19. PKO Poznań Maraton – Poznań, 14.10.2018

Marek Frontczak, Sebastian Antkowiak, Tomek Krzywik i Bartosz Pietrzyński przed startem 19. Poznań Maraton

Po raz 19. w stolicy Wielkopolski obył się Poznań Maraton i tradycyjnie na jego trasie nie mogło zabraknąć biegaczy z Supermaratonu Kalisz. Tym razem nieco skromniejsza ekipa, bo tylko trzyosobowa: Bartek Pietrzyński, Paweł Bartczak i Marek Frontczak.

Najszybszym z naszych był Bartek, który po raz kolejny wystartował w tempie poniżej trzech godzin, ale finalnie zakończył z wynikiem 3:12:51. Paweł wraca do biegania maratonów i tym razem na spokojnie trochę powyżej 3:30 a nasz najbardziej doświadczony maratończyk – Marek, pokonał już ten dystans po raz 185. i jak sam się pochwalił, był to jego najszybszy maraton od blisko dwóch lat! Brawo!

Poza tym na trasie bardzo dużo bliskich nam osób i spośród nich należy docenić i podkreślić nową życiówkę Izy Wierzchowskiej, która co prawa liczyła na wynik 2:5x, to i tak zakończyła ten maraton ze znakomitym czasem 3:05:42 i zajęła 10. miejsce w klasyfikacji generalnej pań! Gratulujemy!

Zwycięzcą bieg został reprezentat Kenii – Cosmam Mutuku Kyeva, który jednocześnie ustanowił nowy rekord trasy 2:11:43. Najszybszą z pań była Denbi Tesfanesh Merga z Etiopii.