Blog: Piękni i młodzi

MagdaOstatnio z moim Macio rozmawialiśmy o tym jacy jesteśmy. Jak wyglądamy, jak się czujemy, kim jesteśmy.

Generalnie nie mamy sobie niż do zarzucenia. Ciałko jak marzenie, wyniki jak u Herosów, dzieci grzeczne i mądre, domek czysty 🙂 🙂 🙂 haha, żartuję 🙂 przy 5 osobach, psie, rybkach i króliczku nasz dom przypomina murzyńską chatę 🙂

Ale do czego zmierzam…….

Pisząc tak o sobie pomyślicie że jestem przemądrzała albo zadufana. Baba lat 41 a wydaję jej się, że nastka. „trochę samokrytycyzmu kobieto!!!”

No właśnie 🙂

To my Polacy. Nie wiem z jakiego powodu boimy się mówić o sobie dobrze. Że jesteśmy piękni, mądrzy, bogaci, szczęśliwi. Tak jakby za każdym słowem magiczna różdżka okradała nas z tego co mamy. Taka nasza mentalność.

Wolimy użalać się nad sobą. Jak nam jest źle. Jak mało mamy. Jacy jesteśmy brzydcy. Jak jest nam ciężko……………matko!!! Czarna rozpacz 🙁

Pamiętam, będąc nastolatką pisałam wiersze, aforyzmy, mądre (jak na nastolatkę) sentencje życiowe.

I wszystkie przepełnione żalem, tęsknotą, nienawiścią. Nieważne co straciłam, nowe jeansy, miłość życia, kanapkę……..wszystko mnie przytłaczało. Nie dawało się żyć……….wszystko było szare i do du…y.

Dlaczego? Ktoś się nad tym zastanawiał?

Dlaczego boimy się mówić jacy jesteśmy i jak się czujemy? Przecież nikt nam tego nie zabierze. Mogę zrozumieć że jeśli będziemy się przechwalać że mamy kupę złota ukrytą w skarpecie to narazimy się na napaść ale realnie podchodząc do tematu to co nam daje taka sztuczna skromność?

– Wow!!! Stary ale masz brykę.

– eeee tam. Wiesz na kredyt 🙁

No i? stać cię na kredyt człowieku, ciesz się.

– Zosiu, jakaś ty piękna

– ale mam cellulit…..

Jezu!! Wszystkie mamy tylko nie u wszystkich widać 🙂 🙂

Ja bym chętnie przeczytała jak Weronika piszę: jestem mistrzynią Parkrunu i dobrze mi z tym!!

Albo Iza: jestem piękna, możecie mi tego zazdrościć.

A Edzia: spełniłam się i będę spełniać dalej 🙂

Przełammy te stereotypy!!!!

Nie mam wiele ale mam to czego właśnie chciałam. Mogę wam zazdrościć wielu rzeczy ale wy możecie zrobić to samo ze mną 🙂

Lubię pisać…………..wychodzi mi to nieźle. Lubię i robię to bo to  mój dialog z Wami a ja uwielbiam rozmawiać 🙂 zresztą wiecie 🙂 ciężko mnie czasami uciszyć.

Jestem piękna……..nie muszę być dla wszystkich. Wystarczy że będę w swoich oczach. Jeśli ja to zobaczę Wy też to dostrzeżecie. A że mam cellulit…….haha mam i umiem z nim żyć.

Jestem szczęśliwa………..nie muszę mieć wszystkiego, wystarczy że obudzę się w ramionach mężczyzny dla którego nawet w papilotach jestem księżniczką. Że mam dzieci które rano wtulają się w moje ramiona i zajmują całe łóżko 🙂 psa, który pilnuje mnie nawet kiedy biorę kąpiel, rybki, które oprócz tego że są nie robią nic i królika którego Hania nie pozwoliła nazwać Pasztet 🙂

Nie bójcie się mówić o sobie dobrze. Że jesteście piękni, mądrzy, zdolni………..szczęśliwi.

Nie po to o to walczyliście żeby to teraz ukrywać. Pokażcie to całemu światu i chwalcie się tym.

Magda i Maciej

Jestem Magda i jestem dumna z tego jaka jestem.

Bądźcie jak Magda 🙂

Komentarz do “Blog: Piękni i młodzi

  • 11/04/2018 o 16:39
    Permalink

    Po raz kolejny wiele dzięki za tekst i zgodnie z przesłaniem pozostanę piękny i młody, czyli pozostanę sobą… 😉

Komentarze zablokowane.

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress