WYDARZENIA 2008


  31 grudnia 2008 r.

Ryszard Płochocki, Robert Rzepecki, Marek Frontczak i Andrzej Wolniak wzięli udział w 24. Biegu Sylwestrowym w Trzebnicy. Bardzo mocno obsadzone zawody wygrał Radosław Kłeczek, który wyprzedził Adama Draczyńskiego i Arkadiusza Gardzielewskiego. Wyniki biegu, który ukończyły 733 osoby, są W TYM MIEJSCU a TUTAJ jest galeria zdjęć.
.

  28 grudnia 2008 r.

Karolina Rakieć zajęła drugie miejsce w 25. Międzynarodowym Biegu Sylwestrowym Malta 2008 im. Ryszarda Burgiela. W klasyfikacji generalnej pań przegrała jedynie z Anną Kordus z Olimpii Poznań. Zawody wygrał Dariusz Kruczkowski. Bieg główny na dystansie 10,8 km w gronie 564 osób ukończyli także Mariusz Kurzajczyk i Andrzej Wolniak.
Wyniki są już TUTAJ a galeria zdjęć jest jak zwykle TU .

  Zdrowych i Spokojnych,
ale też Rodzinnych i Ciepłych
Świąt Bożego Narodzenia
życzy
Wszystkim Kaliskim Biegaczom
Admin


  21 grudnia 2008 r.

Grupa biegaczy Supermaratonu Kalisz i Maratonu Ostrów uczciła zbliżającą się rocznicę śmierci Adama Mariana Walczaka. Jak co roku wzięlismy udział w biegu na trasie Klub Olimpijczyka w Wysocku Wielkim - mogiła Marysia Walczaka na Cmentarzu Miejskim w Kaliszu. Kilka zdjęć można znaleźć w GALERII .

  20 grudnia 2008 r.

Zenon Radziejewski z Wrześni wygrał 4. Bieg Wigilijny od Zmierzchu do Świtu. W ciągu nocy pokonał dystans 131,2 km. Zaledwie o 100 m wyprzedził Przemysława Torłopa z Gdańska oraz Grzegorza Wiese. W gronie pań triumfowała Magdalena Raczyńska z Katowic, przed Karoliną Rakieć z Supermaratonu i Iwoną Werner z Celestyn. Poza nimi bieg ukończyli nasi zawodnicy: Marek Frontczak, Janusz Banaś, Damian Bugajny, Jerzy Wyka, Piotr Banaś, Andrzej Wolniak, Robert Rzepecki, Tadeusz Tomeczek, Czesław Fabiański, Zbigniew Kaczmarkiewicz, Piotr Maciejewski, Dariusz Kujawa, Mirosław Antczak, Mariusz Kurzajczyk, Piotr Kęszka i Jakub Rychlik. Niebawem więcej szczegółów. Wyniki wstępne są już W TYM MIEJSCU a galeria zdjęć jest już TUTAJ .
Bieg zakończył zmagania w ramach Ultramaratońskiego Czteropaku Kaliskiego. Puchary za czołowe sześć miejsc odebrali: Zenon Radziejewski, Stanisław Giemza z Bielska-Białej, Przemysław Torłop, Jarema Dubiecki z Łodzi, nasz Marek Frontczak oraz Janusz Wacnik z Rzeszowa. Natomiast w gronie pań: Magdalena Raczyńska, Karolina Rakieć oraz Barbara Muzyka z Warszawy.

  18 grudnia 2008 r.

W restauracji Kalmar odbyło się Walne Zebranie KTS Supermaraton Kalisz. Członkowie klubu udzieli absolutorium ustępującemu Zarządowi i wybrali nowe władze Towarzystwa: prezes Mariusz Kurzajczyk, członkowie Zarządu - Karolina Rakieć, Damian Bugajny, Marek Frontczak i Robert Rzepecki, przewodniczący komisji rewizyjnej - Mirosław Antczak, członkowie - Piotr Maciejewski, Andrzej Wolniak. Bezpośrednio po zebraniu odbył się klubowy Opłatek. Galeria zdjęć jest W TYM MIEJSCU .

  13 grudnia 2008 r.

Ryszard Płochocki i Damian Bugajny odebrali puchary za zajęcie miejsc na podium Grand Prix Ostrowa Wielkopolskiego 2008. Rysiu zdecydowanie zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zdobywając 591 punktów. Kolejne miejsca zajęli Piotr Taczka (Ostrów) 542 p., Radosław Adamus (Ostrów) 512 p. Taczka wygrał klasyfikację 30-latków, ale drugi był nasz Damian, który jednocześnie zajął 18. miejsce w klasyfikacji generalnej.
W klasyfikacji GP znalazło się więcej naszych reprezentantów: M20 - 17. Marcin Urbaniak, M30 - 34. Paweł Bartczak, M40 - 10. Robert Rzepecki, 31. Mariusz Kurzajczyk, 44. Jacek Raczyński, M50 - 5. Marek Frontczak, 12. Andrzej Wolniak, 23. Zbigniew Kaczmarkiewicz, 29. Zdzisław Druciarek, 35. Tadeusz Tomeczek.
Galeria zdjęć z uroczystego podsumowania jest TUTAJ .

  6 grudnia 2008 r.

Nasza ekipa z powodzeniem wzięła udział w 6. Półmaratonie Świętych Mikołajów w Toruniu. Karolina Rakieć zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej pań. Wygrała Marzena Kłuczyńska przed Arletą Meloch. Z kolei Ryszard Płochocki był jedenasty w klasyfikacji generalnej i trzeci w kategorii M40 (puchary w generalnej i kategoriach się dublowały). Zawody wygrał Tomasz Drąg przed Sławomirem Kąpińskim. Poza nimi do mety dobiegli Mariusz Kurzajczyk i Czesław Fabiański oraz ponad tysiąc innych zawodników.
Wyniki nieoficjalne są już W TYM MIEJSCU a galeria zdjęć jest TUTAJ .

  26 listopada 2008 r.

Zarząd Polskiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki przyznał KTS Supermaraton organizację Mistrzostw Polski weteranów w biegu na 100 km. Jednocześnie na naszą prośbę Zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki reaktywował po 8 latach przerwy Mistrzostwa Polski seniorów w biegu na 100 km i umieścił tę imprezę w oficjalnym kalendarzu PZLA w dniu 24 października 2009 r. Być może już w grudniu rozpatrzona zostanie nasza oferta organizacji MP seniorów.

  22 listopada 2008 r.

Ryszard Płochocki zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej 14. Barbórkowego Biegu Skalnika w Graczach. Tym samym nie obronił trzeciej pozycji sprzed roku, ale tym razem konkurencja była bardzo mocna. Zawody, w których wzięło udział 230 osób, wygrał Tomasz Sobczak, przed Bogdanem Jaroszem i Sławomirem Pieczurowskim. W Graczach biegali także Damian Bugajny, Marek Frontczak i Mariusz Kurzajczyk.
Wyniki oficjalne są już W TYM MIEJSCU a galeria zdjęć będzie jeszcze dziś TU .

  18 listopada 2008 r.

UWAGA! Zarząd KTS Supermaraton ustalił ostateczny termim Walnego Zebrania na 18 grudnia. Szczegóły na FORUM.

  11 listopada 2008 r.

Dobrymi występami uczcili Święto Niepodległości zawodnicy KTS Supermaraton. Karolina Rakieć zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet 11. Jesiennego Biegu Polski-Dziennika Bałtyckiego i Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Najszybszą panią była Maria Maj-Roksz. W biegu na dystansie 10 km wzięło udział ponad 500 zawodników, w tym Andrzej Wolniak i - po trzymiesięcznej przerwie - Mariusz Kurzajczyk. Wygrał Dariusz Klein z Dąbrówki, zaś wśród widzów byli m.in. trzykrotna mistrzyni Polski w maratonie Renata Walendziak oraz zdobywca Pucharu Europy na 100 km, Andrzej Magier. Wyniki oficjalne z Gdyni są już TUTAJ a galeria zdjęć W TYM MIEJSCU .
Z kolei podczas Biegów Niepodległości w Turku swoją kategorię wiekową wygrał Ryszard Płochocki. W Biegu Głównym zwyciężył Michał Kaczmarek z Poznania, a w gronie uczestników był Damian Bugajny. TUTAJ są wyniki z Turku, choć bez czasów.

  26 października 2008 r.

Ryszard Płochocki zajął ósme miejsce w klasyfikacji generalnej i drugie w M40 w 46. Biegu Niepodległości w Ostrowie Wielkopolskim. Tym samym zdecydowanie wygrał Grand Prix Ostrowa 2008. 10 km przebiegł w bardzo dobrym czasie Damian Bugajny. Wyniki oficjalne są TUTAJ . A galeria zdjęć TU .

  Chciałbym z całego serca, szczerze i serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację setki, a przede wszystkim, tym, co pomogli własnoręcznie i bezpośrednio:
Karolinie, Damianowi, Jasiowi, Zbyszkowi, Andrzejowi, Darkowi, Piotrkowi, Iwonom, Kubie, Markowi a spoza klubu - Iwonie. Dzięki wam 24. Supermaraton Kalisia się odbył i zyskał tak wielu przyjaciół. Kolejny raz przekonałem się, że można na was liczyć.
Dyrektor biegu


  25 października 2008 r.

Marcin Sieja z Żar wygrał 24. Supermaraton Kalisia i został mistrzem Polski weteranów w biegu na 100 km. Kolejne miejsca zajęli i zdobyli medale MP Piotr Uciechowski z Tarchał oraz Włodzimierz Waluś. W gronie pań triumfowała Barbara Muzyka z Warszawy (złoto), przed Iwoną Balcerzak, Danutą Kozłowską (srebro) i Alicją Banasiak (brąz). W rywalizacji łyżworolkarzy triumfowali Damian i Gabriela Ciborowscy. Wyniki oficjalne są TUTAJ . Jest też galeria zdjęć W TYM MIEJSCU .
.

  19 października 2008 r.

Ryszard Płochocki wygrał kategorię czterdziestolatków w 2. Biegu Ekologicznym do Gorących Źródeł. W Uniejowie biegali także Damian Bugajny, Andrzej Wolniak i Piotr Maciejewski. Zawody z udziałem 228 osób wygrał Ukrainiec Juriy Rusyuk a na podium stanęli jego rodacy.
Wyniki naszych są TUTAJ . Będzie też galeria zdjęć.

  16 października 2008 r.

Z radością przekazuję informcję, że 23. Supermaraton Kalisia otrzymał nagrodę Filipidesa w kategorii kameralna impreza.

  12 października 2008 r.

Karolina Rakieć zajęła czwarte miejsce w 1. Bucharest International Marathon. Zwyciężyła reprezentantka Mołdowy na igrzyskach olimpijskich w Pekinie, mająca podwójne obywatelstwo mołdowskie i rumuńskie, Valentina Delion.
Natomiast spora grupa naszych biegaczy wzięła udział 9. Poznań Maratonie. Najlepiej spisał się Paweł Bartczak, który zajął czwarte miejsce w mistrzostwach Polski lekarzy i pobił rekord życiowy. Życiówkę zrobił także Damian Bugajny. Poza nimi w Poznaniu biegali: Mirek Antczak, Marek Frontczak, Zbigniew Kaczmarkiewicz, Andrzej Wolniak, Rafał Łysiak i Piotr Maciejewski. Zawody wygrał Kenijczyk Mathew Kosgei który jednocześnie pobił rekord trasy. Zawody ukończyło 2608 osób.
Wyniki nieoficjalne z Poznania oraz oficjalne Bukaresztu są TUTAJ . Wkrótce galerie zdjęć.

  5 października 2008 r.

Nasi biegacze trzykrotnie stawali na podium 28. Biegu Ulicznego Ptolemeusza. Ryszard Płochocki zajął pięte miejsce w klasyfikacji generalnej i był najszybszym czterdziestolatkiem. Karolina Rakieć była druga w klasyfikacji generalnej pań. Natomiast Daniel Olszyna odebrał nagrodę za drugie miejsce w klasyfikacji M30. Zawody na dystansie 10 km wygrał Michał Kaczmarek z Poznania, przed Pawłem Ochalem z Bydgoszczy i Radosławem Kłeczkiem z Wrocławia. Ptolemeusza ukończyli także nasi zawodnicy: Paweł Bartczak, Damian Bugajny, Dariusz Kujawa, Marek Frontczak, Andrzej Frątczak, Andrzej Wolniak, Zdzisław Druciarek, Rafał Łysiak i Adam Rogacki.
Wyniki biegu, który ukończyło 146 osób, są TU . Jest też galeria zdjęć.

  4 października 2008 r.

Ryszard Płochocki wygrał kolejny bieg z cyklu Grand Prix Ostrowa na dystansie 6 km. Na mecie wyprzedził Radosława Adamusa i Piotra Taczkę. W Ostrowie startowali także Damian Bugajny i Andrzej Wolniak.
Wyniki są TUTAJ . Jest też galeria zdjęć.

  28 września 2008 r.

Ryszard Płochocki był naszym najlepszym zawodnikiem 27. Łowickiego Półmaratonu Jesieni. W klasyfikacji generalnej zajął 11. miejsce a w mocnym gronie 40-latków - trzecie. Natomiast Karolina Rakieć była w Łowiczu czwarta wśród pań. Zawody wygrał Błażej Brzeziński z Bydgoszczy, a bieg ukończył także Andrzej Wolniak.
Z kolei w Warszawie biegali Marek Frontczak, Zbigniew Kaczmarkiewicz i Jurek Wyka. Maraton Warszawski ukończyła rekordowa liczba 2636 biegaczy.
Wyniki półmaratonu i maratonu są W TYM MIEJSCU . Wynikom towarzyszy galeria zdjęć.

  23 września 2008 r.

W sobotę, 27 września odbędzie się 1. Turniej Bokserski im. Mariana Walczaka. Impreza rozpocznie się o godz. 11 w hali OSRiR przy ul. Łódzkiej 19 (hala lekkoatletyczna). Organizatorzy z KKS 1925 Kalisz zapraszają wszystkich przyjaciół, kolegów, znajomych Mariana Walczaka a w szczególności członków KTS Supermaraton. Zgodnie z sugestią gospodarzy turnieju najlepszy kaliski zawodnik otrzyma Puchar Prezesa KTS Supermaraton Kalisz.

  21 września 2008 r.

Karolina Rakieć była najszybszą kobietą w 2. Biegu Kościuszki. Zawody wygrał Aron Przybył. Wśród 21 uczestników znaleźli się także: Damian Bugajny, Marek Frontczak, Zdzisław Druciarek, Piotr Maciejewski, Adam Rogacki i Łukasz Szymczak oraz w gronie gimnazjalistek Patrycja Feldfebel. Nieoficjalne wyniki biegu są TU . Zajrzyj do galerii zdjęć.

  20 września 2008 r.

Paweł Bartczak został wicemistrzem Polski lekarzy w półmaratonie. Nasz utalentowany stomatolog stanął na podium podczas 11. Mistrzostw Polski lekarzy, rozgrywanych w ramach 31. Ogólnopolskiego Biegu Lechitów Ostrów Lednicki-Gniezno. Jednocześnie Paweł poprawił rekord życiowy na tym dystansie i to o 3 minuty! W Gnieźnie biegał także Andrzej Wolniak, który osiągnął najlepszy w tym roku wynik w półmaratonie. Zawody w gronie 334 biegaczy wygrał Marcin Fehlau
Natomiast Karolina Rakieć zajęła drugie miejsce w 24. Biegu o Memoriał Bogusława Psujka w Oleśnicy. Dystans 10 km szybciej od niej przebiegła jedynie Olga Ochal, bardziej znana pod panieńskim nazwiskiem Kalendarova. Zawody z udziałem 89 biegaczy wygrał aktualny mistrz Polski w półmaratonie, aktualny wicemistrz Polski na 5000 m i brązowy medalista MP na 10.000 m, Artur Kozłowski.
Wyniki z Oleśnicy są TUTAJ . Już jest dostępna galeria zdjęć.

  14 września 2008 r.

Ryszard Płochocki triumfował w kategorii M45 podczas 15. Ogólnopolskiego Biegu o Memoriał Mariana Śmigielskiego. Zawody w Mogilnie z udziałem 217 osób wygrał Kenijczyk Boniface Nahvawambwa. Rekord życiowy na dystansie 10 km pobił Damian Bugajny.
Natomiast Jerzy Wyka, Dariusz Kujawa, Marek Frontczak i Mirosław Antczak wzięli udział w 26. Wrocław Maratonie. Bieg wygrał Kenijczyk Wilfred Cheserek a Darek poprawił życiówkę w maratonie. Drużynowo nasi zawodnicy zajęli 17. miejsce na 90 sklasyfikowanych zespołów.
TUTAJ są wyniki z Mogilna i Wocławia.

  13 września 2008 r.

Karolina Rakieć zajęła drugie miejsce w 19. Biegu Władysława Jagiełły w Pobiedziskach. Ten półmaraton w gronie kobiet wygrała Agnieszka Janasiak, a w klasyfikacji mężczyzn Maciej Łucyk. Bieg ukończyło 139 osób, w tym Andrzej Wolniak i Zbigniew Kaczmarkiewicz.
Tymczasem Ryszard Płochocki wygrał kolejny bieg o Grand Prix Ostrowa. Na mecie wyprzedził Arona Przybyła i Piotra Taczkę. Dystans 6 km pokonał także Damian Bugajny. Wyniki z Pobiedzisk i Ostrowa są TU .

  7 września 2008 r.

Ryszard Płochocki zajął trzecie miejsce w gronie czterdziestolatków w 18. Półmaratonie Philipsa, w ramach którego rozegrano mistrzostwa Polski w półmaratonie. Zawody wygrał Kenijczyk Boniface Nouva a tytuły mistrzowskie zdobyli: Agnieszka Gortel z Chorzowa i Artur Kozłowski z Sieradza. Nasz klub w rekordowym gronie 1213 półmaratończyków reprezentowali także Karolina Rakieć i Damian Bugajny. Ten drugi poprawił swój rekord życiowy na tym dystansie.
Wyniki są TUTAJ .

  6 września 2008 r.

Marek Frontczak był najlepszym zawodnikiem naszego klubu w 29. Maratonie Uznamskim Świnoujście-Wolgast. Poza nim zawody ukończyli: Andrzej Wolniak, Zbigniew Kaczmarkiewicz, Piotr Maciejewski i Tadeusz Tomeczek. Bieg tradycyjnie wygrał Jarosław Janicki. W zawodach wzięło udział 195 osób.
Wyniki są TU .

  31 sierpnia 2008 r.

Karolina Rakieć zajęła trzecie miejsce w 27. Biegu Kazimierzowskim. W Pyzdrach biegali także Ryszard Płochocki, Damian Bugajny, Marek Frontczak, Tadeusz Tomeczek i Piotr Maciejewski. Zawody w klasyfikacji generalnej wygrał Marcin Fehlau, a w gronie kobiet Marzena Kłuczyńska. Wyniki w kategorii pań i panów można znaleźć TUTAJ .

  30 sierpnia 2008 r.

17 osób wzięło udział w 2. Kaliskiej Fieście Biegowej, czyli klubowej imprezie integracyjnej. Część ostro biegała, część grillowała, a niemal wszyscy dotrwali do końca przy ognisku. Mimo że jutro wspólny wyjazd na bieg do Pyzdr. Kolejna wspólna zabawa jest planowana na wiosnę i to poza Kaliszem.

  24 sierpnia 2008 r.

Karolina Rakieć była najszybszą zawodniczką 5. Półmaratonu Rekreacyjnego Puchatka. To jej trzeci triumf w trzecim starcie. Wśród panów w gronie 242 zawodników zwyciężył Jan Marian Wróblewski. Nasz klub reprezentowali także Marek Frontczak i Zbigniew Kaczmarkiewicz. Szczegółowe wyniki można znaleźć TU .

  23 sierpnia 2008 r.

Ryszard Płochocki zajął drugie miejsce w gronie 40-latków w 8. Półmaratonie Rejów. Zawody na trudnej trasie w Skarżysku-Kamiennej wygrał Kenijczyk Joel Komen. Rysiu był 14. w klasyfikacjie generalnej, ale siódmy w gronie Polaków. Wyniki biegu, który ukończyło w sumie 279 osób, są TUTAJ .

  17 sierpnia 2008 r.

Marek Frontczak wziął udział w 9. Międzynarodowym Biegu im. St. Staszica o puchar Prezesa ZGM Zębiec SA w Brodach. Zawody wygrał Ukrainiec Witalij Rybak. Wyniki biegu z udziałem 118 osób są TUTAJ .

  16 sierpnia 2008 r.

Andrzej Wolniak jest kolejnym członkiem naszego klubu, który w całości dotarł do mety Biegu Katorżnika wokół jeziora Kokotek koło Lublińca. Wyniki jego biegu eliminacyjnego, który ukończyło 137 osób, są W TYM MIEJSCU .

  15 sierpnia 2008 r.

Karolina Rakieć był najlepszą panią 17. Biegu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kobylinie. Natomiast Ryszard Płochocki zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej i był najszybszym 40-latkiem. Imprezę z udziałem 203 zawodników. wygrał Marcin Fehlau z Poznania. Poza nimi 15 km pokonał Paweł Bartczak.
Natomiast Robert Rzepecki, Damian Bugajny, Zbigniew Kaczmarkiewicz i Andrzej Wolniak przebiegli 14. Międzynarodowy Maraton Solidarności Gdynia-Sopot-Gdańsk. Zawody wygrał Jarosław Janicki.
Wyniki obu biegów są TUTAJ .

  9 sierpnia 2008 r.

Ryszard Płochocki wygrał 3. Bieg Rajskowski. Na dystansie ok. 5 km pokonał Dariusza Cichorka i Wiktora Leśniewskiego. Szóste miejsce zajął Daniel Olszyna. Poza nimi w biegu uczestniczyli: Dariusz Kujawa, Robert Rzepecki, Marek Frontczak, Zbigniew Kaczmarkiewicz i Andrzej Wolniak.
Wyniki biegu są TU .

  3 sierpnia 2008 r.

Ryszard Płochocki wygrał kolejny bieg na dystansie 6 km w Ostrowie i umocnił się na prowadzeniu w cyklu Grand Prix. Poza nim w ostrowskich zawodach uczestniczyli Damian Bugajny i Marek Frontczak.
Wyniki z Ostrowa są W TYM MIEJSCU .

  2 sierpnia 2008 r.

Ryszard Płochocki, Damian Bugajny i Marek Frontczak wzięli udział w mocno obsadzonym 13. Biegu Ulicznym w Jaworznie. Zawody zdecydowanie wygrał szykujący się do biegu maratońskiego w Pekinie Henryk Szost z Grunwaldu Poznań, przed kolejnym olimpijczykiem Arkadiuszem Sową.
Z kolei Mariusz Kurzajczyk uczestniczył w 1. Maratonie Karkonoskim.
Wyniki z Jaworzna są TUTAJ .

  13 lipca 2008 r.

Biegacze Supermaratonu Kalisz wzięli udział w 28. Biegu o Złoty Kłos w Kołaczkowie. Najlepiej spisał się Ryszard Płochocki, który zajął 6. miejsce w klasyfikacji generalnej i drugie w M40. Trzecia w klasyfikacji generalnej pań była Karolina Rakieć. Bieg wygrał Michał Kaczmarek z Poznania. W gronie 154 biegaczy 10 km pokonali także także Damian Bugajny, Marek Frontczak, Andrzej Wolniak i Piotr Maciejewski
Z kolei Robert Rzepecki i Mariusz Kurzajczyk uczestniczyli w 3. Nocnym Maratonie Kanału Bydgoskiego
Wyniki z Bydgoszczy i Kołaczkowa są TUTAJ .

  12 lipca 2008 r.

Ryszard Płochocki wygrał kolejny bieg z cyklu Grand Prix Ostrowa, tym razem na dystansie 6 km. Na mecie wyprzedził Dariusza Kochanka i Piotra Taczkę i tym samym umocnił się na prowadzeniu w całym cyklu GP. Bardzo dobrze spisał się także Marcin Urbaniak, który zajął 10 miejsce. Poza nimi biegali także Damian Bugajny, Marek Frontczak i Andrzej Wolniak.
Wyniki z Ostrowa są W TYM MIEJSCU .

  5 lipca 2008 r.

Zenon Radziejewski z Wrześni wygrał 4. Bieg Świętojański Od Zmierzchu do Świtu. W ciągu 7 godzin i 19 minut pokonał rekordową liczbę 86,8 km. Zaledwie o 800 m wyprzedził Romana Jasiczka ze Stargardu Szczecińskiego i o 6,8 km Andrzeja Urbaniaka z Bydgoszczy.W gronie kobiet triumfowała Magdalena Raczyńska. Najlepszy supermaratończyk Marek Frontczak zajął 4 miejsce z wynikiem 77,2 km! Poza nim biegali: Jerzy Wyka, Tadeusz Tomeczek, Janusz Banaś, Mariusz Kurzajczyk, Piotr Maciejewski, Robert Rzepecki, Damian Bugajny, Andrzej Wolniak, Karolina Rakieć, Marcin Urbaniak i Adam Rogacki.
W imprezie uczestniczyła rekordowa liczba 68 zawodników. Aż 44 pokonało dystans co najmniej maratonu, a 14 powyżej 70 km! Wyniki są TUTAJ .

  29 czerwca 2008 r.

Ryszard Płochocki wygrał 2. Maraton Ostrowski im. Marka Jakowczyka. Rysiu zwyciężył w pięknym stylu i zdecydowanie, wyprzedzając na mecie Piotra Taczkę. W Ostrowie biegali także: Robert Rzepecki, Marek Frontczak, Andrzej Wolniak, Mariusz Kurzajczyk, Zbigniew Kaczmarkiewicz i Damian Bugajny oraz Paweł Bartczak (półmaraton).
Natomiast Karolina Rakieć wygrała 18. Mini Maraton Romana w Chrzanie.
Wyniki biegów są TUTAJ .

  21 czerwca 2008 r.

Karolina Rakieć była czwarta w klasyfikacji generalnej i pierwsza w kategorii K20 w 1. Międzynarodowym Biegu im. Stanisława Legierskiego o Istebniański Kapelusz. Zawody na trudnej, górskiej trasie na dystansie ok. 11 km miały mocną obsadę. Wygrała Dorota Ustianowska, przed naszą olimpijką na Pekin Ewą Dederko oraz medalistką mistrzostw świata w biegach górskich Izabelą Zatorską. Podium dla mężczyzn zajęli biegacze z Rosji i Ukrainy. W Istebnej biegał także Mariusz Kurzajczyk.
Wyniki biegu są W TYM MIEJSCU .

  15 czerwca 2008 r.

Karolina Rakieć wygrała kategorię K18 podczas 4. Półmaratonu Jurajskiego. W Rudawie biegali także Damian Bugajny i Mariusz Kurzajczyk. W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy 11. miejsce.
Z kolei Robert Rzepecki biegał w Grodzisku.
Jako ostatni w niedzielę wystartował Ryszard Płochocki, który reprezentował nasz klub i miasto Kalisz w belgijskim La Louviere. Rysiu wygrał rywalizację M40, a w klasyfikacji generalnej był czwarty na dystansie 20 km z niezłym wynikiem 1:09:53. W La Louviere biegali też Piotr Maciejewski i Tadeusz Tomeczek.
Wyniki wszystkich biegów są TUTAJ .

  8 czerwca 2008 r.

Nasi biegacze wzięli udział w 2. Biegu Lajkonika, połączonym z Mistrzostwami Polski w biegu 24-godzinnym. Tradycyjnie najlepiej wypadł Janusz Banaś, ale świetnie w debiucie spisał się Marek Frontczak. Poza nimi biegali Jerzy Wyka i Mariusz Kurzajczyk.
W rozgrywanych na bardzo wysokim poziomie zawodach wzięło udział 67 osób. Pierwszych dwóch pobiegło szybciej od dotychczasowego rekordu Polski! Od niedzieli najlepszym Polakiem na tym dystansie jest Waldemar Pędzich z Ostrołęki, który w czasie 24 godzin pokonał dystans 243 km i 621 m.
Rezultaty Lajkonika są TU .

  7 czerwca 2008 r.

Ryszard Płochocki zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej i pierwsze w wiekowej w 16. Ogólnopolskim Biegu Sokoła w Bukownicy. Zawody na dystansie 10 km wygrał Łukasz Panfil.
Natomiast Karolina Rakieć była druga w klasyfikacji generalnej i pierwsza w kategorii w Biegu Piotrkowskim. Bieg na dystansie 8 km wygrała Dorota Ustianowskia.
Wyniki obu biegów można znaleźć WŁAŚNIE TUTAJ .

  1 czerwca 2008 r.

Zawodnicy KTS Supermaraton spisali się bardzo dobrze w 29. Biegu Krotosa w Krotoszynie. Karolina Rakieć zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej pań, przegrywając jedynie z reprezentantką Polski Marzeną Kłuczyńską. Z kolei Ryszard Płochocki był drugi w kategorii M40 i siódmy w klasyfikacji generalnej. W biegu uczestniczyli także : Mariusz Kurzajczyk, Andrzej Wolniak, Damian Bugajny, Piotr Maciejewski i Tadeusz Tomeczek. Zwyciężył Artur Kozłowski, brązowy medalista mistrzostw Polski na 10.000 m sprzed trzech tygodni.
Natomiast Marek Frontczak wziął udział w Mistrzostwach Polski weteranów w półmaratonie, które odbyły się w Murowanej Goślinie.
Wyniki z biegów są TUTAJ .

  31 maja 2008 r.

Ryszard Płochocki zajął szóste miejsce klasyfikacji generalnej 25. Jubileuszowego Biegu im. Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego w Piaskach. Dystans 10 km przebiegł w niezłym czasie 33:30. Zawody wygrał Jewgienij Sirotin.
Wyniki biegu są W TYM MIEJSCU .

  24 maja 2008 r.

Ryszard Płochocki zajął drugie miejsce w biegu na dystansie 6 km o Grand Prix Ostrowa. Zawody wygrał Marian Świtoń z Bukownicy. W biegu uczestniczyli także Marek Frontczak i Damian Bugajny.

  18 maja 2008 r.

Marek Frontczak startował w 24. Biegu Zwycięstwa w Bojanowie i został nagrodzony za zdobycie piątego miejsca w kategorii. Bieg wygrał Klaudiusz Kozłowski a zawody ukończyło 80 osób. WYNIKI z Bojanowa.

  18 maja 2008 r.

KTS Supermaraton zajęło drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej 5. mBank Maratonu w Łodzi. Indywidualnie czwarta w klasyfikacji generalnej pań i trzecia w swojej kategorii była Karolina Rakieć. Z kolei kategorię M45 wygrał Ryszard Płochocki. Poza nimi biegali: Mirosław Antczak, Mariusz Kurzajczyk, Robert Rzepecki i Andrzej Wolniak. Zawody, które ukończyło 436 osób, wygrał Kenijczyk Richard Rotich. Drużynowo triumfował miejscowy Arturówek, a trzeci był Maraton Ostrów.
Wyniki z Łodzi są TUTAJ .

  17 maja 2008 r.

Biegacze KTS Supermaraton stawali czerokrotnie na podium Amatorskich Mistrzostw Kalisza w biegach przełajowych. Rywalizację kobiet wygrała Karolina Rakieć, a trzecia była Magdalena Kurzajczyk. W gronie panów drugie miejsce zajął Ryszard Płochocki. Z kolei mistrzem Kalisza nauczycieli został Daniel Olszyna.
Poza nimi bieg ukończyli: Agnieszka Kurzajczyk, Jerzy Wleklak, Dariusz Kujawa, Zdzisław Druciarek, Marek Frontczak, Piotr Maciejewski, Mariusz Kurzajczyk i Adam Rogacki.
Wyniki z Majkowa są TU .

  14 maja 2008 r.

Zainteresowanym polecamy podobno już ostateczne wyniki z Krakowa. Troszkę się pozmieniało.

  9 maja 2008 r.

Na naszym FORUM można znaleźć najnowsze informacje na temat imprez biegowych, w których zamierzają wziąć udział biegacze KTS Supermaraton w maju i w czerwcu.

  4 maja 2008 r.

Mariusz Kurzajczyk, Robert Rzepecki, Marek Frontczak i Jerzy Wyka reprezentowali nasz klub podczas 7. ArcelorMittal Cracovia Maratonu. Zawody wygrał Andrej Gordiejew, który pobił rekord imprezy wynikiem 2:13:41. Maraton ukończyły 1354 osoby.
Wyniki z Krakowa są TU .

  1 maja 2008 r.

Jurek Wyka, Robert Rzepecki i Andrzej Wolniak wzięli udział 7. Maratonie Jelcz-Laskowice - Memoriale Barbary Szlachetki. Zawody wygrał Adam Wałowski z Mety Lubliniec. Bieg ukończyło 119 maratończyków.
Nasi zawodnicy biegali także w Opatówku. Tu najlepiej spisali się Dariusz Kujawa i Damian Bugajny. Poza nimi startowali także: Marek Frontczak, Zdzisław Druciarek, Tadeusz Tomeczek i Piotr Maciejewski. Wyniki z obu imprez są TUTAJ .

  27 kwietnia 2008 r.

Damian Bugajny pobił rekord życiowy na dystansie 10 km, jako nasz rodzynek w 22. Biegu Kolska Patera. Z kolei Mirek Antczak jako jedyny wybrał się na maraton do Torunia. Ten bieg wygrał Adam Dobrzyński, a drużynowo Finisz Kalisz.
Wyniki Damiana, Mirka i czołówki z obu imprez są W TYM MIEJSCU .

  26 kwietnia 2008 r.

Janusz Banaś był naszym jedynym reprezentantem podczas 10. Międzynarodowego Rudzkiego Biegu 12H. Zawody ukończył na 40. miejscu z wynikiem 93675 m. Bieg wygrał Piotr Kuryło ze Ślepska. Wyniki z Rudy są TUTAJ z Dąbrowy.

  20 kwietnia 2008 r.

Dziś biegaliśmy w Zagłębiu, a konkretnie w Dąbrowie Górniczej. Choć to debiutancka impreza, 1. Półmaraton Dąbrowski ukończyło 340 osób. Z naszego grona najlepiej wypadł Ryszard Płochocki, który zajął 11. miejsce w klasyfikacji generalnej i drugie w M40. Karolina Rakieć była czwarta w generalnej i druga w M20. Poza nimi biegali: Robert Rzepecki, Mariusz Kurzajczyk i Damian Bugajny, który pobił rekord życiowy. Zawody wygrał z dobrym czasem Wołodymyr Tomaszow, który dzień wcześniej był trzeci w Cekowie. W gronie pań triumfowała Wioletta Uryga. Tu są WYNIKI z Dąbrowy.

  19 kwietnia 2008 r.

Nasi biegacze wzięli udział w Ogólnopolskim Biegu im. Adama Mariana Walczaka, rozgrywanym w ramach 18. Biegów Ulicznych Wiosna Cekowska. Trzecie miejsce wśród pań zajęła Karolina Rakieć. Poza nią biegali: Ryszard Płochocki, Marek Frontczak, Andrzej Wolniak i Tadeusz Tomeczek. To był najszybszy bieg w historii Wiosny Cekowskiej. Trzech zawodników pokonało dystans 5 km poniżej 15 minut. Zawody wygrał olimpijczyk z Aten - Waldemar Glinka, a w gronie pań Olha Kalendarowa. Wyniki z Cekowa są TUTAJ .

  13 kwietnia 2008 r.

Marek Frontczak poprawił swój rekord życiowy w maratonie o ponad 2 minuty. W 35. Maratonie Dębno zajął 232 miejsce z czasem 3:25:20 netto. Poza nim w Dębnie biegał Mirosław Antczak. Zawody wygrał Ukrainiec Juryj Hyczun (w Polsce znany jako Giczun), a drugie miejsce zajął Henryk Szost, który wynikiem 2:11:59 brutto zdobył minimum na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie.
Wyniki z Dębna są TU .

  13 kwietnia 2008 r.

Karolina Rakieć podobnie jak przed rokiem wygrała Półmaraton rozgrywany w ramach 44. Crossu Ostrzeszowskiego. Nieźle spisał sią Ryszard Płochocki, który w mocnej stawce zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Zawody wygrał Klaudiusz Kozłowski z Altomu Gniezno. W Ostrzeszowie biegali także: Mariusz Kurzajczyk, Andrzej Wolniak i Tadeusz Tomeczek. Cała ta trójka dotarła na miejsce w sztafecie olimpijskiej Kalisz-Wysocko-Ostrzeszów. Razem z nimi pałeczkę ponieśli także Zdzisław Druciarek i Piotr Maciejewski.
Wyniki z Ostrzeszowa są TUTAJ .

  6 kwietnia 2008 r.

Karolina Rakieć wygrała klasyfikację generalną 23. Biegu Sokoła w Bukówcu Górnym. Dobrze spisał się także Ryszard Płochocki, który odebrał nagrodę za trzecie miejsce w kategorii M40. Wśród mężczyzn najlepszy był Dariusz Kruczkowski. W sumie zawody ukończyły 234 osoby.
Pozostali nasi reprezentanci wzięli udział w 1. Półmaratonie Poznańskim. W imprezie uczestniczyło 1030 biegaczy, w tym: Daniel Olszyna, Robert Rzepecki, Mariusz Kurzajczyk, Marek Frontczak, Jacek Raczyński, Andrzej Frątczak i Andrzej Wolniak. Pierwsze miejsce zajął Nathan Soimo.
Wyniki z Bukówca i Poznania są W TYM MIEJSCU.

  30 marca 2008 r.

Ryszard Płochocki wygrał półmaraton rozgrywany w ramach Grand Prix Ostrowa Wielkopolskiego 2008. Na mecie wyprzedził Piotra Taczkę z Ostrowa i Krzysztofa Kasprzaka z Krotoszyna. Poza nim nasz klub reprezentowali: Robert Rzepecki, Jacek Raczyński, Mariusz Kurzajczyk, Marek Frontczak, Andrzej Wolniak i Tadeusz Tomeczek.
Wyniki z Ostrowa są TU.

  15 marca 2008 r.

Karolina Rakieć zajęła drugie miejsce w 4. Maniackiej Dziesiątce w Poznaniu. Bardzo dobrze spisał się także Ryszard Płochocki, który zajął trzecie miejsce w kategorii M40 i odebrał nagrodę za trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Grand Prix Wielkopolski 2007. Poza nimi nasz klub reprezentowali także: Robert Rzepecki, Marek Frontczak, Mariusz Kurzajczyk, Andrzej Frątczak, Andrzej Wolniak i Tadeusz Tomeczek.
Zawody wygrał Michał Bartoszak, przed Andrzejem Krzyścinem i Tomaszem Sobczykiem. Do mety dobiegło aż 861 osób. Wyniki z Poznania są TUTAJ.

  2 marca 2008 r.

Ryszard Płochocki wygrał pierwszy bieg z cyklu Grand Prix Ostrowa 2008. Na mecie zawodnik KTS Supermaraton wyprzedził Arona Przybyła z Finiszu i Mariana Świtonia z Bukownicy. Nasz klub reprezentowali także: Andrzej Wolniak i Tadeusz Tomeczek. Zawody rozegrano na dystansie ok. 10 km. Wyniki z Ostrowa są TUTAJ.

  16 lutego 2008 r.

Ryszard Płochocki wygrał klasyfikację 40-latków i był naszym najlepszym zawodnikiem podczas 24. Otwartego Ogólnopolskiego Biegu Zimowego im. Mariana Michalskiego w Jarocinie. Na podium w kategorii 50-latków stanęli Andrzej Frątczak i Marek Frontczak. Zawody wygrał Maciej Muślewski z AR Poznań, a nasz klub reprezentowali także Andrzej Wolniak i Tadeusz Tomeczek. Wyniki z Jarocina są TUTAJ.

  2 lutego 2008 r.

Dariusz Cichorek z Finiszu Kalisz wygrał 4. Cross Maraton Koleżeński im. Adama Mariana Walczaka. Drugie miejsce zajął jego kolega klubowy Krzysztof Górny, a trzecie Ryszard Płochocki z Supermaratonu. W gronie pań triumfowała Karolina Rakieć z Supermaratonu. Osobne puchary otrzymali najszybszy oficer rezerwy Tadeusz Ruta i najlepszy debiutant Piotr Kęszka. W sumie w imprezie rozgrywanej na sześciu pętlach Kościelna Wieś - Kalisz uczestniczyła rekordowa liczba zawodników: 98 ukończyło maraton, a 13 półmaraton. Po raz pierwszy maraton miał korespondencyjnego uczestnika, ks. majora Henryka Kaczmarka z Afganistanu.
Wyniki z Cross Maratonu są TUTAJ.

  19 stycznia 2008 r.

Wraz ze wsparciem zawodników Maratonu Ostrów - w sumie 14 biegaczy i 1 rolkarz pobiegliśmy na Mogiłę do Marchwacza. Jak zwykle miejscowi przyjęli nas niezwykle gościnnie. Specjalne podziękowanie odebrał Piotr Maciejewski, inicjator obchodów i rocznicowego biegania.

  15 stycznia 2008 r.

Jak co roku o tej porze, biegacze z Kalisza oddają hołd mieszkańcom Marchwacza pomordowanym przez Niemców. W tym roku spotykamy się w sobotę, 19 stycznia o godz. 8.30 koło teatru. Wybiegamy o g. 8.45, żeby na g. 11 dotrzeć na Mogiłę w Marchwaczu. To około 20 km. Tam złożymy wieniec, odbędzie się apel pomordowanych a następnie akademia w miejscowej szkole, zakończona poczęstunkiem. Zapraszamy wszystkich chętnych.

  6 stycznia 2008 r.

Ryszard Płochocki zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej 3. Biegu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zawody na dystansie 10 km wygrał Kamil Sieracki z Zawiszy Bydgoszcz. W Mogilnie biegali także Piotr Maciejewski i Marek Frontczak.
Wyniki z Mogilna są TUTAJ.

  Z Nowym Rokiem
Z całego serca życzymy

Tym co zbłądzili, żeby znaleźli drogę
Tym co stracili wiarę, żeby ją na nowy w sobie odkryli
Upojonym - trzeźwości
Zmarzniętym i opuszczonym - ciepła
Słabym - siły
Silnym - wytrwałości
Wytrwałym - skromności
A wszystkim
Dużo Szczęścia