem i Piotrem Bętkowskim. Najszybszą panią była Sabina Giełzak.

________________________________________

1 marca 2014 r.

Zimowe Grand Prix Supermaratonu Kalisz – 10 km

Ryszard Płochocki zdecydowanie wygrał bieg kończący nasze Zimowe Grand Prix. Drugie miejsce zajął Rafał Zakrzewski, a trzecie Konrad Pawlak. Do mety dobiegli także: Adrian Nawrocki, Tomasz Kupczyk, Bartosz Pietrzyński, Damian Bugajny, Marek Hojak, Paweł Nowak, Marcin Fingas, Grzegorz Kubczyk, Marek Kobyłka, Dominik Jarczewski, Zbigniew Nowak, Zdzisław Druciarek, Marek Frontczak, Piotr Maciejewski, Tadeusz Tomeczek i Mieczysław Mikołajewski.

Po biegu statuetki Mistrzostw Supermaratonu Kalisz w maratonie, które rozgrywane były w ramach Cross Maratonu, odebrali: Bartosz Pietrzyński, Marek Wojtas i Paweł Nowak.

________________________________________

15 lutego 2014 r.

 1. Cross Maraton Koleżeński im. Adama Mariana Walczaka

Kaliski triatlonista Marcin Karasiński wygrał jubileuszowy Cross Maraton. Na podium stanęli także Dariusz Cichorek z Finiszu i Bartosz Lisiecki z Poznania. Wśród pań Joanna Gottowt-Papiewska z Pleszewa wyprzedziła Izabelę Jedynak z Poznania i Alinę Bubel z Wrocławia. Mistrzostwa Supermaratonu Kalisz w maratonie wygrał Bartosz Pietrzyński, drugie miejsce zajął Marek Wojtas, a trzecie Paweł Nowak.

Maraton ukończyli także: Marcin Fingas, Robert Rzepecki, Marek Kobyłka, Grzegorz Kubczyk, Marek Frontczak, Mieczysław Mikołajewski i Mariusz Kurzajczyk, a krótsze dystanse: Zdzisław Druciarek, Adrian Nawrocki, Konrad Pawlak, Rafał Zakrzewski, Damian Adamczak, Tadeusz Tomeczek, Liwio Szumała, Damian Bugajny, Tomek Kupczyk, Tomasz Przybył, Czesław Fabiański, Piotr Maciejewski i Hanna Kurzajczyk.

W sumie na mecie zameldowały się 84 osoby, z których 59 pokonało maraton.

________________________________________

25 stycznia 2014 r.

Setny Maraton Marka Frontczaka

Rodzina, przyjaciele i koledzy także spoza Kalisza wzięli udział w Setnym Maratonie Marka Frontczaka, który odbył się w kaliskim Parku Miejskim. Rywalizację sportową wygrał Marek Wojtas, który wyprzedził Pawła Nowaka i Bartosza Pietrzyńskiego. Dystans maratonu pokonali także: Dariusz Stawski, Michał Pawlak, Marek Talar, Tadeusz Ruta, Zenon Talar, Ryszard Andersz, Marek Kobyłka, Mieczysław Mikołajewski, Marek Frontczak i Przemysław Torłop.

 ________________________________________

12 stycznia 2014 r.

Policz się z Cukrzycą – Konin

W Koninie biegali Izabela Wierzchowska, Adam Wierzchowski, Marek Kobyłka i Mieczysław Mikołajewski. 11 stycznia 2014 r.

Grand Prix Supermaratonu – Murowaniec

Konrad Pawlak wygrał kolejny bieg z cyklu naszego GP, tym razem na dystansie półmaratonu. Na mecie w Murowańcu wyprzedził Rafał Zakrzewski i Bartosz Pietrzyński.

W sobotę zawody ukończyli także: Adrian Nawrocki, Tomasz Kupczyk, Marek Hojak, Damian Bugajny, Paweł Nowak, Marcin Fingas, Izabela Wierzchowska, Adam Wierzchowski, Marek Kobyłka, Tomasz Przybył, Zdzisław Druciarek, Mieczysław Mikołajewski, Grzegorz Kubczyk, Przemysław Rawski, Tadeusz Tomeczek i Jakub Buczkowski, a w niedzielę Marek Tarabasz i Marek Frontczak.

 ________________________________________

1 stycznia 2014 r.

 1. Noworoczny Super Maraton

Tradycyjnie Nowy Rok przywitaliśmy w Parku Miejskim. Dystans maratonu ukończyli Paweł Nowak i Mieczysław Mikołajewski. W biegu uczestniczyli także: Damian Bugajny, Zdzisław Druciarek, Adrian Nawrocki, Marek Wojtas, Marek Frontczak, Piotr Maciejewski, Tomasz Kupczyk, Waldemar Olszyna, Konrad Pawlak, Rafał Zakrzewski i Tadeusz Tomeczek.

________________________________________

31 grudnia 2013 r.

 1. Uliczny Bieg Sylwestrowy – Trzebnica

Ryszard Płochocki zajął trzecie miejsce w kategorii 50-latków, a zawody ukończyli także: Konrad Pawlak, Bartosz Pietrzyński, Robert Rzepecki i Michał Setecki. Bieg wygrał Kenijczyk z Węgier Joel Mwangi, przed Arturem Kozłowskim z Sieradza i Arkadiuszem Gardzielewskim z Rzeżęcina. Po błędzie organizatorów wśród pań niespodziewanie triumfowała Agnieszka Jerzyk z Leszna, która wyprzedziła coroczną zwyciężczynię Katarzynę Kowalską oraz Dominikę Napieraj.

________________________________________

29 grudnia 2013 r.

 1. Międzynarodowy Bieg Sylwestrowy im. Ryszarda Burgiela – Poznań

Marek Kobyłka na dystansie 10,8 km i Michał Setecki na 5,4 km reprezentowali nasze towarzystwo. Dłuższy bieg wygrał Maciej Muślewski, przed Szymonem Bytniewskim i Maciejem Łucykiem z Poznania. Najszybszą kobieta była Alicja Konieczek z Powodowa. W krótszym biegu triumfował Patryk Łukaszewski z Warszawy, który wyprzedził Dariusza Szramę z Dąbrówki Leśnej i Radosława Plucińskieog z Poznania oraz najszybszą panią Patrycję Talar.