„Od Helu po Halny”, czyli najdłuższy w Polsce bieg charytatywny (17-21.06.2018)

17 czerwca, o godzinie 19:00, rusza z Helu II edycja najdłuższego w Polsce biegu charytatywnego na rzecz hospicjów dziecięcych „Od Helu po Halny”. Bieg potrwa 4 dni. 5 śmiałków – profesjonalistów i amatorów (wśród nich nasz Marek Frontczak!), będzie codziennie przemierzać sztafetowo 240 km, by na koniec wejść na Giewont. Cała trasa ma mierzyć 885 km. Celem tej inicjatywy jest pokrycie kosztów zakupu koncentratorów tlenu, ssaków do odsysania wydzieliny, środków medycznych jednorazowego użytku oraz samochodu osobowego dla zespołu medycznego, dojeżdżającego z pomocą do dziecięcych hospicjów domowych. Organizatorem biegu jest Fundacja HA HA.

„Biegnąc, swoim wysiłkiem chcemy dodać siły i wiary, nieuleczalnie chorym dzieciom w ich codziennym maratonie” –mówi Anna Opas-Kwaśniewska, Prezes Zarządu Fundacji HA HA. „Dla nas to jedynie chwila wysiłku, a dla chorych dzieci to nieustająca walka o życie. Chcemy im tę walkę choć trochę ułatwić. Nasi biegacze, którzy będą biegli przez 4 dni, całą dobę, każdym krokiem chcą nieść swoje wsparcie. To druga edycja biegu, podczas pierwszej edycji udało się zebrać 62 000 zł. Cała kwota została przeznaczona na zakup sprzętów dla Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska we Wrocławiu. Pieniądze zebrane podczas biegu pozwoliły nam na zakup samochodu typu Fiat Panda, 12 ssaków do odsysania wydzielin oraz 3 koncentratorów tlenu.” – opowiada Anna Opas-Kwaśniewska.

Wśród wspomnianej piątki śmiałków znalazł się nasz Supermaratończyk z Kalisza – Marek Frontczak, który brał też udział w I edycji tego biegu rok temu.

W tym roku Bieg wystartuje z Helu  w niedzielę, 17 czerwca o godzinie 19:00. Dzięki Markowi, trasa biegu w tym roku została wytyczona w taki sposób, żeby Biegacze mogli przebiec przez Kalisz i u nas mają oni zjawić się dokładnie 19 czerwca około 16.30, kiedy to przebiegną przez strefę kibiców (bo od godziny 17:00 tego dnia, wszyscy będą trzymać kciuki za Polskę, która będzie rywalizowała z Senegalem w meczu na Mistrzostwach Świata Piłki Nożnej). Cały bieg planowo ma zakończyć się na Giewoncie, na który Biegacze mają zacząć wbiegać w czwartek, 21 czerwca, około 7.00.

Oprócz Marka Frontczaka w sztafecie udział wezmą: Jarosław Kawka, Zbigniew Jamrozik, Artur Andrzejewski, i Radosław Małecki.

Ty też możesz wesprzeć szczytny cel tej akcji, każdy grosz się liczy.