IX Supermaraton Gór Stołowych, 30.06.2018

30 czerwca Paweł Nowak wziął udział w IX Supermaratonie Gór Stołowych, gdzie zajął 3 miejsce w kategorii wiekowej! Paweł rywalizował na trasie ultra, która miała długość 54,7 km i przewyższenia rzędu +2400/-2300 metrów. Jego czas na mecie to 7:07:05, miejsce w generalce 82. Start biegu znajduje się przy Centrum Szkoleniowo – Edukacyjnego Parku Narodowego Gór Stołowych, natomiast meta przy Schronisku PTTK na Szczelińcu.

Paweł podsumował biega tak: „trasa piękna, ale trudna technicznie – dużo skał w Górach Stołowych i Broumovskich Sten (po czeskiej stronie). Meta na Szczelińcu – podejście 665 kamiennych schodów i wspaniała panorama na szczycie! Pozdrawiam!”.

Brawo Paweł, również pozdrawiamy i życzymy kolejnych sukcesów nie tylko na tych górskich szlakach!

Zwycięzcą biegu został Maciej Dombrowski, który z duża przewagą wyprzedził na mecie Janusz Majera oraz Andrew Mcconnella z Australii. Najszybszą z pań okazała się Katarzyna Winiarska, która zajęła 11. miejsce z czasem 05:56:44.