WYDARZENIA 2009


  31 grudnia 2009 r.

Jerzy Wyka, Robert Rzepecki, Marek Frontczak i Andrzej Wolniak wzięli udział w Jubileuszowym 25. Ulicznym Biegu Sylwestrowym w Trzebnicy. Zawody z udziałem 853 osób wygrał Arkadiusz Gardzielewski z Rzeżęcina, przed Tomaszem Szymkowiakiem z Wrześni i Radosławem Popławskim z Otynia. W gronie pań triumfowała Katarzyna Kowalska. Wyniki są TUTAJ. A przy okazji...

Sportowych sukcesów i dużo zdrowia w Nowym Roku!!!19 grudnia 2009 r.

Zenon Radziejewski z Wrześni wygrał 5. Wigilijny Bieg od Zmierzchu do Świtu. Kolejne miejsca zajęli Stanisław Giemza z Bielska-Białej, Zenon Talar z Obornik oraz nasz Marek Frontczak. W gronie pań triumfowała Grażyna Piekoszowska z Żor, przed Danutą Pilarz-Małkiewicz z Wrocławia oraz Katarzyną Werner z Finiszu Kalisz. Zawody ukończyło ponad 60 osób, co jest rekordem frekwencji. Bieg był na bieżąco relacjonowany w Polskim Radiu - Jedynce i Trójce. Barwy Supermaratonu reprezentowali także: Paweł Nowak, Tadeusz Tomeczek, Mariusz Kurzajczyk, Mirosław Antczak, Zdzisław Druciarek, Janusz Banaś, Czesław Fabiański, Damian Bugajny, Liwio Szumała, Piotr Banaś, Karolina Rakieć, Andrzej Wolniak, Dariusz Kujawa, Robert Lis, Piotr Maciejewski, Mariusz Wiśniewski, Adam Rogacki, a więc w sumie 18 osób.
Bieg Wigilijny zakończył rywalizację w ramach Ultramaratońskiego Czteropaku Kaliskiego. W łącznej klasyfikacji zwyciężył Zenon Radziejewwski, przed Stanisławem Giemzą oraz Markiem Frontczakiem. Gratulacje!
Wyniki są TUTAJ a pierwsza galeria zdjęć TU.


  13 grudnia 2009 r.

18 osób wzięło udział w pierwszym biegu o Grand Prix Supermaratonu na dystansie półmaratonu. Na mecie zameldowali się: Karolina Rakieć, Rysiu Płochocki, Damian Bugajny, Mirek Antczak, Robert Rzepecki, Marek Frontczak, Mariusz Kurzajczyk, Piotr Kęszka, Zdzisiu Druciarek, Andrzej Jabłoński, Mariusz Wi¶niewski, Czesiu Fabiański, Piotr Bana¶, Piotr Maciejewski, Tadziu Tomeczek, Andrzej Wolniak, Ania Grzesiak i Jakub Piorun. Dwa okr±żenia biegli¶my wspólnie a dopiero na trzecim było ¶cigania, st±d czasy nie s± rewelacyjne. Wyniki s± TUTAJ a zdjęcia jak zwykle w GALERII.

  6 grudnia 2009 r.

Paweł Nowak, Piotr Bana¶ i Czesław Fabiański ukończyli 7. Półmaraton ¦więtych Mikołajów w Toruniu. Zawody z udziałę 1500 osób wygrał Błażej Brzeziński z Bydgoszczy, przed Krzysztofem Bartkiewiczem z Torunia i Andrzejem Krzy¶cinem z Gniezna. Wyniki s± TU a foty w GALERIACH.

  21 listopada 2009 r.

Marek Frontczak i debiutuj±cy w tym roku Andrzej Fr±tczak wzięli udział w 13. Bełchatowskiej Piętnastce. W gronie ponad 200 biegaczy zwyciężył Michał Kaczmarek z Grunwaldu Poznań, przed Igorem Olefirenko i Antonem Pototskim z Ukrainy.
Wyniki s± TUTAJ. Zdjęcia w GALERII.

  11 listopada 2009 r.

Ryszard Płochocki zaj±ł pierwsze miejsce w kategorii M40 w Biegach Niepodległo¶ci w Turku. Poza nim dystans ok. 5 km pokonali: Adrian Skrzypek, Damian Bugajny, Andrzej Wolniak i Tadeusz Tomeczek. Zawody wygrał Michał Kaczmarek z Grunwaldu Poznań.
Z kolei Piotr Kęszka wzi±ł udział w 21. Biegu Niepodległosci w Warszawie, w którym uczestniczyły 5254 osoby. W stolicy zwyciężył Rafał Wójcik z Kielc. Oficjalne wyniki s± TUTAJ.

  8 listopada 2009 r.

Karolina Rakieć zajęła trzecie miejsce w¶ród pań w Biegu Cocodrillo na dystansie 7 km, który towarzyszył 5. Międzynarodowemu Półmaratonowi Ko¶ciańskiemu im. Florkowskiego. Zawody wygrała mistrzyni Polski seniorek w triathlonie i wicemistrzyni Europy w duathlonie Agnieszka Jerzyk. W klasyfikacji generalnej w gronie 111 biegaczy triumfowali Ukraińcy: Serhij Okseniuk przed Siergiejem Marczukiem oraz Litwinem Martynasem Stanysem. Dystans półmaratonu pokonał Piotr Bana¶. Bieg wygrał Mychajło Iweruk, przed Michałem Kaczmarkiem i Wasylem Matwijczukiem. Półmaraton ukończyło 557 osób. Wyniki s± TU a kilka zdjęć TUTAJ.

  25 paĽdziernika 2009 r.

Karolina Rakieć była pierwsza w kategorii K30 i pi±ta w klasyfikacji generalnej 29. Biegu Warciańskiego. W Kole poprawiła o 4 sekundy swój rekord życiowy na dystansie 10 km. Zawody z udziałem 209 osób wygrał Ukrainiec Witalij Szafar, przed Michałem Kaczmarkiem z Grunwaldu Poznań i Arturem Kozłowskim z Sieradza. Z kolei w gronie pań najlepsza była Marzena Kłuczyńska z AZS-u Poznań, która wyprzedziła Małgorzatę Sobańsk± z Korfantowa oraz Aleksandrę Jawor z Częstochowy. Wyniki s± WŁA¦NIE TU.

  25 paĽdziernika 2009 r.

Ryszard Płochocki zaj±ł drugie miejsce w kategorii czterdziestolatków i 11. w klasyfikacji generalenj 47. Międzynarodowego Biegu Niepodległo¶ci w Ostrowie. Tym samym zdecydowanie zwyciężył w cyklu imprez o Grand Prix Ostrowa 2009. Bieg wygrał Radosław Kłeczek ze ¦l±ska Wrocław, przed Antonem Potosky'm z Ukrainy oraz Dariuszem Kruczkowskim ze Szklarskiej Poręby. Zawody ukończyli także: Adrian Skrzypek, Damian Bugajny, Czesław Fabiański, Piotr Maciejewski i Tadeusz Tomeczek. Ich wyniki mozna znaleĽć TU.

  24 paĽdziernika 2009 r.

Paweł Szymandera z Truchciku Łubianka wygrał 25. Supermaraton Kalisia. Zwycięzca wyprzedził Andrieja Głybę z Ukrainy i Andrzeja Barana z Finiszu Kalisz. W gronie pań triumfowała Iwona Żukowska ze ¦rody Wielkopolskiej, przed Aleksandr± Niwińsk± z Chojnowa i Aureli± Stołowsk± z Elbl±ga. W ramach imprezy rozegrane zostały oficjalne mistrzostwa Polski w biegu na 100 km. Mistrzem Polski został Andrzej Baran, wicemistrzem Dariusz Cichorek a br±zowy medal zdobył Dariusz Guzowski z Borzytuchomia.
Debiut na dystansie 100 km zaliczyli Paweł Bartczak, Paweł Nowak i Piotr Bana¶. Setkę ukończyli także Marek Frontczak i Andrzej Wolniak a 55 km Mirosław Antczak.
Wyniki, na razie tylko osób, które pokonały cały dystans 100 km, s± TUTAJ

  18 paĽdziernika 2009 r.

Gromadnie wzięli¶my udział w 3. Biegu Do Gor±cych ¬ródeł Sanus Per Aquam - Zdrowie przez Wodę. Ufff. Najlepiej wypadł Ryszard Płochocki, który był 10. w klasyfikacji generalnej i jednocze¶nie wygrał kategorię M40. Drugi w kategorii M18 był Adrian Skrzypek. Poza nimi bieg ukończyli: Piotr Kęszka, Damian Bugajny, Mariusz Kurzajczyk, Paweł Nowak, Marek Frontczak, Mateusz Tomczak, Andrzej Wolniak, Piotr Bana¶, Czesław Fabiański. Zawody wygrał Michał Kaczmarek z Grunwaldu Poznań, przed Sebastianem Kosęda z AZS AWF Warszawa i Janem Wróblewskim z Entre.pl Team, a w gronie pan Agnieszka Janasiak z Olimpii Poznań. Wyniki oficjalne s± TUTAJ

  17 paĽdziernika 2009 r.

Karolina Rakieć zajęła drugie miejsce w¶ród pań w 4. Biegach Ulicznych Malanowska Jesień. Natomiast Ryszard Płochocki był siódmy w klasyfikacji generalnej i najlepszy w kategorii czterdziestolatków. Zawody na dystansie ok. 10 km wygrał Michał Kaczmarek z Grunwaldu Poznań, a najszybsz± kobiet± była Agnieszka Janasiak z Olimpii Poznań.

  17 paĽdziernika 2009 r.

Około 30 osób, w tym 10 biegaczy wzięło udział w Trasie dla Serca w kaliskim Parku Miejskim. Zbadali¶my sobie krew a potem biegali¶my. Minimalny dystans wyniósł 6 km, ale byli i tacy, którzy pokonali ponad 20. Fotki jak zwykle w GALERIACH.

  11 paĽdziernika 2009 r.

Nasi zawodnicy wzięli udział w 10. Poznań Maratonie, największej tego typu imprezie w Polsce. Czołowe miejsca zajęli Kenijczycy: Samson Kimeli Chebii, Abraham Yilma Belete i Frimin Kiplagat Kiphoge. W sumie zawody ukończyło 4015 biegaczy, a w¶ród nich najlepszy reprezentant KTS Supermaraton - Paweł Bartczak, czwarty w Mistrzostwach Polski lekarzy, drugi w kategorii L35. Poza nim do mety dobiegli także: Mirosław Antczak, Mariusz Kurzajczyk, Marek Wojtas, Paweł Nowak, Daniel Olszyna, Marek Frontczak, Robert Rzepecki, Andrzej Wolniak, Zbigniew Kaczmarkiewicz, Piotr Bana¶, Czesław Fabiański i Jerzy Wyka. Jurek był na końcu, ale dokonał niezwykłego wyczynu, bowiem ostatnie 195 metrów maratonu pokonał w czasie 29 sekund i w specjalnym konkursie zaj±ł drugie miejsce. Nieoficjalne wyniki zawodów s± TUTAJ a zdjęć szukajcie w GALERIACH.

  10 paĽdziernika 2009 r.

Karolina Rakieć wygrała w gronie pań 9. Ogólnopolski Bieg Maltański rozgrywany na dystansie 5,4 km. W klasyfikacji generalnej triumfował Maciej Łucyk z Intersportu Poznań, przed Hubertem Lechniakiem z Buku i Maciejem Tworem z Mokasyna Płoty. Wyniki zawodów, które ukończyło 136 osób, s± TUTAJ a zdjęcia TU.

  9 paĽdziernika 2009 r.

Adrian Skrzypek zwyciężył w 3. Biegu Winiarskim na dystansie 4 km. Zawodnik Supermaratonu wyprzedził Juliana Kędzierskiego i Tomasza Pasia.

  4 paĽdziernika 2009 r.

Janusz Bana¶ zaj±ł 24. miejsce w biegu 24H, rozgrywanym w ramach Katowickiego Festiwalu Biegowego. im. Jerzego Kukuczki. Zawody z udziałem 56 osób wygrał Wojciech Pismenko ze ¦widwina, przed mistrzem Polski w biegu 24H - Waldemarem Pędzichem z Ostrołęki oraz Augustem Jakubikiem z Rudy ¦l±skiej. WYNIKI.

  4 paĽdziernika 2009 r.

Ryszard Płochocki wygrał kategorię M40 podczas 29. Międzynarodowego Biegu Ptolemeusza w Kaliszu. Czwarta w gronie kobiet była Karolina Rakieć. Bardzo mocno obsadzone zawody wygrał Wadim Słobodeniuk z Równego na Ukrainie, przed aktualnym wicemistrzem Polski na 5000 m Radosławem Kłeczkiem ze ¦l±ska Wrocław i Białorusinem Igorem Teterukowem z Grodna. W gronie pań triumfowała Julia Ignatowa z Odessy, przed Olg± Ochal i aktualn± wicemistrzyni± Polski w maratonie Agnieszk± Janasiak. Zawody ukończyli także: Adrian Skrzypek, Piotr Kęszka, Paweł Bartczak, Mariusz Kurzajczyk, Paweł Nowak, Marek Frontczak, Piotr Bana¶, Zdzisław Druciarek, Jakub Bartczak (debiut), Andrzej Wolniak, Czesław Fabiański, Tadeusz Tomeczek, i Robert Lis.
Oficjalne wyniki zawodów, które ukończyła rekordowa liczba 153 osób, s± TUTAJ. Zdjęcia s± w GALERIACH.

  3 paĽdziernika 2009 r.

Ryszard Płochocki zaj±ł trzecie miejsce w kolejnym biegu o Grand Prix Ostrowa na dystansie 6 km. Bieg z udziałem 36 osób wygrał 19-letni reprezentant Niemiec w biegach górskich - Rene Stoeckert, przed Piotrem Taczk± z Ostrowa. Rysiu jest nadal zdecydowanym liderem GP. Wyniki z Ostrowa s± TUTAJ.

  3 paĽdziernika 2009 r.

MARIA BEDNARCZYK i nasz MIROSŁAW ANTCZAK zawarli zwi±zek małżeński w ko¶ciele pw. Wszystkich ¦więtych w Droszewie

  27 wrze¶nia 2009 r.

Mocna grupa KTS Supermaraton wzięła udział w 31. Maratonie Warszawskim. Najlepiej wypadł Mariusz Kurzajczyk, który przy okazji zaj±ł drugie miejsce w klasyfikacji dziennikarzy. W imprezie uczestniczyli także: Paweł Nowak, Mirosław Antczak, Robert Rzepecki, Marek Frontczak, Damian Bugajny, Zbigniew Kaczmarkiewicz i Jerzy Wyka. Zawody wygrał Etiopczyk Teshome Gelane Etanya, przed Adamem Draczyńskim i Mariuszem Giżyńskim. Oficjalne wyniki zawodów, które ukończyła rekordowa liczba 3164 osób, s± TUTAJ.

  26 wrze¶nia 2009 r.

Nasi biegacze wzięli udział w jesiennym Bieganiu na Majkowie na dystansie 1200 m. Adrian Skrzypek był drugi, Piotr Kęszka trzecia a Karolina Rakieć pi±ta i pierwsza w¶ród pań.

  20 wrze¶nia 2009 r.

Jerzy Kowalski, Piotr Maciejewski i Tadeusz Tomeczek uczestniczyli w Biegu Olimpijskim w Wysocku Wielkim.

  20 wrze¶nia 2009 r.

Karolina Rakieć wygrała w gronie pań 3. Bieg Ko¶ciuszki. W klasyfikacji generalnej triumfowali studenci PWSZ Damian Żubrowski i Błażej Wytwer a trzeci był Aron Przybył z Finiszu. Najszybszym zawodnikiem naszego klubu był Piotr Kęszka, który zaj±ł miejsce tuż za podium. Bieg główny w gronie niespełna 30 osób ukończyła silna ekipa Supermaratonu, poza Karolina i Piotrkiem także: Damian Bugajny, Dariusz Kujawa, Marek Frontczak, Mariusz Kurzajczyk, Robert Lis, Adam Rogacki i Czesław Fabiański. Bieg uczniów szkół ponadgimnazjalnych wygrał nasz Adrian Skrzypek. Wyniki zawodów s± TUTAJ a zdjęcia w GALERII.

  19 wrze¶nia 2009 r.

Karolina Rakieć była najszybsz± kobiet± 32. Ogólnopolskiego Biegu Lechitów na trasie Ostrów Lednicki-Gniezno. Doskonale spisał się także Paweł Bartczak, który obronił tytuł wicemistrza Polski lekarzy w półmaratonie. Zawody, które wygrał Klaudiusz Kozłowski z Gniezna, przed Grzegorzem Dorszyńskim z Człuchowa i Dariuszem Cichorkiem z Finiszuukończył także Czesław Fabiański. Bieg ukończyło 521 osób, w tym ponad 50 pań. Nasze wyniki s± TU a foty w GALERII.
.

  19 wrze¶nia 2009 r.

Biegacze Supermaratonu Kalisz odegrali czołowe role podczas 1. Biegu o Puchar Wójta Gminy Sieroszewice. Zawody wygrał Ryszard Płochocki, przed Piotrem Taczk± i Rafałem Czarnojańczykiem z Ostrowa. W swojej kategorii wiekowej najlepszy był Adrian Skrzypek, drugie miejsce zaj±ł Damian Bugajny a trzecie Mirosław Antczak. Bieg ukończyli także Mariusz Kurzajczyk i Marek Frontczak. Wyniki imprezy s± w tym miejscu a onad 200 zdjęć z imprezy jest w GALERII.

  13 wrze¶nia 2009 r.

Dariusz Kujawa i Paweł Nowak poprawili swoje rekordy życiowe podczas 27. HASCO-LEK Wrocław Maratonu. Zawody ukończyli także: Jerzy Wyka, Mirosław Antczak, Mariusz Kurzajczyk, Robert Rzepecki, Andrzej Wolniak i Zbigniew Kaczmarkiewicz. Bieg z udziałem rekordowej liczby 1733 maratończyków wygrali Kenijczycy: Julius Kilimo Kipkoir przed Wilfredem Cheserekiem i Ukraińcem Tarasem Salo.
Wyniki maratonu s± TU.

  13 wrze¶nia 2009 r.

Karolina Rakieć zajęła drugie miejsce w¶ród pań w 16. Ogólnopolskim Biegu o Memoriał Mariana ¦migielskiego. Wyprzedziła j± jedynie Anna Kordus z Olimpii Poznań. Na podium stan±ł także Adrian Skrzypek, który był drugi w kategorii M16. W Mogilnie z naszego Towarzystwa najszybszy był Ryszard Płochocki, który był 15. w klasyfikacji generalnej. Poza nimi dystans 10 km pokonali także: Piotr Kęszka z nowym rekordem życiowym, Damian Bugajny, Marek Frontczak i Mateusz Tomczak. Zawody z udziałem 222 osób wygrał Kenijczyk Cosmas Kyeva, przed Kamilem Sierackim z Zawiszy Bydgoszcz i Tomaszem Szymkowiakiem z Orkanu Wrze¶nia.
NASZE WYNIKI.

  6 wrze¶nia 2009 r.

Reprezentanci Supermaratonu wzięli udział 19. Międzynarodowym Półmaratonie Philipsa. W Pile najszybciej pobiegł Paweł Nowak, który poprawił rekord życiowy. Do mety w gronie 1449 osób dotarli także: Robert Rzepecki i Czesław Fabiański. Zawody wygrał Boniface Nduva z Zawiszy Bydgoszcz, ale mistrzem Polski został trzeci na mecie Mariusz Giżyński ze Sportingu Międzyzdroje, wicemistrzem Michał Smalec z Podlasia Białystok a br±zowy medal zdobył Arkadiusz Sowa z Grunwaldu Poznań. W gronie pań tytuł mistrzyni obroniła Agnieszka Gortel z AKS-U Chorzów. Wyniki półmaratonu s± TU.

  5 wrze¶nia 2009 r.

Damian Bugajny z powodzeniem reprezentował nas w 19. Biegu Solidarno¶ci. Zawody na dystansie 5,2 km we Wrocławiu wygrał Wojciech Kowalski ze ¦l±ska Wrocław, przed Kamilem Kędzierskim z Nysy i Tomaszem Sobczykiem z Żórawiny. Startowało aż 597 osób! Wyniki biegu s± TUTAJ.

  5 wrze¶nia 2009 r.

Karolina Rakieć zajęła drugie miejsce w 19. Usedom Halbmarathon w niemieckim Wolgast. Dystans półmaratonu ukończył także Tadeusz Tomeczek a zawody wygrał dobrze nam znany Ukrainiec Rusłan Kandyba.
Natomiast w 30. Internationaler Usedom Marathon ¦winouj¶cie-Wolgast uczestniczyli: Mariusz Kurzajczyk, Marek Frontczak, Andrzej Wolniak, Zbigniew Kaczmarkiewicz i Piotr Maciejewski. Maraton wygrał Jarosław Janicki z Gryfina przed Dariuszem Cichorkiem z Finiszu Kalisz i Svenem Droessmarem z Niemiec. Maraton ukończyło 249 osób a półmaraton 294. Wyniki biegów s± W TYM MIEJSCU a pierwsze zdjęcia w GALERII.

  30 sierpnia 2009 r.

Nasi zawodnicy wzięli udział w 27. Biegu Kazimierzowskim w Pyzdrach. Dystans niespełna 10 km pokonali: Piotr Kęszka, Dariusz Kujawa, Robert Rzepecki, Paweł Nowak, Marek Frontczak, Piotr Maciejewski, Czesław Fabiański i Tadeusz Tomeczek. Zawody wygrał Tomasz Szymkowiak z Orkanu Wrze¶nia, przed Michałem Kaczmarkiem z Grunwaldu Poznań i Marcinem Fehlauem ze ¦wiata Biegacza Poznań. Wyniki biegu s± TUTAJ a zdjęcia w GALERII.

  29 sierpnia 2009 r.

Karolina Rakieć była pi±t± zawodniczk± w klasyfikacji generalnej i najlepsz± w K30 w 1. ¦widnickim Biegu Dekoria. Zawody z udziałem 450 osób wygrał Dariusz Kruczkowski ze Szklarskiej Poręby, przed Grzegorzem Sobczykiem ze ¦rody ¦l±skiej i Krzysztofem Bartkiewiczem z Torunia. W¶ród pań najlepsza była Dorota Uryga, przed Wiolett± Kryz± i Małgorzat± Sobańsk±. Z naszego Towarzystwa najszybciej do mety w ¦widnicy dotarł Ryszard Płochocki. Natomiast Paweł Bartczak i Damian Bugajny poprawili swoje rekordy życiowe na dystansie 15 kilometrów, a bieg ukończyli także Mirosław Antczak i Mariusz Kurzajczyk. Wyniki biegu s± TUTAJ

  22 sierpnia 2009 r.

22 osoby wzięły udział w 3. Kaliskiej Fie¶cie Biegowej, naszej corocznej imprezie integracyjnej. 13 biegało - TUTAJ s± ich wyniki, a pozostałe kibicowały. Impreza bez przerwy trwała niemal 11 godzin. Jej fragmenty mozna zobaczyć TU.

  15 sierpnia 2009 r.

Nasi zawodnicy wzięli udział w 15. Maratonie Solidarno¶ci Gdynia-Sopot-Gdańsk, który ukończyła rekordowa liczba 506 osób. Paweł Nowak, który do mety dotarł razem z Mirosławem Antczakiem, zdecydowanie poprawił swój rekord życiowy. Natomiast maraton z nowym rekordem trasy wygrał Karol Rzeszewicz ze Sztumu, przed Ukraińcem Wiktorem Starodupcewem i Przemysławem Rojewskim z Luzina. Dopiero czwary był olimpijczyk z Pekinu, Białorusin Andriej Gordiejew. Bieg ukończyli także: Robert Rzepecki, Mariusz Kurzajczyk, Marek Frontczak, Andrzej Wolniak i Zbigniew Kaczmarkiewicz.
WYNIKI MARATONU oraz FOTY.

  15 sierpnia 2009 r.

Ryszard Płochocki zaj±ł trzecie miejsce w kategorii czterdziestolatków w 18. Biegu im. Marszałka Jóżefa Piłsudskiego. Zawody wygrał Marcin Fehlau z Poznania, przed Radosławem Kłeczkiem z Wrocławia i Tomaszem Sobczykiem z Żurawiny. W zawodach z udziałem 250 osób uczestniczył także Damian Bugajny.
WYNIKI Z KOBYLINA

  8 sierpnia 2009 r.

Ryszard Płochocki zaj±ł drugie miejsce podczas biegu o Grand Prix Ostrowa. Na dystansie 6 km najszybszy był Krzysztof Perz z AZS AWF Wrocław. W zawodach z udziałem 51 osób uczestniczył także Damian Bugajny. Wyniki biegu s± TUTAJ a fotki TU.

  8 sierpnia 2009 r.

Nasi zawodnicy uczestniczyli w 4. Biegu Piastowskim na Zawodziu. W gronie 43 biegaczy i 6 rolkarzy zwyciężył Piotr Taczka z Ostrowa, przed Aronem Przybyłem i Krzysztofem Górnym z Finiszu. W gronie rolkarzy triumfował Stanisław Paraczyński. Spo¶ród naszych klubowiczów linię mety pokonali: Piotr Kęszka, Daniel Olszyna, Dariusz Kujawa, Zdzisław Druciarek, Marek Frontczak, Andrzej Wolniak, Piotr Maciejewski i Tadeusz Tomeczek.
PEŁNE WYNIKI BIEGU oraz FOTY.

  1 sierpnia 2009 r.

Mariusz Kurzajczyk, Piotr Maciejewski i Piotr Bana¶ wzięli udział w 1. Maratonie Karkonoskim. Trasa najtrudniejszej w Polsce imprezy maratońskiej wiodła szczytami Karkonoszy ze Szrenicy na ¦nieżkę i z powrotem na Szrenicę. Zwyciężył Jacek Lenart ze Zgorzelca a sklasyfikowanych zostało 185 osób, ostatnie z czasem powyżej 8 godzin. Wyniki maratonu s± TU a trzy galerie zdjęć TUTAJ.

  1 sierpnia 2009 r.

Ryszard Płochocki zdecydowanie wygrał 5. Bieg pod Tysi±cletnimi Dębami. Na malowniczej trasie ze startem i met± w Kazimierzu Biskupim rywalizowało 61 osób. W biegu na dystansie 15 km wzi±ł uział także Damian Bugajny. W TYM MIEJSCU można znaleĽć ich wyniki.

  25 lipca 2009 r.

Czesław Fabiański uczestniczył w 14. Biegu ku Słońcu w nadmorskim DĽwirzynie. Zawody wygrał Ukrainiec Serhij Okseniuk przed Janem Białkiem. W gronie pań triumfowała Wioletta Uryga, a dopiero trzecia była Małgorzata Sobańska. Po plaży i lesie biegało 125 osób. TUTAJ można znaleĽć wyniki czołówki i Czesia.

  12 lipca 2009 r.

Ryszard Płochocki zaj±ł pierwsze miejsce w kategorii M40 w Biegu o Złoty Kłos w Kołaczkowie. Zawody z udziałem aż 179 osób wygrał Michał Kaczmarek z Grunwaldu Poznań, który wyprzedził Ukraińców Mykołę Rudyka i Dzmitrija Baranowskiego. Dystans nieco ponad 10 km ukończyli także Piotr Kęszka, Damian Bugajny i Waldemar Olszyna. TU s± wyniki.

  11 lipca 2009 r.

Ryszard Płochocki wygrał bieg z cyklu Grand Prix Ostrowa na dystansie 6 km. Na mecie wyprzedził Krzysztofa Perza z Wrocławia i Radosława Adamusa z Ostrowa. Poza nim w Ostrowie biegali także Adrian Skrzypek i Damian Bugajny, którzy byli najlepsi w swoich kategoriach oraz Czesław Fabiański. S± już WYNIKI.

  10/11 lipca 2009 r.

Dariusz Kochanek wygrał 5. Ogólnopolski Bieg Charytatywny do Zmierzchu do ¦witu. W ci±gu 7 godzin i 19 minut przebiegł 78,7 km. Zawodnik Finiszu Kalisz wyprzedził Zenona Radziejewskiego z Wrze¶ni oraz Macieja Ł±tkowskiego z KB Maniac Poznań. W gronie pań triumfowała Jolanta Wagner z Warszawy (58,7 km), przed Grażyn± Piekoszowsk± z Żor i Barbar± Gil z Sierpca. W sumie w rywalizacji uczestniczyły 65 osób z 17 miast. Nasz klub reprezentowali: Marek Frontczak, Paweł Nowak, Mariusz Kurzajczyk, Mirosław Antczak, Piotr Bana¶, Zdzisław Druciarek, Czesław Fabiański, Piotr Maciejewski, Tadeusz Tomeczek, Andrzej Wolniak, Janusz Bana¶, Adam Rogacki, Damian Bugajny, Jakub Rychlik, Robert Lis, Karolina Rakieć, Piotr Kęszka i Mariusz Wi¶niewski.
Nieoficjalne jeszcze wyniki s± TU.

  5 lipca 2009 r.

Ryszard Płochocki wzi±ł udział w 19. Międzynarodowym Biegu po Plaży w Jarosławcu. Zawody na dystansie 15 km z udziałem ponad 600 osób wygrał Kenijczyk Cosmas Kyeva. Wynik Rysia jest TUTAJ.

  4 lipca 2009 r.

Mariusz Kurzajczyk zaj±ł drugie miejsce w Maratonie 40 Jaremy w Chociszewie. 42 km przebiegli także Andrzej Wolniak i Piotr Bana¶. W imprezie wzięły udział 52 osoby, ale tylko 11 pokonało dystans maratonu, na którym najszybszy był Wacław Czuchwicki ze Zb±szynia. TU s± wyniki a TUTAJ zdjęcia.

  28 czerwca 2009 r.

Ryszard Płochocki zaj±ł drugie miejsce w 3. Maratonie Ostrowskim, który ukończyło 109 osób. Nasz klub reprezentowali także: Robert Rzepecki, Paweł Nowak, Andrzej Wolniak, Marek Frontczak i Piotr Maciejewski w maratonie oraz Damian Bugajny i Zdzisław Druciarek w półmaratonie. Maraton wygrał ostrowianin Piotr Taczka a półmaraton Michał Jarema z Wrocławia. WYNIKI maratonu i półmaratonu.
Z kolei Piotr Kęszka zaj±ł trzecie miejsce w kategorii M30 w 19. Minimaratonie Romana w Chrzanie, pokonuj±c dystans 10 km poniżej 38 minut! TUTAJ s± wyniki z Chrzanu.
Fotki z obu imprez s± TUTAJ.

  27/28 czerwca 2009 r.

Mariusz Kurzajczyk i Janusz Bana¶ ukończyli 11. Rudzki Ultramaraton, w ramach którego rozegrano mistrzostwa Polski w biegu 24H. Sklasyfikowano 58 osób. Tytuł mistrzowski obronił Waldemar Pędzich, a kolejne miejsca zajęli August Jakubik i Andrzej Urbaniak. WYNIKI i ZDJĘCIA.

  21 czerwca 2009 r.

Nasi biegacze startowali na 20 i 10 km w ramach imprezy Jogging de La Louviere. W Belgii najlepiej wypadł Ryszard Płochocki, który zaj±ł czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej i drugie w M40 w biegu na 20 km. Zwyciężył Frederic Baras, a w gronie blisko 250 biegaczy znalazł się także Piotr Bana¶. Natomiast bieg na 10 km wygrał Glen Heye. Dystans ten pokonało 631 osób, w tym Andrzej Wolniak i Czesław Fabiański.
Z kolei Mirosław Antczak wzi±ł udział w Visegrad Maratonie. Zawody z udziałem 245 osób wygrał Krzysztof Bartkiewicz przed Jarosławem Janickim.
Natomiast Piotr Kęszka ¶cigał się w 29. Biegu Baryczan w Miliczu. Zawody na dystansie 10 km z udziałem 114 osób wygrał Radosław Kłeczek z Wrocławia.
Dostępne już wyniki biegów s± TUTAJ a zdjęcia TU.

  20 czerwca 2009 r.

Damian Bugajny uczestniczył w 1. Elbl±skim Biegu Ulicznym Piekarczyk 2009. Zawody na dystansie 9,8 km z udziałem 76 mężczyzn wygrał Kenijczyk Cosmas Mutuku. Oficjalne WYNIKI.

  14 czerwca 2009 r.

Robert Rzepecki, Paweł Nowak i Piotr Bana¶ przebiegli 3. Półmaraton Słowaka w Grodzisku Wielkopolskim. Zawody z udziałem ponad 800 osób wygrał Marcin Fehlau, przed Dariuszem Kruczkowskim i Maciejem Łucykiem.
Natomiast Ryszard Płochocki był czwarty w klasyfikacji generalnej i drugi w M40 w 17. Ogólnopolskim Biegu Sokoła. Pierwszy w swojej kategorii był natomiast Adrian Skrzypek. Bieg wygrał Andrzej Krzy¶cin z Gniezna. W Bukownicy biegało w sumie 70 osób, w tym także: Mateusz Tomczak i Andrzej Wolniak. Oficjalne WYNIKI OBU BIEGÓW oraz FOTY Z GRODZISKA

  13 czerwca 2009 r.

Mariusz Kurzajczyk wzi±ł udział w Biegu Battersea Park w Londynie. Dystans 10 km ukończyły 292 osoby. Wygrał Chris Cooke. Oficjalne WYNIKI
.

  7 czerwca 2009 r.

Mirosław Antczak i Tadeusz Tomeczek wzięli udział w Maratonie Metropolii Bydgoszcz-Toruń. Zawody z udziałem blisko 500 biegaczy wygrał Białorusin Andrej Gordiejew.
Natomiast Zbigniew Kaczmarkiewicz ukończył 6. Europamarathon Zgorzelec-Goerlitz. Zawody z udziałem 100 osób wygrał Jacek Lenart ze Zgorzelca. TUTAJ s± wyniki obu maratonów a TU zdjęcia.

  7 czerwca 2009 r.

Drugie miejsce w gronie czterdziestolatków podczas 30. Biegu Krotosa zaj±ł Ryszard Płochocki. Trzeci w swojej kategorii był Adrian Skrzypek. Poza nimi dystans 10 km w Krotoszynie przebiegli także: Waldemar Olszyna, Damian Bugajny, Mateusz Tomczak, Paweł Nowak, Andrzej Wolniak, Czesław Fabiański i Piotr Maciejewski. Zawody z udziałem 143 biegaczy wygrał Artur Kozłowski z Sieradza.
Wyniki Biegu Krotosa s± TU

  6 czerwca 2009 r.

Mariusz Kurzajczyk zaj±ł trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej 1. Ogólnopolskiego Supermaratonu Ozorków 2009. Dystans 50 km pokonał także Piotr Bana¶. Bieg wygrał Marek Pilc przed Jarem± Dubieckim. Nieoficjalne wyniki biegu s± TUTAJ a zdjęcia W TYM MIEJSCU .

  6 czerwca 2009 r.

Ryszard Płochocki był najlepszy w kategorii M40 w 2. Biegu Piotrkowskim. Razem z nim bieg ukończyli Piotr Kęszka i Damian Bugajny, który poprawili swoje rekordy życiowe na dystansie 10 km. Gratulujemy! Oficjalne wyniki biegu można znaleĽć TU

  31 maja 2009 r.

Mariusz Kurzajczyk, Robert Rzepecki, Paweł Nowak (debiut), Andrzej Wolniak i Piotr Bana¶ wzięli udział w 4. Nocnym Maratonie Kanału Bydgoskiego. Zawody z udziałem 72 maratończyków i 70 półmaratończyków wygrał Mariusz Szostak z Aleksandrowa Kujawskiego. Nieoficjalne wyniki biegu s± TUTAJ a zdjęcia W TYM MIEJSCU .

  30 maja 2009 r.

Ryszard Płochocki zaj±ł drugie miejsce w kategorii czterdziestolatków w 26. Biegu im. bł. Edmunda Bojanowskiego. W Piaskach biegali także: Piotr Kęszka i Damian Bugajny. Zawody na dystansie ok. 10 km wygrał Adam Draczyński. WYNIKI.

  17 maja 2009 r.

Mariusz Kurzajczyk zaj±ł trzecie miejsce w 1. Maratonie Tolerancji im. Marka Kotańskiego. Pi±ty był Robert Rzepecki, a maraton ukończyli także Piotr Bana¶ i Zbigniew Kaczmarkiewicz. Z trasy musiał zej¶ć Andrzej Wolniak. Bieg wygrał Piotr Taczka przed Piotrem Stachyr±. W imprezie po raz pierwszy rozgrywanej w Nowolipsku uczestniczyło ponad 50 osób. Nieoficjalne WYNIKI i GALERIA zdjęć.


  17 maja 2009 r.

Karolina Rakieć zajęła czwarte miejsce w 6. mBank Maratonie w Łodzi. W¶ród pań zwyciężyła Arleta Meloch, przed Dorot± Uryg± i Mari± Butakov±. Klasyfikację generaln± wygrał Marcin Fehlau, przed Ukraińcami - Wiktorem Starodubcewem i Aleksandrem Kiptaczem. Maraton ukończyło 516 osób, w tym Mirosław Antczak i Mariusz Wi¶niewski. Wyniki s± TU .

  16 maja 2009 r.

Ryszard Płochocki i Damian Bugajny wzięli udział w 2. Biegu Piastowskim Kruszwica-Inowrocław. Damian o ponad 4 minuty pobił rekord życiowy w półmaratonie. Bieg wygrali Ukraińcy - Juryj Hyczun, przed Mychajło Iwerukiem i Władimirem Timaszowem.
Wyniki biegu s± TUTAJ .

  10 maja 2009 r.

Karolina Rakieć zajęła drugie miejsce w¶ród pań w 23. Ogólnopolskim Biegu Swarków. Dystans 15 km szybciej przebiegła jedynia Agnieszka Janasiak. W gronie 274 biegaczy zwyciężył Maciej Mu¶lewicz, przed Przemysławem Walewskim. W Swarzędzu biegali także Mariusz Kurzajczyk i Piotr Bana¶.
Natomiast Piotr Kęszka i Andrzej Wolniak uczestniczyli w 25. Biegu Zwycięstwa w Bojanowie. Dystans 12 km w gronie 99 uczestników najszybciej pokonali Janusz Puit z Wrocławia, przed Mykol± Rudykiem i Serhijem Krovlaidisem z Ukrainy. Wyniki biegów s± TUTAJ a W TYM MIEJSCU galeria ze Swarzędza.

  9 maja 2009 r.

Nasi biegacze wzięli udział w kolejnym biegu o GP Ostrowa na dystansie 6 km. Najlepiej wypadł Ryszard Płochocki, który zaj±ł pi±te miejsce, a poza nim biegali także Damian Bugajny, Adrian Skrzypek i Mateusz Tomczak. Zawody wygrał Piotr Taczka, przed Aronem Przybyłem i Dariuszem Kochankiem. Wyniki biegu s± TUTAJ . A TU jest minigaleria zdjęć.

  9 maja 2009 r.

Na sportowo uczcili¶my pocz±tek obchodów 5-lecia KTS Supermaraton. W mistrzostwach Kalisza w biegach przełajowych, rozgrywanych w ramach Majkowskiego Biegu Rodzinnego, nasze Towarzystwo reprezentowało 20 osób, na 39 uczestników. W biegu pań na dystansie 2,4 km zajęli¶my całe podium. Zwyciężyła Karolina Rakieć, przed Agnieszk± Kurzajczyk i Magdalen± Kurzajczyk. Natomiast mistrzem Kalisza i powiatu kaliskiego nauczycieli został Waldemar Olszyna. Poza nimi nasz klub reprezentowali: Piotr Kęszka, Adrian Skrzypek, Damian Bugajny, Mirosław Antczak, Dariusz Kujawa, Robert Rzepecki, Mariusz Kurzajczyk, Mariusz Wi¶niewski, Marek Frontczak, Zdzisław Druciarek, Piotr Bana¶, Czesław Fabiański, Zbigniew Kaczmarkiewicz, Zbigniew Sobczak, Piotr Maciejewski i Tadeusz Tomeczek. Na dystansie 4,8 km triumfowali zawodnicy Finiszu - Aron Przybył przed Dariuszem Cichorkiem i Dariuszem Kochankiem. Wyniki mistrzostw można obejrzeć TUTAJ a DOKŁADNIE TU galerie zdjęć.

  3 maja 2009 r.

Supermaraton Kalisz zaj±ł drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej 18. Biegu im. Jana Kilińskiego. Indywidualnie w klasyfikcji kobiet triumfowała Karolina Rakieć. Bieg Mogilno-Trzemeszno z udziałem 160 osób wygrał Klaudiusz Kozłowski z Altomu Gniezno, a nasz klub reprezentowali także: Waldemar Olszyna, Damian Bugajny, Robert Rzepecki, Mariusz Kurzajczyk, Paweł Nowak, Marek Frontczak, Piotr Bana¶ i Czesław Fabiański. Wyniki półmaratonu s± TUTAJ a W TYM MIEJSCU galeria.
Z kolei Jerzy Wyka reprezentował Supermaraton podczas Silesia Maratonu.

  2 maja 2009 r.

Karolina Rakieć i Aron Przybył wygrali 1. Kaliski Bieg z Flag±. W imprezie uczestniczyło blisko 60 osób, ale w biegu na dystansie 4,5 km ¶cigało się blisko 40. Obok Karoliny nasz klub reprezentowali: Adrian Skrzypek, Mateusz Tomczak, Dariusz Kujawa, Piotr Kęszka, Marek Frontczak, Paweł Nowak, Andrzej Wolniak, Zbigniew Sobczak, Czesław Fabiański, Mariusz Kurzajczyk, Piotr Maciejewski i Adam Rogacki.
Wyniki s± TUTAJ a zdjęcia w dwóch GALERIACH.

  1 maja 2009 r.

¦więto Pracy uczcili¶my tak jak wypada, a więc biegaj±c kolejny maraton, tym razem w Jelczu. Najlepiej wypadł Jerzy Wyka, który zaj±ł szóste miejsce w klasyfikacji generalnej i pierwsze w M30. NieĽle spisali się także pozostali zawodnicy, maj±cy w nogach Cracovia Maraton: Mariusz Kurzajczyk i Robert Rzepecki. Bieg z udziałem 111 osób ukończył także Andrzej Wolniak. Zawody wygrał Janusz Wesołowski z D±browy, przed Augustem Jakubikiem z Rudy ¦l±skiej i Krystianem Chrostkiem z Z±bkowic ¦l±skich.
Wyniki Maratonu s± TUTAJ

  26 kwietnia 2009 r.

Spora ekipa naszego Towarzystwa wzięła udział w Cracovia Maratonie i Minimaratonie na dystansie 4,2 km. Towarzyszyło nam też sporo kibiców. W maratonie najlepiej wypadł Paweł Bartczak, który teraz ma ¶wietny rekord życiowy. Swoj± życiówkę poprawił też Mariusz Wi¶niewski, a na wysokim poziomie pobiegł Jerzy Wyka. Nieco mniej ambitnie walczyli: Mirosław Antczak, Robert Rzepecki, Mariusz Kurzajczyk, Marek Frontczak i Damian Bugajny. Maraton wygrał Kenijczyk Julius Kipkorir Kilimo, który pobił rekord trasy i - mimo upału - uzyskał najlepszy wynik na polskiej ziemi od lat. Za nim do mety dobiegli Taras Salo z Ukrainy oraz Etiopczyk Abraham Ylima Belete. Zawody ukończyła rekordowa liczba 1797 osób.
Z kolei w Minimaratonie im. Piotra Gładkiego trzecie miejsce w¶ród pań zajęła Karolina Rakieć, któr± wyprzedziły jedynie aktualna mistrzyni Polski w maratonie Edyta Lewandowska oraz Katarzyna Czubska. Bieg w doborowej obsadzie z udziałem aż 662 osób wygrał Henryk Szost, przed Pawłem Ochalem i Tomaszem Mi¶kowcem.
Wyniki Maratonu i Minimaratonu s± TUTAJ a W TYM MIEJSCU pierwsza galeria.
.

  26 kwietnia 2009 r.

Ryszard Płochocki zaj±ł pi±te miejsce w klasyfiakcji generalnej i trzecie w kategorii M40 w 45. Crossie Ostrzeszowskim. Zawody mna dystansie 21 km wygrał Tomasz Sobczyk, przed Klaudiuszem Kozłowskim i Maciejem Łucykiem. Bieg z udziałem 73 osób ukończyli także: Liwio Szumała, Zdzisław Druciarek, Piotr Bana¶, Andrzej Wolniak, Tadeusz Tomeczek i Piotr Maciejewski. Z kolei na 6 km rywalizował Waldemar Olszyna, który zaj±ł 26 miejsce w stawce 50 biegaczy. Zwyciężył Marcin Grzegorzewski z Ole¶niczanki. Wyniki obu biegów s± TU .

  19 kwietnia 2009 r.

Mirosław Antczak był naszym jedynakiem w Maratonie Dębno, w ramach którego rozgrywane s± mistrzostwa Polski. Zawody z udziałem 742 osób wygrał Kenijczyk Mathew Kibowen-Kosgei, przed Radosławem Dudyczem i Ukraińcem Witalijem Szafarem. Srebro mistrzostw Polski zdobył debiutant Mariusz Giżyński, a br±z Maciej Miereczko. Wyniki s± TUTAJ .

  18 kwietnia 2009 r.

Karolina Rakieć zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej pań w 1. Biegu Częstochowskim. Przegrała jedynie z Dorot± Ustianowsk±, a pokonała aktualn± wicemistrzynię Polski w triathlonie Ewę Komander. W biegu na dystansie 10 km najlepiej z naszego Towarzystwa spisał się Ryszard Płochocki, który był najszybszym czterdziestolatkiem i zaj±ł 16. miejsce w klasyfikacji generalnej. Czołowa trójka imprezy to Kenijczyk Michael Koronei, aktualny mistrz Polski w przełajach Marcin Błaziński z Dobrodzienia i drugi czarnoskóry zawodnik, Julius Kipronolagat. Zawody w towarzystwie 449 biegaczy ukończyli także: Damian Bugajny, Mariusz Kurzajczyk, Marek Frontczak, Paweł Nowak, Piotr Bana¶ i Czesław Fabiański.
Wyniki s± TUTAJ a W TYM MIEJSCU pierwsze zdjęcia.

  18 kwietnia 2009 r.

Piotr Kęszka był najszybszym biegaczem KTS Supermaraton w Cekowie. W 19. Biegach Ulicznych Wiosna Cekowska z udziałem 45 zawodników zaj±ł siódme miejsce. Andrzej Wolniak był trzeci w kategorii M50. Dystans 5 km ukończył także Tadeusz Tomeczek. Bieg wygrał Klaudiusz Kozłowski z Altomu Gniezno, przed Tomaszem Wilczyńskim i Bogdanem Jaroszem. Wyniki z Cekowa s± TU

  Z okazji ¦więt Wielkiej Nocy
życzę wszystkim naszym biegaczom i sympatykom
tyle nadziei, ile potrzeba do przezwyciężenia bólu, zmęczenia i zw±tpienia nie tylko na trasie maratonu
Admin


  5 kwietnia 2009 r.

Karolina Rakieć zajęła drugie miejsce w 2. Półmaratonie D±browskim. Nasza zawodniczka była najszybsz± Polk±, bowiem bieg w gronie pań wygrała Ukrainka Swietłana Stanko. Trzecie miejsce w kategorii M40 zaj±ł Ryszard Płochocki. W klasyfikacji generalnej triumfowali Ukraińcy - Juryj Hyczun przed Mychajło Iwerukiem, a trzeci był Kenijczyk Julius Kiprono Lagat. Zawody w gronie 551 biegaczy ukończyli także: Mariusz Kurzajczyk, Damian Bugajny i Piotr Bana¶.
Oficjalne wyniki s± TU a fotki z biegu s± TUTAJ.

  5 kwietnia 2009 r.

Paweł Bartczak zdobył br±zowy medal Mistrzostw Polski lekarzy na dystansie 15 km. Przy okazji pobił rekord życiowy; podobnie Czesław Fabiański. Mistrzostwa, które odbyły się w ramach 24. Biegu Sokoła w Bukówcu Górnym, wygrał Paweł Paliga z Poznania. Bieg ukończyli także Piotr Kęszka i Andrzej Wolniak. Zawody wygrał Jan Zakrzewski z Poznania, przed Ukraińcem Wołodymyrem Timaszowem i Tomaszem Sobczykiem z Wrocławia. Wyniki s± TU a galeria zdjęć TUTAJ.

  4 kwietnia 2009 r.

Piotr Kęszka reprezentował nasz klub w 7. Biegu Europejskim w GnieĽnie. Zawody na dystansie 10 km z udziałem 575 biegaczy wygrał Kenijczyk Michael Koronei, przed swoim rodakiem Boniface Wambua Nduv± i Tomaszem Szymkowiakiem z Wrze¶ni. Wyniki z Gniezna s± TUTAJ

  29 marca 2009 r.

Mariusz Wi¶niewski, Marek Frontczak i Czesław Fabiański reprezentowali nasz klub podczas podczas 2. Półmaratonu Poznańskiego. Mariusz i Czesław poprawili swoje rekordy życiowe. Zawody wygrał Kenijczyk Boniface Wambua Nduva, przed swoim rodakiem Elijahem Mbogo oraz Witalijem Szafarem. Nieoficjalne jeszcze wyniki s± TUTAJ a fotki z biegu TU .

  22 marca 2009 r.

Podwójnym zwycięstwem Supermaratonu Kalisz zakończył się 4. Wiosenny Półmaraton Ostrowski. W gronie kobiet wygrała Karolina Rakieć, a w¶ród mężczyzn Ryszard Płochocki, który wyprzedził ostrowianina Piotra Taczkę i Janusza Stańczaka z Poznania. Zawody ukończyło ponad 100 osób, w tym spora reprezentacja naszego klubu, bowiem na mecie zameldowali się także: Mariusz Wi¶niewski, Mariusz Kurzajczyk, Marek Frontczak, Liwio Szumała, Zdzisław Druciarek, Andrzej Wolniak, Piotr Bana¶, Piotr Maciejewski, Tadeusz Tomeczek i Czesław Fabiański.
Oficjalne wyniki s± TUTAJ , a galeria zdjęć TU .

  21 marca 2009 r.

Karolina Rakieć wygrała 2. Międzynarodowy Półmaraton ¦lężański. Zawody w Sobótce ukończyły 742 osoby, w tym Mariusz Kurzajczyk, Mirosław Antczak, Piotr Bana¶ i Zbigniew Kaczmarkiewicz. W klasyfikacji generalnej mężczyzn triumfował Grzegorz Czyż z Tarnowa. Oficjalne wyniki s± DOKŁADNIE TUTAJ a W TYM MIEJSCU pierwsza galeria zdjęć.

  14 marca 2009 r.

Karolina Rakieć zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet i pierwsze w kategorii K30 w 5. Maniackiej Dziesi±tce w Poznaniu. Nasza biegaczka przegrała jedynie z aktualn± mistrzyni± ¶wiata seniorek w duathlonie, Agnieszk± Jerzyk oraz z Agnieszk± Janasiak.
Doskonale na dystansie 10 km spisał się również Ryszard Płochocki, który był drugi w kategorii M40. Poza nimi bieg w gronie 1249 biegaczy ukończyli także: Paweł Bartczak (rekord życiowy), Piotr Kęszka, Waldemar Olszyna, Mariusz Wi¶niewski (rekord życiowy), Robert Rzepecki, Mariusz Kurzajczyk, Marek Frontczak, Piotr Bana¶, Paweł Nowak (debiut na 10 km) i Czesław Fabiański.
Bieg wygrał Rosjanin Nikołaj Riabinin, przed Marcinem Fehlauem i Kamilem Sierackim.
Oficjalne wyniki s± TUTAJ a TU galerie zdjęć.

  14 marca 2009 r.

Damian Bugajny był naszym rodzynkiem podczas biegu na dystansie 10 km w Falenicy, który z udziałem 198 osób wygrał Robert Celiński. Wyniki s± TU a W TYM MIEJSCU kilka zdjęć z Damianem w roli głównej.


  28 lutego 2009 r.

Karolina Rakieć i Piotr Taczka z Ostrowa wygrali 5. Cross Maraton Koleżeński im. Adama Mariana Walczaka. Na podium stan±ł też Ryszard Płochocki - trzeci w klasyfikacji generalnej oraz Piotr Kęszka, trzeci w półmaratonie. Dystans maratonu przebiegli także: Robert Rzepecki, Marek Frontczak, Mariusz Kurzajczyk, Mariusz Wi¶niewski, Zdzisław Druciarek, Mirosław Antczak, Piotr Bana¶, Andrzej Wolniak, a półmaraton Damian Bugajny (czwarty w generalce), Liwio Szumała, Tadeusz Tomeczek i Zbigniew Kaczmarkiewicz.
Zawody ukończyło 90 osób, w tym 65 maraton. Oficjalne wyniki s± TUTAJ a W TYM MIEJSCU s± galerie zdjęć.

  22 lutego 2009 r.

Ryszard Płochocki zaj±ł drugie miejsce w I Biegu o Grand Prix Ostrowa 2009. Nad zalewem Piaski-Szczygliczka biegali także: Damian Bugajny, Mariusz Wi¶niewski, Robert Rzepecki, Marek Frontczak, Zdzisław Druciarek i Tadeusz Tomeczek. Zawody na dystansie ok. 10 km wygrał Aron Przybył z Finiszu Kalisz. Oficjalne wyniki z Ostrowa s± TU

  21 lutego 2009 r.

Karolina Rakieć wygrała 25. Otwarty Ogólnopolski Bieg Zimowy im. Mariana Michalskiego w Jarocinie. W zawodach na dystansie ok. 8,5 km pierwsze miejsce zaj±ł Michał Kaczmarek z Grunwaldu Poznań. Supermaraton Kalisz reprezentowali także: Damian Bugajny, Marek Frontczak i Tadeusz Tomeczek. Oficjalne wyniki z Jarocina s± TUTAJ , a W TYM MIEJSCU jest galeria zdjęć.
Natomiast Mariusz Kurzajczyk i Andrzej Wolniak uczestniczyli w Dwusetnym Maratonie Wojtka Paska w Sielpi. Oficjalne rezultaty z Sielpi, gdzie rywalizowały 152 osoby a maraton ukończyło 77, s± TUTAJ , a W TYM MIEJSCU jest galeria zdjęć.

  14 lutego 2009 r.

Karolina Rakieć zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej pań i pierwsze w swojej kategorii w 7. Zimowym Biegu Trzech Jezior. W Trzemesznie przegrała jedynie z był± wicemistrzyni± Polski w maratonie, Agnieszk± Lewandowsk±. Bieg wygrał aktualny mistrz ¶wiata żołnierzy w maratonie Adam Draczyński, który o ułamki sekundy wyprzedził Michała Kaczmarka. ¦wietnie spisał się Ryszard Płochocki, który zaj±ł trzecie miejsce w kategorii M40. W zawodach na dystansie 15 km uczestniczyło ponad 600 osób, w tym m.in. nasi reprezentanci: Damian Bugajny, Piotr Kęszka, Marek Frontczak, Mariusz Kurzajczyk, Piotr Bana¶, Andrzej Wolniak i Czesław Fabiański. Drużynowo zajęli¶my 11. miejsce, a wygrał maratonypolskie.pl Team
Oficjalne wyniki s± TUTAJ , a W TYM MIEJSCU jest galeria zdjęć. Niebawem następna.

  28 stycznia 2009 r.

Na swoim pierwszym zebraniu ukonstytuował się Zarz±d KTS Supermaraton. Szczegóły TUTAJ. Zarz±d ustalił, że w trakcie 5. Cross Maratonu zostan± rozegrane mistrzostwa klubu w maratonie. Natomiast mistrzostwa w półmaratonie odbęd± się w ramach Półmaratonu D±browskiego. Dyskusja toczyła się także wokół organizacji 25. Supermaratonu Kalisia oraz wspólnych wyjazdów na imprezy.

  24 stycznia 2009 r.

Juz po raz dziesi±ty kilkunastu biegaczy z Kalisza i Ostrowa wzięło udział w pielgrzymce biegowej na Mogiłę w Marchwaczu. W ten sposób upamiętnili¶my ponad 50 mieszkańców tej wsi zamordowanych przez Niemców w styczniu 1945 r. Na Mogile, w asy¶cie przedstawicieli władz samorz±dowych i rz±dowych, posłów, pocztów sztandarowych, straży pożarnych oraz mieszkańców Marchwacza, złożyli¶my wi±zankę kwiatów i zapalili¶my znicze, a potem uczestniczylismy w okoliczno¶ciowej akademii przygotowanej w miejscowej szkole. Wieczorem będzie gotowa GALERIA ZDJĘĆ z Marchwacza.

  18 stycznia 2009 r.

Marek Frontczak uczestniczył w 4. Biegu o Puchar Bielan oraz w 26. Biegu Chomiczówki w Warszawie. Pierwsze zawody na dystansie 5 km i z udziałem ponad 300 osób wygrał Tomasz Czajkowski ze Szczecina. W drugich na dystansie 15 wzięło udział blisko 700 biegaczy. Zwyciężył Paweł Ochal z Bydgoszczy. Wyniki obu biegów s± TUTAJ

  8 stycznia 2009 r.

Zarz±d Polskiego Zwi±zku Lekkiej Atletyki wyraził zgodę na zorganizowanie przez nasze Towarzystwo w dniu 24 paĽdziernika 2009 r. Mistrzostw Polski w biegu na 100 km! Poprzednie mistrzostwa odbyły się przed o¶mioma laty.

  4 stycznia 2009 r.

Ryszard Płochocki zaj±ł czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej i pierwsze w swojej kategorii w 4. Biegu Wielkiej Orkiestry ¦wi±tecznej Pomocy w Mogilnie. W gronie ponad 200 zawodników dobrze spisali się także Damian Bugajny i Marek Frontczak. Oficjalne wyniki s± TUTAJ , za¶ W TYM MIEJSCU już jest galeria zdjęć.

  1 stycznia 2009 r.

16 naszych klubowiczów wzięło udział w Biegu Noworocznym w Parku Miejskim. Czterech dodatkowo posmakowało zimnej k±pieli. Na zachętę dwa zdjęcia, a wieczorem będzie cała GALERIA .

  Z Nowym Rokiem
Z całego serca życzymy

Tym co zgubili, żeby znaleĽli
Tym co stracili, żeby odzyskali
Tym co zmarzli - ciepła
Tym co osłabli - siły
Tym co zw±tpili - wiary
Tym co wytrwali - stało¶ci
A wszystkim
Baaaaaaardzo Dużo Szczę¶cia