Wpisy z roku 2015

Poniżej archiwalne wpisy z całego 2015 roku:

31 grudnia 2015 r.
31. Uliczny Bieg Sylwestrowy, Trzebnica

Ryszard Płochocki zajął drugie miejsce w kategorii M50. Gratulacje!
Bieg ukończyli także: Konrad Pawlak, Bartosz Pietrzyński, Rafał Pokora i Magdalena Borkowska.
Bieg wygrał Artur Kozłowski z Sieradza, przed Ukraińcem Vitaliy’em Shafarem i Dawidem Maliną z Rybnika. W rywalizacji pań Dominika Napieraj z Wrocławia, która wyprzedziła Paulinę Kaczyńską ze Stargardu Szczecińskiego i i Białorusinką Svetlaną Kudzelich.

18/19 grudnia 2015 r.
11. Bieg Wigilijny od Zmierzchu do Świtu

Bieg wygrał Marek Hermanowicz z Dobrzenia Wielkiego, przed naszym Pawłem Nowakiem i Krzysztofem Aleksandrowiczem z Tczewa. Wśród pań triumfowała Edyta Marciniak, ultramaratońska debiutantka. Gratulacje! Kolejne miejsca zajęły Alina Bubel z Wrocławia oraz Izabela Jedynak z Tulc i Agnieszka Michalska z Ostrowa.
Spośród naszych reprezentantów dystans co najmniej maratonu pokonali także: Marek Frontczak, Marek Kobyłka, Mieczysław Mikołajewski, Wieńczysław Piotrowski, Tadeusz Tomeczek, Zdzisław Druciarek, Łukasz Chwałkowski, Mariusz Kurzajczyk, Beata Kurzajczyk i Weronika Wodiczko.
Po biegu podsumowano Ultramaratoński Czteropak Kaliski: zwyciężył Paweł Nowak, przed Adamem Łączyńskim z Łodzi i Krzysztofem Aleksandrowiczem z Tczewa. Wśród kobiet Alina Bubel z Wrocławia wyprzedziła Katarzynę May-Adamek z Rakowni i Edytę Marciniak.

 

5 grudnia 2015 r.
Podsumowanie Grand Prix Ostrowa 2015

Ostrowskie GP zakończyło się totalnym zwycięstwem Supermaratonu Kalisz. W klasyfikacji drużynowej triumfowała nasza ekipa w składzie: Edyta Marciniak, Ryszard Płochocki, Tomasz Kupczyk, Bartosz Pietrzyński, Damian Bugajny. Indywidualnie zwyciężył Ryszard Płochocki, a wśród kobiet Edyta Marciniak. Wielkie gratulacje!

 

28 listopada 2015 r.
XXIV Bieg o Lampkę Górniczą, Konin

Beata Kurzajczyk znacząco poprawiła swój rekord życiowy na 10 km. Gratulacje!
Bieg ukończyła duża grupa supermaratończyków: Bartosz Pietrzyński, Adam Wierzchowski, Izabela Wierzchowska, Marek Kobyłka, Mariusz Kurzajczyk, Krzysztof Gałkowski, Mieczysław Mikołajewski, Magdalena Borkowska, Rafał Pokora i Tomasz Wodiczko.
Bieg wygrał Michał Kaczmarek z Aleksandrowa Łódzkiego, przed Litwinem Sergiem Kroulidisem oraz Jakubem Pudełko z Piaseczna. Czołowa trójka pań to: Patrycja Talar z Pobiedzisk, Agnieszka Kuster z Komornik i Katarzyna Werner z Celestyn.

 

22 listopada 2015 r.
19. Uliczny Bieg Bełchatowska Piętnastka

Bartosz Pietrzyński, Edyta Marciniak, Marek Tarabasz i Magdalena Borkowska poprawili swoje rekordy na 15 km. Gratulacje!> Bieg ukończyli także Konrad Pawlak i Rafał Pokora.
Rywalizację w Bełchatowei zdominowali Ukraińcy, których było sześciu w czołowej ósemce. Na podium stanęli: Mykola Iukhymcuk, Mykhaylo Iveruk i Sergii Okseniuk. Dopiero 5. i 6. miejsce zajęli wielokrotni medaliści MP Michał Kaczmarek i Artur Kozłowski. W rywalizacji kobieet Monika Kaczmarek z Łodzi wyprzedziła Ukrainkę Valentynę Kiliarską i Agnieszkę Gortel-Maciuk z Chorzowa.

 

15 listopada 2015 r.
Ostrowska Jesień Biegowa

Edyta Marciniak była drugą kobietą, Ryszard Płochocki wygrał kategorię M50, a Tomasz Kupczyk był trzeci w M30. Gratulacje!
Zawody ukończyli także: Bartosz Pietrzyński, Damian Bugajny, Konrad Pawlak, Rafał Pokora i Marek Tarabasz.
Zwyciężył Patryk Łukaszewski z Gniezna, a kolejne miejsca zajęli Rafał Czarnojańczyk z Ostrowa i Ukrainiec Andrii Pavelko. W gronie pań pierwsza była Dagmara Owczarek z Jeleniej Góry, a trzecia ostrowianka Agnieszka Michalska.

 

11 listopada 2015 r.
Biegi Niepodległości, Turek

Ryszard Płochocki wygrał kategorię M50. Gratulacje!
Bieg ukończyli także Bartosz Pietrzyński, Marek Kobyłka i Tadeusz Tomeczek.
Dystans 10 km najszybciej pokonał Artur Kozłowski z Sieradza, przed Tomaszem Osmulskim z Łodzi i Kamilem Jastrzębskim z Kraśnika. Rywalizację pań wygrałą łodzianka Monika Kaczmarek.

 

11 listopada 2015 r.
Bieg Uliczny św. Marcina, Kępno

Artur Rychlik zajął trzecie miejsce w M40, a Edyta Marciniak stanęła na podium w K30 i w rywalizacji służb mundurowych.
Bieg wygrał Adam Nowicki ze Szczecina, przed Ukraińcem Pavlo Olijnikiem i Szymonem Dorożyńskim z Namysłowa. Wśród kobiet Ukrainka Switlana Olijnik wyprzedziła Jolantę Szwarnóg z Wrocławia i Dorotę Krowicką z Wrocławia.

 

8 listopada 2015 r.
11. Międzynarodowy Kościański Półmaraton im. dra Henryka Florkowskiego

Zawody ukończyli Edyta Marciniak, Konrad Pawlak i Robert Lis.
Bieg wygrał Kenijczyk Hillary Kipturn Kimaiyo przed Ukraińcem Mykolą Iukmymchukiem i swoim rodakiem Henrym Kemboiem. W gronie kobiet Ukrainka Natalia Lehonkova była lepsza od dwóch Kenijek Agnes Chebet i Gladys Jerotich Cheboi.

 

8 listopada 2015 r.
II Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Odolanów

Ryszard Płochocki wygrał rywalizację 50-latków i był czwarty w open. Gratulacje!
Bieg ukończyli także: Tomasz Kupczyk 40:04, Bartosz Pietrzyński, Damian Bugajny i Rafał Pokora.
Zwyciężył Łukasz Sobera z Twardogóry, przed Mateuszem Grajiem z Ostrowa i Jarosławem Kołodziejczykm z Częstochowy. Najszybszą kobietą byłą Ewa Pachurka z Noskowa.

 

7 listopada 2015 r.
31. Supermaraton Kalisia

Tomasz Walerowicz z Niestumu ze znakomitym wynikiem poniżej 7 godzin wygrał kolejną Kaliską Setkę. To najlepszy wynik Polaka od 14 lat! Jeszcze lepiej spisała się najszybsza kobieta i zarazem trzeci zawodnik imprezy Dominika Stelmach z Warszawy, która o 35 minut pobiła rekord Polski! Drugi na mecie był Tomasz Kuliński z Lublińca. Wśród pań drugie miejsce zajęła wielokrotna mistrzyni Polski w biegu 24H i na 100 km w Aleksandra Niwińska z Chojnowa, a trzecia Lidia Eling z Rawicza.
Mistrzem KTS Supermaraton Kalisz został Marek Wojtas, drugi był Paweł Nowak z nowym rekordem życiowym i podium w M50, a trzeci Waldemar Klajber. Gratulacje! Na 100 km zadebiutował Marcin Fingas, dystans ten pokonał także Marek Frontczak, a 55 km przebiegli Mariusz Kurzajczyk i Mieczysław Mikołajewski.

 

25 października 2015 r.
33. Toruń Marathon

Beata Kurzajczyk poprawiła rekord życiowy w maratonie. Gratulacje!
Bieg ukończyli także Mariusz Kurzajczyk i Andrzej Wolniak.
Maraton wygrał Tomasz Walerowicz z Niestumu, który wyprzedził Rafała Czarneckiego z Bliżyna i Ukraińca Anatolia Demydę. Czołowa trójka klasyfkacji kobiet: Patrycja Włodarczyk z Jawora, Alena Shumik z Brześcia i Emilia Zielińska z Warszawy.

 

25 października 2015 r.
53. Bieg Republiki Ostrowskiej

Edyta Marciniak zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej pań, pierwsze w kategorii i przy okazji poprawiła rekord życiowy. Ryszard Płochocki był drugi wśród pięćdziesięciolatków. Gratulacje!
Bieg ukończyli także Konrad Pawlak, Daniel Olszyna, Tomasz Kupczyk, Bartosz Pietrzyński, Damian Bugajny, Rafał Pokora, Marek Tarabasz, Magdalena Borkowska i Wieńczysław Piotrowski.
Zawody wygrał Ukrainiec Yuriy Blahodir przed ostrowianinem Krzysztofem Perzem i Marcinem Witkowskim z Krotoszyna. Wsród pań 22. Karolina Pilarska z Lublińca wyprzedziła Bożenę Morawską ze Świdnicy.

 

25 października 2015 r.
Nocna Ściema, Koszalin

Robert Lis jako jedyny supermaratończyk biegał w nocy w Koszalinie. Maraton wygrał Ukrainiec Dmytro Kononov, przed rekordzistą Polski na 100 km Jarosławem Janickim z Gryfina i Radosławem Selke z Milanówka. Najszybszą panią była Ewa Huryń ze Szczecina.

 

18 października 2015 r.
TCS Amsterdam Marathon

Edyta Marciniak poprawiła swój rekord życiowy w maratonie. Gratulacje!
Królewski dystans ukończyli także: Robert Rzepecki, Bartosz Pietrzyński, Rafał Zakrzewski, Konrad Pawlak, Marek Kobyłka, Damian Bugajny, Czesław Fabiański, Szymon Czaplicki i Tomasz Wodiczko, a połowę Rafał Pokora.
Czołowe miejsca zajęli Kenijczycy: Bernard Kipyego, Ezekiel Chebii i Mike Kigen oraz Joyce Chepkirui , Flomena Cheyech i Australijka Milly Clark.

 

18 października 2015 r.
9. Ogólnopolski Bieg do Gorących Źródeł, Uniejów

Marek Tarabsz i Robert Lis reprezentowali nas w biegu na 10 km.
Zawody wygrał Ukrainiec Oleksandr Matviychuk, przed Emilem Dobrowolskim z Chotomowa i swoim rodakiem Rusłanem Pechnikovem. Najszybszą kobietą była Ewa Jagielska z Otwocka.

 

11 października 2015 r.
16. Poznań Maraton

Marta Krzywda i Magdalena Borkowska zdecydowanie poprawiły swój rekord życiowy. Gratulacje!
Maraton ukończyli także: Rafał Zakrzewski, Marek Wojtas, Bartosz Pietrzyński, Konrad Pawlak, Robert Rzepecki, Paweł Nowak, Marek Tarabasz, Krzysztof Gałkowski, Marta Krzywda, Marcin Fingas, Andrzej Wolniak i Michał Setecki.
Maraton wygrał Emil Dobrowolski ze Śniadowa, przed Kenijczykiem Robertem Langatem i Ukraińcem Bogdanem Semenowyczem. Wśród kobiet Kenijka Irene Chepkirui wyprzedziła Białorusinkę Volhę Krautsovą i Angelikę Mach z Lublina.

 

4 października 2015 r.
35. Międzynarodowy Bieg Uliczny Ptolemeusza

Ryszard Płochocki został mistrzem Supermaratonu Kalisz na 10 km w 2015 i jednocześnie był najszybszym 50-latkiem biegu Ptolemeusza. Na podium klubowych mistrzostw stanęli także Tomasz Kupczyk i Rafał Zakrzewski. Wśród naszych klubowiczek triumfowała Edyta Marciniak, jednocześnie najlepsza policjantka i druga kaliszanka. Drugie miejsce zajęła Magdalena Borkowska. Gratulacje dla wszystkich!
Bieg ukończyli także: Daniel Olszyna, Konrad Pawlak, Bartosz Pietrzyński, Paweł Bartczak, Marek Hojak, Paweł Nowak, Krzysztof Gałkowski, Adam Wierzchowski, Marek Kobyłka, Michał Setecki, Rafał Pokora, Szymon Czaplicki, Marek Tarabasz, Zbigniew Kaczmarkiewicz, Wieńczysław Piotrowski, Czesław Fabiański, Rafał Walczak, Adam Rogacki, Grzegorz Kubczyk, Tomasz Wodiczko, Jakub Buczkowski, Tomasz Przybył, Andrzej Wolniak, Mieczysław Mikołajewski, Sławomir Kawala, Tadeusz Tomeczek, Piotr Banaś, Piotr Maciejewski, Łukasz Chwałkowski i Marek Frontczak.
W klasyfikacji generalnej triumfowali Ukraińcy Mykola Iukhymchuk, Ilya Slavenski i Paweł Olijnik, zaś wśród pań Ewa Jagielska z Kleszczowa, przed Ukrainkami Anastazją Dashkiewich i Swietlaną Olijnik.

 

4 października 2015 r.
Silesia Marathon, Katowice

Robert Lis biegał w Katowicach.
Maraton wygrał Ukrainiec Taras Salo, który wyprzedził Rafała Czarneckiego z Bliżyna i swojego rodaka Anatolia Demydę. Klasyfikację pań wygrała Patrycja Włodarczyk z Jaworzna.

 

3 października 2015 r.
Ultra Kamieńsk

Marcin Fingas reprezentował nas podczas biegu na górę koło Bełchatowa. Bieg na dystansie 50 km wygrał Andrzej Miedziejewski z Pruszkowa, przed Miłoszem Sochą z Janówki i Jarosławem Brzozowskim z Kamieńska. Najszybszą panią byłs skierniewiczanka Aneta Świderek.

 

2 października 2015 r.
19. Bieg Przełajowy „O nóż komandosa”, Lubliniec-Kokotek

Znakomity bieg Edyty Marciniak, która była siódma w klasyfikacji generalnej pań i trzecia wśród policjantek. Wygrała Karolina Pilarska z Lublińa, przed Anną Wojtulewicz z Białegostoku i Anną Ficner ze Złotoryi.

 

27 września 2015 r.
37. PZU Maraton Warszawski

Edyta Marciniak poprawiła rekord życiowy w maratonie. Gratulacje!
Bieg ukończli także: Marek Wojtas, Konrad Pawlak (pacemaker), Bartosz Pietrzyński i Marek Frontczak.
Czołowe miejsca zajeli Kenijczycy Ezekiel Omullo, Victor Kipchirchir i Johnstone K. Mayio, a wśród kobiet Ruth Wanjiru. Kolejne miejsca w rywalizacji kobiet zajęły Białorusinka Lilia Fiskowicz oraz Izabela Trzaskalska z Terespola.

 

27 września 2015 r.
9. Bieg Kościuszki, Kalisz

Bieg ukończyli Tomasz Kupczyk, Bogdan Będkowski i Tadeusz Tomeczek.
Zawody z nowym rekordem trasy wygrał Adam Szurmiński z UKS 12. Kolejne miejsca zajęli kaliszanie Mateusz Grajek i Michał Kołaciński oraz wśród kobiet Małgorzata Skrzypczak.

 

26 września 2015 r.
4. Maraton Zielone Sudety, Wałbrzych

Paweł Nowak był siódmy w klasyfikacji generalnej i pierwszy w M50 w kolejnym ultramaratonie górskim. Gratulacje!
Bieg wygrał Filip Szuszkiewicz z Mieroszowa, przed Krzysztofem Spychalskim z Legnicy i Leszkiem Zającem ze Świebodzic. Najszybsza kobietą była wrocławianka Aysen Solak.

 

20 września 2015 r.
V Bieg Przemysława, Pleszew

W Pleszewie biegali Bartosz Pietrzyński i Marek Tarabasz.
Bieg wygrał kaliszanin Krzysztof Górny, przed Jarosławem Błaszczykiem z Pleszewa i Mikołajem Wojną z Poznania. W gronie pań triumfowała Agnieszka Golak z Leszna.

 

19 września 2015 r.
7. Bieg o Puchar Wójta Gminy Sieroszewice

Edyta Marciniak była trzecia w klasyfikacji pań w biegu na dystansie 10 km. Z kolei Ryszard Płochocki wygrał kategorie pięćdziesięciolatków. Gratulacje!
Zawody ukończyli także: Daniel Olszyna, Tomasz Kupczyk, Magdalena Borkowska, Rafał Pokora, Czesław Fabiański i Marek Frontczak.
Najlpesi byli Ukraińcy Vitalii Marynkcz i Yiuriy Blahodir oraz ostrowianin Krzysztof Perz. W gronie pań Ukrainka Switlana Olijnik wyprzedziła Katarzynę Werner z Finiszu Kalisz.

11-13 września 2015 r.
Iron Run, Krynica

Marek Kobyłka jako jedna z 55 osób, ukończył w Krynicy wszystkie osiem biegów, w tym górski maraton i ultramaraton. Gratulacje!
Zwyciężył Jarosław Gniewek z Bielska-Białej, przed Dariuszem Trenerem i Damianem Rutą z Warszawy. Wśród pań najlepsza była warszawiank Krystyna Macioszek.

 

13 września 2015 r.
IV Novita Półmaraton Zielonogórski

Tomasz Kupczyk i Andrzej Wolniak biegali po górkach wokół Zielonej Góry.
Bieg wygrał Łukasz Parszczyński z Sochaczewa, przed Artur Olejarz z Zielonej Góry i Adamem Nowickim z Gostynia. Najszybszą panią była Dominika Napieraj z Wrocławia.

 

13 września 2015 r.
33. Wrocław Maraton

Magdalena Borkowska zadebiutowała na dystansie maratonu. Gratulacje!
Bieg ukończyli także: Dariusz Kujawa, Robert Rzepecki, Paweł Nowak (pacemaker), Zbigniew Kaczmarkiewicz, Marek Tarabasz, Marek Frontczak, Bartosz Pietrzyński i Czesław Fabiański.
Maraton wygrali Kenijczycy Silas Too i Justus Kiprono oraz Ukrainiec Bogdan Semenovych. Także wśród pań czołowe miejsca zajęły czarnoskóre Stellah Barsosio i Gladys Biwott, a trzecia była Angelika Mach z Babic.

 

12 września 2015 r.
Ultramaraton Biegowy 50 km, Sulejów,

Marcin Fingas reprezentował nas podczas biegu wokół Jeziora Sulejowskiego.
Zawody wygrał Kacper Krzysztofik z Piotrkowa, przed Piotrem Jasińskim z Bełchatowa i Andrzejem Miedziejewski z Pruszkowa. Najszybszą kobietą była Aneta Świderek ze Skierniewic.

 

6 września 2015 r.
2. Międzyośrodkowy Bieg im. Marka Kotańskiego, Częstochowa

Beata Kurzajczyk wygrała klasyfikację kobiet i znacząco poprawiła swój rekord życiowy w maratonie. Gratulacje! Maraton ukończyli także Mariusz Kurzajczyk i Marcin Fingas.
Bieg wygrał Tomasz Furman z Warszawy, który wyprzedził Grzegorz Welma i Edmund Belzyta z Częstochowy. Wśród pań ten dystans ukończyła jeszcze Agnieszka Jankowska z Biskupic.

 

6 września 2015 r.
25. Międzynarodowy Półmaraton PHILIPS

Edyta Marciniak zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski policjantek i poprawiła rekord życiowy w półmaratonie. Gratulacje!
Zawody wygrał Kenijczyk Robert Mbithi, a na podium mistrzostw Polski stanęli: Artur Kozłowski z Sieradza, Mariusz Giżyński z Warszawy i Arkadiusz Gardzielewski z Wrocławia.
Wśród pań Biełorusinka Maryna Damantsevich, wyprzedziła Vianey De La Rosa Rojas z Meksyku i Katarzynę Kowalską z Włocławka, która została mistrzynią Polski w półmaratonie. Na podium stanęły także: Anna Szyszka z Sadownego i Karolina Pilarska z Lublińca.
5 września 2015 r.
36. Maraton Uznamski Świnoujście-Wolgast

Marta Krzywda wygrała klasyfikację K20. Gratulacje!
Bieg ukończyyli również: Zbigniew Kaczmarkiewicz, Marek Frontczak, Andrzej Wolniak i Mieczysław Mikołajewski.
Na mecie w Wolgast jako pierwszy zameldował się Maciej Łucyk z Poznania, a za nim Jarosław Janicki z Gryfina i Niemiec Miroko Reimann. W klasyfikacji kobiet czołowe pozycje zajęły Niemki: Doerte Ratz, Antje Knobloch i Annette Wick.

 

5 września 2015 r.
Runmageddon Classic, Sopot

Szymon Czaplicki ponownie reprezentował nas na Runmageddonie.
Bieg wygrał Grzegorz Szczechla z Ustronbia, przed Marcinem Sałatą z Radomia i Mateuszem Krawieckim z Lubawy. Najlepszą pania była Joanna Zmokła z Warszawy.

30 sierpnia 2015 r.
4. Maraton Izerski – 100. Maraton Pawła Nowaka, Wysoki Kamień

Paweł Nowak pokonał swój 100. maraton. Gratulacje! W Izerach biegali także Mirosław Wira, Mariusz Kurzajczyk, Marek Frontczak, Marcin Bubel i Alina Bubel.

 

29 sierpnia 2015 r.
Letni Bieg Piastów – Jakuszycki Maraton, Jakuszyce

Paweł Nowak odebrał puchar za drugie miejsce w M50. Gratulacje!
Bieg ukończył także Mariusz Kurzajczyk.
Ultramaraton górski wygrał Robert Faron z Zalesia, drugi był Robert Kuriata ze Złotoryi, a trzeci Mikołaj Wojna z Poznania. Kategorię pań wygrała Natalia Grzebisz z Siedlec.

 

29 sierpnia 2015 r.
6. Bieg z Policją, Góra

Edyta Marciniak była trzecią policjantką. Gratulacje!
Na dystansie 10 km czołowe miejsca zajęli: Ukrainiec Dmytro Lashyn oraz Kenijczycy Hillary Kimaiyo i Abel Rop oraz Etopka Emshaw Senbeta, Kenijka Rebecca Korir i Danuta Woszczek z Gołębia.

 

28 sierpnia 2015 r.
Ultra Trail de Mont Blanc, Chamonix

Michał Asperski ukończył w znakomitym czasie jeden z najtrudniejszych biegów na świecie. Gratulacje!
W Chamonix jako pierwszy finiszował Francuz Xavier Thevenard, przed Hiszpanem Luisem Alberto Hernando Alzagą i Amerykaninem Davidem Laney’em. Najszybszą kobietą była Francuzka Nathalie Maucalair.

 

23 sierpnia 2015 r.
16. Toyota Półmaraton Wałbrzych

Edyta Marciniak znakomicie spisała się na górskiej trasie w Wałbrzychu i zajęła drugie miejsce w K-30. Gratulacje!
Bieg ukończył także Robert Lis.
Czołowe miejsca zajeli Kenijczycy Moses Kibire i Joel Mwangi oraz Ukrainiec Dmytro Lashyn. W gronie kobiet Ukrainka Valeriya Solgari wyprzedziła Kenijki Stellah Barsosio i Gladys Cheboi.

 

22 sierpnia 2015 r.
PolskaMan WQF Puchar Świata w Quadrathlonie na dystansie średnim, Wolsztyn

Andrzej Wolniak zajęł trzecie miejsce wśród 60-latków. Gratulacje!
Triatlon wygrał Adam Jaroniec, przed Mateuszem Misiakiem i Tomaszem Kosickim. Wśród oań triumfowała Niemka. Julia Dreyer.

 

22 sierpnia 2015 r.
10. Bieg Piastowski, Kalisz

Magdalena Borkowska zajęła trzecie miejsce w biegu bursztynową trasą rowerową. Gratulacje!
Zawody wygrał Adam Szurmiński z Kalisza, przed Ukraińcem Dimą Woitem i Mateuszem Grajkiem z Ostrowa. Wśrod pań Justyna Kowalska wyprzedziła Alicję Mak.
W biegu uczestniczyli także Daniel Olszyna, Tomasz Kupczyk, Bartosz Pietrzyński, Rafał Zakrzewski, Marek Hojak, Dariusz Kujawa, Bogdan Będkowski, Jakub Mikołajewski, Zdzisław Druciarek, Wieńczysław Piotrowski, Czesław Fabiański, Mieczysław Mikołajewski, Marek Frontczak, Piotr Maciejewski i Tadeusz Tomeczek

 

16 sierpnia 2015 r.
1. Wadowicki Półmaraton Górski

W Wadowicach biegał Szymon Czaplicki.
Bieg wygrał Adam Jamiński z Katowic, pzred Pawłem Góralczykiem z Krakowa i Grzegorzem Czyżem z Tarnowa. Najszybszą panią była Anna Skalska z Bytomia.

 

15 sierpnia 2015 r.
Finał Projektu 366 maratonów w 366 dni – Ryszard Kałaczyński, Witunia

Marek Tarabasz reprezentował nas w Wituni.
Ryszard Kałaczyński ukończył 366 maraton z rzędu! Gratulacje! Najszybciej trasę pokonali Piotr Uciechowski z Tarchalanki, Piotr Kriese z Więcborka i Tomasz Ławniczak z Runowa Krajeńskiego oraz Katarzyna Przybylska z Więcborka.

 

15 sierpnia 2015 r.
6. Sporting Maraton Leszno

Bartosz Pietrzyński, Marcin Fingas, Marek Kobyłka i Mariusz Kurzajczyk przebiegli maraton w leszczyńskich tropikach, a Magdalena Borkowska, Robert Rzepecki, Wieńczysław Piotrowski i Beata Kurzajczyk połowę tego dystansu.
Na podium w maratonie stanęli: Damian Kaźmierczak ze Śmigla, Robert Kuriata ze Złotoryi i Marcin Stachowiak z Puszczykowa oraz Lidia Eling z Rawicza, Jolanta Witczak z Tarnowa i Anna Adam z Wrześni, a w połmaratonie: Miłosz Masalski z Jeleniej Góry, Patryk Musielak z Leszna i Tomasz Dobrzycki z Leszna oraz Marlena Nowacka z Piasków, Justyna Knaflewska i Zofia Mazur z Leszna.

 

15 sierpnia 2015 r.
31. Międzynarodowy Maraton Solidarności, Gdynia-Gdańsk

Zbigniew Kaczmarkiewicz i Marek Frontczak biegali w Trójmieście.
Bieg wygrał Kenijczyk Joel Mwangi przed Węgrem Tamasem Nagym i Ukraińcem Pawlem Stepanenko. Najszybszą panią była Kenijka Gladys Biwott.

 

15 sierpnia 2015 r.
XXIV Bieg im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Kobylin

Ryszard Płochocki był najszybszym pięćdziesięciolatkiem i zajął czołowe miejsce w klasyfikacji generalnej bardzo mocno obsadzonego biegu na dystansie 15 km.
Klasyfikacja generalna to w zasadzie klasyfikacja małżeństw, doszło bowiem do niecodziennej sytuacji, w której triumfowali Paweł i Olga Ochalowie, przed Ukraińcami Pawlo i Switlaną Olijnikami oraz Wiktorem i Natalią Nagirniakami!

 

9 sierpnia 2015 r.
Szczecinecki Weekend Biegowy

Tomasz Kupczyk reprezentował nas w Szczecinku na dystansie maratonu.
Bieg wygrał Ukrainiec Segrii Ukrainets, przed Pawłem Pietraschke ze Słupska i Jarosławem Janickim z Gryfina. Najlepszą panią była Ewa Huryń ze Szczecina.

 

2 sierpnia 2015 r.
Victoria Park Run, Londyn

Mariusz Kurzajczyk, Anna Kurzajczyk i Beata Kurzajczyk udanie reprezentowali Supermaraton Kalisz w biegu na 10 km Londynie. Najlepiej jednak spisali się nasi najmłodsi na dystansie 1 km. Mateusz Bielak zwyciężył, a jego siostra Milena była druga wśród dziewcząt!

 

1 sierpnia 2015 r.
7. PZU Maraton Karkonoski, Szklarska Poręba

Paweł Nowak reprezentował nas bardzo dobrze w trakcie imprezy rpzgrywanej na trasie Szklarska Poręba – Śnieżka Szklarska Poręba.
Ultramaraton górski zdecydowanie wygrał Bartosz Gorczyca ze Skołyszyna, który wyprzedził Macieja Dawidziuka ze Złotoryi i Roberta Farona z Zalesia. W klasyfikacji pań triumfowała Ewa Majer z Dobczyc.

 

1 sierpnia 2015 r.
XI Bieg Pod Tysiącletnimi Dębami, Kazimierz Biskupi

Marek Kobyłka pokonał półmaraton w lesie pod Kazimierzem Biskupim.
Bieg wygrał Błażej Wiatrowski z Warszawy, przed Robertem Zakrzewskim z Kamienicy i Pawłem Błażutyczem z Cieszkowa. Najszybszą kobietą była Maria Sundberg z Borowca.

 

18 lipca 2015 r. – Bieg do Kamienia, Gołuchów
Edyta Marciniak była najszybszą kobietą w gołuchowskim lesie. Marcin Fingas był najszybszym 40-latkiem, Mariusz Kurzajczyk 50-latkiem, a Zdzisław Druciarek 60-latkiem. Gratulacje! Bieg ukończyli także: Bartosz Pietrzyński, Szymon Czaplicki, Marek Tarabasz, Grzegorza Kubczyk, Andrzej Wolniak, Marta Krzywda, Łukasz Chwałkowski, Wieńczysław Piotrowski, Beata Kurzajczyk i Marek Frontczak.
Bieg wygrali ostrowianie Mateusz Grajek i Grzegorz Rogala przed Jakubem Grzeszczykiem z Jarocina. Na podium wśród pań stanęły także pleszewianki Katarzyna Wieczorek i Dominika Perlińska.

 

16-18 lipca 2015 r. – Bieg 7 Szczytów, Lądek Zdrój
Paweł Nowak wygrał kategorię M50 podczas biegu górskiego na dystansie 240 kilometrów! Gratulacje!
Zwyciężył Dawid Pigłowski z Santocka, przed Robertem Korabiem z Rzeszowa i Kamilem Klichem z Olkusza. Najszybszą kobietą była Agata Matejczuk z Parzęczewa.

 

5 lipca 2015 r. – XXV Międzynarodowy Bieg po Plaży Jarosławiec 2015
Mieczysław Mikołajewski biegał po plaży. Najszybsi jednak byli Kenijczycy Gilbert Kipkosgei i John Tanui oraz Ukrainiec Sergii Okseniuk ortaz Kenijka Gladys Kiprotich.

 

4 lipca 2015 r. – 3 x Śnieżka, Karpacz
Piotr Kęszka ukończył w zdrowiu bieg polegający na trzykrotnym zdobyciu Śnieżki.
Ultramaraton wygrał Maciej Dawidziuk ze Złotoryi, przed Jakubem Nakielskim z Karpacza i Wiesławem Chyłkiem z Niegowonic. Wśród pań najlepsza była Aysen Solak z Wrocławia.

 

4 lipca 2015 r. – VI Supermaraton Gór Stołowych, Pasterka – Szczeliniec
W tym bardzo trudnym, górskim biegu drugim pięćdziesięciolatkiem był Paweł Nowak. Gratulacje!
Wygrał Artur Jabłoński przed Miłoszem Szcześniewskim – obaj Warszawa i Robertem Dudzikiem z Mszany Dolnej. Rywalizację pań wygrała warszawianka Viola Piatrouskaya.

 

4 lipca 2015 r. – 1. Bieg w Tarchałach Wielkich
Ryszard Płochocki wygrał kategorię M 50, a Edyta Marciniak była druga wśród kobiet. Gratulacje!
Bieg ukończyli także: Bartosz Pietrzyński, Rafał Pokora, Damian Bugajny i Magdalena Borkowska.
Zawody wygrał Ukrainiec Yuriy Blahodir przed Marcinem Witkowskim z Krotoszyna i Marcinem Uciechowskim z Opola. W rywalizaji pań triumfowała Ukrainka Swietłana Olijnyk, a trzecia była Edyta Pachurka z Noskowa.

 

28 czerwca 2015 r. – Triathlon Pniewy
Andrzej Wolniak zajął drugie miejsce wśród 60-latków w triatlonie na dystansie olim pijskim. Gratulacje! Zawody ukończył także Piotr Banaś.
Wygrał Łukasz Kisło z Leszna, przed Przemysławem Topolewskim z Poznania i Robertem Stępniakiem z Niemcza. Pierwszą panią była Katarzyna Czerwińska z Warszawy.

 

28 czerwca 2015 r. – IX Maraton Ostrowski im. M. Jakowczyka
Kapitalny występ naszych reprezentantów na Piaskach. Ryszard Płochocki wygrał maraton, a Tomasz Kupczyk był trzeci. Edyta Marciniak najlepsza wśród kobiet. Bartosz Pietrzyński odebrał puchar za drugie miejsce 2 M30. Gratulacje!
Maraton ukończył także Marek Frontczak, a półmaraton Rafał Pokora i Łukasz Chwałkowski.
W maratonie drugi był Krzysztof Maciejewski z Krotoszyna, a wśród kobiet na podium stanęły także Iwona Koźba z Turku i Aleksa Motylska z Mogilna.

 

27 czerwca 2015 r. – Runmageddon Silesia
Szymon Czaplicki na porzyzwoitym miejscu ukończył bieg ekstremalny. Gratulacje! Wygrał Grzegorz Szczechla z Ustronia, przed Bogusławem Homą z Czechowic-Dziedzic i Andrzejem Tarką z Zelowa. Wsród pań triumfowała warszawianka Joanna Zmokła.

 

26-27 czerwca 2015 r. – 11. Bieg Świętojański od Zmierzchu do Świtu
Adam Łączyński z Łodzi wygrał kolejny nasz bieg całonocny. Drugie miejsce zajął nasz Paweł Nowak a trzecie ex aequo Krzysztof Aleksandrowicz z Tczewa i Przemysław Murawski z Warszawy.
Wśród pań Anna Adam z Wrześni wyprzedziła Agnieszkę Gruszecką z Poznania i Alinę Bubel z Wrocławia.
Z naszych biegaczy ultramaraton ukończyli także Marek Frontczak, Mariusz Kurzajczyk i Mieczysław Mikołajewski, a maraton Zdzisław Druciarek.

 

21 czerwca 2015 r. – Jogging de La Louviere
Ryszard Płochocki był w czołówce klasyfikacji generalnej i zdecydowanie zwyciężył w M50, a Andrzej Wolniak był trzeci w M60. Gratulacje!
W biegu na dystansie 10,8 km najlepsi byli reprezentanci gospodarzy: Sabri Bourdji, Thomas Benoiti Jounes Darazzi oraz wśród kobiet Amelle Saussez.

 

20 czerwca 2015 r. – Nocny Wrocław Półmaraton
Dariusz Kujawa zajął trzecie miejsce wśród 60-latkó i zdecydowanie poprawił swój rekord życiowy. Życiówki zrobili także Edyta Marciniak, Magdalena Borkowska i Bartosz Pietrzyński. Gratulacje!
Półmaraton ukończyli także: Rafał Zakrzewski, Robert Rzepecki, Konrad Pawlak, Zbigniew Zakrzewski, Marek Tarabasz, Robert Lis, Czesław Fabiański i Marek Frontczak.
Na podium wśród mężczyzn stanęli Kenijczycy David Kiprono Metto, John Kibichy Tanui i Francis Lagat. Pierwszą kobietą była Białorusinka Maryna Damantsevitch, a za nią finiszowały Sylwia Ejdys-Tomaszewska z Wrocławia i Ewa Chreścionko z Kleszczowa.

 

19-20 czerwca 2015 r. – Ultramaraton Górski 144km
Paweł Nowak był pierwszym Polakiem na mecie ultramaratonu górskiego na dystansie 144 km. Gratulacje!
Czołowe miejsca zajęli gospodarze: Miki Kéri, Mário Jakúbek i František Kaňa oraz Petra Mücková.

 

14 czerwca 2015 r. – Półmaraton Słowaka, Grodzisk Wielkopolski
Bieg ukończyli Bartosz Pietrzyński, Robert Rzepecki, Robert Lis, Czesław Fabiański i Magdalena Borkowska.
Główne role w Grodzisku odegrali Ukraińcy: Mykola Iukhymchuk, Uladzislaw Pramau i Mykhala oraz Sniżana Rybak.

 

13 czerwca 2015 r. – 7. Supermaraton Ozorków
Paweł Nowak, Marek Kobyłka i Marcin Fingas ukończyli bieg na dystansie 50 km.
Zawody wygrał Zbigniew Wojtysiak z Pacierzowa, przed Arkadiuszem Kaszubą z Aleksandrowa Łódzkiego i Miłoszem Sochą z Janówki. W rywalizacji pań triumfowała Joanna Adamska.

 

7 czerwca 2015 r. – Chorzów Park Śląski Maraton
W Chorzowie biegał jedynie Krzysztof Gałkowski. Maraton wygrał Michał Kaszuba z Piekar Śląskich, przed Pawłem Nawrotem ze Świętochłowic i Tomaszem Panchyrzem z Chorzowa. Najszybszą kobietą była Patrycja Malorny z Kamyka.

 

7 czerwca 2015 r. – 3. Bieg o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Raszków
Ryszard Płochocki zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, Edyta Marciniak była najszybszą kobietą, a Tomasz Kupczyk poprawił rekord życiowy na 10 km. Gratulacje!
Do mety dobiegli także: Damian Bugajny, Bartosz Pietrzyński, Rafał Pokora i Magdalena Borkowska.
Bieg wygrał Mikołaj Dutkowski z Raszkowa, przez Damianem Dyduchem z Kępna. Wśród kobiet druga była Agnieszka Michalska z Ostrowa, a trzecie Paulina Dudzińska z Niemojowca.

 

6 czerwca 2015 r. – Run Faster with Baster, Murowaniec
Nasi zawodnicy spodziewanie zdominowali bieg wokół zalewu w Murowańcu. Zwyciężył Tomasz Kupczyk, przed Rafałem Zakrzewskim i Pawłem Nowakiem. Wśród pań Edyta Marciniak wyprzedziła Martę Krzywdę i Beatę Kurzajczyk. Gratulacje dla wszystkich!
W biegu uczestniczyli także: Marek Wojtas, Bartosz Pietrzyński, Zbigniew Zakrzewski, Andrzej Wolniak, Mariusz Kurzajczyk, Czesław Fabiański, Marek Frontczak, Tadeusz Tomeczek, Piotr Maciejewski, Andrzej Frątczak i Magdalena Borkowska.

 

6 czerwca 2015 r. – 4. Mróz Śrem Półmaraton
Robert Rzepecki reprezentował nas w Śremie. Bieg wygrali Kenijczycy Francis Lagat i Stephen Kiplimo przed Ukraińcem Oleksim Goncharem. Najszybszą kobietą była Ukrainka Tatyana Kuzubova.

 

30/31 maja 2015 r. – Rzeźnik Ultra, Cisna
W tym morderczym biegu Paweł Nowak zajął drugie miejsce wśród 50-latków. Gratulacje! Paweł przebiegł 110 ze 135 km.
Pełny dystans pokonało zaledwie 16 z 240 uczestników, w tym najlepsza kobieta Anna Arseniuk z Torunia. W klasyfikacji generalnej czołowe miejsca zajęli: Grzegorz Uramek z Obornik Śląskich, Paweł Pakuła z Wisznic i Piotr Sawicki z Warszawy.

 

30 maja 2015 r. – 366 maratonów w 366 dni, Witunia
Mariusz Kurzajczyk, Szymon Czaplicki, Marek Frontczak i Mieczysław Mikołajewski towarzyszyli Ryszardowi Kałaczyńskiemu w próbie bicia rekordu Guinnessa.

 

23 maja 2015 r. – Chojnik Maraton
Paweł Nowak spisał się znakomicie podczas trudnego biegu górskiego, w którym wygrał kategorię M50. Gratulacje!
Linię mety jako pierwszy minął wielokrotny medalista mistrzostw Polski Miłosz Szcześniewski ze Wschowy, ktory wyprzedził Norberta Promirskiego z Wrocławia i Oskara Mikę z Bydgoszczy. Najszybszą kobietą była Agnieszka Korpal z Poznania.

 

23 maja 2015 r. – 13. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run, Łódź
Znakomity występ naszych reprezentantów w Łodzi. Ryszard Płochocki wygrał kategorię pięćdziesięciolatków, a Dariusz Kujawa był najszybszym sześćdziesięciolatkiem. Z kolei Edyta Marciniak i Magdalena Borkowska poprawiły swój rekord życiowy. Gratulacje!
Bieg ukończyli także Konrad Pawlak, Bartosz Pietrzyński, Michał Setecki i Mieczysław Mikołajewski.
W klasyfikacji generalnej najszybsi byli Kenijczycy Stephen Kiplimo i Gilbert Kipkosgei oraz Ukrainiec Roman Romenenko. W rywalizacji kobiet Agnieszka Mierzejewska z Wolborza wyprzedziła Ukrainkę Lilię Fiskovicz i Izabelę Trzaskalską z Terespola.

 

23 maja 2015 r. – Kościelka Fan Maraton
W inauguracyjnym cyklu koleżeńskiego biegania maratonów dystans 42,195 km pokonał Marek Wojtas, a w Kościelnej Wsi biegali także Krzysztof Gałkowski, Mariusz Kurzajczyk i Szymon Czaplicki. Wyniki są TUTAJ
17 maja 2015 r. – 5. Maraton Opolski
Jubileuszowy maraton w Opolu ukończyli Robert Rzepecki i Marek Kobyłka.
Czołowe miejsca zajęli Kenijczycy Stephen Kiplimo i Paul Kiprop oraz Ukrainiec Alexey Rybalchenko. Najszybszą panią była Rumunka Daniela Cirlan. Wyniki są TUTAJ
17 maja 2015 r. – 1. Gdańsk Maraton
Beata Kurzajczyk poprawiła rekord życiowy w maratonie. Gratulacje! Bieg ukończyli także Damian Bugajny, Mariusz Kurzajczyk i Marek Frontczak.
Maraton wygrał Piotr Szpigiel z Braniewa, przed Michałem Sową z Gdańska i Jarosławem Janickim z Gryfina. W gronie pań Ewa Huryń ze Szczecina wyprzedziła Małgorzatę Tuwalską i Agnieszkę Lebiedzińską z Gdańska. Wyniki są TUTAJ
17 maja 2015 r. – Duathlon Sieroszewice
Konrad Pawlak i Szymon Czaplicki stanęli na podium w swoich kategoriach wiekowych. Gratulacje!
Bieg wygrał Marek Szewczyk z Trzebnicy, który wyprzedził kaliszanina Krzysztofa Górnego i Jakuba Juskowiaka z Poznania. Rywalizację kobiet wygrała Izabela Sobańska z Bełchatowa.

 

16 maja 2015 r. – 1. Bieg Edukatora, Kalisz
Nasi zawodnicy spisali się świetnie podczas znakomicie zorganizowanego biegu w Lesie Winiarskim. Edyta Marciniak była najszybszą kobietą, Zdzisław Druciarek triumfował wśród 60-latków, Daniel Olszyna była drugi w M40, Tomasz Kupczyk, Paweł Bartczak i Piotr Maciejewskie zajęli trzecie miejsce w swoich kategoriach wiekowych. Gratulacje!
Bieg ukończyli także: Bartosz Pietrzyński, Rafał Pokora, Zbigniew Zakrzewski, Konrad Pawlak, Magdalena Borkowska, Mieczysław Mikołajewski, Tadeusz Tomeczek i Marek Kobyłka.
Bieg wygrał Marcin Karasiński przed Damianem Kluczykiem i Mateuszem Grajkiem. W gronie pań na podium stanęły Agnieszka Michalska i Dorota Czubak.

 

9 maja 2015 r. – 50 km na 50. urodziny Mariusza Mirzy Kurzajczyka – Dogrywka, Kościelna Wieś
Tym razem na 10 pętlach najszybszy był Paweł Nowak. Gratulacje! Kolejne miejsca zajęli Bartosz Pietrzyński i Mariusz Kurzajczyk, a krótsze dystanse pokonali m.in. Magdalena Borkowska, Piotr Maciejewski, Konrad Pawlak, Beata Kurzajczyk i Robert Lis.

 

6 maja 2015 r. – 50 km na 50. urodziny Mariusza Mirzy Kurzajczyka, Kościelna Wieś
Marek Wojtas najszybciej przebiegł 10 pętli w Kościelnej Wsi. Gratulacje! Drugi był Paweł Nowak, a na trzeciem miejscu do mety dobiegli Mariusz Kurzajczyk i Krzysztof Lipiński z Poznania. 50 km pokonali także: Damian Adamczak, Marek Frontczak i Mieczysław Mikołajewski, a wśród 20 uczestników znaleźli się także: Edyta Marciniak, Krzysztof Gałkowski, Andrzej Wolniak, Hanna Adamczak, Szymon Czaplicki, Tomasz Przybył, Zdzisław Druciarek, Czesław Fabiański, Jakub Mikołajewski i Tadeusz Tomeczek.

 

3 maja 2015 r. – XXIV Ogólnopolski Bieg im. Jana Kilińskiego, Mogilno-Trzemeszno
Konrad Pawlak, Bartosz Pietrzyński, Robert Rzepecki i Marek Kobyłka ukończyli półmaraton z metą na stadionie w Trzemesznie.
Bieg wygrał Kenijczyk Abel Rop przed Ukraińcami Antonem Pototskyim i Anatoliy’em Demydą. Najlepszą panią była Hellen Kimutai z Kenii.

 

2 maja 2015 r. – Bieg z Flagą, Kalisz
Edyta Marciniak zajęła drugie miejsce wśród kobiet. Gratulacje! Biegali także: Daniel Olszyna, Łukasz Szewczyk, Szymon Czaplicki, Andrzej Wolniak, Adam Rogacki i Marek Frontczak.
W gronie kobiet pierwsza była Solomiya Maslovska z Ostrowa, a trzecia kaliszanka Justyna Krawczyk. Bieg wygrał Jurij Blahodir z Ostrowa przed kaliszanami Marcinem Karasińskim i Konradem Zdunem.

 

1 maja 2015 r. – XIV Maraton Jelcz-Laskowice, Memoriał Barbary Szlachetki
Bardzo udany pod każdym względem wyjazd najliczniejszej w historii naszej ekipy do Jelcza. Paweł Nowak wygrał kategorię M50, Beata Kurzajczyk była trzecia w K30, a Marcin Fingas zdecydowanie poprawił rekord życiowy. Gratulacje!
Bieg ukończyli także Robert Rzepecki, Bartosz Pietrzyński, Andrzej Wolniak, Damian Adamczak, Mariusz Kurzajczyk i Marek Frontczak.
Maraton wygrał Tomasz Kłonowski z Oławy, przed Pawłem Pelcem z Wrocławia i Grzegorzem Szymurą z Leszczyn. W rywalizacji kobiet Aleksandra Dziądziak wyprzedziła Martę Sobczyk obie z Oławoraz Marię Bogdanowicz z Wrocławia.

 

1 maja 2015 r. – 3. Bieg Papieski, Bydgoszcz
W Bydgoszczy reprezentował nas Krzysztof Gałkowski. Bieg na dystansie 15 km wygrał Patryk Piotrowicz z Trzcianki, przed Sylwestrem Tuczyńskim i Grzegorzem Maczyńskim – obaj z Bydgoszczy. Najszybszą panią była Ewelina Matuła z Brzozy.

 

1 maja 2015 r. – 2. Kępiński Bieg Uliczny
Ryszard Płochocki był najlepszy w gronie 50-latków, zaś Artur Rychlik zajął drugie miejsce wśród 40-latków i poprawił rekord życiowy na 10 km! Gratulacje! Bieg ukończyła także Edyta Marciniak.
W rywalizacji panów czołowe miejsca zajęli Kenijczycy: Gilbert Kipkosgei, Stephen Kiplimo i Koses Kiplimo Masai. Wśród pań Kenijka Stellea Barsosio wyprzedziła Ukrainkę Valentinę Kiliarską i swoją rodaczkę Agnes Chebet.

 

26 kwietnia 2015 r. – Orlen Maraton, Warszawa
W Warszawie rekordy życiowe poprawili Edyta Marciniak, Michał Setecki i Szymon Czaplicki. Gratulacje! Bieg ukończyli także: Paweł Nowak, Marek Wojtas, Marek Kobyłka, Marek Tarabiasz, Czesław Fabiański, Robert Lis i Tomasz Wodiczko.
Bieg wygrał Etiopczyk Hayle Lemi Berhanu, który wyprzedził Kenijczyka Roberta Kwemoi Chemosin i swojego rodaka Markosa Geneti. W rywalizacji pań Fatuma Sado z Etiopii była przed Mercy Kibarus Jerotich z Kenii i Chaltu Waka Tafa z Etiopii.
Mistrzem Polski w maratonie został Henryk Szost z Poznania, a na podium stanęli także debiutant (!) Jakub Nowak z Waraszawy i Artur Kozłowski z Sieradza.

 

26 kwietnia 2015 r. – XXXII Bieg Kosynierów, Września
Zawody ukończyli Bartosz Pietrzyński, Konrad Pawlak, Magdalena Borkowska i Mieczysław Mikołajewski.
Bieg na 10 km wygrał Tomasz Szymkowiak z Wrześni, przed Pawłem Tarasiukiem i Radosław Pluciński z Poznania. Wśród pań Magdalena Lewandowska z Wrześni wyprzedziła Agnieszkę Kuster z Komornik i Katarzynę Besz-Malinowską z Poznania.

 

25 kwietnia 2015 r. – 1. Sieradzki Cross Towarzyski
Mariusz Kurzajczyk triumfował w kategorii M50. Gratulacje! Bieg wygrała… Joanna Adamska z Łodzi, przed Arturem Miłkiem z Sieradza i Mariuszem Wiełą z Brzeźna. Wyniki są TUTAJ
25 kwietnia 2015 r. – XXV Bieg Uliczny Wiosna Cekowska
Edyta Marciniak wygrała kategorię K30. Gratulacje! Zawody ukończyli także: Bartosz Pietrzyński, Tadeusz Tomeczek i Piotr Maciejewski.
Bieg na dystansie 5 km wygrał Białorusin Iuriy Mastov, przed swoim rodakiem Arturem Asaulyakiem i Rafałem Mrowińskim z UKS 12 Kalisz. Wśród pań Ukrainka Solomiya Maslovska wyprzedziła kaliszankę Justynę Krawczyk i Katarzynę Werner.

 

22 kwietnia 2015 r. – XII Wiosenny Bieg Przełajowy Służb Mundurowych, Katowice
W biegu na dystansie 10 km Edyta Marciniak zajęła trzecie miejsce wśród kobiet. Gratulacje! Zawody wygrał Łukasz Oślizło z KMP Katowice, przed Jakubem Burghardtem z KWP Kraków i Michałem Jamiołem z Nadwiślańskiego OSG. Najszybszą panią była Dorota Jargieło-Mróz z KPP Biłgoraj.

 

19 kwietnia 2015 r. – Maraton Uśmiechu, Ostrów
Edyta Marciniak była najlepsza wśród pań, a Ryszard Płochocki zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Gratulacje! Bieg ukończyli także: Tomasz Kupczyk, Damian Bugajny, Rafał Pokora, Adam Wierzchowski, Szymon Czaplicki, Michał Setecki, Czesław Fabiański, Jakub Buczkowski, Mieczysław Mikołajewski, Piotr Maciejewski i Tadeusz Tomeczek.
Zawody na dystansie 15 km wygrał Ukrainiec Viktor Nagirnijak, przed Marcinem Witkowskim z Krotoszyna i Krzysztofem Perzem z Ostrowa. W gronie pań kolejne miejsca zajęły: Joanna Dzieszkowska z Głuchowa i Agnieszka Michalska z Ostrowa.

 

19 kwietnia 2015 r. – Cracovia Maraton
Marta Krzywda poprawiła rekord życiowy w maratonie. Gratulacje! Zawody ukończył także Andrzej Wolniak.
Maraton wygrał Ukrainiec Taras Solo, który wyprzedził Kenijczyka Justusa Kiprono Kipchirchira i kolejnego Ukraińca Anatolia Orzechowskiego.
Wśród kobiet czołowe miejsca zajęły Kenijki Hellen Kimutai Jepkosgei i Stellah Barsosio Jepngetich oraz Rumunka Elena Daniela Cirlaix.

 

19 kwietnia 2015 r. – DOZ Maraton Łódzki z PZU
Paweł Nowak zdecydowanie poprawił rekord życiowy w maratonie i w… półmaratonie. Życiówkę zrobił także Zbigniew Zakrzewski. Gratulacje! Zawody ukończyli również Bartosz Pietrzyński, Rafał Zakrzewski oraz jako pacemkarzy: Mariusz Kurzajczyk, Hanna Adamczak i Damian Adamczak.
Zawody wygrali Kenijczyczycy Albert Matebor Kiplagat i Dereje Raya Tadese przed Etiopczykiem Gelgelo Tona Outoya. Mistrzynią Polski w maratonie została Monika Stefanowicz z Poznania, która wyprzedziła Agnieszkę Mierzejewską z Sosnowca i Ewę Kucharską z Pszczyny.

 

19 kwietnia 2015 r. – ALE 10k Run, Łódź
Konrad Pawlak i Magdalena Borkowska ukończyli bieg na 10 km w Łodzi.
Zawody wygrał Daniel Formela z Gdyni przed Pawłem Matnerem z Nysy i Krzysztofem Pietrzykiem z Koluszek. Wśród pań z bardzo dobrym wynkiem triumfowała faworytka Iwona Lewandowska, która wyprzedziła Zuzannę Mokros z Pabianic i Ewę Ochmańską z Łodzi.

 

18 kwietnia 2015 r. – XIII Bieg Europejski, Gniezno
Marek Tarabasz jako jedyny supermaratończyk pokonał 10 km w Gnieźnie. Bieg wygrał Arkadiusz Gardzielewski z Wrocławia, przed Gilbertem Kipkosgeiem z Kenii i Krzysztofem Gosiewskim z Ełku. Najszybszą kobietą była Kenijak Sheila Kiplagat.

 

12 kwietnia 2015 r. – 8. Poznań Półmaraton
Michał Setecki i Robert Lis poprawili swoje życiówki. Gratulacje!
Bieg ukończyli także pacemaker Konrad Pawlak, Adam Wierzchowski, Marta Krzywda i Izabela Wierzchowska.
Zawody wygrało małżeństwo Ochalów z Bydgoszczy – Paweł i Olga. Wśród panów kolejne miejsca zajęli Paweł Matner z Nysy i Łukasz Kalaszczyński z Płocka, a wśród kobiet Aleksandra Peisert z Poznania i Dorota Pawłowska z Marzęcic.

 

29 marca 2015 r. – 10. PZU Półmaraton Warszawski
Konrad Pawlak i Bartosz Pietrzyński mają nowe, fantastyczne rekordy życiowe. Gratulacje! Blisko życiówki była Edyta Marciniak, a w stolicy biegał także Marek Frontczak.
Wśród panów na podium stanęli Kenijczycy: Limo Kiprop, John Lotiang i Boniface Kongin. Rywalizację kobiet wygrała Katarzyna Kowalska z Włocławka, która wyprzedziła Dominikę Nowakowską z Leborka i Litwinkę Dianę Lobacevske.

 

28 marca 2015 r. – Podsumowanie 6. Zimowego GP
Ponad 20 osób wzięło udział w podsumowaniu naszego Ziemowego Grand Prix, choć nie wszyscy biegali, a tych, co biegali, nie wszyscy później piekli kiełbaski nad ogniskiem. Jako jedyny dystans maratonu pokonał niezmordowany Paweł Nowak. Potem ci co byli i zasłużyli odebrali statuetki i medale. Bawili się wszyscy.

 

22 marca 2015 r. – II Ostrowski ICE MAT Półmaraton
Sypnęło życiówkami na szybkiej, ostrowskiej trasie. Swoje najlepsze wyniki na dystansie półmaratonu poprawili Bartosz Pietrzyński, Marcin Fingas, Edyta Marciniak, Szymon Czaplicki i Zbigniew Zakrzewski. Gratulacje! Najszybszym supermaratończykiem był tradycyjnie Ryszard Płochocki, który wygrał kategorię M50 i… mieszkańca powiatu ostrowskiego.
Zawody ukończyli także: Konrad Pawlak, Rafał Zakrzewski, Tomasz Kupczyk, Marek Hojak, Michał Setecki, Robert Rzepecki, Mariusz Kurzajczyk, Marek Kobyłka, Adam Wierzchowski, Zbigniew Zakrzewski, Jakub Buczkowski, Czesław Fabiański, Rafał Pokora, Wieńczysław Piotrowski, Mieczysław Mikołajewski, Marek Frontczak i Andrzej Wolniak. Dużo nas było!
Czołowe miejsca zajęli Ukraińcy Yurij Blahodir, Volodymyr Timashov i Oleksandr Labziuk. wśród pań Agnieszka Janasiak z Poznania wyprzedziła Ukrainki Swietlanę Oliynyk i Natalię Nagirnjak.

 

21 marca 2015 r. – 8. MAZDA Półmaraton Ślężański
Edyta Marciniak zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski policjantek w półmaratonie. Gratulacje! Bieg ukończyli Bartosz Pietrzyński, Robert Lis, Marek Tarabasz i Damian Adamczak z córeczką Helenką w wózku.
Zawody wygrali Kenijczycy Justus Kipchirchir Kiprono przed Abele, kibet Ropem i Ukraińcem Oleksandrem Labziukiem. Wśród kobiet Rebecca Jepchirchir Korir pokonała Stellah Jepngetich Barsosio i Sheilę Kapcherop Kiplagat – wszystkie Kenia.

 

14 marca 2015 r. – 11. Maniacka Dziesiątka
Ryszard Płochocki tradycyjnie był naszym najszybszym zawodnikiem i zwyciężył a w kategorii M50. Gratulajce!
Rekordy życiowe poprawili: Marcin Fingas, Edyta Marciniak, Szymon Czaplicki i Tomasz Wodiczko. Graty!
Bieg ukończyli także: 92. Konrad Pawlak, Bartosz Pietrzyński, Rafał Zakrzewski, Tomasz Kupczyk, Damian Bugajny, Robert Rzepecki, Marek Hojak, Michał Setecki, Zbigniew Zakrzewski, Mariusz Mazurek, Rafał Walczak, Marek Frontczak i Mieczysław Mikołajewski.
Maniacką wygrał Kenijczyk Joel Maina Mwangi przed swoim rodakiem Henry Kemboiem i ukraińcem Bogdanem Semenowyczem. Wśród pań Kenijka Rebecca Jepchirchir wyprzedziła Dominikę Nowakowską ze Smętowa i kolejną Afrykankę Sheilę Jepkemoi Kiplagat.

 

7 marca 2015 r. – 12-godzinny Podziemny Bieg Sztafetowy
Nasza ekipa w składzie: Czesław Fabiański, Marek Frontczak, Mariusz Kurzajczyk i Mieczysław Mikołajewski biegała w kopalni soli w Bochni. Zawody wygrał Truchcik Łubianka.

 

7 marca 2015 r. – Zimowy Ultramaraton Karkonoski
Paweł Nowak spisał się znakomicie podczas mocno obsadzonego górskiego ultra, bowiem wygrał kategorię M46, a więc rywalizując z biegaczami o 10 lat młodszymi! Gratulacje! Tuż za nim do mety dobiegł Michał Asperski.
Bieg wygrał Piotr Paszyński z Łodzi, przed Danielem Chojnackim z Wrocławia i Dariuszem Firlejem z Raciborza. Najszybszą pania była Malwina Jachowicz z Wrocławia.

 

1 marca 2015 r. – 2. Maraton Przedwiosenny
Paweł Nowak z bardzo dobrym czasem wygrał bieg, rozgrywany na ścieżce rowerowej do Winiar. Kolejne miejsca zajęli Mariusz Kurzajczyk i Marek Kobyłka, a dystans maratonu ukończyli także Mieczysław Mikołajewski i Marek Frontczak. Krótsze dystanse przebiegli: Marcin Fingas, Krzysztof Gałkowski, Tomasz Kupczyk, Jakub Buczkowski, Marta Krzywda i Andrzej Wolniak.

 

21 lutego 2015 r. – Zimowe GP Supermaratonu – Szczypiornicka Dycha
Konrad Pawlak po raz pierwszy w tym sezonie wygrał bieg z cyklu GP i pokonał Ryszarda Płochockiego. Gratulacje! Trzecie miejsce zajął Rafał Zakrzewski. Bieg ukończyli także: Marek Hojak, Marcin Fingas, Bartosz Pietrzyński, Tomasz Kupczyk, Damian Bugajny, Paweł Nowak, , Edyta Marciniak, Mariusz Kurzajczyk, Szymon Czaplicki, Marek Kobyłka, Zdzisław Druciarek, Zbigniew Zakrzewski, Wieńczysław Piotrowski, Jakub Buczkowski, Andrzej Wolniak, Czesław Fabiański, Marek Frontczak, Piotr Maciejewski i Tadeusz Tomeczek. Po zawodach upiekliśmy kiełbaski nad ogniskiem.

 

14 lutego 2015 r. – III Zimowy Bieg Trzech Jezior, Trzemeszno
Edyta Marciniak zajęła trzecie miejsce w kategorii K30. Gratulacje! Bieg ukończyli także Marek Kobyłka i Tomasz Wodiczko.
Zawody wygrał Błażej Brzeziński z Bydgoszczy przed Ukraińcem Andriem Starzynskim i Tomaszem Szymkowiakiem z Wrześni. Wśród pań Andżelika Dzięgiel z Łubianki wyprzedziła Halynę Shchensną-Radzikovską ze Świdnicy i Dorotę Przybysz z Grodziska.

 

8 lutego 2015 r. – Zimowa zaDyszka, Ostrów Wielkopolski
Ryszard Płochocki był czwarty w klasyfikacji generalnej i najlepszy wśród 50-latków. Edyta Marciniak była drugą kobietą i najszybszą 30-latką. Gratulacje!
Zawody wygrał Marcin Witkowski z Krotoszyna, przed Krzysztofem Perzem i Rafałem Czarnojańczykiem z Ostrowa. Najszybszą kobieta była Katarzyna Werner z Finiszu Kalisz, a trzecie miejsce zajęła Anna Dziekan z Marzenina.
Bieg ukończyli także: Bartosz Pietrzyński, Tomasz Kupczyk, Konrad Pawlak, Adam Wierzchowski, Izabela Wierzchowska, Czesław Fabiański i Marek Frontczak.

 

7 lutego 2015 r. – 11. Cross Maraton Koleżeński im. Adama Mariana Walczaka
Maraton rozgrywany na nieco zmienionej, ale jak wszyscy podkreślali – najciekawszej jak dotąd trasie w Winiarach wygrał Piotr Stachyra z Krotoszyna, przed Adamem Łączyńskim z Łodzi i Bartoszem Lisieckim z Poznania. Wśród pań Katarzyna May-Adamek z Rakowni wyprzedziła Magdalenę Musiał z Łodzi i Aleksandrę Lis y Marchwacza. Gratulacje
Mistrzem KTS Supermaraton w maratonie został Paweł Nowak, wicemistrzem Michał Asperski, a trzecie miejsce zajął Bartosz Pietrzyński. Paweł Nowak wygrał także kategorię M50.
Poza nimi maraton ukończyli: Mariusz Kurzajczyk, Robert Rzepecki, Zbigniew Zakrzewski, Marek Kobyłka, Szymon Czaplicki, Zdzisław Druciarek, Andrzej Wolniak, Robert Lis, Wieńczysław Piotrowski, Marek Frontczak i 50. maraton Piotr Maciejewski. Gratulacje!
Krótsze dystanse przebiegli: Rafał Zakrzewski, Krzysztof Gałkowski, Tadeusz Tomeczek, Piotr Kowalski, Edyta Marciniak, Czesław Fabiański, Mieczysław Mikołajewski, Damian Bugajny, Hanna Adamczak i Damian Adamczak.

 

18 stycznia 2015 r. – Zimowe Grand Prix Supermaratonu – Psary
Ryszard Płochocki, jeśli startuje, to wygrywa. Tym razem zwyciężył w Psarach. Za nim do mety dobiegli Tomasz Kupczyk i Bartosz Pietrzyński. Najszybszą panią była Edyta Marciniak, a bieg ukończyli także: Damian Bugajny, Marcin Fingas, Paweł Nowak, Marek Hojak, Mariusz Kurzajczyk, Konrad Pawlak, Marek Kobyłka, Zdzisław Druciarek, Zbigniew Zakrzewski, Michał Setecki, Wieńczysław Piotrowski, Andrzej Wolniak, Marek Frontczak, Czesław Fabiański, Piotr Maciejewski i Tadeusz Tomeczek.


17 stycznia 2015 r. – 1. Ćwierćmaraton Komandosa w Czarnem o puchar Dowódcy 52 Batalionu Remontowego

Edyta Marciniak zajęła piąte miejsce w biegu, w którym obowiązkowe jest pełne umundurowanie i plecak z 10 kg ładunku. Wygrał Błażej Król z Lęborka przed Bartoszem Kryske z Braniewa i Maciejem Wojciechowskim ze Szczytna. Wśród pań Iwona Nieradka z Akademii Marynarki Wojennej wyprzedziła Katarzynę Komorowską z Dobrego Miasta i Elżbietę Olfier.

11 stycznia 2015 r. – Zimowe Grand Prix Supermaratonu – Murowaniec
Ryszard Płochocki znów wygrał bieg z cyklu GP, tym razem na dystansie 22 km. Za nim do mety dobiegli Tomasz Kupczyk i Paweł Bartczak. Jedyną panią była Edyta Marciniak, a bieg ukończyli także Bartosz Pietrzyński, Damian Bugajny, Marek Hojak, Paweł Nowak, Konrad Pawlak, Rafał Zakrzewski, Marcin Fingas, Mariusz Kurzajczyk, Marek Kobyłka, Zbigniew Zakrzewski, Szymon Czaplicki, Zdzisław Druciarek, Magdalena Borkowska, Wieńczysław Piotrowski, Czesław Fabiański, Marek Frontczak, Tadeusz Tomeczek oraz na krótszym dystansie Mieczysław Mikołajewski.

1 stycznia 2015 r. – 5. Noworoczny Super Maraton – Kalisz
Paweł Nowak wygrał kolejny maraton rozgrywany w Parku Miejskim. Pełen dystans przebiegli także: Marek Frontczak i Mieczysław Mikołajewski. Krócej biegali: Marek Wojtas, Zdzisław Druciarek, Aleksandra Lis, Edyta Marciniak, Robert Lis, Mariusz Kurzajczyk, Beata Kurzajczyk i Adam Wierzchowski.