Rekordowy XIV Bieg Wigilijny Od Zmierzchu Do Świtu za nami

Dziś o poranku zakończył się organizowany już po raz czternasty Bieg Wigilijny Od Zmierzchu Do Świtu, w którym rekordowa liczba blisko stu pięćdziesięcioro biegaczy i biegaczek rywalizowało na dystansie 16 godzin i 11 minut. W tym roku biegaliśmy po nowej dla tej imprezy, ale dla większości biegaczy doskonale znanej między innymi z biegów parkrun trasie przebiegającej wzdłuż Prosny. Nie zabrakło ostrej rywalizacji na trasie, a także towarzyskich rozmów oraz wspomnień z rozmaitych imprez nie tylko biegowych. Świetną ku temu okazją była kolacja wigilijna, którą biegacze i biegaczki zjedli przy dźwiękach świątecznych piosenek i kolęd tuż po dwudziestej. Największą wytrwałością i hartem ducha minionej nocy wykazali się Krzysztof Stodulski z Krzyżanowa oraz Aleksa Motylska z Mogilna. Krzysztof i Aleksa większość dystansu pokonali wspólnie i rywalizację zakończyli z tym samym wynikiem 120 km. Wielkie brawa!  Na drugim i trzecim stopniu podium wśród panów stanęli Maciej Chrystek z Żelazkowa, który przebiegł 111 kilometrów oraz Krzysztof Boczula z Wrocławia, który rywalizację zakończył po 102 kilometrach; z kolei Aleksie  podczas dekoracji towarzyszyły Agnieszka Wasiewicz z Opatówka, która uzbierała 90  kilometrów oraz Agnieszka Michalska z Ostrowa Wielkopolskiego, która zadowoliła się wynikiem 63 km. Najlepsi reprezentanci Supermaratonu Kalisz to Michał Pośpiech oraz Weronika Wodiczko, którzy pokonali odpowiednio 72 i 45 kilometrów. Uzyskany przez Michała wynik pozwolił mu zająć znakomite, szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. Michał i Weronika, gratulacje! Poza Michałem i Weroniką barwy Supermaratonu reprezentowali: Damian Bugajny, Zdzisław Druciarek, Czesław Fabiański, Magdalena Kaźmierczak, Marek Kobyłka, Małgorzata Kobyłka, Mieczysław MikołajewskiKonrad Pawlak i Rafał Pokora.  Warto wspomnieć, że Małgorzata Kobyłka po raz pierwszy pokonała dystans maratonu. Brawo Gosia!

Szczegółowe wyniki podamy nieco później; tymczasem tak prezentują się najlepsze szóstki klasyfikacji generalnych XIV Biegu Wigilijnego Od Zmierzchu Do Świtu:

Panowie:

1. Krzysztof Stodulski (Kutno Biega) 120 km
2. Maciej Chrystek (Colian Na Start) 111 km
3. Krzysztof Boczula (WKB Piast Wrocław) 102 km
4. Robert Kowalewski (Wrocław) 93 km
5. Roman Skrobański (Biegam Bo Chcę) 90 km
6. Michał Pośpiech (Supermaraton Kalisz) 72 km

 

Panie:

1. Aleksa Motylska (MKS Inowrocław) 120 km
2. Agnieszka Wasiewicz (Team Masters Barracuda) 90 km
3. Agnieszka Michalska (Ostrów Wielkopolski) 63 km
4. Laura Skrobańska (Biegam Bo Chcę Godziesze Małe) 60 km
5. Debora Kubecza (Krotoszyńska Grupa Biegowa) 51 km
6. Agnieszka Pawełczyk (Kalisz) 51 km

Klasyfikacja klubowa Supermaratonu Kalisz – panowie:

1. Michał Pośpiech 72 km
2. Zdzisław Druciarek 63 km
3. Marek Kobyłka 51 km
4. Mieczysław Mikołajewski 42,2 km
5. Rafał Pokora 30 km
6. Czesław Fabiański 24 km

Klasyfikacja klubowa Supermaratonu Kalisz – panie:

1. Weronika Wodiczko 45 km
2. Małgorzata Kobyłka 42,2 km
3. Magdalena Kaźmierczak 21 km

Wszystkim uczetnikom XIV Biegu Wigilijnego bardzo serdecznie gratulujemy i dziękujemy za tak liczny udział w naszym biegu; jednocześnie już dzisiaj zapraszamy na kolejną imprezę organizowaną przez Supermaraton Kalisz. Tym razem będzie to XV Cross Maraton im. Adama Mariana Walczaka. Bieg odbędzie się w sobotę 9. lutego 2019 w lesie winiarskim. Szczegóły podamy niebawem na naszej stronie oraz profilu facebookowym.

Pełne wyniki do pobrania tutaj.

Galeria zdjęć autorstwa naszej niezłomnej Edi 

Galeria 1