WYDARZENIA 2012

  31 grudnia 2012 r. 
Nowy Rok!
 


  31 grudnia 2012 r. 
28. Uliczny Bieg Sylwestrowy - Trzebnica
Ryszard Płochocki zajął trzecie miejsce w kategorii M50, a Bartosz Pietrzyński i Tomasz Przybył poprawili rekordy życiowe na dystansie 10 km. Zawody na trudnej trasie ukończył także Robert Rzepecki.
Bieg wygrał Arkadiusz Gardzielewski z Rzeżęcina, przed Radosławem Kłeczkiem z Gogolina i Marcinem Błazińskim z Opola. Najszybszą panią była tradycyjnie Katarzyna Kowalska z Włocławka.
Wyniki biegu są TUTAJ  29 grudnia 2012 r. 
Zimowe Grand Prix Supermaratonu 2012/2013
Ryszard Płochocki wygrał drugi bieg Zimowego Grand Prix Supermaratonu, tym razem rozgrywany na dystansie 5 km. Zawody odbyły się na ścieżce rowerowej przy Trasie Bursztynowej. Rysiu wyprzedził Konrada Pawlaka i Tomasza Kupczyka. W zawodach uczestniczyły 23 osoby. Wyniki biegu są TUTAJ
Kolejne nasze zawody to 3. Super Maraton Noworoczny. Start oczywiście w Nowy Rok o godz. 10 przy Domku Parkowego. Można przebiec dowolny dystans.  24 grudnia 2012 r. 
Boże Narodzenie
 


  21 grudnia 2012 r. 
Klubowa Wigilia
  Tak jak zaplanowaliśmy, jutro, w piątek o godz. 18 w restauracji Orient odbędzie się klubowe spotkanie opłatkowe.  17 grudnia 2012 r. 
Zimowe Grand Prix Supermaratonu 2012/2013
Drugi bieg z cyklu odbędzie się w sobotę, 29 grudnia o godz. 10. 5 km biegać będziemy po ścieżce rowerowej przy Trasie Bursztynowej. Start przy moście, trasa lewą stroną do mostu kolejowego i z powrotem.  15 grudnia 2012 r. 
Grand Prix Ostrowa 2012
Ryszard Płochocki zajął pierwsze miejsce, a Bogdan Będkowski trzecie w GP Ostrowa. Podsumowanie GP odbyło się w ostrowskim Klubie Nauczyciela. Nasza drużyna była druga, a supermaratończycy zajmowali wysokie miejsca w poszczególnych kategoriach. Izabela Wierzchowska była trzecia wśród pań, Konrad Pawlak zajął drugie miejsce w M20, a Tomasz Kupczyk wygrał kategorię M30. Z kolei Marek Frontczak był czwarty w M60.
Wyniki GP są TUTAJ  14/15 grudnia 2012 r. 
8. Bieg Wigilijny od Zmierzchu do Świtu
Zawody na dystansie 16 godzin i 12 minut wygrał Zygmunt Łuczkowski z Bydgoszczy z piątym wynikiem w historii (136 km). Kolejne miejsca zajęli nasz Paweł Nowak i Marek Talar z Obornik. Aż 15 uczestników pokonało dystans co najmniej 100 km. Pierwsza pani Milena Grabska-Grzegorczyk z Pabianic pobiła rekord trasy wynikiem 102 km. Druga była Alina Bubel z Wrocławia, a trzecia Jolanta Wojciechowska z Częstochowy.
Z naszych zawodników dystans ultra pokonali także - Bartosz Pietrzyński, Marek Frontczak, Mieczysław Mikołajewski, Tomasz Przybył, Mariusz Kurzajczyk, Marek Kobyłka, maraton - Damian Bugajny i Andrzej Wolniak, a krótsze dystanse - Tadeusz Tomeczek, Hanna Kurzajczyk, Konrad Pawlak, Robert Rzepecki, Tomasz Kupczyk, Rafał Pokora, Piotr Maciejewski, Czesław Fabiański, Mirosław Antczak, Jakub Buczkowski i Liwio Szumała.
Wyniki biegu są TUTAJ  7/8 grudnia 2012 r. 
Prazska Stovka
Paweł Nowak był naszym jedynym reprezentantem podczas ultramaratonu, rozgrywanego w okolicach czeskiej Pragi. Czołowe miejsca zajęli gospodarze: Jan Zemaník i Jakub Řídel oraz Zbyněk Cypra. Wyniki biegu są TUTAJ


  7/8 grudnia 2012 r. 
1. Bieg 24H Pożegnanie ze Stadionem
Michał Pawlak z Pabianic wygrał pierwszy w historii Kalisza bieg na dystansie 24h. Wyprzedził dwóch reprezentantów Supermaratonu Kalisz - Bartosza Pietrzyńskiego i Artura Rychlika. Wśród pań zwyciężyła supermaratonka Hanna Kurzajczyk, przed Izabelą Jedynak z Poznania i cyklistką Grażyną Adamin.
Wyniki biegu są TUTAJ  1 grudnia 2012 r. 
XXI Bieg o Lampkę Górniczą - Konin
Ryszard Płochocki był ósmy w klasyfikacji generalnej i pierwszy w gronie 50-latków. Zawody ukończyli także: Bartosz Pietrzyński, Marek Hojak, Marek Kobyłka, Adam Wierzchowski, Tomasz Przybył i Izabela Wierzchowska.
Bieg wygrał Tomasz Szymkowiak z Wrześni, przed Arkadiuszem Gardzielewskim z Wrocławia i Maciejem Łucykiem z Poznania. W gronie pań Edyta Lewandowska z Olsztyna, wyprzedziła Patrycję Talar z Pobiedzisk i Ewę Huryń ze Szczecina
Wyniki biegu są TUTAJ  18 listopada 2012 r. 
16. Uliczny Bieg Bełchatowska Piętnastka
  Rekordami życiowymi sypnęło podczas biegu na 15 km. Swoje życiówki poprawili Robert Rzepecki, Konrad Pawlak, Tomasz Kupczyk, Bartosz Pietrzyński i Tomasz Przybył. Gratulacje! Z kolei Ryszard Płochocki był najlepszy w kategorii M50.
W biegu triumfowali zawodnicy zza wschodniej granicy Bogdan Semenowicz, Roman Romanenko i Igor Teterukov. Wśród pań zwyciężyła Katarzyna Durak z Szelejewa.
Wyniki biegu są TUTAJ  17 listopada 2012 r. 
2. Życiowa Setka Gdańska
  Mariusz Kurzajczyk wziął udział w biegu na 100 km, połączonym z badaniami medycznymi. Najszybciej do mety dobiegli uczestnicy naszej setki Adam Prokopczuk ze Szczecina i Mariusz Szostak z Bielska-Białej oraz Robert Derda ze Szczecina. Wyniki biegu są TUTAJ


  17 listopada 2012 r. 
18. Barbórkowy Bieg Skalnika - Gracze
  Marek Frontczak jako jedyny reprezentował nasz klub w biegu na dystansie ok. 14 km. Zawody wygrał Jurij Blahodir z Finiszu, przed Krzysztofem Pachutą z Opola i Piotrem Piotrowskim z Korfantowa. Najszybszą kobietą była Barbara Niewiedział z Korfantowa. Wyniki biegu są TUTAJ


  11 listopada 2012 r. 
XXIII Biegi Niepodległości - Turek
  Ryszard Płochocki wygrał swoją kategorię wiekową podczas biegu na dystansie ok. 6 km. Zawody wygrał Michał Kaczmarek z Grunwaldu Poznań. Bieg ukończyli także Bartosz Pietrzyński, Marek Hojak, Przemysław Górny, Tomasz Przybył, Tadeusz Tomeczek i Piotr Maciejewski.  28 października 2012 r. 
Jubileuszowy 50. Międzynarodowy Bieg Uliczny Niepodległości - Ostrów
  Grad rekordów życiowych na 10 km. Swój wynik na tym dystansie poprawiło aż ośmiu klubowiczów: Konrad Pawlak, Tomasz Kupczyk, Robert Rzepecki, Rafał Zakrzewski, Liwio Szumała, Bartosz Pietrzyński, Adam Wierzchowski i Tomasz Przybył. Gratulacje!!! Kategorię M50 wygrał nasz Ryszard Płochocki. Zawody ukończyli także: Bogdan Będkowski, Daniel Olszyna, Marek Hojak, Paweł Nowak, Rafał Pokora, Przemysław Górny, Czesław Fabiański, Marek Kobyłka, Izabela Wierzchowska, Andrzej Wolniak, Tadeusz Tomeczek i Piotr Maciejewski.
Rekordowo obsadzone zawody wygrał Białorusin Eugeniy Palonikow, przed Adamem Draczyńskim z Nowej SOli i Ukraińcem Sergiiem Krovlaidisem. Czołówka pań to: Białorusinka Svetlana Kudelicz, Dominika Napieraj z Żytniowa i Katarzyna Durak z Szelejewa. Wyniki są TUTAJ  21 października 2012 r. 
VI Ogólnopolski Bieg Do Gorących Źródeł - Sanus Per Aquam - Zdrowie przez wodę - Uniejów
  Ryszard Płochocki był drugim pięćdziesięciolatkiem podczas biegu na dystansie około 10 km. Zawody ukończyli także: Damian Bugajny, Jacek Raczyński, Łukasz Szewczyk, Andrzej Wolniak i Tomasz Przybył.
Bieg wygrał Radosław Kłeczek z Gogolina, przed Tomaszem Osmulskim z Łodzi i Ukraińcem Pavlo Veretskyym z Finiszu. Najszybszą kobietą byla Ukrainka Lilia Fiskowicz, która wyprzedziła Ewę Brych-Pająk z Częstochowy i Karolinę Pilarską z Koszęcina. Wyniki są TUTAJ  20 października 2012 r. 
28. Supermaraton Kalisia
  Andrzej Radzikowski wygrał bieg na 100 km. Aktualny brązowy medalista Mistrzostw Polski w biegu 24H pobiegł z drugim w tym roku wynikiem uzyskanym przez Polaka na tym dystansie. Zawodnik Olympu Błonie Wyprzedził obrońcę tytułu Krzysztofa Holika oraz wicemistrza Polski w biegu 24H Piotra Sawickiego. W gronie pań Barbara Nowak-Lewandowska była lepsza od Angeliny Chrustowskiej i Natalii Posadzy. Najlepszym supermaratończykiem był Marek Wojtas, który poprawił rekord życiowy. Świetnie zadebiutował Bartosz Pietrzyński, a z nową życiówką drugie miejsce w M50 zajął Paweł Nowak. Nieoficjalne wyniki są TUTAJ


  14 października 2012 r. 
13. Poznań Maraton
 > Kenijczyk Edwin Yator przybiegł do mety pierwszy, ale po dwóch miesiącach został zdyskwalifikowany z powodu wykrycia dopingu! Tym samym zawody wygrał Edwin Kirui, a drugi był Adam Draczyński. W gronie pań Białorusinka Sviatlana Kouhan wyprzedziła Arletę Meloch i Hadas Moser.
Z naszych biegaczy rekordy życiowe poprawili: Rafał Zakrzewski, Bartosz Pietrzyński, Marek Kobyłka, Czesław Fabiański i Robert Lis. Zawody ukończyli także: Marek Wojtas, Tomasz Kupczyk, Paweł Nowak, Zbigniew Kaczmarkiewicz, Robert Rzepecki, Konrad Pawlak, Mariusz Kurzajczyk i Andrzej Wolniak
Wyniki są TUTAJ  7 października 2012 r. 
32. Bieg Ptolemeusza - Kalisz
  Ryszard Płochocki zajął drugie miejsce w swojej kategorii w zawodach rozegranych faktycznie na dystansie ok. 9,2 km. Bieg wygrał Białorusin Ihar Tseterukou, przed Marcinem Błazińskim, reprezentującym Metę Lubliniec oraz Mykolą Iukhimchukiem z Achillesa Leszno. Wśród pań triumfowały Białorusinki Olga Krautsova i Halina Karnatsevich, a trzecia była Marzena Kłuczyńska z Czerniejewa. W biegu głównym nasz klub reprezentowała rekordowa liczba 24 biegaczy. Poza Płochockim byli to: Rafał Zakrzewski, Konrad Pawlak, Tomasz Kupczyk, Liwio Szumała, Paweł Bartczak, Marek Hojak, Przemysław Górny, Paweł Nowak, Daniel Olszyna, Bartosz Pietrzyński, Jacek Raczyński, Adam Wierzchowski, Łukasz Szewczyk, Marek Kobyłka, Izabela Wierzchowska, Czesław Fabiański, Andrzej Wolniak, Andrzej Frątczak, Mariusz Kurzajczyk, Piotr Banaś, Marek Frontczak, Damian Bugajny, Piotr Maciejewski i Tadeusz Tomeczek.
Wyniki są TUTAJ  6 października 2012 r. 
Grand Prix Ostrowa - Wysocko Wielkie
  Ryszard Płochocki zajął trzecie miejsce miejsce, a wyprzedzili go tylko Krzysztof Perz z Ostrowa i Marcin Karkoszka z Ostrzeszowa. Bieg ukończyli także: Bogdan Będkowski, Tomasz Kupczyk, Konrad Pawlak, Rafał Pokora i Marek Frontczak. Najszybszą kobietą była ostrowianka Monika Ukleja. Wyniki są TUTAJ


  6 października 2012 r. 
150. Maraton Mańka i 50. Harego - Jastrowie
  Mariusz Kurzajczyk oraz Hania Kurzajczyk (korespondencyjnie) przebiegli trasę jubileuszowego maratonu. Wygrał Adam Koper, przed Ryszardem Ochnio i Wacławem Czuchwickim. Najszybszą panią była Izabela Jedynak.
Wyniki są TUTAJ  30 września 2012 r. 
34. Maraton Warszawski
  Konrad Pawlak i Tomasz Kupczyk poprawili rekordy życiowe! Gratulacje! Maraton ukończyli także Damian Bugajny, Marek Frontczak, Czesław Fabiański i Magdalena Raczyńska-Ciszak.
Zawody wygrał Kenijczyk James Mbiti Mutua, przed Yaredem Shegumo z Warszawy i Marcinem Błazińskim z Lublińca. Wśród kobiet najszybsza była Agnieszka Ciołek z Wolbórza, przed Katarzyną Durak z Wrocławia, i Joasią Zakrzewski ze szkockiego Dumfries.
Wyniki nieoficjalne są TUTAJ  29 września 2012 r. 
I Powiatowy Maraton Górski Ziemi Wałbrzyskiej Zielone Sudety - Mieroszów
  Paweł Nowak był drugi w kategorii M50, a Artur Rychlik trzeci w M40. Gratulacje!
Zawody wygrał Mirosław Burzyński z Krakowa, przed Danielem Chojnackim z Wrocławia i Filipem Szuszkiewiczem z Mieroszowa. Najszybszą kobietą była Karolina Adamowska z Wrocławia. Wyniki są TUTAJ  29 września 2012 r. 
Towarzyski Maraton Chełmecki
  Bartosz Pietrzyński jako jedyny przebiegł cały maraton. Mniejsze dystanse pokonali: Marek Kobyłka, Robert Rzepecki, Mariusz Kurzajczyk, Tadeusz Tomeczek, Przemysław Górny, Marek Wojtas, Andrzej Wolniak, Hanna Kurzajczyk, Beata Bielak, Mateusz Bielak i Milena Bielak.
Wyniki są TUTAJ  23 września 2012 r. 
4. Bytomski Półmaraton
  Mirosław Pachucki reprezentował Supermaraton podczas biegu w Bytomiu. W zawodach w mocnej międzynarodowej obsadzie główne role odegrali reprezentanci Ukraińskiego LKB Rudnik: wygrał Roman Romanenko, a drugi był Sergii Okseniuk. Trzecie miejsce zajął Kenijczyk reprezentujacy węgierski klub Wycliffe Marakwet Kipkorir. Najszybszą panią była Lilia Fiskovicz z LKB Rudnik.
Wyniki są TUTAJ  23 września 2012 r. 
6. Bieg Kościuszki
  Bieg ukończyli Andrzej Wolniak, Zdzisław Druciarek i Tadeusz Tomeczek. W klasyfikacji generalnej triumfował Łukasz Olszyna, przed Oleksandrem Surminem i gruzińskim olimpijczykiem Maciejem Rosiewiczem. Jedyną kobietą była Małgorzata Skrzypczak. Wyniki są TUTAJ


  22 września 2012 r. 
7. Biegi Uliczne Malanowska Jesień
  Ryszard Płochocki był szósty w klasyfikacji generalnej i pierwszy w M50 w biegu głównym na dystansie około 10 km. Marek Frontczak zajął trzecie miejsce wśród 60-latków. Zawody ukończył także Andrzej Wolniak. Jakub Mikołajewski był trzeci w biegu młodzieżowym na 1000 m, natomiast Weronika, Jakub i Mieczysław Mikołajewscy zajęli pierwsze miejsce w sprinterskim biegu rodzinnym na 200 m.

Najszybciej finiszowali Ukraińcy Yuriy Blahodir i Denys Slobodianiuk oraz Piotr Werner z Celestyn. W gronie pań triumfowała Białorusinka z Finiszu Alena Makolava, przed Moniką Ukleją z Ostrowa i Katarzyną Werner z Finiszu. Wyniki są TUTAJ  16 września 2012 r. 
30. Jubileuszowy Hasco Lek Wrocław Maraton
  Sypnęło życiówkami podczas rekordowego maratonu we Wrocławiu. Swoje rekordy na tym dystansie poprawili: Robert Rzepecki, Artur Rychlik, Bartosz Pietrzyński i Robert Lis. Wielkie gratulacje! Zawody ukończyli także: Dariusz Kujawa, Paweł Nowak, Mariusz Kurzajczyk i Przemysław Górny.
Bieg zdominowali Jenijczycy: Edwin Kapsowar Kirui, Julius Kipkorir Kilimo i Joel Kosgei Kapsowar Komen. W rywalizacji pań Marta Szenk z Bydgoszczy wyprzedziła Hadas Moser z Poznania i Agnieszkę Pietsch-Fulbiszewską z Gubina. Wyniki są TUTAJ
  15 września 2012 r. 
XXXV Bieg Lechitów, Gniezno
  Czesław Fabiański i Andrzej Wolniak ukończyli bieg na dystansie półmaratonu. Wygrał Maciej Łucyk z Poznania, przed Robertem Czają i Andrzejem Krzyścinem z Gniezna. W gronie pań najlepsza była Weronika Wójcik ze Starogardu Gdańskiego. Wyniki są TUTAJ


  15 września 2012 r. 
IV Bieg o Puchar Wójta Gminy Sieroszewice
  Ryszard Płochocki był najlepszy w kategorii 50-latków, a Izabela Wierzchowska i Marek Frontczak zajęli trzecie miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Gratulacje! Bieg zaliczany do GP Ostrowa Wielkopolskiego ukończyli także: Bogdan Będkowski, Konrad Pawlak, Tomasz Kupczyk, Marek Hojak, Rafał Pokora, Łukasz Szewczyk i Adam Wierzchowski. Rywalizację na dystansie 800 metrów wygrał nasz Kuba Mikołajewski.
Czołowe trzy miejsca zajęli Ukraińcy: Sergej Krowlajdis z Achillesa Leszno oraz Yuriy Blahodir i Denis Slobodiainiuk z Finiszu Kalisz. W gronie pań najszybsza była Katarzyna Durak z Żórawiny, a za nią finiszowały Ukrainki Nataliia Batrak i Tetyana Kuzubova. Wyniki są TUTAJ  15 września 2012 r. 
6. Bieg Winiarski
  Grzegorz Tomczak zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej w zawodach rozgrywanych w Lasku Winiarskim. Gratulacje! Wyprzedzili go Adam Szurmiński i Andrzej Baran. Wśród pań najszybsza była Natalia Górniak. W zawodach wzięli udział także Zdzisław Druciarek i Tadeusz Tomeczek. Wyniki są TUTAJ


  9 września 2012 r. 
22. Międzynarodowy Półmaraton PHILIPS`a- Piła
  Tomasz Kupczyk był naszym jedynym reprezentantem w Pile. Zawody wygrał Kenijczyk Boniface Wambua Nduwa, przed Arkadiuszem Gardzielewskim z Wrocławia - nowym mistrzem Polski w półmaratonie i Marcinem Błazińskim z Lublińca, wicemistrzem. Brązowy medal zdobył piąty na mecie Damian Kabat z Bydgoszczy. Pierwsze miejsce w kategorii kobiet zajęła Białorusinka Maryna Damantsevich, a kolejne Katarzyna Durak z Wrocławia i Kenijka Betty Chepletting. Wyniki są TUTAJ


  8 września 2012 r. 
III Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego 2012 - Bieg 7 Dolin, Krynica
  Hanna Kurzajczyk ukończyła ultramaraton na dystansie 66 km. Zawody wygrał Jakub Gajda z Bielska-Białej, przed Arturem Roczkowskim z Rybnika i Błażejem Łyjakiem z Wrocławia. Najszybszą kobietą była Asia Garlewicz z Krakowa.
Natomiast na 100 km Paweł Nowak był drugim pięćdziesięciolatkiem! Pierwsze górskie ultra zaliczyłą Piotr Kęszka. Triumfował Węgier Csaba Nemeth, przed Marcinem Świercem z Pasterki i Janem Wydrą z Mszany Dolnej. W gronie pań wygrała Ewa Majer z Dobczyc.
Wyniki są TUTAJ  2 września 2012 r. 
9. Bieg Namysłowian
(ok. 10 km)
  Artur Rychlik reprezentował nas podczas biegu w Namysłowie. Wygrał Paweł Matner z Nysy, przed Tomaszem Sobczykiem z Wrocławia i Bartłomiejem Stajniakiem z Namysłowa. Wśród pań najszybsza była Danuta Piskorowska z Wrocławia. Wyniki są TUTAJ


  1 września 2012 r. 
33. Usedom Marathon - Świnoujście-Wolgast
  Robert Rzepecki był naszym najlepszym reprezentantem a zawody ukończył na ósmym miejscu w klasyfikacji generalnej i drugim w kategorii M45. Poza nim finiszowali: Andrzej Wolniak, Zbigniew Kaczmarkiewicz i Łukasz Szewczyk.
Zawody wygrał Paweł Pietraschke ze Słupska, przed Jarosławem Janickim z Gryfina i Niemcem Philipem Sperlingiem. Najszybszą kobietą była Juliane Heinze.
Wyniki są TUTAJ  26 sierpnia 2012 r. 
Maraton MTB - Hermanów-Żerków
(54 km)
  Piotr Banaś wziął udział w imprezie rowerowej. Wygrał Jan Muszyński z Poznania. Wyniki są TUTAJ


  26 sierpnia 2012 r. 
31. Bieg Kazimierzowski - Pyzdry
  Dzień później po biegu w Górze Ryszard Płochocki był znowu najlepszym pięćdziesięciolatkiem. Zawody ukończyli także Marek Kobyłka, Marek Frontczak i Piotr Maciejewski. Bieg wygrał 1. Yauheni Palonikau przed Sergey'em Krowlajdisem z Leszna i Yuriy'em Blahodirem z Finiszu Kalisz. Natomiast w biegu młodzieżowym na 400 m drugie miejsce zajął nasz Jakub Mikołajewski.
Wyniki biegu open są TUTAJ  25 sierpnia 2012 r. 
III Mistrzostwa Polski Policjantów w Biegu Ulicznym na 10 km - Góra
  Ryszard Płochocki wygrał kategorię pięćdziesięciolatków. Konrad Pawlak i Robert Rzepecki poprawili swoje rekordy życiowe na dystansie 10 km. Gratulacje! Zawody ukończył także Rafał Zakrzewski.
Bieg wygrał Ukrainiec Bogdan Semenowicz z Finiszu Kalisz, przed Yaredem Shegumo z Warszawy i Emilem Dobrowolskim ze Śniadowa. W gronie pań najszybsza była Agnieszka Ciołek z Wolbórza. Wyniki są TUTAJ  25 sierpnia 2012 r. 
7. Bieg Piastowski - Kalisz
(ok. 5 km)
  Aż 14 naszych reprezentantów uczestniczyło w biegu na ścieżce rowerowej przy Trasie Bursztynowej. Najlepiej spisał się Daniel Olszyna a za nim do mety przybiegli: Bogdan Będkowski, Marek Hojak, Piotr Kęszka, Bartosz Pietrzyński, Tomasz Kupczyk, Łukasz Szewczyk, Adam Wierzchowski, Izabela Wierzchowska, Paweł Nowak, Zdzisław Druciarek, Tadeusz Tomeczek, Piotr Maciejewski i Marek Frontczak.
Zawody wygrał Piotr Taczka z Ostrowa, przed Adamem Szurmińskim z UKS 12 Kalisz i Aronem Przybyłem z Finiszu. Wsród kobiet triumfowała Katarzyna Werner z Finiszu, przed 18-letnią Natalią Górniak z UKS 12 oraz o rok młodszą triatlonistką UKS 9 Kalisz Justyną Krawczyk.
Wyniki są TUTAJ  19 sierpnia 2012 r. 
Towarzyski Maraton Nędzerzewski
  Paweł Nowak i Marek Frontczak, mimo ekstremalnych warunków pogodowych, pokonali cały dystans maratonu. Krótsze przebiegli Mariusz Kurzajczyk, Beata Bielak, Hanna Kurzajczyk i Piotr Maciejewski.
Wyniki są TUTAJ  15 sierpnia 2012 r. 
14. Międzynarodowy Bieg "Cztery mile dla Jarka" - Dziwnów
(ok. 9,5 km)
  Czesław Fabiański był naszym jedynym reprezentantem w nadmorskim biegu na dystansie ok. 9,5 km. Zawody wygrał Tadeusz Zblewski przed Łukaszem Wirkusem - obaj Talex Borzytuchom) oraz Maciejem Dawidziukiem z Jeleniej Góry. Najszybszą kobietą była Ewa Chreścionko z Wyszkowa. Wyniki są TUTAJ


  15 sierpnia 2012 r. 
18. Energa Maraton Solidarności - Gdynia-Sopot-Gdańsk
  Zbigniew Kaczmarkiewicz był naszym jedynym reprezentantem w Trójmieście. Bieg wygrał Kenijczyk Martin Musila Musembi, przed Ukraińcem Viktorem Starodubtsevem i Kenijczykiem Elishą Sawe Kiprotichem. Z kolei wśród pań Białorusinka Halina Karnatsevich była lepsza od Moniki Uklei z Ostrowa oraz Emilii Zielińskiej z Warszawy. Wyniki są TUTAJ


  15 sierpnia 2012 r. 
21. Bieg im. Marszałka Józefa Piłsudskiego - Kobylin
  W Kobylinie tradycyjnie naszym najszybszym zawodnikiem był Ryszard Płochocki, który wygrał kategorię pięćdziesięciolatków. Bieg ukończyli także: Konrad Pawlak, Piotr Kęszka, Robert Rzepecki, Marek Wojtas, Marek Hojak, Rafał Pokora i Andrzej Wolniak. Zawody wygrał Bogdan Siemanowicz z Finiszu Kalisz, przed Adamem Draczyńskim z Nowej Soli i Yuriy'em Blahodirem z Finiszu. W gronie pań triumfowała Katarzyna Durak z Szelejewa, przed Anną Abdulovą z Finiszu i Dorotą Przybysz z Grodziska.
Oficjalne wyniki są TUTAJ  11 sierpnia 2012 r. 
IV Bieg o Laur św. Wawrzyńca - Słupca
  Izabela i Adam Wierzchowscy oraz Marek Kobyłka reprezentowali nas w biegu na dystansie ok. 10 km. Zawody wygrał Jurij Blahodir z Finiszu Kalisz, przed Jakubem Woźniakiem z Krakowa oraz Maciejem Łucykiem z Poznania. W gronie pań najlepsza była Monika Rolbiecka z Wejherowa. W ramach imprezy rozegrano mistrzostwa małżeństw, w których wystartowali Iza i Adam. Wygrali Monika i Michał Rolbieccy z Wejherowa, a trzecie miejsce zajęli Karolina i Krzysztof Górni z Kalisza.
Z kolei w biegach dziecięcych i młodzieżowych w swojej kategorii drugi był Jakub Mikołajewski, który wraca do biegania po poważnej kontuzji. Brawo!
Oficjalne wyniki są TUTAJ  11 sierpnia 2012 r. 
1. Crossduathlon Supermaratoński - Chełmce
(5,4 + 19 + 5,4 km)
  Marek Hojak zwyciężył klasyfikacji generalnej i w kategorii rowerów szosowych. Drugi w generalce a jednocześniej najlepszy w klasyfikacji górali i rowerów turystycznych był Robert Rzepecki. Zawody ukończyli także: Konrad Pawlak, Damian Bugajny, Łukasz Szewczyk, Przemysław Górny, Paweł Nowak, Andrzej Wolniak i Hanna Kurzajczyk.
Oficjalne wyniki są TUTAJ  4 sierpnia 2012 r. 
4. Maraton Karkonoski
(44 km)
  Artur Rychlik, Paweł Nowak i Mariusz Kurzajczyk ukończyli bieg, testujący trasę przyszłorocznych mistrzostw świata w biegach górskich. Zawody zdecydowanie wygrał Marcin Świerc, który wyprzedził Piotra Konia i Piotra Hercoga. W gronie pań triumfowała Ewa Majer, przed Magdaleną Łączak i Czeszką Adélą Esentierovą. 12 osób zeszło z trasy, a 17 nie zmieściło się limicie czasowym. Nieoficjalne wyniki są TUTAJ


  28 lipca 2012 r. 
IV Półmaraton Ziemi Puckiej
  Marek Frontczak i Piotr Maciejewski ukończyli zawody rozgrywane nad Zatoką Pucką. Bieg toczył się pod dyktando obcokrajowców. Wygrał Ukrainiec Mykhaylo Iveruk, przed Białorusinami Iharem Tsetserukom i Pavlem Masheiem. W gronie pań Białorusinka Maryna Damantsevich, wyprzedziła Kenijkę Winny Jepkorir oraz Ukrainkę Tatianę Kozubovą. Oficjalne wyniki są TUTAJ


  28 lipca 2012 r. 
Bieg Pod Tysiącletnimi Dębami - Kazimierz Biskupi
(15 km)
  Konrad Pawlak spisał się najlepiej podczas biegu rozgrywanego w podkazimierskim lesie. Poza nim zawody ukończyli: Rafał Zakrzewski, Tomasz Kupczyk, Bogdan Będkowski, Marek Hojak, Mariusz Kurzajczyk, Mariusz Mazurek, Damian Bugajny, Marek Kobyłka, Łukasz Szewczyk i Beata Bielak. Nasz klub zajął czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej.
Bieg wygrał Łukasz Banaszak z Działynia, przed Krzysztofem Górnym z Kalisza oraz Rafałem Siupą z Goliny. Wśród pań najlepsza była Magdalena Lewandowska ze Zberek. Oficjalne wyniki są TUTAJ  22 lipca 2012 r. 
Trail Half Marathon - Mława
  Marek Kobyłka był naszym jedynym reprezentantem podczas tego biegu. Zawody wygrał Marek Dzięgielewski z Płońska a wśród pań Anna Goździejewska z Olsztyna. Nieoficjalne wyniki są TUTAJ


  21 lipca 2012 r. 
2. Ogólnopolski Bieg Rzeką Prosną - Wyszanów
2 km rzeką, 1,5 lądem
  Łukasz Szewczyk i Andrzej Wolniak biegali rzeką Prosną. Zawody wygrali Piotr Łobodziński i Monika Ukleja. Oficjalne wyniki są TUTAJ


  6-8 lipca 2012 r. 
Transjura, Kraków-Częstochowa
  Hanna Kurzajczyk wygrała bieg na dystansie 164 kilometrów, rozgrywany na czerwonym szlaku w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Przy okazji pobiła rekord trasy. Brawo! Hania wyprzedziła Katarzynę Odomirską i Alinę Bubel. Pierwszy wśród panów był Tomasz Kuliński, który wyprzedził Oskara Zimnego i Dariusz Kondrackiego. Oficjalne wyniki są TUTAJ


  7 lipca r. 
eXtremalna Sobota - Szczecin
  Robert Lis ukończył zawody na pełnym dystansie ironmana - 3,8 km pływania, 180 km na rowerze i maraton. Był to zarazem jego pierwszy maraton w życiu. Gratulacje! Zawody wygrał Piotr Posielski z Köln, przed Robertem Karasiem z Elbląga i Dirkiem Heise z Eichhorst.
Wyniki są TUTAJ  7 lipca r. 
Grand Prix Ostrowa
  Ryszard Płochocki zajął drugie miejsce, przebiegając linię mety 9 s za Sebastianem Kubasikiem z Ostrowa. Trzecie miejsce zajął inny ostrowianin, Krzysztof Perz. Najszybszą panią była Agnieszka Michalska. Bieg ukończyli także: Konrad Pawlak, Bogdan Będkowski, Tomasz Kupczyk i Marek Frontczak.
Wyniki są TUTAJ  29/30 czerwca 2012 r. 
8. Bieg Świętojański od Zmierzchu do Świtu - Kalisz
  Jacek Będkowski z Holandii wygrał bieg, niemal wyrównując rekord trasy. Niewiele gorzej wypadli Adam Prokopczuk ze Szczecina i Dariusz Kondracki z Częstochowy. Wśród pań triumfowała Katarzyna May-Adamek z Rakowni, przed Moniką Ciesielską z Czerwonaka oraz Barbarą Gil z Sierpca i Aliną Bubel z Wrocławia.
W biegu uczestniczyła liczna grupa supermaratończyków, z których najwięcej kilometrów pokonał Marek Frontczak. Dystans ultra przebiegli także - Jerzy Wyka, Bartosz Pietrzyński, Marek Kobyłka i Mariusz Kurzajczyk, maraton - Liwio Szumała, a krótsze dystanse - Piotr Maciejewski, Czesław Fabiański, Konrad Pawlak, Piotr Kowalski, Robert Rzepecki, Rafał Pokora, Janusz Banaś, Mariusz Mazurek, Łukasz Szewczyk, Beata Bielak, Hanna Kurzajczyk, Tomasz Kupczyk, Damian Bugajny, Adam Wierzchowski, Przemysław Górny i Mateusz Bielak. Nieoficjalne wyniki są TUTAJ  26 czerwca 2012 r. 
NIC Maraton 6/12 Mieszany - Chorzów
  Nasz Jerzy Wyka wygrał kolejny maraton rozgrywany w chorzowskim parku. Kolejne miejsca zajęli Tomasz Kuliński z Katowic i Serb Drago Boroja. Wyniki są TUTAJ


  24 czerwca 2012 r. 
VI Maraton Ostrowski im. M. Jakowczyka
100. Maraton Witolda Olejniczaka
  Ryszard Płochocki w wielkim stylu wygrał maraton na Piaskach. Na mecie pokonał Piotra Taczkę z Ostrowa i Krzysztofa Maciejewskiego z Krotoszyna. W gronie pań Monika Ukleja z Ostrowa wyprzedziła Dorotę Krowicką z Wrocławia i Jolantę Witczak z Lusowa.
Drugie miejsca w swoich kategoriach zajęli Bogdan Będkowski i Konrad Pawlak, a w maratonie zadebiutowała Izabela Wierzchowska. Maraton ukończyli także: Tomasz Kupczyk, Liwio Szumała (rekord życiowy), Robert Rzepecki, Marek Frontczak, Zbigniew Kaczmarkiewicz, Hanna Kurzajczyk, Adam Wierzchowski i Bartosz Pietrzyński. Wyniki są TUTAJ  23 czerwca 2012 r. 
Sudecka Setka - Boguszów-Gorce
  Paweł Nowak ukończył bieg na dystansie 100 km. Zawody wygrali Marek Swoboda i Ewa Majer. Wyniki są TUTAJ


  17 czerwca 2012 r. 
Jogging de La Louviere
  Ryszard Płochocki zajął drugie miejsce na dystansie 20 km. Bieg ukończył także Marek Frontczak a zawody wygrał Demeke Molla. Z kolei 10 km przebiegł Piotr Maciejewski a bieg wygrał Domenico Volpe. Wyniki są TUTAJ


  17 czerwca 2012 r. 
20. Bieg Sokoła - Bukownica
  Piotr Kęszka i Daniel Olszyna pokonali bieg na dystansie ok. 10 km. Zawody wygrali Yuriy Blahodir z Finiszu Kalisz i Karolina Górna z AKL Ursynów. Wyniki są TUTAJ


  16 czerwca 2012 r. 
4. Supermaraton Ozorków
  Mariusz Kurzajczyk, Robert Rzepecki, Damian Bugajny, Beata Bielak i Piotr Banaś ukończyli bieg na dystansie 25 km. Zawody wygrali MAurycy Oleksiewicz i Agata Matejczuk z Łodzi. Wyniki są TUTAJ


  10 czerwca 2012 r. 
Maraton Kukuczki - Katowice
  Jerzy Wyka na dobre wrócił do biegania, bo w trudnym maratonie w Katowicach zajął drugie miejsce z niezłym czasem. Gratulacje! Szybszy był jedynie Jakub Grabowiecki z Chróściny Nyskiej, a trzecie miejsce zajął Grzegorz Wójcik z Rudy Śląskiej. Najszybszą panią była Dorota Wyleciał.
Wyniki są TUTAJ  10 czerwca 2012 r. 
6. Grodziski Półmaraton "Słowaka" - Grodzisk Wlkp.
  Półmaraton w Grodzisku Wielkopolskim przyniósł naszym zawodnikom dwie życiówki. Najlepszym z klubowiczów był Konrad Pawlak, który poprawił swój najlepszy czas w półmaratonie. Za nim przybiegli Tomasz Kupczyk i Rafał Zakrzewski, który także pobił życiówkę. Zawody ukończyli także: Bogdan Będkowski, Mariusz Mazurek, Łukasz Szewczyk, Czesław Fabiański, Robert Rzepecki, Rafał Łysiak i Marek Kobyłka.
Wyniki są TUTAJ  8 czerwca 2012 r. 
9. Bieg Rzeźnika
  Trzy nasze ekipy wystartowały i ukończyły bardzo trudny, górski 9. Bieg Rzeźnika. Najlepiej spisali się Paweł Nowak i Jarosław Feliński (gościnnie), za nimi do mety dobiegli Mariusz Kurzajczyk i Marek Wojtas, a wynik sprzed roku zdecydowanie poprawiła Hanna Kurzajczyk, biegnąca z Jaremą Dubieckim (gościnnie). Zawody ukończyło 232 pary a jako pierwsi na mecie zameldowali się Marcin Świerc i Piotr Hercog, którzy pobili swój zeszłoroczny rekord trasy. Wyniki są TUTAJ


  3 czerwca 2012 r. 
V Wysokogórski Bieg im. druha Franciszka Marduły - Zakopane
I Mistrzostwa Polski w SkyRunning
  Paweł Nowak zdobył brązowy medal w kategorii weteranów I Mistrzostw Polski w skyrunning. Odebrał także nagrodę za trzecie miejsce w M50 w Biegu Marduły, w ramach którego rozegrano mistrzostwa.<
Mistrzem Polski został Marcin Świerc, a na podium stanęli także Daniel Wosik i Paweł Krawczyk. Wśród pań medale odebrały Anna Celińska, Dominika Wiśniewska i Antonina Rychter.
W Biegu Morduły na krótszym dystansie biegł Mariusz Kurzajczyk. Wygrali Piotr Hercog i Renata Bielańska
Wyniki są TUTAJ  27 maja 2012 r. 
Ogólnopolskie zawody TRIKOLOAQUAMAN, Wąsosze - Ślesin
  Pięciu naszych zawodników wystartowało w zawodach triathlonowych które odbyły się w Ślesinie. Rywalizacja odbyła się w dwóch konkurencjach. Mariusz Mazur, Przemysław Górny i Piotr Banaś wystartowali w crosstriathlonie natomiast Andrzej Wolniak i Jacek Raczyński w triatlonie. Wyniki są TUTAJ


  26 maja 2012 r. 
100. Maraton Mirzy - Mariusza Kurzajczyka, Kościelna Wieś
  81 osób uczestniczyło w 100. Maratonie Mirzy - Mariusza Kurzajczyka. Zwyciężył Bartosz Lisiecki, ale z tym samym czasem linie mety przebiegł nasz Bogdan Będkowski. Trzecie miejsce zajął kolejny klubowicz Jerzy Wyka. W gronie pań Katarz6na May-Adamek z Poznania wyprzedziła Agnieszkę Mizerę z Wrocławia i mistrzynię Polski w biegu 24H Aleksandrę Niwińską. Na podium w kategoriach wiekowych stawali: Robert Rzepecki, Paweł Nowak, Marek Frontczak i Tadeusz Tomeczek, maraton, poza jubilatem, ukończyli także Damian Bugajny, Hanna Kurzajczyk i Piotr Maciejewski, a krótsze dystanse - Czesław Fabiański, Dariusz Kujawa, Piotr Kęszka, Piotr Kowalski, Tomasz Kupczyk, Konrad Pawlak, Liwio Szumała, Mirosłąw Antczak, Jacek Raczyński i Andrzej Wolniak. Wyniki są TUTAJ


  19 maja 2012 r. 
XV Amatorskie Mistrzostwa Kalisza w biegach przełajowych, Majków
  Piotr Kęszka zajął trzecie miejsce biegu Majkowskim za Krzysztofem Górnym i Aronem Przybyłem z Finiszu. Zawody ukończyli także: Daniel Olszyna, który został mistrzem Kalisza nauczycieli, a także Damian Bugajny, Liwio Szumała, Jacek Raczyński, Andrzej Wolniak, Tadeusz Tomeczek, Marek Frontczak, Adam Rogacki i Piotr Maciejewski. Mistrzynią Kalisza została Karolina Górna a kolejne miejsca na podium zajęły Justyna Krawczyk i Kinga Grabowska z UKS 9 OSRiR.

Wyniki są TUTAJ  19 maja 2012 r. 
14. Bieg Milowego Słupa, Konin
  Rafał Zakrzewski, Łukasz Szewczyk, Mariusz Mazurek , Marek Kobyłka i Czesław Fabiański ukończyli bieg na dystansie ok. 10 km. Wygrał Juriy Blahodir z Finiszu przed Piotrem Taczką z Ostrowa i Krzysztofem Nowosielskim z Dąbia. Wśród kobiet triumfowała Monika Ukleja z Ostrowa przed siostrami Werner - Katarzyną i Iwoną.
Wyniki są TUTAJ  19 maja 2012 r. 
Gran Prix Ostrowa 6km, Ostrów Wlkp.
  Ryszard Płochocki zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej na dystansie ok. 6 km. Bieg ukończyli także: 10. Bogdan Będkowski, Konrad Pawlak, Tomasz Kupczyk, Rafał Pokora Marek Hojak i Marek Frontczak.
Bieg wygrał Błażej Wytwer z Turku przed Mateuszem Rodewaldem z Wronek. W gronie pań najszybsza była kaliszanka Izabela Wierzchowska .
Wyniki są TUTAJ  19 maja 2012 r. 
VII Cross Maraton Przez Piekło do Nieba, Sielpia
  Robert Rzepecki, Paweł Nowak i Mariusz Kurzajczyk ukończyli bieg w Sielpi. To był 50 klasyczny maraton Roberta. Zawody wygrali Rafał Wroniszewski z Tomaszowa i Beata Kotaś z Krakowa.
Wyniki są TUTAJ  12 maja 2012 r. 
1. Otwarte Mistrzostwa KTS Supermaraton w biegu górskim długodystansowym, Szklarska Poręba-Śnieżka-Szrenica
  Osiem osób stanęło na starcie zawodów rozgrywanych na trasie przyszłorocznych mistrzostw świata w biegach górskich. Pięć przebiegło cały dystans. Wygrał Paweł Nowak, przed Mariuszem Kurzajczykiem i dwójką z Leszna Mariuszem Błachowiakiem i Leszkiem Walczakiem. Wyniki są TUTAJ


  12 maja 2012 r. 
Bieg Piastowski, Kruszwica - Inowrocław
  Bogdan Będkowski, Łukasz Szewczyk i Marek Kobyłka poprawili swoje rekordy życiowe na dystansie półmaratonu. Bieg ukończyli także Robert Rzepecki, Konrad Pawlak o Czesław Fabiański. Bieg wygrał Kenijczyk Martin Muia Mukule, który wyprzedził swoich rodaków - Allana Masai Ndiwa i Boniface Wambua Nduve. Także w gronie pań triumfowały Kenijki Susy Chebet Chemaimak i Gladys Jerotich Cheobi a trzecia była Olga Kalendarova-Ochal. Wyniki są TUTAJ


  6 maja 2012 r. 
2. Maraton Opolski
  Robert Rzepecki wystartował w czwartym w ostatnim czasie maratonie. Dystans najszybciej pokonali Węgrzy z Debreczyna - Erkolo Ashenafi i Reka Batai. Wyniki są TUTAJ


  3 maja 2012 r. 
IX Radziejowski Bieg Południowy, Radziejów
  Marek Kobyłka nadal majówkowa, tym razem w Radziejowie. Zawody wygrał Igor Olefirenko a wśród pań Aleksandra Duliba – oboje z Leszna. Wyniki są TUTAJ


  3 maja 2012 r. 
4. Silesia Marathon
  Maraton na Górnym Śląsku ukończyli Magdalena Raczyńska-Ciszak, Mirosław Pachucki i Przemysław Górny. Zawody wygrali Grzegorz Czyż z Automatyki Tarnów i Ewa Kalarus z Zabieganych Częstochowa. Wyniki są TUTAJ


  2 maja 2012 r. 
Bieg z Flagą, 2 maja, Kalisz
  Ponad 100 osób wzięło udział w kolejnym biegu w Święto Flagi Polskiej, tym razem na dystansie ok. 2,5 km. Na nowej trasie w Parku Przyjaźni nasz klub reprezentowali: Konrad Pawlak, Marek Hojak, Tomasz Kupczyk, Tadeusz Tomeczek, Mariusz Mazurek, Piotra Banaś, Łukasz Szewczyk, Paweł Nowak, Andrzej Wolniak, Czesław Fabiański i Adam Rogacki. Zwyciężył Damian Żubrowski a w gronie pań Kinga Grabowska. Wyniki są TUTAJ


  1 maja 2012 r. 
1. Bieg o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Ślesin
  Korzystając z majówki Marek Kobyłka wystartował w Ślesinie. Zawody wygrał Piotr Taczka z Ostrowa, a w niezbyt mocnej konkurencji kobiet Zuzanna Hajdrych z Kleczewa. Wyniki są TUTAJ


  1 maja 2012 r. 
Maraton Jelcz-Laskowice
  Hanna Kurzajczyk odebrała puchar za pierwsze miejsce w kategorii K20 a Robert Rzepecki za trzecie w M45. Zawody ukończyli także Paweł Nowak, Mariusz Kurzajczyk, Andrzej Wolniak i Łukasz Szewczyk.
Maraton wygrał Ryszard Janusz ze Szczytnej oraz Agnieszka Burdelak z Oławy w gronie kobiet. Wyniki są TUTAJ


  29 kwietnia 2012 r. 
29. Bieg Kosynierów - Września
  Ryszard Płochocki zajął pierwsze miejsce w kategorii M50 i dziewiąte w klasyfikacji generalnej w biegu rozgrywanym na dystansie 10 km. Zawody ukończyli także Paweł Nowak i Marek Kobyłka.
Bieg wygrał Marcin Fehlau z Poznania a w gronie pań Katarzyna Durak z Żórawiny. Wyniki są TUTAJ  22 kwietnia 2012 r. 
11. Cracovia Marathon
  Rafał Zakrzewski, Konrad Pawlak i Beata Bielak poprawili swoje rekordy życiowe. Maraton ukończyli także: Tomasz Kupczyk, Robert Rzepecki, Mariusz Kurzajczyk, Damian Bugajny, Mariusz Mazurek, Hanna Kurzajczyk, Marek Frontczak i Piotr Maciejewski.
Zawody wygrał Kenijczyk Peter Kariuki Wanjiru, przed swoim rodakiem Edwinem Kirui i Tanzałczykiem Faustinem Mussa Starehe. Wśród pań reprezentantka Bośni i Hercegowiny Lucia Kimani wyprzedziła Rosjankę Anastasiyę Zuyevę i Agnieszkę Ciołek. Wyniki nieoficjalne biegu są TUTAJ  15 kwietnia 2012 r. 
V Półmaraton Dąbrowski - Dąbrowa Górnicza
  Mirosław Pachucki reprezentował nasz klub w półmaratonie w Dąbrowie Górniczej. W zawodach zwyciężył Toth Laszlo, a wśród kobiet triumfowała Lilia Fiskovicz. Wyniki biegu są TUTAJ


  15 kwietnia 2012 r. 
Półmaraton Ostrzeszowski im. Mirosława Zaremby
  Marek Kobyłka poprawił w Ostrzeszowie rekord życiowy na dystansie półmaratonu. Bieg wygrał Ukrainiec Sergii Okseniuk a w gronie pań Ilona Barvanova. Wyniki biegu są TUTAJ


  15 kwietnia 2012 r. 
Dębno Maraton
  Bogdan Bodkowski był naszym najszybszym reprezentantem w Dębnie. Natomiast rekordy życiowe znacząco poprawili Robert Rzepecki, Łukasz Szewczyk i Czesław Fabiański. Zawody wygrał David Kiprono Metto, przed swoim rodakiem Jamesem Mbitim. Trzeci był mistrz Polski Yared Shegumo z Warszawy. W gronie pań triumfowała Volha Mazuronak, a najszybszą Polką była Ewa Brych-Pająk.
Wyniki biegu są TUTAJ  15 kwietnia 2012 r. 
Łódź Maraton Dbam o Zdrowie
  Tomasz Kupczyk ukończył maraton w Łodzi. Zawody wygrał Kenijczyk Tola Bane przed swoimi rodakami Wondimnew Melkamu Abatei Sammym Limo. W gronie pań triumfowała Agnieszka Gortel, która jednak nie uzyskała minimum na igrzyska w Londynie. 1011.
Wyniki biegu są TUTAJ  14 kwietnia 2012 r. 
10. Bieg Europejski - Gniezno
  Bieg ukończyli Ryszard Płochocki i Piotr Kęszka. Zwyciężył Kenijczyk Martin Mukule, przed Węgrem Laszlo Tothem i kolejnym Afrykaninem Johnem Tanui. W gronie pań najlepsza była Wioletta Kryza. Wyniki biegu są TUTAJ


  14 kwietnia 2012 r. 
4. Bieg Częstochowski
  Konrad Pawlak i Mariusz Kurzajczyk ukończyli rekordowo obsadzony i rozegrany na nowej trasie bieg w Częstochowie. Zawody wygrał Kenijczyk Edwin Kirvi, przed częstochowianami Danielem Wochem i Rafałem Nowakiem. W gronie pań triumfowała Ukrainka Tatiana Mazentsevsa. Wyniki biegu są TUTAJ


  14 kwietnia 2012 r. 
Wiosna Cekowska - Bieg im. Adama Mariana Walczaka
  Marek Frontczak zajął drugie miejsce a Tadeusz Tomeczek trzecie w kategorii M60. Do mety biegu na 5 km dotarł także Andrzej Wolniak. Wygrał Węgier Laszlo Toth a kolejne miejsca zajęli Ukraińcy: Rusłan Piecznikow i Jurij Błahodir. W gronie pań triumfowała powracająca na biegowe trasy po kontuzji Edyta Lewandowska z Łodzi, przed Anną Grzesiak i Katarzyną Werner. Wyniki biegu są TUTAJ


  8-9 kwietnia 2012 r. 
WIELKANOC
    Ciepłych, zdrowych, pełnych radosnej nadziei Świąt Zmartwychwstania Pańskiego,
okraszonych na świątecznym treningu spotkaniem z budzącą się do życia przyrodą
życzy Admin

  1 kwietnia 2012 r. 
27. Bieg Sokoła - Bukówiec
  Bieg ukończyli Ryszard Płochocki, Piotr Kęszka i Sławomir Kawala, który jednocześnie zajął drugie miejsce w kategorii M20 Mistrzostw Polski lekarzy na 15 km. Gratulacje! Zawody wygrał Ukrainiec Oleksandr Labziuk przed Krzysztofem Szymanowskim z Końciana i Marcinem Zagórnym z Krosna Odrzańskiego. W gronie pań triumfowała Katarzyna Durak.
Wyniki biegu są TUTAJ  1 kwietnia 2012 r. 
2. Pabianicki Półmaraton ZHP
  Tomasz Kupczyk i Łukasz Szewczyk zdecydowanie poprawili swoje rekordy życiowe na dystansie półmaratonu. Gratulacje! Zawody ukończyli także: Robert Rzepecki, Konrad Pawlak, Andrzej Wolniak, Czesław Fabiański, Tadeusz Tomeczek i Piotr Maciejewski.
Półmaraton wygrali Ukraińcy Sergii Okseniuk i Juri Rusyuk, a trzeci był Kenijczyk Keneth Kipkogei Serem. W gronie pań triumfowała Wioletta Kryza. Bieg ukończyło 645 biegaczy.
Wyniki biegu są TUTAJ  30 marca 2012 r. 
Podsumowanie Zimowego Grand Prix Supermaratonu Kalisz
  W restauracji Orient odbyło się uroczyste podsumowanie naszego Zimowego Grand Prix, na które składało się 10 biegów rozgrywanych od grudnia do marca. Warto zauważyć, że połowę z nich wygrał Rytszard Płochocki. W sumie w rywalizacji uczestniczyło ponad 300 osób. Czołowe trójki w poszczególnych kategoriach nagrodzone zostały statuetkami, które wręczał wiceprezydent Dariusz Grodziński. Natomiast najlepszy mężczyzna i kobieta otrzymali buty biegowe, zaś wszyscy, którzy wystartowali co najmniej cztery razy, wyjątkowe ręcznie wykonane przez Damiana medale. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zwyciężył Piotr Kęszka, który wyprzedził Bogdana Będkowskiego i Roberta Rzepeckiego. W gronie pań triumfowała Hanna Kurzajczyk, przed Marleną Nowak i Beatą Bielak. Poszczególne kategorie wiekowe wygrali: Tomasz Kupczyk, Damian Bugajny, Paweł Nowak i Marek Frontczak. Kompletne wyniki w kategoriach są TUTAJ


  25 marca 2012 r. 
7. Półmaraton Warszawski
  Konrad Pawlak poprawił swój rekord życiowy podczas rekordowego pod względem frekwencji półmaratonu w Warszawie. Gratulacje! Zawody wygrał Arkadiusz Gardzielewski ze Śląska Wrocław, przed Shegumo Yaredem z Warszawy i Mariuszem Giżyńskim z Poznania. W gronie pań triumfowała Białorusinka Volha Mazurenok, która wyprzedziła Aleksandrę Jawor z Częstochowy i Agnieszkę Gortel-Maciuk z Chorzowa. Wyniki biegu są TUTAJ


  24 marca 2012 r. 
5. Półmaraton Ślężański
  Ryszard Płochocki zajął drugie miejsce w kategorii pięćdziesięciolatków w rekordowo obsadzonej imprezie. Rekordy życiowe na tej trudnej trasie poprawili Piotr Kęszka, Robert Rzepecki i Beata Bielak. Gratulacje! Bieg ukończyli także: Mariusz Kurzajczyk, Paweł Nowak, Mirosław Antczak, Andrzej Wolniak i Czesław Fabiański. Jako pierwszy finiszował Węgier Laszlo Toth, który wygrał z koalicją czterech Kenijczyków. W gronie pań najlepsza była Ukrainka Nadeżda Trilinskaja, która wyprzedziłą swoją rodaczkę Olgę Kotovską i Martę Szenk z Bydgoszczy. Wyniki biegu są TUTAJ


  17 marca 2012 r. 
8. Maniacka Dziesiątka
  Tradycyjnie w Poznaniu sypnęło życiówkami. Tym razem swoje rekordy na 10 km poprawili Robert Rzepecki, Konrad Pawlak, Tomasz Kupczyk, Rafał Pokora i Marek Kobyłka. Gratulacje! Jak zwykle najszybszy był jednak Ryszard Płochocki, który zajął trzecie miejsce w bardzo mocno obsadzonej kategorii M50. Bieg wygrali Ukraińcy: Sergej Okseniuk, przed Yuriy'em Rusyukiem i Mykola Iukhymchukiem. W gronie pań triumfowała Ukrainka Nadezda Trilinskaya, przed Białorusinką Aleną Berasniavą i Dominiką Nowakowską z Lęborka. Zawody ukończyli także: Piotr Kęszka, Rafał Zakrzewski, Damian Bugajny, Mariusz Kurzajczyk, Paweł Nowak, Mariusz Mazurek, Hanna Kurzajczyk, Czesław Fabiański, Beata Bielak, Marek Frontczak i Marlena Nowak.
Wyniki biegu są TUTAJ  11 marca 2012 r. 
Półmaraton Ostrowski
  Ryszard Płochocki odebrał nagrodę za pierwsze miejsce w kategorii M50, a Piotr Kęszka za trzecie w kategorii M30. Zawody ukończyli także: Bogdan Będkowski, Tomasz Kupczyk, Konrad Pawlak, Robert Rzepecki, Damian Bugajny, Rafał Pokora, Liwio Szumała, Łukasz Szewczyk, Marek Kobyłka, Mariusz Mazurek, Marek Frontczak, Jerzy Stachowski, Hanna Kurzajczyk, Beata Bielak, Czesław Fabiański i Piotr Maciejewski. Półmaraton wygrał Piotr Taczka z Ostrowa przed Krzysztofem Pokrzywińskim z Polic i Krzysztofem Nowosielskim z Dąbia nad Nerem. W gronie pań najlepsza była Monika Ukleja.
Wyniki biegu są TUTAJ


  3 marca 2012 r. 
Grand Prix Supermaratonu - 15 km
  Ryszard Płochocki wygrał ostatni bieg z cyklu GP, rozgrywany w Szczypiornie. Kolejne miejsca zajęli: Bogdan Będkowski i Piotr Kęszka, a bieg ukończyli także: Tomasz Kupczyk, Robert Rzepecki, Konrad Pawlak, Liwio Szumała, Paweł Nowak, Marek Hojak, Mirosław Antczak, Marek Kobyłka, Przemysław Górny, Andrzej Wolniak, Marek Frontczak, Tadeusz Tomeczek, Piotr Kowalski, Piotr Maciejewski, Beata Bielak, Marlena Nowak i Czesław Fabiański. Zawody zakończyło ognisko, w którym upiekliśmy kiełbaski.
Wyniki biegu są TUTAJ


  26 lutego 2012 r. 
Land Rover Malta Maraton
  Mirosław Pachucki jako jedyny nasz zawodnik reprezentował Supermaraton Kalisz w maratonie Land Rover, który odbył się na Malcie. Zawody wygrał Marokańczyk Mohammed Hajjy, przed swoim rodakiem Kabbouri Abdelekrim i Maltańczykiem Jonathanem Balzanem. W gronie pań triumfowała miejscowa biegaczka Carmen Hili. Wyniki biegu są TUTAJ

  25 lutego 2012 r. 
Grand Prix Supermaratonu - Śliwniki (10,8 km)
  Ryszard Płochocki wygrał przedostatni bieg z cyklu Grand Prix Supermaratonu. Na trasie blisko 11 km wyprzedził Bogdana Będkowskiego i Tomasza Kupczyka. Kolejne miejsca zajęli: Robert Rzepecki, Piotr Kęszka, Damian Bugajny, Paweł Nowak, Mariusz Kurzajczyk, Łukasz Szewczyk, Marek Hojak, Marek Kobyłka, Andrzej Wolniak, Mirosław Antczak, Marek Frontczak, Tadeusz Tomeczek, Piotr Maciejewski i Marlena Nowak. Wyniki biegu są TUTAJ


  18 lutego 2012 r. 
Grand Prix Supermaratonu - Chełmce (21,6 km)
  Piotr Kęszka wygrał kolejne zawody, rozgrywane na trudnej trasie na granicy Kalisza i Chełmc. W biegu na dystansie "przedłużonego półmaratonu" Kolejne miejsca zajęli: Tomasz Kupczyk i Witold Szczepaniak, a bieg ukończyli także: Bogdan Będkowski, Damian Bugajny, Robert Rzepecki 1:51:45, Mariusz Kurzajczyk, Paweł Nowak, Łukasz Szewczyk, Andrzej Wolniak, Przemysław Górny, Marek Kobyłka, Marek Frontczak, Piotr Maciejewski i Tadeusz Tomeczek. Wyniki biegu są TUTAJ

  12 lutego 2012 r. 
Grand Prix Ostrowa - ok. 10 km
Galeria Marty Szczypkowskiej
  Ryszard Płochocki zajął drugie miejsce, przegrywając jedynie z Błażejem Wytwerem z Turku. Trzeci był Dariusz Cichorek. Wysokie miejsca zajęli także inni nasi koledzy, choż żadnemu nie udało się zająć miejsca na podium w katgeoriach. Bieg w gronie aż 103 uczestników ukończyli: Tomasz Kupczyk, Bogdan Będkowski, Piotr Kęszka, Rafał Pokora, Konrad Pawlak, Marek Hojak, Marek Kobyłka, Marek Frontczak i Czesław Fabiański. Wyniki biegu są TUTAJ

  4 lutego 2012 r. 
8. Cross Maraton Koleżeński im. Adama Mariana Walczaka
  Piotr Taczka z Ostrowa wygrał nasz cross maraton po raz pierwszy rozgrywany w Lasku Winiarskim. Na mecie wyprzedził Krzysztofa Maciejewskiego z Krotoszyna i Bartosza Lisieckiego z Poznania. Czwarty był nasz Piotr Kęszka, który wygrał kategorię M30. Nasi zawodnicy więcej razy stawali na podium. W kategorii M40 najlepszy był Robert Rzepecki a w M60 drugie miejsce zajął Marek Frontczak. Trzeci w gronie 30-latków był Tomasz Kupczyk. Maraton przebiegli także: Mariusz Kurzajczyk, Marek Kobyłka i Damian Bugajny, a krótszy dystans Czesław Fabiański, Piotr Kowalski, Tadeusz Tomeczek i Piotr Maciejewski. Z kolei w rywalizacji pań najlepsza była Agata Matejczuk z Łodzi, która wyprzedziła Agnieszkę Mizerę z Wrocławia i naszą Hannę Kurzajczyk. Wśród półmaratończyków drugie miejsce zajęła nasza Beata Bielak. Wyniki biegu są TUTAJ

  28 stycznia 2012 r. 
Grand Prix Supermaratonu - Psary (ok. 15 km)
  Ryszard Płochocki wygrał bieg rozgrywany na leśnej trasie o długości nieco ponad 15 km. Kolejne miejsca zajęli Piotr Kęszka i Bogdan Będkowski. W rywalizacji uczestniczyło 18 biegaczy, w tym 17 supermaratończyków: Konrad Pawlak, Robert Rzepecki, Damian Bugajny, Paweł Nowak, Liwio Szumała, Mariusz Kurzajczyk, Łukasz Szewczyk, Andrzej Wolniak, Marek Kobyłka, Marek Frontczak, Czesław Fabiański, Mirosław Antczak, Tadeusz Tomeczek i Piotr Maciejewski. Wyniki biegu są TUTAJ

  27 stycznia 2012 r. 
Grand Prix Supermaratonu - biegniemy 15 km w Psarach

  Jutro, w sobotę, 28 stycznia kolejny otwarty bieg z cyklu Grand Prix Supermaratonu. Start o godz. 10, dystans 15 km. Spotykamy się na parkingu w Psarach - szczegóły na FORUM w dziale NASZE IMPREZY.

  21 stycznia 2012 r. 
Bieg do Marchwacza

 W tegorocznych obchodach tradycyjnie brali udział biegacze naszego klubu, którzy już po raz kolejny pobiegli z Kalisza do Marchwacza, upamiętniając tragiczne wydarzenia.
  14-15 stycznia 2012 r. 
Dwumaraton Bydgoski

  Mariusz Kurzajczyk ukończył dwa maratony bydgoskie. Sobotni wygrał Paweł Szymandera z Torunia, a niedzielny Litwin Liegus Sarunas, który jednocześnie triumfował w dwumaratonie. Wyniki biegów są TUTAJ

  14 stycznia 2012 r. 
Zimowe Grand Prix - 21,1 km  Ryszard Płochocki znów wygrał bieg z cyklu GP Supermaratonu. W Murowańcu na dystansie półmaratonu wyprzedzł Piotra Kęszkę i Tomasza Kupczyka. W rywalizacji wzięło udział 17 osób, w tym także: Bogdan Będkowski, Robert Rzepecki, Konrad Pawlak, Damian Bugajny, Paweł Nowak, Rafał Zakrzewski, Andrzej Wolniak, Łukasz Szewczyk, Marek Kobyłka, Marek Frontczak, Czesław Fabiański, Tadeusz Tomeczek, Mirosław Antczaki Piotr Kowalski. Wyniki są TUTAJ  7 stycznia 2012 r. 
Zimowe Grand Prix - 5 km
  Ryszard Płochocki wygrał kolejny bieg z cyklu GP Supermaratonu rozegrany na ścieżce rowerowej do Winiar. Przy rekordowej frekwencji 29 uczestników wyprzedził Piotra Kęszkę i Bogdana Będkowskiego. Z naszych reprezentantów dalsze miejsca zajęli: Tomasz Kupczyk, Damian Bugajny, Konrad Pawlak, Rafał Pokora, Mariusz Kurzajczyk, Paweł Nowak, Robert Rzepecki, Marek Hojak, Mariusz Mazurek, Łukasz Szewczyk, Przemysław Górny, Andrzej Wolniak, Mirosław Antczak, Marek Kobyłka, Marek Frontczak, Czesław Fabiański, Piotr Kowalski, Hanna Kurzajczyk, Tadeusz Tomeczek, Piotr Maciejewski, Jakub Mikołajewski, Mieczysław Mikołajewski i Marlena Nowak. Wyniki są W TYM MIEJSCU

  1 stycznia 2012 r. 
2. Noworoczny Super Maraton
  Piotr Kęszka zwyciężył w pięknym stylu w naszym pierwszym w nowym roku biegu i przy okazji poprawił swój rekord życiowy w maratonie. Kolejne miejsca zajęli Bogdan Będkowski i Mariusz Kurzajczyk, a dystans maratonu pokonali także: Paweł Nowak, Marek Frontczak i Andrzej Wolniak. Natomiast bieg na krótszym dystansie ukończyli: Tomasz Kupczyk, Robert Rzepecki, Konrad Pawlak, Marek Kobyłka, Mieczysław Mikołajewski, Łukasz Szewczyk, Piotr Maciejewski, Damian Bugajny, Hania Kurzajczyk i Przemyslaw Górny. Wyniki są TUTAJ


© Copyrights by KTS Supermaraton Kalisz