I Kaliski Półmaraton Nocny „Bursztynowa Hellena” tuż tuż…

Już w najbliższy sobotni wieczór, biegacze z całej Polski zawitają w naszym mieście, żeby wziąć udział w I Kaliskim Półmaratonie Nocnym „Bursztynowa Hellena”. W organizację tego półmaratonu od samego początku zamieszana jest m.in. nasza klubowa Koleżanka Edyta Marciniak, w imieniu której wszystkich jeszcze niezdecydowanych zapraszamy do udziału!

Gdy Edyta w marcu tego roku podała pierwsze informacje zapowiadając ten nowy projekt biegowy, nikt z nas nie wątpił, że jest to skazane na sukces! 🙂

Od tamtego czasu Bieg zyskał tytularnego sponsora, w organizację oprócz Policyjnego Klubu Biegacza KMP Kalisz włączyło się Miasto Kalisz i OSRiR Kalisz. Na chwilę obecną jest blisko 650 osób zapisanych, zostały ostatnie miejsca (limit 700 osób). Wpisowe dla spóźnialskich to 80 zł i macie czas tylko do 18 lipca, żeby jeszcze się zdecydować (jednak dla osób, które zapiszą się w środę, Organizator nie gwarantuje imiennego numeru startowego).

Zapisy na Bieg są tutaj.

Najważniejsze informacje w pigułce:
Biuro Zawodów – Hala Arena Kalisz, ul. Prymasa Wyszyńskiego 22-23 🙂 czynne będzie:
– w piątek, 20 lipca w godz. 12:00-20:00;
– w sobotę, 21 lipca w godz. 10:00 – 19:00.

Parkingi i teren wokół Hali Arena zostaną całkowicie wyłączone z ruchu kołowego; w sobotę będzie tam obowiązywać zakaz parkowania, więc TYLKO BIEGACZE będą mogli dojechać pod halę i odebrać pakiet startowy, później będzie trzeba przeparkować swój samochód.

Start – godz. 21:00 – Hala Arena Kalisz
Trasa posiada atest PZLA i wytyczona została następującymi ulicami Kalisza: Hala Arena Kalisz – ul. Prymasa Wyszyńskiego, Al. Ks. J. Popiełuszki, Armii Krajowej, M. Skłodowskiej-Curie, Al. Wojska Polskiego, Wrocławska w kierunku COSSW (z nawrotem za ośrodkiem COSSW), ul. Wrocławska do ul. Zachodniej, ul. Obozowa, Torowa i ul. Kresową do Ronda Rzymskiego, Trasa Bursztynowa – z nawrotem przed ul. Łódzką, powrót Trasą Bursztynową do Ronda Rzymskiego, ul. Kresowa, Torowa, Obozowa, Zachodnia i przecinając ul. Wrocławską – Al. Wojska Polskiego, Skłodowskiej-Curie, Armii Krajowej, Al. Ks. J. Popiełuszki i ul. Prymasa Wyszyńskiego do Mety, zlokalizowanej w rejonie Hali Arena Kalisz (Dobrzec). Trasa będzie oznaczona co kilometr.

Pacemakerzy prowadzący grupy Biegaczy chcących równym tempem przebiec półmaraton w czasie: 1:30, 1:45, 2:00, 2:15. (aktualnie jest poszukiwany w zastępstwie za Konrada ktoś na 1:3o, jak czujecie się na siłach, można się zgłaszać do Edi).

Punkty odżywiania, na których będą ustawione: woda, napój izotoniczny, owoce i cukier – będą usytuowane na wys. ok. 5, 9, 14 i 18 km.