Grand Prix Ziemi Kaliskiej 2018 – podsumowanie

Najlepsi w Grand Prix Ziemi Kaliskiej 2018

W minioną niedzielę zakończyło się Grand Prix Ziemi Kaliskiej, czyli cykl składający się z 4 biegów:

1. Wiosna Cekowska,

2. 5-10-15 Stawiszyn,

3. Cross Półmaraton Murowaniec,

4. Biegu Niepodległości Kalisz 1918-2018.

Do klasyfikacji końcowej liczyła się suma uzyskanych czasów z poszczególnych biegów. I tutaj bardzo dobrze zaprezentowali się biegacze Supermaratonu Kalisz, którzy nie tylko chętnie brali udział w pojedynczych biegach, ale jak wyniki pokazują, część z nich potraktowała rywalizację zupełnie poważnie i do samego końca walczyła o najlepsze miejsce nie tylko w klasyfikacji generalnej, ale również istotnej dla każdego z nich – klasyfikacji w swojej kategorii wiekowej

Najlepiej spisał się nasz najszybszy obecnie zawodnik – Konrad Pawlak, który w ostatnim biegu mógł kontrolować swoją wypracowaną wcześniej przewagę, jednak jak na prawdziwego sportowca przystało, potraktował bieg poważnie, wywalczył 3. miejsce open i tym samy zapewnił sobie 2. miejsce w całym GP Ziemi Kaliskiej. Brawo Konrad!

Wśród kobiet nasza Weronika Wodiczko dzielnie walczyła do samego końca i udało się jej utrzymać miejsce na podium, zajmując ostatecznie 3. miejsce! Brawo Weronika!

Z pozostałych naszych zawodników swoje pucharki wybiegali jeszcze:

 

Jakbyśmy dodali do tego grona jeszcze Rysia Płochockiego (który w GP co prawda nie startował, a w niedzielę wybrał Bieg Niepodległości z większymi tradycjami w Turku), to można śmiało powiedzieć, że 50-latkowie rządzą w Supermaratonie Kalisz 😉 Poza tym Marek Kobyłka dzień wcześniej przebiegł 100 kilometrów na trasie Supermaratonu Stulecia, tak więc  jak widać jest niezmordowanym, pozytywnie zakręconym Biegaczem! Brawa dla wszystkich nagrodzonych!

Ostatnim naszym reprezentantem, który został sklasyfikowany w całym cyklu Grad Prix był Bartek Pietrzyński, który zajął bardzo dobre 13. miejsce w klasyfikacji generalnej, jednak to pozwoliło na uplasowanie się dopiero na 6. miejsce w kategorii 30-latków. Brawo Bartek!

Pierwsza lokata w GP Ziemi Kaliskiej była niezagrożona praktycznie od samego początku, bo Mateusz Łańduch (Baster Team) jest w tym roku w wyśmienitej formie i był w całym GP klasą samą w sobie. Tak samo w kategorii pań Katarzyna Werner (KKB Finisz Kalisz), zdominowała rywalizację, nie pozostawiając koleżankom w tym roku żadnych szans. Nasze gratulacje!

Najważniejsze wyniki Grand Prix Ziemi Kaliskiej:

1. Łańduch Mateusz (BASTER TEAM) 3:02:34
2. Pawlak Konrad (Supermaraton Kalisz) 3:21:26
3. Suchanecki Rafał (Dzika Drużyna) 3:23:05
13. (6.M-30)Pietrzyński Bartosz (Supermaraton Kalisz) 3:49:21
14. (1.K)Werner Katarzyna (KKB Finisz Kalisz) 3:50:38
17. (1.M-50) Mrowicki Piotr (Supermaraton Kalisz) 3:57:33
29. (3.M-50)Kobyłka Marek (Supermaraton Kalisz) 4:15:25
41. (2.K)Matczak Justyna (Drużyna Powiatu Kaliskiego) 4:28:26
42. (3.K)Wodiczko Weronika (Supermaraton Kalisz) 4:33:25
67. (3.K-50)Kobyłka Małgorzata (Supermaraton Kalisz) 6:04:00

Szczegółowe wyniki tutaj.