WYDARZENIA 2007


  31 grudnia 2007 r.

Ryszard Płochocki i Andrzej Wolniak uczestniczyli w 23. Biegu Sylwestrowym w Trzebnicy. Zawody wygrał Łukasz Parszczyński z Polonii Warszawa.
Z kolei Karolina Rakieć zajęła czwarte miejsce w 1. Biegu Sylwestrowym w Brzozie. W¶ród pań zwyciężyła Dorota Ustianowska, a zawody wygrał mistrz Polski w maratonie Paweł Ochal. Dopiero na szóstym miejscu do mety dobiegł rekordzista Polski na tym dystansie Grzegorz Gajdus. W Brzozie biegali także Marek Frontczak i Mariusz Kurzajczyk
W TYM MIEJSCU s± wyniki biegów.

  Przede wszystkim Zdrowych,
ale także niezwykle Spokojnych
i bardzo Rodzinnych
¦wi±t Bożego Narodzenia
życzy
Wszystkim Kaliskim Biegaczom
Admin


  23 grudnia 2007 r.

Biegacze z Kalisza i z Ostrowa po raz pi±ty uczcili pamięć Adama Mariana Walczaka i w rocznicę jego ¶mierci przebiegli trasę Wysocko Wielkie - Kalisz. Nasz klub reprezentowali: Piotr Maciejewski, Tadeusz Tomeczek i Andrzej Wolniak. Zdjęcia s± na forum.

  22 grudnia 2007 r.

Nasz kaliszak w Katowicach Janusz Bana¶ wzi±ł udział w 18. Strzeleckim Biegu Ulicznym im. Euzebiusza Ferta. Zawody w Strzelcach Opolskich na dystansie ok. 15 km wygrał Marek Jaroszewski. TUTAJ s± ich wyniki.

  15 grudnia 2007 r.

Andrzej Urbaniak z Bydgoszczy wygrał 3. Wigilijny Bieg od Zmierzchu do ¦witu. W czasie 15 godzin i 56 minut pokonał dystans 141,2 km. Kolejne miejsca zajęli: Wojciech Pismenko ze ¦widwina i Stanisław Olbry¶ z Legionowa. W sumie siedmiu biegaczy pokonało dystans ponad 100 km, w tym Marek Frontczak z Supermaratonu, który zaj±ł szóste miejsce. Komplet wyników można znaleĽć W TYM MIEJSCU.

  8 grudnia 2007 r.

Karolina Rakieć wygrała 5. Półmaraton ¦więtych Mikołajów w Toruniu. W klasyfikacji generalnej panów triumfował Tomasz Dr±g, drugi zawodnik tegorocznego Maratonu Toruńskiego. W sumie w zawodach wzięła udział rekordowa liczba 650 osób, a w¶ród nich także Piotr Kęszka, Marek Frontczak, Mariusz Kurzajczyk i Tadeusz Tomeczek. Wszyscy na mecie otrzymali niepowtarzalny medal - mosiężny dzwonek.
Wyniki z Mikołajów s± TUTAJ.

  27 listopada 2007 r.

Na tegorocznej konferencji Polskiego Stowarzyszenia Biegów (23-25.11 2007) w Brzozie pod Bydgoszcz± przyjęto wzór dyplomu oraz odznaki, które będ± przyznawane maratończykom, spełniaj±cym wymogi upoważniaj±ce do przyznania im wyróżnienia ,,Korona Maratonów Polskich''. Równocze¶nie uczestnicy konferencji zostali poinformowani o pierwszych dwunastu zawodnikach, którzy wyst±pili o odznakę ,,Korony Maratonów Polskich'' i zostali pozytywnie zweryfikowani jako spełniaj±cy okre¶lone warunki. Biuro Maratonu Poznań, Maratonu Dębno, Maratonu Warszawskiego oraz Cracovia Maraton zweryfikowało następuj±cych zawodników , którzy przesłali wnioski o przyznanie odznaki Korony Maratonów:
1. Cichończuk Antoni
2. Fiechowski Janusz
3. Frontczak Marek
4. Giemza Stanisław
5. Kulbaczyński Jan
6. Kurzajczyk Mariusz
7. Pi±tek Bogdan
8. Rzepecki Robert
9. Siemi±tkowski Jerzy
10.Sikorski Witold
11.Szymków Henryk
12.Występek Piotr


  24 listopada 2007 r.

Ryszard Płochocki zaj±ł trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej 13. Barbórkowego Biegu Skalnika. Zwyciężył Waldemar Glinka. W Graczach biegał także Marek Frontczak. Wyniki z Graczy s± W TYM MIEJSCU.


  21 listopada 2007 r.

Polski Zwi±zek Weteranów Lekkiej Atletyki zaakceptował nasz± ofertę i wyraził zgodę na organizację przez KTS Supermaraton Kalisz mistrzostw Polski weteranów w biegu na 100 km w 2008 roku.

  11 listopada 2007 r.

Mariusz Kurzajczyk zaj±ł 13. miejsce w 1. Bydgoszcz Beer Dwumaratonie. Na starcie zawodów rozgrywanych wokół Kanału Bydgoskiego stanęło 52 zawodników, ale obydwa maratony ukończyło jedynie 27. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, triumfował Paweł Kuryło, który za każdym razem łamał 3 godziny. Wyniki z Bydgoszczy s± TU.

  11 listopada 2007 r.

Ryszard Płochocki wygrał swoj± kategorię i był dziewi±ty w klasyfikacji generalnej 14. Ogólnopolskiego Biegu Niepodległo¶ci w Górze. Razem z nim dystans 10 km przebiegł Marek Frontczak. Zawody wygrał Aleksandr Sitkovskij z Doniecka. TUTAJ s± ich wyniki.

  11 listopada 2007 r.

Adam Ja¶kiewicz z powodzeniem wrócił na trasy biegowe. W gronie blisko 2400 zawodników, startuj±cych w 19. Biegu Niepodległo¶ci w Warszawie, zaj±ł 93 miejsce. Zwyciężył Radosław Dudycz. Wyniki z Warszawy s± TUTAJ.

  11 listopada 2007 r.

Karolina Rakieć zajęła drugie miejsce w Turku. Poza ni± startowali tam Andrzej Wolniak i Tadeusz Tomeczek. Niebawem więcej szczegółów.

  4 listopada 2007 r.

Ryszard Płochocki zaj±ł pi±te miejsce w¶ród weteranów w 3. Międzynarodowym Ko¶ciańskim Półmaratonie . Bardzo mocno obsadzon± imprezę wygrał Ukrainiec Mychajło Iveruk. W gronie pań triumfowała Dorota Ustianowska. Nagrodę za pierwsze miejsce w kategorii K-18 odebrała Karolina Rakieć. W Ko¶cianie biegał także Mariusz Kurzajczyk. Wyniki można znaleĽć TUTAJ.

  29 paĽdziernika 2007 r.

Marek Frontczak ukończył Adidas Dublin Marathon. Zawody wygrał Aleksey Sokolov z Rosji. Wyniki z Dublina s± TU.

  28 paĽdziernika 2007 r.

Karolina Rakieć zajęła drugie miejsce w 45. Międzynarodowym Biegu Ulicznym w Ostrowie. W zawodach rywalizowało ponad 150 biegaczy z całego kraju. Zwyciężył Karol Rzeszewicz z Sopotu, a nasz Ryszard Płochocki pobiegł bardzo dobrze i zaj±ł trzecie miejsce w kategorii M40. W Ostrowie truchtali także Mariusz Kurzajczyk i Andrzej Wolniak. Wyniki s± TUTAJ.

  27 paĽdziernika 2007 r.

Rusłan Kandiba z Ukrainy wygrał 23. Supermaraton Kalisia. Kolejne miejsca zajęli Maciej Ł±tkowski z Maniaca Poznań i Paweł Kuryło z Pruski Wielkiej. W gronie pań triumfowała Agnieszka Mizera z Wrocławia, przed Aureli± Stołowsk± z Elbl±ga i Marzen± Rzeszótko z Bystrej. W imprezie uczestniczyło 117 biegaczy, w tym aż 10 pań. Dystans 100 km ukończyło aż 80 z nich. Nasi zawodnicy Mariusz Kurzajczyk, Piotr Maciejewski i Tadeusz Tomeczek bieganie zakończyli na 55 km. KOMPLET WYNIKÓW z setki.

  21 paĽdziernika 2007 r.

Karolina Rakieć wygrała 1. Bieg Ekologiczny ,,Do gor±cych Ľródeł'' w Uniejowie. Dystans 10 km (trasa bez atestu) pokonała w czasie 36:21. Poza ni± biegali także: Mariusz Kurzajczyk i Marek Frontczak. Marek po kapitalnym biegu poprawił swój rekord życiowy. Dobrze zorganizowan± imprezę wygrał aktualny br±zowy medalista mistrzostw Polski na 10 000 m Artur Kozłowskiz czasem 32:12, a więc o 3 minuty gorszym od wyniku z MP. Minimalnie wyprzedził on akademickiego reprezentanta Polski - Michała Stawskiego i czołowego uczestnika biegów górskich Krzysztofa Pietrzyka. W zawodach wzięło udział 136 biegaczy. Wyniki biegu s± W TYM MIEJSCU.

  18 paĽdziernika 2007 r.

Z satysfakcj± informujemy, że Kaliskie Towarzystwo Sportowe Supermaraton zostało uhonorowane nagrod± Filipidesa za - jak się wyrazili członkowie kapituły - cykl imprez ,,Ultramaratoński Czteropak Kaliski'':
- XXII Supermaraton Kalisia
- III Bieg ¦więtojański
- III Cross Maraton im. M.A.Walczaka
- III Bieg Wigilijny

  14 paĽdziernika 2007 r.

Spora grupa supermaratonowców wzięła udział w 8. Poznań Maratonie. Najszybszy był Ryszard Płochocki, który był... pacemakerem na 3:00. W tej sytuacji bohaterem dnia został Paweł Bartczak, który pobił rekord życiowy ¶wietnym wynikiem 3:08:55 brutto! Poza nimi maraton ukończyli: Marek Frontczak, Robert Rzepecki, Mariusz Kurzajczyk (pacemaker na 4:00), Andrzej Fr±tczak, Zbigniew Kaczmarkiewicz, Rafał Łysiak i Piotr Maciejewski. Zawody wygrał Kenijczyk Paul Tangus, który, mimo pomocy pacemakerów, m.in. Pawła Ochala, nie pobił rekordu trasy. Padł za to inny rekord - w limicie 6 h maraton ukończyły 2322 osoby!
Natomiast Karolina Rakieć zajęła czwarte miejsce w towarzysz±cym maratonowi Biegu Przemysła na dystansie ok. 10 km. Zawody wygrała Małgorzata Sobańska
Nieoficjalne wyniki maratonu brutto i netto s± TUTAJ.

  13 paĽdziernika 2007 r.

Janusz Bana¶ wzi±ł udział w 19. Memoriale Jerzego Chromika w Mysłowicach. Zawody na dystansie 15 km z udziałem 190 biegaczy wygrał Białorusin Aleh Hutnik. TUTAJ s± wyniki.

  7 paĽdziernika 2007 r.

Karolina Rakieć zajęła szóste miejsce w 84. Międzynarodowym Maratonie Pokoju w Koszycach. Najstarszy maraton w Europie wygrała tegoroczna triumfatorka z Dębna, Białorusinka Natalia Kulesz. W gronie panów zwyciężył Kenijczyk William Biama, który pobił rekord trasy wynikiem 2:09:53. Na Słowacji biegał także Mariusz Kurzajczyk. WYNIKI z Koszyc.

  7 paĽdziernika 2007 r.

Ryszard Płochocki wygrał kategorię 40-latków i był 14. w klasyfikacji generalnej 27. Biegu Ulicznego im. Klaudiusza Ptolemeusza w Kaliszu. Zawody wygrał Kenijczyk Paul Ngetich. Trasę ok. 10 km pokonali także: Daniel Olszyna, Paweł Bartczak, Marek Frontczak, Dariusz Kujawa, Andrzej Fr±tczak, Piotr Maciejewski i Tadeusz Tomeczek.
Wyniki Ptolemeusza można znaleĽć TUTAJ.

  30 wrze¶nia 2007 r.

Ryszard Płochocki zaj±ł 10. miejsce w klasyfikacji generalnej i drugie w kategorii M40 w 26. Łowickim Półmaratonie Jesieni. Trasę (nieatestowan±) pokonał w czasie 1:14:43. W imprezie uczestniczył też Marek Frontczak. Zawody wygrał Jakub Wi¶niewski z Warszawianki. Do mety dobiegły 172 osoby. Wyniki z Łowicza s± W TYM MIEJSCU.

  23 wrze¶nia 2007 r.

Czterech naszych biegaczy wzięło udział w 29. Flora Maratonie Warszawskim. Najlepiej spisał się Marek Frontczak. Poza nim biegali także: Mariusz Kurzajczyk, Robert Rzepecki i Zbigniew Kaczmarkiewicz. Wyniki z Warszawy s± TUTAJ.

  22 wrze¶nia 2007 r.

Paweł Bartczak zaj±ł pi±te miejsce w mistrzostwach Polski lekarzy w półmaratonie. Zawody rozegrano w ramach 30. Ogólnopolskiego Biegu Lechitów. Z naszych biegaczy najlepiej spisał się Ryszard Płochocki, który był 16 w klasyfikacji generalnej
Wyniki z Gniezna s± TU.

  16 wrze¶nia 2007 r.

Ryszard Płochocki był pierwszy w swojej kategorii wiekowej w 14. Ogólnopolskim Biegu o Memoriał Mariana ¦migielskiego. Zawody w Mogilnie na dystansie 10 km wygrał Kenijczyk Natitan Soimo, a Rysiu w klasyfikacji generalnej był 22. Pomógł też Finiszowi Kalisz w zajęciu drugiego miejsca w klasyfikacji drużynowej.
Wyniki z Mogilna s± TU.

  15 wrze¶nia 2007 r.

Karolina Rakieć zajęła trzecie miejsce w 23. Międzynarodowym Biegu Ulicznym o Memoriał Bogusława Psujka. Na trudnej trasie w Ole¶nicy w emocjonuj±cej rywalizacji przegrała jedynie z dwiema Ukrainkami. Bardzo mocno obsadzone zawody z udziałem 83 biegaczy wygrał Adam Draczyński, a dalsze miejsca zajęli m.in. aktualny rekordzista Polski w maratonie - Grzegorz Gajdus oraz olimpiczyk z Aten - Jan Zakrzewski. Bieg ukończył także Mariusz Kurzajczyk. Wszyscy uczestnicy otrzymali wielkie, oryginalne medale. Wyniki z Ole¶nicy s± TUTAJ.

  11 wrze¶nia 2007 r.

Przyjmujemy zapisy do 23. Supermaratonu Kalisia. Zapraszam na stronę www.alco.webpark.pl/supermaraton.

  9 wrze¶nia 2007 r.

Pięcioosobowa reprezentacja Supermaratonu wzięła udział w 17. Międzynarodowym Półmaratonie Philipsa. Zgodnie z oczekiwaniami najlepiej wypadł Ryszard Płochocki, który powolutku wraca do dawnej formy. Imprezę wygrał Michael Koronei, a tytuł mistrza Polski w półmaratonie zdobył Arkadiusz Sowa. Zawody z udziałem 1092 osób ukończyli z przyzwoitymi czasami: Mariusz Kurzajczyk, Robert Rzepecki, Marek Frontczak i Zbigniew Kaczmarkiewicz. Wyniki z Piły s± W TYM MIEJSCU.

  8 wrze¶nia 2007 r.

Wzieli¶my udział w jednym z najlepiej zorganizowanych, najbardziej sympatycznych, najliczniej a w tym roku także mocno obsadzonych biegów - 17. Ulicznym Biegu Solidarno¶ci we Wrocławiu. Najlepiej spisała się Karolina Rakieć, która zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i pierwsze w kategorii, trac±c do zwyciężczyni, byłej reprezentantki Polski, Beaty Szyjki 12 sekund. Zawody na dystansie 5,2 km wygrał Rafał Snochowski, aktualny halowy mistrz Polski seniorów na 1500 m. We Wrocławiu w gronie 408 zawodników biegali także Marek Frontczak i Mariusz Kurzajczyk. Wyniki s± TU.

  1 wrze¶nia 2007 r.

Karolina Rakieć po raz drugi z rzędu wygrała Półmaraton Uznamski, rozgrywany w ramach Maratonu Uznamskiego ¦winouj¶cie-Wolgast. Nie tylko zwyciężyła zdecydowanie, ale o 12 sekund poprawiła rekord trasy, który należał do... niej. Trasę półmaratonu pokonał także Tadeusz Tomeczek, natomiast maraton przebiegli Mariusz Kurzajczyk i Piotr Maciejewski. Wyniki z Wolgastu s± TUTAJ.

  26 sierpnia 2007 r.

4. Półmaraton Rekreacyjny Puchatka w Parzęczewie był niezwykle udany dla naszego klubu. W klasyfikacji generalnej drugie miejsce zaj±ł Ryszard Płochocki. Dziesi±ta w klasyfikacji generalnej a zarazem pierwsza w¶ród pań była Karolina Rakieć. Poza nimi biegali także: Paweł Bartczak, Robert Rzepecki, Marek Frontczak i Mariusz Kurzajczyk. Z kolei w klasyfikacji drużynowej Supermaraton Kalisz był drugi za ENTRE.PL Team. Zawody ukończyło 206 osób.
W TYM MIEJSCU s± wyniki z Parzęczewa.

  15 sierpnia 2007 r.

Nasi zawodnicy wzięli udział w 16. Biegu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kobylinie. Najszybciej do mety dobiegł Ryszard Płochocki, ale w gronie nagrodzonych znalazła się jedynie Karolina Rakieć, która była pi±ta w klasyfikacji generalnej pań i na tym samym miejscu w kategorii K35. Poza nimi do mety dotarł Mariusz Kurzajczyk. Zawody ukończyła rekordowa liczba 180 biegaczy.
TUTAJ s± wyniki z Kobylina.

  11 sierpnia 2007 r.

Karolina Rakieć wygrała 27. Międzynarodowy Bieg Baryczan w Miliczu. W gronie blisko 140 biegaczy, nasza zawodniczka była 24. w klasyfikacji generalnej, a następn± kobietę wyprzedziła o 3,5 minuty.
Natomiast Mariusz Kurzajczyk startował w 3. Biegu Katorżnika w Lublińcu. Zawody odbyły się na nietypowym dystansie 7 km i na nietypowej trasie, wiod±cej głównie przez bagna.
Wyniki obu imprez można znaleĽć TUTAJ.

  4 sierpnia 2007 r.

Marek Frontczak i Janusz Bana¶ reprezentowali Supermaraton Kalisz podczas 12. Międzynarodowego Biegu Ulicznego w Jaworznie. Zawody wygrał Kenijczyk Joel Kemen, a drugi był mistrz Polski w maratonie, Paweł Ochal. Wyniki można znaleĽćTUTAJ.

  14 lipca 2007 r.

Karolina Rakieć wygrała 2. Półmaraton Bydgoski. W 2. Maratonie Kanału Bydgoskiego nasz klub reprezentował Mariusz Kurzajczyk. A W TYM MIEJSCU s± ich wyniki.

  8 lipca 2007 r.

Karolina Rakieć i Mirosław Antczak reprezentowali nasz klub w 27. Biegu o Złoty Kłos w Kołaczkowie. TU s± ich wyniki.

  7 lipca 2007 r.

20 osób, w tym 15 biegaj±cych wzięło udział w naszej klubowej imprezie 1. Kaliska Fiesta Biegowa. Jak sama nazwa mówi, chodziło o poł±czenie biegania z zabaw± i chyba się udało. W trakcie Fiesty Janusz Bana¶ przebiegł 53,5 km, a Marek Frontczak, Jarema Dubiecki, Mariusz Kurzajczyk i Zbigniew Kaczmarkiewicz pokonali trase maratonu. Pozostali biegacze zaliczyli krótsze dystanse.
Kilometraż z Fiesty jest TUTAJ.

  7 lipca 2007 r.

Karolina Rakieć była najszybsz± zawodniczk± Rajskowskiej Pi±tki. Poza ni± startowali także: Marek Frontczak, Bogdan Będkowski i Andrzej Fr±tczak. WYNIKI.

  30 czerwca 2007 r.

Dzisiaj biegiem ¶więtowali¶my 100. Maraton Mariana Zielonki. Najlepiej to wyszło Ryszardowi Płochockiemu, który zaj±ł trzecie miejsce. Poza nim w Ostrowie biegali: maraton - Mirosław Antczak, Robert Rzepecki, Mariusz Kurzajczyk, Marek Frontczak, Zbigniew Kaczmarkiewicz, Piotr Maciejewski oraz półmaraton - Rafał Łysiak, Tadeusz Tomeczek i Bogdan Będkowski. Wyniki z Ostrowa s± TUTAJ.

  23 czerwca 2007 r.

Mariusz Kurzajczyk uczestniczył w 3. Maratonie Bełchatowskim. Wyniki s± TU.

  23 czerwca 2007 r.

W dzień po zakończeniu 3. Biegu ¦więtojańskim Janusz Bana¶ wystartował 2. Ogólnopolskim Nocnym Biegu Godzinnym w Siemianowicach. Natomiast dzi¶ Janusz wzi±ł udział w 22. Międzynarodowym Biegu Trójk±ta Trzech Cesarzy w Mysłowicach. Wyniki tych biegów s± TUTAJ.

  17 czerwca 2007 r.

Ryszard Płochocki i Marek Frontczak uczestniczyli w 15. Ogólnopolskim Biegu Sokoła w Bukownicy. To pierwszy start Rysia po długiej kontuzji. TUTAJ s± ich wyniki.

  17 czerwca 2007 r.

Karolina Rakieć i Robert Rzepecki wzięli udział w 1. Półmaratonie Słowaka w Grodzisku Wielkopolskium. Ich WYNIKI.

  16 czerwca 2007 r.

Krzysztof Wojtecki z Grójca wygrał 3. Bieg ¦więtojański od Zmierzchu do ¦witu. Doskonale spisali się Marek Frontczak, który był drugi oraz Janusz Bana¶, który zaj±ł czwarte miejsce. Poza nimi nasz klub reprezentowali: Tadeusz Tomeczek, Zbigniew Kaczmarkiewicz, Mariusz Kurzajczyk, Piotr Maciejewski, Dariusz Kujawa, Karolina Rakieć, Andrzej Wolniak i Adam Rogacki.
Wyniki biegu s± TUTAJ.

  10 czerwca 2007 r.

Karolina Rakieć zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej pań w 3. Jurajskim Półmaratonie w Rudawie. Wyniki s± W TYM MIEJSCU.

  9/10 czerwca 2007 r.

Janusz Bana¶ był 10. a Mariusz Kurzajczyk 18. w 1. Dobowym Biegu Lajkonika na krakowskich Błoniach. To pierwsze rezultaty z biegu 24 w historii naszego klubu. Wyniki z Krakowa s± TUTAJ.

  3 czerwca 2007 r.

Robert Rzepecki jako jedyny zawodnik naszego klubu startował w MP weteranów w półmaratonie. W TYM MIEJSCU jest jego wynik z Murowanej Go¶liny.

  2 czerwca 2007 r.

Marek Frontczak, Mariusz Kurzajczyk i Rafał Łysiak wzięli udział w 3. Maratonie Lednickim.

  27 maja 2007 r.

Marek Frontczak był naszym jedynakiem w 13. Biegu Pętla Rudnicka. TUTAJ jest jego wynik.

  20 maja 2007 r.

Karolina Rakieć zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet w 25. Maratonie Toruńskim! Na mecie przegrała jedynie z czołow± polsk± biegaczka, Renat± Antropik. Maraton ukończyła rekordowa liczba 725 osób. W zawodach wzięła udział duża grupa biegaczy z Kalisza, w tym nasi zawodnicy: Robert Rzepecki, Mariusz Kurzajczyk, Marek Frontczak i Mirosław Antczak. W uzyskaniu dobrych wyników przeszkodziła upalna pogoda. Cztery osoby trafiły do szpitala. Na szczę¶cie wszyscy z Kalisza dobiegli do mety. W TYM MIEJSCU s± wyniki z Torunia.

  13 maja 2007 r.

Czterech biegaczy KTS Supermaraton wzięło udział w 4. mBank Maratonie w Łodzi. Mirosław Antczak i Mariusz Kurzajczyk pokonali dystans maratonu, Piotr Maciejewski - półmaratonu, a Andrzej Wolniak przebiegł 10,5 km. TUTAJ można znaleĽć wyniki z Łodzi.

  12 maja 2007 r.

Karolina Rakieć została mistrzyni± Kalisza amatorów w biegach przełajowych. Na Majkowie biegali także: Daniel Olszyna (mistrz Kalisza nauczycieli), Marek Frontczak, Dariusz Kujawa, Mariusz Kurzajczyk, Piotr Maciejewski i Andrzej Wolniak (powrót po chorobie).
A TU s± wyniki z Majkowa.

  6 maja 2007

Karolina Rakieć odebrała puchar i nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii K 20 w 6. Cracovia Maraton. W tej samej imprezie kapitalnie spisali się Robert Rzepecki i Marek Frontczak, którzy poprawili rekordy życiowe. W biegu uczestniczył także Mariusz Kurzajczyk.
A TU s± rekordowe wyniki z Łodzi.

  29 kwietnia 2007

Marek Frontczak zaj±ł trzecie miejsce w kategorii M50 w Kolskiej Paterze. Jego WYNIK z Koła.

  29 kwietnia 2007

Janusz Bana¶, podobnie jak przed rokiem, był jedynym reprezentantem KTS Supermaraton w bieg 12 H Rudzie ¶l±skiej. Zaj±ł 22 miejsce, przebiegaj±c 98,997 km. WYNIK z Rudy.

  22 kwietnia 2007

Aż sze¶ciu biegaczy z naszego klubu wystartowało w 25. Maratonie Wrocław. Najwięcej powodów do rado¶ci miał Darek Kujawa, który pobił rekord życiowy. Poza tym startowali Robert Rzepecki, Mariusz Kurzajczyk, Marek Frontczak, Mirosław Antczak i Zbigniew Kaczmarkiewicz. TUTAJ można znaleĽć wyniki z Wrocławia.

  21 kwietnia 2007

Skromniutka, dwuosobowa reprezentacja KTS Supermaraton wzięła udzial w 17. Biegach Ulicznych Wiosna Cekowska. Karolina Rakieć wygrała w gronie pań a Marek Frontczak był trzeci w M50. A TU można znaleĽć wyniki z Cekowa.

  15 kwietnia 2007

Pięciu naszych biegaczy wybrało się na marton do Dębna. Najszybciej pobiegł zawodnik z najsłabsz± życiówk±, a więc Marek Frontczak. Poza nim startowali: Robert Rzepecki, Mariusz Kurzajczyk, Mirosław Antczak i Andrzej Fr±tczak.
Z kolei Karolina Rakieć wzięła udział w 43. Crossie Ostrzeszowskim, wygrywaj±c półmaraton. Wyniki z tych biegów można znaleĽć TUTAJ.

  1 kwietnia 2007

Cztery osoby wybrały się z Kalisza do Bratysławy na maraton. Karolina Rakieć była pi±ta w klasyfikacji generalnej i druga w K20. Na ulicach stolicy Słowacji ¶cigali sie także: Robert Rzepecki, Mariusz Kurzajczyk i Marek Frontczak. Rezultaty z Tartra Banka Marathon s± TUTAJ.

  18 marca 2007 r.

Około 70 osób, w tym ponad 50 biegaczy, uczestniczyło w dzisiejszej Trasie dla Serca w kaliskim parku. Nie przeszkodziła im niepogoda - deszcz i wiatr. Poza kaliszanami, zjawili się nasi przyjaciele z okolic Turku i Koła, w tym niezawodna rodzina Wernerów. Bieg nie tak całkiem na serio, ale zaliczany do Grand Prix Kalisza, na dystansie 4 km wygrali Karolina Rakieć i Piotr Werner. Na koniec wszycy odebrali certyfikaty (Attestation de Participation) wystawione przez władze Kalisza i francuskie Hautmont, a potem posilili się i napili. TU można znaleĽć wyniki 2. Biegu o Grand Prix Kalisza.

  17 marca 2007 r.

Karolina Rakieć wygrała 3. Maniack± Dziesi±tkę w Poznaniu. Mimo fatalnej pogody, impreza była udana dla większo¶ci naszych biegaczy. Rekordy życiowe pobili Darusz Kujawa i Marek Frontczak. Poza nimi KTS Supermaraton reprezentowali: Ryszard Płochocki (którego zmogła kontuzja), Robert Rzepecki, Mariusz Kurzajczyk, Andrzej Fr±tczak, Tadeusz Tomeczek i Zbigniew Sobczak.
A TUTAJ można znaleĽć wyniki Maniackiej.

  16 marca 2007 r.

Jutro Maniacka Dziesi±tka w Poznaniu, a już w niedzielę trzecia Trasa dla Serca, któr± poł±czymy z biegiem o Grand Prix Kalisza. Spotykamy się przy Domku Parkowego o godz. 11. Na zachętę specjalnie przygotowany numer startowy.


  13 marca 2007 r.

Trasa dla Serca to trzecia z kolei impreza rekreacyjno-sportowa ł±cz±ca Kalisz i partnerskie francuskie Hautmont. Spotykamy sie w niedzielę, 18 marca przy Domku Parkowego, o godz. 11. Najpierw wspólnie potruchtamy, a potem odbędzie się bieg na dystansie 6 km (3x2). Impreza ma charakter otwarty. Wszyscy uczestnicy otrzymaj± picie, drożdżówki, oryginalne certyfikaty a uczestnicy biegu na dystansie 6 km - numery.

  4 marca 2007 r.

Piotr Miklas z Finiszu wygrał pierwszy bieg z cyklu Grand Prix Kalisza. Kolejne miejsca zajęli: Hieronim Szczypkowski z Maratonu Ostrów i Mateusz KaĽmierczak z Triathlonu Kalisz. Kategorię pań wygrała Karolina Rakieć z KTS Supermaraton Kalisz. Po biegu w go¶cinnych progach OSRiR na wszystkich czekała kawa, herbata i zimne napoje. W¶ród uczestników imprezy rozlosowanych zostało kilkana¶cie nie tylko sportowych upominków. A TUTAJ można znaleĽć wyniki.

  3 marca 2007 r.

Jutro pierwszy w tym roku bieg z cyklu Grand Prix Kalisza. Zapisy będ± przyjmowane w budynku przy torze kolarskim od godz. 10. Start przy mo¶cie ¶w. Wojciecha o godz. 11. Dystans 5 km (2x2,5 km). Nie ma wpisowego. Po biegu organizatorzy zapraszaj± na ciepł± herbatę i losowanie upominków.

  26 lutego 2007 r.

Kaliskie Towarzystwo Sportowe Supermaraton to od dzi¶ nowa nazwa naszego stowarzyszenia. Zaskakuj±co licznie zgromadzeni członkowie KTS byli jednomy¶lni nie tylko w tej kwestii. Walne Zebranie dokonało także kilku innych zmian w Statucie oraz pozytywnie oceniło dotychczasow± działalno¶ć zarz±du i plany na najbliższ± przyszło¶ć. Poprzez aklamację przyznano tytuł członka honorowego KTS Supermaraton Genowefie Walczak, wdowie po Adamie Marianie Walczaku. Uzupełniono także skład zarz±du o Karolinę Rakieć i Roberta Rzepeckiego.

  25 lutego 2007 r.

Karolina Rakieć wygrała 1. Maraton Kanału Bydgoskiego w Bydgoszczy. W imprezie, będ±cej także 100 Jubileuszowym Maratonem Dominika Drygalskiego, biegał również Mariusz Kurzajczyk.
Z kolei Marek Frontczak i Robert Rzepecki bili życiówki na 27. Półmaratonie Wi±zowskim. Natomiast w pierwszym biegu o Grand Prix Ostrowa czwarte miejsce zaj±ł Ryszard Płochocki. Wystartowali tu także Andrzej Wolniak, Tadeusz Tomeczek, Łukasz Szymczak i Piotr Miklas. TUTAJ można znaleĽć wyniki.

  24 lutego 2007 r.

Dwudniowy maraton biegowy naszych klubowiczów rozpocz±ł Marek Frontczak, który wystartował w 23. Ogólnopolskim Otwartym Biegu Zimowym w Jarocinie. TUTAJ można znaleĽć wyniki.

  20 lutego 2007 r.

Podczas wspólnego zebrania Zarz±du i Komitetu Organizacyjnego Cross Maratonu ustalili¶my terminy biegów Grand Prix do końca wakacji. 1. Bieg o GP Kalisza odbędzie się w niedzielę, 4 marca na ¶cieżce rowerowej.

  17 lutego 2007 r.

Karolina Rakieć zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet w 5. Zimowym Biegu Trzech Jezior w Trzemesznie. Z naszego klubu najwyżej w klasyfikacji generalnej znalazł się Ryszard Płochocki. Bardzo dobrze pobiegli Robert Rzepecki i Marek Frontczak. TUTAJ można znaleĽć ich wyniki.
Kaliska ekipa w Trzemesznie


  10 lutego 2007 r.

53 osoby z całej Polski - od Bielska-Białej po Gdańsk i od Warszawy po Złotoryję wzięły udział w 3. Cross Maratonie Koleżeńskim im. Adama Mariana Walczaka. Zawody jak zwykle zaczęły i zakończyły się w OSP w Ko¶cielnej Wsi. Biegacze mieli do pokonania jedn± pętlę o długo¶ci ok. 16,9 km oraz sze¶ć o długo¶ci 4,2 km. Gospodarze (czyli my) nie byli przesadnie go¶cinni, bo zdobyli w sumie aż sze¶ć z 21 pucharów, w tym dwa najcenniejsze w klasyfikacji generalnej panów dla Ryszarda Płochockiego i pań dla Karoliny Rakieć. Dodatkowo trzeci w klasyfikacji generalnej był Robert Rzepecki, a w najliczniej obsadzonej kategorii M40 całe podium zajęli zawodnicy KTS - Płochocki, Rzepecki i Mariusz Kurzajczyk Poza nimi startowali także: Marek Frontczak, Andrzej Fr±tczak, Tadeusz Tomeczek i Zbigniew Kaczmarkiewicz. Pozostali pomagali od wczesnego rana do póĽnego popołudnia. Wszyscy dostali oryginalne medale z lanego szkła i z laserowym grawerunkiem, spożywczy pakiet maratoński, upominki (m.in. koszulka najlepszego górala Tour de Pologne z autografem Czesława Langa), cieply posiłek i zimny bufet.
TUTAJ można znaleĽć komplet wyników.

  26 stycznia 2007 r.

Jerzy Bednarz przysłał nam oficjaln± listę polskich członków klubu 100 maratonów, która jednocze¶nie trafiła na fora międzynarodowe. Miło, że kilkoro z czołowych polskich setkowiczów zobaczymy za dwa tygodnie na maratonie w Kaliszu.
Pierwsza na li¶cie jest Barbara Szlachetka - 279 maratonów, 57 ultra (w sumie 336). Do Kalisza przyjad±: 2. Jerzy Bednarz 278, 46 (324), 6. Przemysław Torłop 143, 24 (167), 8. Barbara Gil 137, 20 (157), 13. Tadeusz Ruta 105, 26 (131).
W sumie na li¶cie jest 26 nazwisk. Siódmy jest Andrzej Jabłoński 126, 35 (161).

  21 stycznia 2007 r.

Jak co roku kaliscy biegacze uczcili pamięć pomordowanych mieszkańców Marchwacza. Tym razem z naszego klubu pobiegło 11 osób.
W dziale IMPREZY jest regulamin 3. Cross Maratonu oraz lista startowa.

  17 stycznia 2007 r.

W tę niedzielę, 21 stycznia biegniemy do Marchwacza. Zbiórka o godz. 8.30 przed teatrem.
Natomiast 3. Cross Maraton Koleżeński im. Adama Mariana Walczaka odbędzie się w sobotę, 10 lutego.

  7 stycznia 2007 r.

Ryszard Płochocki zaj±ł czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej i pierwsze w kategorii M40 podczas 2. Biegu Wielkiej Orkiestry ¦wi±tecznej Pomocy w Moglinie. Poza nim KTS reprezentował Marek Frontczak. Zawody, które ukończyło 182 biegaczy, wygrał Andrzej Krzy¶cin. TUTAJ można znaleĽć ich wyniki.

  7 stycznia 2007 r.

Tradycyjny bieg do Marchwacza odbędzie się wyj±tkowo w niedzielę, 21 stycznia.

  1 stycznia 2007 r.

Ewa Bana¶ jako pierwsza zawodniczka KTS Kalisz ukończyła w tym roku maraton. Katowiczanka zajęła 37. miejsce w 1. Maratonie Cyborga w Katowicach. Tutaj można znaleĽć jej WYNIK.

  1 stycznia 2007 r.

A Nowy Rok przywitali¶my bior±c udział w Biegu Noworocznym. Poniżej rodzinne zdjęcie uczestników i kibiców.