SUPERMARATON STULECIA Mistrzostwa Polski w biegu na 100 kilometrów – Warszawa, 10.11.2018

Marek Kobyłka jako jedyny reprezentant Supermaratonu Kalisz ukończył bieg Supermaraton Stulecia, czyli bieg na dystansie 100 kilometrów zorganizowany wyjątkowo w Warszawie. Wyjątkowość tego biegu oczywiście związane była z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowano trasę na atestowanej pętli długości 1535 m 89 cm na terenie Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego i najwytrwalsi biegacze pokonywali ją  aż 65 razy.

Marek zakończył rywalizację na 107. miejscu pokonując 100km w czasie 11:29:11.

Poza Markiem na starcie biegu stanął też Marcin Fingas, który po przebiegnięciu 20 kilometrów z uwagi na uraz, niestety musiał wycofać się z dalszej rywalizacji.

Supermaraton Stulecia był jednocześnie Mistrzostwami Polski w biegu na 10o kilometrów i złoty medal wśród panów wywalczył bardzo dobrze nam znamy Piotr Stachyra z MKS Piasta Głogów (zwycięzca m.in. 14. Cross Maraton Koleżeński im. Adama Mariana Walczaka). Mystrzynią Polski została Małgorzata Pazda-Pozorska (AML Słupsk). Gratulujemy!