Wielkanocny parkrun Kalisz #146 20.04.2019

Po ubiegłotygodniowym spadku frekwencji parkrun Kalisz wrócił na dobre tory. Piękna pogoda i promienie wielkanocnego słońca sprawiły, że w okolicach kaliskiego aquaparku znów zrobiło się tłoczno i gwarno, a na trasę kaliskiego parkrun wyruszyło 106 biegaczy i biegaczek. Najszybciej z klasyfikowanych w systemie parkrun trasę pokonała Karolina Górna, która ustanowiła nowy kobiecy rekord kaliskiej trasy. Od wczoraj ów rekord wynosi 17:30 i coś nam mówi, że to nie jest ostatnie słowo Karoliny. Supermaraton Kalisz reprezentowany był przez dziewięcioro biegaczy, z których najszybszy tym razem był dziesiąty na mecie Bogdan Będkowski. Poza Bogdanem do mety 146. edycji parkrun Kalisz dobiegli: Sebastian Antkowiak, Michał Pośpiech, Adam Boguś, Zdzisław Druciarek, Czesław Fabiański, Weronika Wodiczko, Tadeusz Tomeczek, Klaudia Antkowiak oraz Piotr Maciejewski.  Bieg zakończył się zwycięstwem wspomnianej wyżej Karoliny Górnej, jako drugi finiszował Jakub Szymczak, a trzecie miejsce zajął Hubert Wojciechowki. Na wirtualnym kobiecym podium obok zwyciężczyni stanęły Gabriela Maryka Trzepacz oraz Marta Szymanowska.