WYDARZENIA 2006


  31 grudnia 2006 r.

Tradycyjnie w Trzebnicy zakończyliśmy bogaty w sukcesy a przede wszystkim starty i wrażenia rok 2006. Tym razem nikomu nie udało się stanąć na podium, nawet w kategoriach wiekowych, ale trzeba przyznać, że konkurencja była bardzo silna, szczególnie wśród pań. Kowalska, Ustianowska, Kłuczyńska, Uryga, Brych-Pająk to tylko kilka nazwisk, a są wśród nich tegoroczne mistrzynie Polski i... Europy. Warto dodać, że na starcie stanęło ponad 700 osób! To oczywiście rekord frekwencji.
Najbliżej podium był Rysiek Płochocki, który zajął 30. miejsce w klasyfikacji generalnej i czwarte w M40. 10 wśród pań była Karolina Rakieć. Poza nimi KTS Kalisz reprezentowali: Mariusz Kurzajczyk, Dariusz Kujawa, Marek Frontczak, Robert Rzepecki i Andrzej Wolniak. Ten ostatni po raz pierwszy pokonał Andrzeja Jabłońskiego!
Oficjalne wyniki naszych biegaczy są TUTAJ
Poniżej silna grupa kalisko-ostrowska.


  Wszystkim kaliskim biegaczom, sprinterom i maratończykom
w tych niezwykłych, pełnych radości i pokoju dniach
życzymy
spokojnych, aktywnych, wesołych, rodzinnych, sympatycznych, pełnych zrozumienia i wybaczenia
Świąt Bożego Narodzenia


  16 grudnia 2006 r.

Sławomir Żółkowski wygrał 2. Bieg Wigilijny od Zmierzchu do Świtu. Ultrabiegacz Rzeźnika Warszawa pokonał 150 kilometrów! Z naszego grona najwięcej kilometrów - 78,2 nabiegał Andrzej Frątczak. W sumie w imprezie wzięło udział 17 osób, z których 13 ukończyło dystans ultramaratonu. Oficjalne wyniki są TUTAJ


  15 grudnia 2006 r.

Dziś Bieg Wigilijny. Regulamin i lista zgłoszeń w dziale IMPREZY.

  10 grudnia 2006 r.

Karolina Rakieć wygrała 4. Półmaraton Świętych Mikołajów w Toruniu. W zawodach wzięli udział także: Mariusz Kurzajczyk, Marek Frontczak, Robert Rzepecki i Tadeusz Tomeczek. W sumie sklasyfikowano 399 zawodników. Oficjalne wyniki są TUTAJ

  8 grudnia 2006 r.

Przerwa w bieganiu powoli dobiega końca. W tę niedzielę silna ekipa KTS jedzie do Torunia na Półmaraton Mikołajów, a za tydzień w Kaliszu odbędzie się 2. Bieg Wigilijny od Zmierzchu do Świtu. Zawody rozgrywane będą na tej samej co przed rokiem trasie w Parku Miejskim, tyle że tym razem bazą będzie budynek OSRiR przy Wale Matejki 2. Start koło godz. 15.30, meta przed godz. 8.

 19 listopada 2006 r.

Dzisiejszy niedzielny trening w cieple i słoneczku, ale momentami i takie ,,mgliste'' obrazki można było zobaczyć.


 11 listopada 2006 r.

Dziś nasi zawodnicy uczestniczyli w biegach w Turku i w Górze. W Turku czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej pań zajęła Karolina Rakieć, a drugi w kategorii był Tadeusz Tomeczek. Poza nimi startował Andrzej Wolniak. Rywalizacja była bardzo mocna. Czołowe miejsca zajęli medaliści i medalistki mistrzostw Polski.
Z kolei w Górze biegali Ryszard Płochocki i Marek Frontczak. Rysiek był ósmy w klasyfikacji generalnej i drugi w kategorii.
Poniżej Tadziu Tomeczek (z lewej) na podium.


 5 listopada 2006 r.

Liczna ekipa KTS Kalisz wzięła udział w 44. Biegu Niepodległości. Najlepiej spisał się Ryszard Płochocki, który był piąty w klasyfikacji generalnej i drugi w M40. Poza nim startowali: Piotr Miklas, Mariusz Kurzajczyk, Jacek Raczyński, Marek Frontczak, Zbigniew Sobczak, Andrzej Wolniak i Tadeusz Tomeczek. Wyniki są TUTAJ

 2 listopada 2006 r.

W najbliższą niedzielę na ostrowskim Rynku odbędzie się tradycyjny Bieg Niepodległości na dystansie 10 km. Start o godz. 12, a zapisy są przyjmowane do godz. 11.30.

 DZIĘKUJĘ

Wszystkim, którzy w różny sposób pomogli w organizacji 22. Supermaratonu Kalisia jeszcze raz serdecznie dziękuję. W szczególności chciałbym podziękować za bezinteresowną pomoc, stracony czas i zdrowie: Adamowi, Andrzejowi, Markowi, Rafałowi i Robertowi. Bez Was ten bieg by się nie odbył.
Mariusz Kurzajczyk

 28 października 2006 r.

Andrzej Baran z KKB Finisz Kalisz wygrał 22. Supermaraton Kalisia. Zwycięzca osiągnął niesamowity czas: 7:07:40. Następne miejsca zajęli: 2. Wojciech Pismenko (Agnes Swidwin) 8:07:50, 3. Zenon Stepien (Kielce) 8:14:57, 4. Pawel Zach (ENTRE.PL Warszawa) 8:18:40, 5. Zbigniew Zawadzak (ENTRE.PL Warszawa) 8:36:15, 6. Andrzej Burek (Maratonczyk Szczecin) 8:38:49. W gronie kobiet triumfowała Dorota Przybysz (Grodzisk) z bardzo dobrym czasem 9:13:55, a na podium stanęły jeszcze 2. Agnieszka Mizera (Wroclaw) 10:43:25 i 3. Dorota Stankowska (Florian Chojnice) 10:57:28. Z kolei czołówka hand-bike wyglądała następująco: 1. Zbigniew Wandachowicz (Start Szczecin) 3:28.30, 2. Ireneusz Sondej (Smok Orneta) 3:29.10, 3. Dariusz Kolecki (Smok Orneta) 3:30.00; kobieta - 1. Katarzyna Rutkowska (Smok Orneta) 5:50:00.
W zawodach wzięło udział 101 osób z całej Polski. Dystans 100 km pokonało blisko 70.
Oficjalne WYNIKI SETKI

 20 października 2006 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich biegaczy na niedzielę, 22 października, godz. 12 do Lasku Winiarskiego. Wspólnie weźmiemy udział w ogólnopolskiej akcji ,,Polska biega''. Wszyscy biegający dostaną koszulki ze specjalnym logo, ciepłą herbatę i ciasto.

 19 października 2006 r.

Dwie zorganizowane przez nas imprezy otrzymały nagrody Maratonów Polskich. Zeszłoroczna setka otrzymała specjalne wyróżnienie. Natomiast 2. Bieg Świętojański od Zmierzchu do Świtu nagrodzony został Filipidesem w kategorii najciekawsza formuła biegu.
Poniżej fragment korespondencji w tej sprawie.
Szanowni Państwo
Z przyjemnością informuję, że organizowana przez Państwa impreza sportowa - XXI Supermaraton Kalisia (22.10.2005) - została uhonorowana przez kolegium redakcyjne serwisu "Maratony Polskie" Specjalnym Wyróżnieniem 2006. Spotkanie wyborcze odbyło się 14 października 2006 w Poznaniu, w przeddzień Maratonu Poznańskiego. (...)
Mamy nadzieję, że zarówno certyfikaty, jak i ich uroczyste wręczenie pomogą Państwu w podnoszenia prestiżu imprezy w oczach obecnych i potencjalnych sponsorów oraz współorganizatorów. W przypadku jakichkolwiek pytań pozostaję do Państwa pełnej dyspozycji. W załączniku znajdziecie Państwo elektroniczną kopię certyfikatu.
Pozdrawiam
Michał Walczewski

Z przyjemnością informuję, że organizowana przez Państwa impreza sportowa - II Bieg Swiętojański "Od Zmierzchu do Switu" - została uhonorowana przez kolegium redakcyjne serwisu "Maratony Polskie" nagrodą Filipides 2006 w kategorii Najciekawsza Formuła. itd (...)


 17 października 2006 r.

Piotr Miklas był najszybszym zawodnikiem KTS Kalisz podczas 7. Poznań Maratonu. 42 km i 195 metrów przebiegł w rekordowym dla siebie czasie 2:54:20. Poza nim dystans ten pokonali: Daniel Olszyna, Marek Frontczak, Mariusz Kurzajczyk i Karolina Rakieć (pacemakerzy na 03:45), Andrzej Frątczak, Robert Rzepecki, Zbigniew Kaczmarkiewicz, Mirosław Antczak, Piotr Maciejewski i Andrzej Wolniak.
Komplet na razie nieoficjalnych WYNIKÓW

 10 października 2006 r.

Dariusz Cichorek zajął 36. miejsce w Pucharze Świata na 100 km. Trasę w Seulu pokonał w czasie 7:52:00. Tu są WYNIKI czołówki oraz Polaków w Korei.


 10 października 2006 r.

Oficjalne wyniki z Malanowa są TUTAJ.

 9 października 2006 r.

Wczoraj wzięliśmy udział w I Malanowskich Biegach Ulicznych "Malanowska Jesień". Z zaproszenia Czesława Wernera skorzystali: Andrzej Frątczak, Mariusz Kurzajczyk, Marek Frontczak, Andrzej Wolniak i Tadeusz Tomeczek (w takiej kolejności dobiegliśmy do mety).

 8 października 2006 r.

Odbyła się druga - wyborcza część walnego zebrania. Do zarządu weszli: prezes Mariusz Kurzajczyk oraz Marek Frontczak, Rafał Łysiak, Łukasz Szymczak. Trzy miejsca pozostawiono jako vacat. Natomiast w komisji rewizyjnej są: Mirosław Antczak, Piotr Maciejewski i Andrzej Wolniak.

 6 października 2006 r.

Druga część walnego zebrania dzisiaj o g. 19.
Natomiast na niedzielę, godz. 15.30 Czesiek Werner zaprasza do Malanowa na 5 km.

 2 października 2006 r.

Jak zwykle na Śląsku w naszych barwach biegali Banasie, czyli katowickie kaliszaki. Ewa i Janusz uczestniczyli w Półmaratonie 4Energy z TAKIM skutkiem.

 1 października 2006 r.

Zaledwie 10 naszych zawodników wzięło udział w 26. Międzynarodowym Biegu Ptolemeusza. Najlepiej wypadł Daniel Olszyna, który zajął 10 miejsce w klasyfikacji generalnej. WYNIKI naszych.
A TUTAJ są zaległe wyniki z półmaratonu w Łowiczu, który odbył się w poprzednią niedzielę.

 30 września 2006 r.

Pierwsza część walnego zebrania w całości była poświęcona przygotowaniom do 22. Supermaratonu Kalisia. Druga część - sprawozdawczo-wyborcza odbędzie sie w piątek, 6 października o godz. 19 w tym samym miejscu.

 29 września 2006 r.

Jutro, w sobotę w Ostrowie o godz. 17 odbędzie się bieg na dystanie 6 km, na który zapraszają działacze Maratonu. Zawody odbędą się na Rynku i w jego okolicy - 10 pętli po 600 m.

 23 września 2006 r.

Nasi biegacze wzięli udział w 29. Biegu Lechitów w Gnieźnie. Najlepiej spisał się Piotr Miklas - 14 w klasyfikacji generalnej i trzeci w kategorii trzydziestolatków. Z kolei Paweł Bartczak został wicemistrzem Polski lekarzy w półmaratonie. Poza nimi biegali jeszcze: Jacek Raczyński, Zbigniew Sobczak, Zbigniew Kaczmarkiewicz, Tadeusz Tomeczek i Andrzej Wolniak (powrót na trasy).
A TUTAJ są wyniki z Gniezna.

 22 września 2006 r.

Wszystkim członkom KTS Kalisz przypominamy, a tych, którzy nie wiedzą, informujemy, że walne zebranie sprawozdawczo-wyboircze odbędzie się w piątek, 29 września o godz. 19 w siedzibie Rady Osiedla Piskorzewie przy ul. Złotej 35.

 17 września 2006 r.

Karolina Rakieć zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej pań 28. Flora Maratonu Warszawskiego. To najwyższa w historii pozycja biegacza z Kalisza w tej prestiżowej imprezie. Przy okazji o 2,5 minuty poprawiła rekord życiowy. Życiówkę poprawił także Mariusz Kurzajczyk, który jednocześnie zajął trzecie miejsce w mistrzostwach Polski dziennikarzy. W zawodach uczestniczyli także: Marek Frontczak, Cezary Kujawiński, Zbigniew Kaczmarkiewicz, Mirosław Antczak (powrót na maratońskie trasy) i Piotr Maciejewski. Na razie nie ma oficjalnych wyników, a TU można znaleźć nieoficjalne.

 10 września 2006 r.

Czterech naszych biegaczy wzięło udział w 16. Międzynarodowym Półmaratonie Philipsa, mającym rangę Mistrzostw Polski. Najlepiej spisał się Marek Frontczak, a poza nim biegali: Andrzej Frątczak, Zbigniew Kaczmarkiewicz i wracający na trasy biegowe po czterech miesiącach przerwy Robert Rzepecki. Tu są oficjalne WYNIKI z Piły.

 9 września 2006 r.

Karolina Rakieć zajęła drugie miejsce w 22. Międzynarodowym Biegu Ulicznym o Memoriał Bogusława Psujka w Oleśnicy. Na dystansie 10 km przegrała z jedną z najlepszych polskich biegaczek, Małgorzatą Jamróz. Blisko swojej życiówki pobiegł Mariusz Kurzajczyk. Tu są WYNIKI z Oleśnicy.
Niespełna trzy godziny potem nasza zawodniczka była trzecia we wrocławskim 16. Biegu Solidarności, w którym na dystansie 5,2 km rywalizowało 480 osób. TUTAJ są wyniki z Wrocławia.

 2 września 2006 r.

Dariusz Cichorek zajął drugie miejsce w klasyfiacji generalnej 27. Międzynarodowego Maratonu Uznamskiego Świnoujście-Wolgast. Pierwsza wśród kobiet w półmaratonie była Karolina Rakieć. Poza nimi trasę maratonu przebiegli Cezary Kujawiński i Piotr Maciejewski. WYNIKI ze Świnoujścia.

 28 sierpnia 2006 r.

Wczoraj inna czwórka biegaczy KTS wzięła udział w XXV Ogólnopolskim Biegu Kazimierzowskim. Najlepiej spisał się Dariusz Kujawa, a poza nim biegali Cezary Kujawiński, Piotr Maciejewski i Tadeusz Tomeczek. TU są wyniki z Pyzdr.

 27 sierpnia 2006 r.

3. Półmaraton Rekreacyjny Puchatka w Parzęczewie był bardzo udany dla naszych biegaczy. Drużyna zajęła drugie miejsce (choć puchar odebraliśmy za trzecie!), w czym spora zasługa biegnących dla nas Krzysztofa Górnego i Dariusza Kochanka. Karolina Rakieć wygrała klasyfikację generalną pań. Piotr Miklas i Mariusz Kurzajczyk mocno poprawili swoje życiówki, odpowiednio: 1:19:32 i 1:29:25. Poza nimi biegali także Paweł Bartczak, Marek Frontczak i Andrzej Frątczak.
WYNIKI indywidualne i drużynowe z Puchatka.


 26 sierpnia 2006 r.

Wczorajsze nadzwyczajne walne zebranie KTS zmieniło nazwę klubu na: KTS Kalisz.
Natomiast jutro nasi zawodnicy startują w biegach na 10 km w Pyzdrach i Półmaratonie Puchatka w Parzęczewie.

 23 sierpnia 2006 r.

Nadzwyczajne walne zebranie KTS odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19 w siedzibie Rady Osiedla Piskorzewie przy ul. Złotej 35.

 17 sierpnia 2006 r.

Zbigniew Kaczmarkiewicz był jedynym kaliszaninem uczestniczącym w 12. Międzynarodowym Maratonie Solidarności. TUTAJ jest jego wynik z Gdańska.

 15 sierpnia 2006 r.

Kolejny bardzo dobry występ naszych zawodników, tym razem podczas 15. Biegu im. Józefa Piłsudskiego w Kobylinie. Ósme miejsce w klasyfikacji generalnej i drugie w wiekowej zajął Ryszard Płochocki, który wyraźnie wraca do formy. 10 w generalnej i trzeci w wiekowej był Andrzej Baran. Jak zwykle nie zawiodła Karolina Rakieć, która była najszybszą panią. W Kobylinie startował także Cezary Kujawiński.
TU są wyniki z Kobylina.

 12 sierpnia 2006 r.

Karolina Rakieć wygrała klasyfikację generalną pań 26. Międzynarodowego Biegu Baryczan w Miliczu.
WYNIKI

 11 sierpnia 2006 r.

Walne zebranie klubu odędzie się za dwa tygodnie, w piątek, 25 sierpnia o godz. 19. Członkowie KTS Piskorzewie wybiorą nowe władze i zastanowią się na zmianą nazwy klubu. O miejscu zebrania powiadomię później.

 8 sierpnia 2006 r.

Mamy już oficjalne WYNIKI z Drawskiego Młyna. Karolina Rakieć nie tylko była trzecia w klasyfikacji generalnej pań, ale jednocześnie pierwsza w kategorii K18-29.

 6 sierpnia 2006 r.

Karolina Rakieć zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej pań w XXVII Biegu im. Józefa Nojiego w Drawskim Młynie. Dystans 25 km pokonała w czasie 1:39:51.
Natomiast wczoraj Janusz Banaś biegał w Jaworznie. Wyniki z Jaworzna są TUTAJ

 31 lipca 2006 r.

Dużym sukcesem zakończył się wyjazd naszych biegaczy na 23. Maraton Ziemi Puckiej, który odbył się w minioną sobotę, 29 lipca. Andrzej Baran zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej a pierwsza wśród pań była Karolina Rakieć. Brawo! TUTAJ można znaleźć komplet wyników z tego biegu.


 24 lipca 2006 r.

W dziale WYNIKI można znaleźć rezultaty ostatniego biegu Grand Prix w Ostrowie.

 9 lipca 2006 r.

Karolina Rakieć była najszybszą kobietą 26. Biegu o Złoty Kłos. Organizatorzy zawodów w Kołaczkowie po raz pierwszy zaznaczyli poszczególne kilometry i okazało się, że trasa ma 10,3 km. W TYM miejscu można znaleźć wyniki naszych biegaczy.

 8 lipca 2006 r.

Biegacze KTS Piskorzewie nie mieli litości dla rywali podczas Koleżeńskiego Biegu Rajskowska Piątka o Puchar Andrzeja Jabłońskiego. Rywalizację w klasyfikacji generalnej wygrał Andrzej Baran przed Dariuszem Cichorkiem. Wśród pań najlepsza była Karolina Rakieć, która wyprzedziła Teresę Kruszkę.
Tylko TUTAJ można znaleźć komplet wyników z tego biegu.
Trzech naszych zawodników biegało w Ostrowie wokół ratusza. Oficjalne wyniki są TU.

 7 lipca 2006 r.

Jutro, w sobotę, 8 lipca o godz. 17 na ostrowskim Rynku odbędzie się kolejny bieg z cyklu Grand Prix. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych. Dystans 6 km.

 3 lipca 2006 r.

Adam Jaśkiewicz zajął piąte miejsce w... jeździe indywidualnej na czas podczas mistrzostw Ostrowa Wielkopolskiego w kolarstwie.
TU są wyniki z trasy Krotoszyn-Drogosław.

 1 lipca 2006 r.

Dariusz Kochanek z Kalisza wygrał 2. Bieg Świętojański od Zmierzchu do Świtu. Zwycięzca przebiegł 66,6 km i wyprzedził Jerzego Wykę z Maratonu Pęgów (66 km) oraz katowiczanina Janusza Banasia z KTS Piskorzewie Kalisz (65 km). Wśród pań zwyciężyła Karolina Rakieć z KTS Piskorzewie (46 km). W zawodach w kaliskim Parku Miejskim wzięło udział 28 biegaczy z Kalisza, ale także z Wrocławia, Katowic, Poznania, Witaszyc i z Warszawy oraz rowerzystka.
TUTAJ są wyniki.

 29 czerwca 2006 r.

Pismo takie treści otrzymaliśmy dzisiaj:
PREZYDENT MIASTA KALISZA
Kalisz, dn. 26 czerwca 2006
Pan
Mariusz Kurzajczyk
Prezes KTS Piskorzewie
Szanowny Panie,
2. Bieg Świętojański Od Zmierzchu do Świtu zapowiada się jako niezwykle ciekawa impreza. Z pewnością spotka się z dużym zainteresowaniem kaliszan i wielu zawodników z innych miast, którzy potraktują ten bieg jako wspaniałą przygodę i wielkie sportowe wyzwanie.
Jestem przekonany, że dołoży Pan wszelkich starań, aby ta noc stała się prawdziwym świętem biegania, promocją zdrowego trybu życia i aktywności.
Dlatego też z przyjemnością przyjmuję propozycję objęcia patronatem 2. Biegu Świętojańskiego od Zmierzchu do Świtu.
Z przyjemnością również rozpocznę zawody, dając sygnał biegaczom do startu.
Życzę zasłużonego sukcesu organizacyjnego oraz wielu sportowych wrażeń.
Z poważaniem
Janusz Pęcherz


 27 czerwca 2006 r.

Już w najbliższy piątek w Parku Miejskim w Kaliszu odbędzie się 2. Bieg Świętojański od Zmierzchu do Świtu. Zapisy do godz. 20.30, start o godz. 21.01, a meta o godz. 4.15. Zawody odbywać się będą po 2-kilometrowej pętli od Domku Parkowego, wałem nad rzeką, dookoła Kogutka i powrót dołem wzdłuż wału. Nie ma wpisowego. Każdy pokonuje taki dystans, jaki chce. Zapraszamy wszystkich chętnych.
Lista startowa znajduje się na forum biegajznami.pl w dziale ULTRA.

 24 czerwca 2006 r.

Nasi ludzie w Katowicach wzięli udział w 21. Międzynarodowym Biegu Trójkąta Trzech Cesarzy. W tym niełatwym crossie Jasiu był przed Ewą, ale żona go goni... TUTAJ są wyniki z Mysłowic.

 18 czerwca 2006 r.

Biegacze KTS Piskorzewie startowali w 14. Ogólnopolskim Biegu Sokoła w Bukownicy. Najlepiej wypadł Andrzej Baran, który zajął 12 miejsce.
TU są wyniki z Bukownicy.

 18 czerwca 2006 r.

Karolina Rakieć wygrała bieg na 10 km w La Louviere - partnerskim mieście Kalisza w Belgii. To największy sukces w historii wyjazdów kaliskich biegaczy na nieoficjalne mistrzostwa Walonii. Nieźle spisał się także Mariusz Kurzajczyk, który zajął 28 miejsce w stawce 512 zawodników.
WYNIKI z La Louviere.

 17 czerwca 2006 r.

Dariusz Cichorek zajął 35 miejsce w Mistrzostwach Europy na 100 km. Zawody odbyły się w belgijskim Torhout w nocy z 16 na 17 czewrca. TUTAJ można znaleźć jego wynik z Belgii.

 11 czerwca 2006 r.

Na trasach dwóch dużych półmaratonów rywalizowali nasi biegacze w miniony weekend. W 1. Półmaratonie Bydgoskim drugie miejsce w klasyfikacji generalnej pań i pierwsze w kategorii K20 zajęła Karolina Rakieć. Do mety w stawce 212 biegaczy (kilkunastu nie ukończyło biegu) na 47. miejscu dotarł też prezes. TUTAJ są wyniki z Bydgoszczy.
Z kolei w 2. Półmaratonie Jurajskim wzięło udział małżeństwo Banasiów z Katowic, których wyniki można znaleźć TU.

 4 czerwca 2006 r.

Zawodnicy KTS Piskorzewie z powodzeniem startowali w 27. Biegu Krotosa w Krotoszynie. Andrzej Baran zajął 11 miejsce w klasyfikacji generalnej, a Ryszard Płochocki wygrał kategorię M40.
TUTAJ są wyniki z Krotoszyna.

 3 czerwca 2006 r.

Troje biegaczy KTS Piskorzewie wzięło udział w 2. Maratonie im. Jana Pawła II Poznań-Lednica.
Kalisko-ostrowska grupa plus Brodacz i Bodziu.


 28 maja 2006 r.

Nasi biegacze zajęli miejsca w czołówce podczas 12. Ogólnopolskiego Biegu Masowego „Pętla rudnicka”. W silnej stawce Ryszard Płochocki był siódmy w klasyfikacji generalnej i pierwszy w kategorii. Natomiast Karolina Rakieć była czwarta wśród pań. A TU są wyniki z Rudnik.

 27 maja 2006 r.

Dwóch naszych biegaczy - Marek Frontczak i Andrzej Frątczak wzięło udział w mistrzostwach Słowacji w półmaratonie. Wyniki nie są olśniewające, ale trasa w Martinie była pagórkowata z długimi podbiegami. Spośród kaliszan najlepiej wypadł Aron Przybył, który zajął 15 miejsce w klasyfikacji generalnej.
WYNIKI z Martina.

 23 maja 2006 r.

Jak widać po krótkiej przerwie nasza strona znów funkcjonuje.

 21 maja 2006 r.

Tylko dwóch naszych zawodników wzięło udział w maratonie toruńskim. Nieoczekiwanie lepiej wypadł Paweł Bartczak, który uzyskał rekord życiowy 3:14:01.
A TUTAJ można znaleźć wyniki z Torunia.
Paweł na mecie.


 14 maja 2006 r.

Z siedmioma pucharami wrócili biegacze KTS z 3. mBank Maratonu. Karolina Rakieć zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej pań i pierwsze w M25. Andrzej Baran wygrał kategorię M35, a Ryszard Płochocki M45. Cała trójka dostała też puchary za drugie miejsce w drużynie. TU są wyniki z Łodzi.
Poniżej nasi biegacze na podium.


 8 maja 2006 r.

W dziale Grand Prix Kalisza można znaleźć aktualną klasyfikację po sześciu biegach.

 7 maja 2006 r.

Karolina Rakieć zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej pań w 22. Biegu Niepodległości w Bojanowie. Dystans 12 km pokonała w czasie 46:32. Czwarty w kategorii M40 był Ryszard Płochocki z czasem 42:21.
TU są wyniki z Bojanowa.

 6 maja 2006 r.

Nasi biegali w Krakowie. Rekord życiowy znów pobił Marek Frontczak. Tu są WYNIKI z 5. Cracovia Maratonu.

 6 maja 2006 r.

Jak zwykle nasi biegacze odegrali czołowe role w Mistrzostwach Kalisza w biegach przełajowych rozgrywanych w ramach Grand Prix Kalisza. Wśród panów zwyciężył Aron Przybył, ale kolejne miejsca zajęli Ryszard Płochocki i Dariusz Cichorek. Kategorię pań wygrała Karolina Rakieć, która pamiątkowy medal za pierwsze miejsce podarowała dziewczynce biorącej udział w biegu rodzinnym Oficjalne wyniki jutro na stronie.


 4 maja 2006 r.

W dziale Grand Prix można znaleźć aktualną klasyfikację.

 3 maja 2006 r.

Janusz Banaś zajął 36 miejsce w Biegu 12-godzinnym w Rudzie Śląskiej. Pokonał dystans 80 km, 713 m i 28 cm.

 2 maja 2006 r.

Ryszard Płochocki wygrał 1. Bieg o Złoty Klucz Ostrowa Wielkopolskiego na dystansie 21,1 km. W kategorii pań pierwsze miejsce zajęła Karolina Rakieć. W sumie w zawodach zaliczanych do Grand Prix Kalisza i Ostrowa a rozegranych wokół zalewu na Piaskach wystartowało 10 zawodników KTS Piskorzewie.
TU są wyniki z Ostrowa.


 1 maja 2006 r.

Dariusz Cichorek zajął wysokie, 18 miejsce w klasyfikacji generalnej międzynarodowych mistrzostw Niemiec na 100 km i trzecie w kategorii M20 (biegacze do 34 lat). Dystans ultramaratonu przebiegł w czasie 7:51:27.
TUTAJ są wyniki z Hanau-Rodenbach.

 1 maja 2006 r.

Część biegaczy KTS Piskorzewie wykorzystało długi weekend na udział w zawodach. Wczoraj Marek Frontczak pobił rekord życiowy na 10 km w 4. Międzynarodowym Biegu Europejskim w Gnieźnie. Tu są wyniki z Gniezna.
Dziś Karolina Rakieć i Ryszard Płochocki stanęli na podium 24. Krapkowickiego Biegu Ulicznego, a Mariusz Kurzajczyk zrobił życiówkę. A tutaj są wyniki z Krapkowic.


 25 kwietnia 2006 r.

Następny tydzień obfitować będzie w biegi z cyklu Grand Prix. We wtorek, 2 maja w Ostrowie odbędzie się półmaraton - szczegóły można znależć na FORUM. Natomiast w sobotę, 6 maja na Majkowie rozegrane zostaną mistrzostwa Kalisza w przełajach. Wkrótce więcej na temat tej imprezy. Już teraz wiadomo, że jedną z nagród, które losowane będą wśród wszystkich biegaczy jest firmowy odtwarzacz dvd.

 24 kwietnia 2006 r.

Robert Rzepecki zajmuje 17. miejsce w Wielkim Szlemie Maratonów. Rywalizacja polega na osiągnięciu jak najlepszych czasów w pięciu z 10 imprez: Maraton Dębno, Maraton Wrocław, Cracovia Maraton, mBank Łódź Maraton, Maraton Toruński, Nocny Maraton Świętojański, Maraton Lębork, Maraton Ziemi Puckiej, Flora Maraton Warszawski, Poznań Maraton. Po dwóch maratonach na czele klasyfikacji są: 1. Krzysztof Kasprzak (Krotosz Krotoszyn) łączny czas 5:46:29, 2. Józef Łukaszewicz (Rumia) 5:46:50, 3. Robert Kopcewicz (Goleniów) 05:58:01... 17. Robert Rzepecki 06:46:06.
W dziale WYNIKI można znaleźć już rezultaty netto z Wrocławia.

 23 kwietnia 2006 r.

Teresa Kruszka zajęła siódme miejsce w klasyfikacji generalnej pań i trzecie w K25 w Półmaratonie Wrocławskim. KTS godnie reprezentowało czterech panów - wszyscy w maratonie. Na uwagę zasługuje udany debiut Darka Kujawy - 3:55:54.

 22 kwietnia 2006 r.

Cztery razy stawali na podium biegacze KTS Piskorzewie podczas 16. Ogólnopolskiego Biegu im. Adama Mariana Walczaka w Cekowie Kolonii. Karolina Rakieć była druga w klasyfikacji generalnej i K20, natomiast w M50 drugi był Marek Frontczak a trzeci Czarek Kujawiński.
Dokładne wyniki z Cekowa Kolonii.

 Spokojnych, beztroskich i błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy
przeżywanych w atmosferze radości ze Zmartwychwstania Pańskiego,
w poczuciu spełnienia, w radości i w szczęściu
życzy
Autor Tej Stronki


 9 kwietnia 2006 r.

W różnych nastrojach wraca z Dębna ekipa KTS Piskorzewie. Najbardziej zadowolony jest Marek Frontczak, który o osiem minut pobił rekord życiowy (3:34:46). Zgodnie z oczekiwaniami najlepiej wypadł przygotowujący się do setki Dariusz Cichorek (2:43:41), który zajął 33 miejsce. Dokładne wyniki z Dębna.

 7 kwietnia 2006 r.

Skromna, czteroosobowa reprezentacja KTS Piskorzewie wyjeżdża jutro do Dębna, gdzie w niedzielę odbędzie się słynny maraton. Trzymamy za nich kciuki, tym bardziej że połowa ekipy zamierza zaatakować rekordy życiowe. Wyniki postaramy się przekazać natychmiast po zakończeniu imprezy.

 2 kwietnia 2006 r.

Karolina Rakieć zajęła drugie miejsce wśród pań w mocno obsadzonym 21. Biegu Sokoła w Bukówcu. W towarzyszących imprezie 9. Mistrzostwach Polski lekarzy na 15 km Paweł Bartczak był szósty w klasyfikacji generalnej i pierwszy w kategorii M30.
A tu są wyniki z Bukówca.

 1 kwietnia 2006 r.

35 zawodników wzięło udział w kolejnym biegu o Grand Prix Kalisza rozgrywanym pod hasłem ,,Trasa dla Serca''. Dystans 5 km najszybciej przebiegł Aron Przybył, który z ogromną przewagą pokonał Dariusza Cichorka i Ryszarda Płochockiego. Przed zawodami uczestnicy GP wspólnie truchtali po Parku, popularyzując bieganie, a na zakończenie imprezy odebrali piękne dyplomy.
Tu są wyniki GP.

 29 marca 2006 r.

W tę sobotę, 1 kwietnia odbędzie się kolejny bieg o Grand Prix Kalisza. Podobnie jak przed rokiem będzie on częścią imprezy Trasa dla Serca, organizowanej jednocześnie w kilku miastach europejskich, m.in. w partnerskim francuskim Hautmont. Zbiórka o godz. 15 przy Domku Parkowego. Potem wspólne truchtanie w parku i bieg na ścieżce rowerowej na trasie 5 km około godz. 15.30. Dla uczestników przewidziane są honorowe dyplomy i drobny poczęstunek. Po biegu będzie można skorzystać w punkcie pielęgniarskim z oznaczenia ciśnienia i poziomu cukru we krwi oraz oznaczyć wskaźnik masy ciała BMI.

 27 marca 2006 r.

Janusz Banaś z Katowic reprezentował nas w kolejnych zawodach. Tym razem wystartował w 1. Biegu Godzinnym Powitanie Wiosny w Siemianowicach Śląskich. Pokonał dystans 11,474 km, co dało mu 54 miejsce w gronie 87 zawodników.
Wyniki z Siemianowic.

 26 marca 2006 r.

Nasi zawodnicy uplasowali się na wysokich pozycjach w 1. Półmaratonie Warszawskim. 152. był Robert Rzepecki, a 271. Marek Frontczak, który pobił rekord życiowy (1:35:59).
Zawody, które ukończyło 1088 biegaczy, wygrał Kenijczyk Michael Koronei.
Wyniki z Warszawy.

 26 marca 2006 r.

Wyjątkowo obrazek z treningu, w oczekiwaniu na wyniki z półmaratonu w Warszawie. Niestety, nie widać trenujących, bo to oni zrobili tę fotkę. I minikonkurs - czy rozpoznajesz kogoś na tym zdjęciu? Odpowiedzi proszę wysyłać na Berdyczów w dowolnym terminie.


 25 marca 2006 r.

Biegacze KTS Piskorzewie wypadli bardzo dobrze w górskim 7. Maratonie Ślężańskim. Klasyfikację pań zdecydowanie wygrała Karolina Rakieć, która jednocześnie była dziewiąta w klasyfikacji generalnej. W gronie 97 osób, które ukończyły bieg, 21. miejsce zajął Mariusz Kurzajczyk a 44. Cezary Kujawiński. Zapowiadaną wcześniej na biegowych forach rywalizację KTS Piskorzewie kontra biegajznami.pl Wrocław wygraliśmy zdecydowanie. Nasi rywale zajęli miejsca: 35. Wirek, 37. Ydur i 45. Passta. Różnica w czasie wyniosła 29 minut i 25 sekund (my w sumie 7:30:56 - oni 8:00:21)
Tu są nasze wyniki z Sobótki.

 24 marca 2006 r.

Nasz klubowy kolega z Katowic Janusz Banaś reprezentował KTS Piskorzewie w 3. Biegu Marzanny w Krakowie. Półmaratoński dystans przebiegł w czasie 1:56:13, ale w jego przypadku przecież nie wynik się liczy. Dzięki Janusz!
Tu można znaleźć wyniki z Krakowa.

 19 marca 2006 r.

Niektórym biegaczom mało było Maniackiej i dzisiaj pojechali do Koła na przełajowy 20. Ogólnopolski Bieg Kolska Patera. Opłaciło się. 1. miejsce w klasyfikacji generalnej pań zajęła Karolina Rakieć. W klasyfikacji generalnej 15. był Mariusz Kurzajczyk a 21 Cezary Kujawiński, który jednocześnie był drugi w kategorii M50.
Tutaj są wyniki z Koła.


 18 marca 2006 r.

Kaliscy biegacze gremialnie wzięli udział w 2. Biegu Maniacka Dziesiątka w Poznaniu. Wielkich wyników nie było, ale to dopiero początek sezonu. Ważne, że pojechała nas spora gromadka. Na podium stanęła jedynie Karolina Rakieć, która zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej pań, ustępując jedynie mistrzyni Polski w maratonie, olimpijce Monice Drybulskiej.
Drużynowo wygrał Altom Gniezno, a KTS Piskorzewie było siódme.
Tu znajdziecie wyniki z Poznania.
 17 marca 2006 r.

W sobotę, 1 kwietnia KTS Piskorzewie i Urząd Miejski w Kaliszu organizują kolejny Bieg dla Serca, a właściwie Trasę dla Serca (Parcour de Coeur). W ramach imprezy przewidziane jest wspólne truchtanie w Parku Miejskim oraz ściganie na dystansie 5 km na ścieżce rowerowej przy Trasie Bursztynowej. Będzie ciepła herbatka, ciastko i może coś jeszcze. Bieg na 5 km zaliczany będzie do Grand Prix Kalisza. Niebawem więcej szczegółów.

 12 marca 2006 r.

Biegacze z naszego klubu bardzo pracowicie spędzili niedzielę. Część skorzystała z zaproszenia naszych kolegów z klubu Maraton i wzięła udział w 1. Biegu o Grand Prix Ostrowa. Inni uczestniczyli w półmaratonie rozgrywanym w ramach 1. Bydgoskiego Festiwalu Biegów i Kapel Ulicznych. W Ostrowie najlepiej wypadł Dariusz Cichorek, który zajął 4 miejsce. Tutaj są wyniki naszych. Komplet można znaleźć na stronie KS Maraton http://www.ksmaraton.friko.pl.
Natomiast w Bydgoszczy świetnie spisał się Robert Rzepecki, który zajął 79 miejsce w dobrym czasem 1:30:12. Tutaj są wyniki z Bydgoszczy.
Poniżej kaliska ekipa w Ostrowie. Zdjęcie, jak to często bywa, zawdzięczamy Darkowi Kujawie.


 7 marca 2006 r.

W najbliższą niedzielę, 12 marca odbędzie się pierwszy bieg zorganizowany przez klub Maraton Ostrów. Trasa po drodze gruntowej (śnieg) wieść będzie wokół zalewu Piaski-Szczygliczka. Kobiety będą miały do pokonania jedną pętlę o długości 5 km, a mężczyźni dwie pętle. Start przy plaży o godz. 11.

 1 marca 2006 r.

W dziale GRAND PRIX można znaleźć aktualną klasyfikację z uwzględnieniem wyników 2. Cross Maratonu.

 28 lutego 2006 r.

Biegacze KTS Piskorzewie zostali uhonorowani przez prezydenta Kalisza podczas uroczystego Podsumowania Roku Sportowego 2005. Dyplomy i symboliczne nagrody finansowe (w postaci bonu do Big Stara) otrzymali brązowi medaliści Klubowych Mistrzostw Polski w maratonie: Andrzej Baran, Bogdan Będkowski i Ryszard Płohocki. W hali OSRiR zjawił sie tylko ten ostatni. Natomiast dyplom dla działacza dostał prezes Mariusz Kurzajczyk.


 25 lutego 2006 r.

Dwójka zapaleńców Andrzej Frątczak i Marek Frontczak pojechała do Jarocina na bieg zimowy. Niestety, żadnemu z nich nie udało się stanąć na podium.
Tutaj są ich dokładne wyniki.

 18 lutego 2006 r.

Zaledwie trzech zawodników reprezentowało nas w 4. Zimowym Biegu Trzech Jezior w Trzemesznie. Najlepiej wypadł Robert Rzepecki, który z czasem 1:05:21 zajął 104 miejsce.
Szczegółowe wyniki.
Poniżej jedna z trzemeszeńskich fotek, którą wykonał Krzysiek Bartkiewicz.


 10 lutego 2006 r.

Ryszard Płochocki dostał powołanie do kadry narodowej na czerwcowe Mistrzostwa Europy na 100 km. Zawody odbędą się 16 czerwca w Belgii. Niewykluczone, że razem z nim pojedzie drugi nasz zawodnik Dariusz Cichorek! Warunek jest jeden - musi dobrze wypaść podczas mistrzostw Niemiec na 100 km, które odbędą się w kwietniu. Obu kolegom mocno kibicujemy, bo ich wyjazd na Mistrzostwa Europy były rzeczą bez precedensu nie tylko w historii naszego miasta.

 5 lutego 2006 r.

Aron Przybył z UKS 12 Kalisz wygrał 2. Cross Maraton Koleżeński im. Adama Mariana Walczaka. Dwa następne miejsca zajęli nasi zawodnicy: Ryszard Płochocki (otrzymał nagrodę - telefon komórkowy Siemens dla najlepszego zawodnika KTS Piskorzewie) Dariusz Cichorek. Cała trójka wygrała swoje kategorie. W M50 najlepszy był Aleksander Borkowski ze Świnoujścia a w M60 Zdzisław Szymański z Koła.
Zawody z udziałem 63 biegaczy z całej Polski odbyły się na granicy Kalisza i Kościelnej Wsi na bardzo trudnej crossowej trasie.
Szczegółowe wyniki.


 2 lutego 2006 r.

Zapraszam wszystkich członków KTS Piskorzewie na spotkanie poświęcone organizacji 2. Cross Maratonu Koleżeńskiego im. Adama Mariana Walczaka. Spotykamy się w siedzibie Klubu w piątek o godz. 18. Obecność nieobowiązkowa, ale wskazana. Można się spóźnić.

 KOMUNIKATY

Problemy z pocztą elektroniczną spowodowały, że tu właśnie zamieszczamy następujące komunikaty prezesa KTS Piskorzewie.

Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich członków i sympatyków KTS Piskorzewie o pomoc przy organizacji 2. Cross Maratonu Koleżeńskiego im. Adama Mariana Walczaka. Zeszłoroczny bieg został uznany przez jego uczestników ze jedną z najsympatyczniejszych imprez roku 2005. Jestem przekonany, że wszystkim nam zależy na tym, aby tegoroczny dodatkowo zyskał miano biegu najlepszego. Zarząd KTS Piskorzewie zrobił wiele, żeby sie tak stało.
Niestety, bez Waszej pomocy nie wszystko może się udać. Przede wszystkim brakuje nagród rzeczowych, które będzie można rozlosować w gronie biegaczy. Chodzi o proste upominki - czapeczeki, koszulki, plecaczki itp. Szczególną prośbę mam do tych członków KTS Piskorzewie, którzy w maratonie nie startują i mogliby pomóc w biurze organizacyjnym lub punktach z odżywianiem. Każda głowa na karku i każde ręce gotowe do pracy będą potrzebne. Wszystkich, którzy mogą pomóc i mają pomysły proszę o kontakt ze mną lub z Andrzejem Wolniakiem.
Liczę na szybki odzew
Mariusz Kurzajczyk
prezes KTS Piskorzewie Kalisz


W związku z organizacją 2. Cross Maratonu Koleżeńskiego im. Adama Mariana Walczaka, Zarząd KTS Piskorzewie Kalisz przekłada walne Zebranie Klubu z piątku, 3 lutego na piątek, 17 lutego godz. 18.
Za Zarząd
Mariusz Kurzajczyk
prezes KTS Piskorzewie Kalisz 31 stycznia 2006 r.

Aron Przybył z UKS 12 Kalisz wygrał 1. Bieg o Grand Prix Kalisza 2006 na dystansie ok. 9 km. Drugie miejsce zajął Ryszard Płochocki a trzecie Daniel Olszyna - obaj KTS Piskorzewie Kalisz. W zawodach wzięło udział 29 biegaczy.
Dokładne wyniki.


 27 stycznia 2006 r.

Przełożony 1. Bieg o Grand Prix Kalisza 2006 odbędzie się w tę niedzielę, 29 stycznia o godz. 10. Start przy OSP Kościelna Wieś. Trasa, w zależności od warunków pogodowych, około 5 lub 10 km. Decyzję podejmą w ostatniej chwili organizatorzy.

 21 stycznia 2006 r.

Tym razem do Marchwacza biegło nas tylko ośmiu. To były ostatnie chwile przed nadciągającymi ze wschodu mrozami, więc od niskich temperatur bardziej we znaki dawała się wilgoć, mgła i chlapa. Jak zwykle przed pomnikiem w Marchwaczu złożyliśmy wieniec, zapaliliśmy znicze a potem wzięliśmy udział w akademii w miejscowej szkole, gdzie bardzo mile nas powitano i nam podziękowano.
Tak wyglądały ostatnie metry przed Marchwaczem.


 21 stycznia 2006 r.

1. Bieg o Grand Prix Kalisza przełożony na 29 stycznia!

 19 stycznia 2006 r.

1. Bieg o Grand Prix Kalisza 2006 odbędzie się w tę niedzielę, 22 stycznia. Start sprzed siedziby OSP w Kościelnej Wsi o godz. 10. Na miejsce można się zgłaszać od godz. 9. Trasa krosowa o długości 10,5 km.

 19 stycznia 2006 r.

Przypominamy, że jak co roku, już po raz szósty, biegacze z Kalisza i nasi przyjaciele z Ostrowa biegną do Marchwacza, oddając hołd mieszkańcom tej miejscowości zamordowanym przez Niemców w nocy z 22 na 23 stycznia 1945. Tym razem ruszamy w sobotę, 21 stycznia. Start o godz. 9.45 tradycyjnie sprzed Teatru. Tempo rekreacyjne, więc zapraszamy wszystkich chętnych.
Niewykluczone, że razem z nami po raz pierwszy w historii pobiegnie parlamentarzysta, czyli poseł Adam Rogacki.

 13 stycznia 2006 r.

Uzupełniłem stronę 2. Cross Maratonu Koleżeńskiego im. Adama Mariana Walczaka www.maraton-kalisz.prv.pl. Rozpoczęliśmy przyjmowanie zapisów. Członkowie KTS Piskorzewie mogą się zgłosić telefonicznie lub osobiście u prezesa.

 12 stycznia 2006 r.

Najbliższy wspólny trening nie tylko biegaczy KTS Piskorzewie odbędzie się w tę niedzielę, 15 stycznia o godz. 10. Zbiórka jak zwykle przy Szkole Podstawowej nr 12 nad Prosną przy ul. Długosza.

 10 stycznia 2006 r.

Jak co roku, już po raz szósty, w końcu stycznia biegacze z Kalisza i nasi przyjaciele z Ostrowa biegną do Marchwacza, oddając hołd mieszkańcom tej miejscowości zamordowanym przez Niemców w nocy z 22 na 23 stycznia 1945. Tym razem biegniemy w sobotę, 21 stycznia. Start o godz. 9.45 tradycyjnie sprzed Teatru. Tempo rekreacyjne, więc zapraszamy wszystkich chętnych.
A w niedzielę, 22 stycznia 1. Bieg o Grand Prix Kalisza 2006.


 9 stycznia 2006 r.

Piątkowe walne odbyło się zgodnie z planem. W ,,Kalmarze'' zjawiły się aż 23 osoby. Padły konkretne propozycje zmiany nazwy Towarzystwa, ale ostateczną decyzję odłożyliśmy do lutowego zebrania sprawozdawczo-wyborczego. Była kolacja, ufundowana przez Andrzeja Gajewskiego i szampan.
Nastroje nie były takie pogrzebowe jak na zdjęciu Darka. A stół po chwili zapełnił się potrawami.


 4 stycznia 2006 r.

Nadzwyczajne Walne Zebranie KTS Piskorzewie zostanie połączone ze spotkaniem opłatkowo-noworocznym. Z tego powodu odbędzie się nie w siedzibie klubu, ale w Restauracji ,,Kalmar'' w zaplanowanym terminie, czyli w piątek, 6 stycznia o godz. 19. Stroje wieczorowe nieobowiązują!

 1 stycznia 2006 r.

Około 160 osób, w tym kikunastu członków naszego klubu, wzięło udział w 13. Biegu Noworocznym. Poniżej rodzinne zdjęcie.