ŁEMKOWYNA ULTRA-TRAIL 150 – Beskid Niski, 13-14.10.2018

Paweł „Ultra-twardziel” Nowak

Paweł Nowak, nasz najlepszy i najbardziej doświadczony górski biegacz, ukończył morderczy bieg na Łemkowyna Ultra Trial 150. Trasa tego biegu liczy 150 kilometrów i prowadzi Głównym Szlakiem Beskidzkim z Krynicy Zdrój do mety zlokalizowanej w Komańczy. Przewyższenia to aż +5860m/-5970m!

Paweł wraca po kontuzji i jak widać jego miłość do biegów górskich jest ogromna, bo od razu rzucił się na głęboką wodę, startując w jednej z najtrudniejszych imprez w naszym kraju. Na dotarcie do mety potrzebował 31 godzin 10 minut i 10 sekund! A trzy dni po biegu podsumował to tak:

„Całe dwie noce i jeden dzień w biegu, trasa piękna. Błoto. Było ciężko po ostatnich problemach zdrowotnych. Nie mogłem zbiegać i jeszcze kłopoty z nowymi butami. Ledwo dobiegłem do przepaku na 80.km, żeby zmienić buty, ale już za późno. Straszny ból w stopach. Przerwa. Po 100. kilometrze już szedłem. Ale walczyłem do końca. Chciałem ukończyć. Pogoda piękna. Przez kilka dni nie mogłem chodzić. To był jeden z najcięższych biegów w moim życiu. Ale zdobyłem KORONĘ ULTRAMARATONÓW POLSKICH!”

I właśnie tej walki z samym sobą oraz Korony Ultramaratonów Polskich serdecznie gratulujemy!

Brawo Pawko! Oby zdrowie było to forma wróci i dalej będziesz zdobywał kolejne szczyty, korony, puchary, medale…

Jeśli chodzi o Koronę Ultramaratonów Polskich to zainteresowanych odsyłamy do tego artykułu, gdzie jest to ładnie opisane i są nawet nasze kaliskie akcenty.

Bieg wygrał Artur Jendrych, pokonując tę trasę w zawrotnym czasie 17h02m44! Wśród kobiet najszybsza była Gosia Pazdan Pozorska.